• تقی زاده
  • آرایشگاه مدیس

ساقدوش عروس و داماد

۲۵-دي-۱۳۹۱, ۰۳:۳۶ عصر
ارسال: #21
RE: ساقدوش عروس و داماد
(۲۴-دي-۱۳۹۱ ۱۱:۰۰ عصر)Ashna نوشته است:  
(۲۴-دي-۱۳۹۱ ۰۲:۲۳ عصر)samira mz نوشته است:  چرا ما ایرانیا اینقدر راحت رسم ورسوم اروپاییا رو راحت تو زندگی مون می پذیریم و احساس شیکی و با کلاسی هم می کنیم؟ این رسم که دختر و پسرای جوون با لباس مشخص ساقدوس عروس و دوماد می شن کاملا مال اروپاییاس و ایرانیا هم رسم های دیگه ای در مورد ساقدوش دارن. چرا اینقدر راحت فرهنگ اروپاییا رو وارد زندگی مون می کنیم؟

عزیزم تو عنوان تاپیک نپرسیدم ساقدوش داشته باشم یا نه و آیا این کار درسته یا نه،لباس عروس هم اروپاییه، شما با لباس سنتی ایرانی ازدواج می کنید؟؟؟!!!!! هر کس نظر شحصی خودش رو داره، ممنون

من مخاطب حرفم فقط شما نبودی! عنوان تاپیک هم ساقدوش عروس و داماده منم نظرم رو گفتم.من که نظرم رو به کسی تحمیل نکردم! چرا ینقدر زود ناراحت می شید؟ شما هم می تونی بیای دلایلتو بگی یا بگی حرف من اشتباهه!
در موردلباس عروس هم از وقتی من به دنیا اومدم این رسم تو ایرانم بوده و در موردش کاری جز پذیرش نمی تونم انجام بدم. بعلاوه فکر کنم چیز واحدی تحت عنوانلباس عروس تو ایران وجود نداشته. اما اینکه رسم جدیدی وارد فرهنگمون بشه به نظر من اصلا خوب نیست و سعی می کنم که درحد خودم اجازه ندم این اتفاق بیفته!
اصلا هم با کسی دعوا ندارم فقط نظرم اینه و اگر کسی هم با نظرم مخالفه خوشحال می شم دلایلشو بدونم!
نقل قول
 سپاس شده توسط شهرآشوب ، zohre.m ، saraiiii ، ناناجون ، golbaghali ، judy69
۲۵-دي-۱۳۹۱, ۰۵:۴۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۵-دي-۱۳۹۱ ۰۵:۴۸ عصر توسط Ashna.)
ارسال: #22
عزیزم این درست نیست که شما بی مقدمه به دیگرون بگی چرا می خوایم فرهنگ غرب رو وارد فرهنگمون کنیم، تو قرن بیست و یک بین کشورها مرزی نیست، یه زمان که لباس سفید عروس هم وارد شد مطمئنا خیلیا گفتن این سنت شکنی و غرب گرایی هست، من به شخصه هر چیز زیبایی رو که لازم باشه چه از غرب و چه از شرق وارد فرهنگ خودمو، خانوادمو و فرزندان ایندم خواهم کرد، من شخصا عقیده ای به نژاد پرستی و سنت گرایی ندارم چرا که اگر اینطور بود به جای اتومبیل و هواپیما هنوز داشتیم با شتر سفر می کردیم، به هر حال امیدوارم شما انقدر عروس زیبایی بشید که نیازی به ساقدوش نداشته باشید

عروسیم به خاطر ارایشگاهم (کلاسیک) و غرور بي دليل مريم يكتا خراب شد Crying
من آنچه شرط بلاغست با تو می‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال!
نقل قول
 سپاس شده توسط Aroose bahar ، samira mz ، soudi ، maral70 ، sana kuchulu ، saloomeh ، narcis75 ، minili ، fasafasaei ، Fahime
۲۵-دي-۱۳۹۱, ۰۶:۲۲ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۵-دي-۱۳۹۱ ۰۶:۲۴ عصر توسط samira mz.)
ارسال: #23
خب چه جوری مقدمه چینی می کردم Big Grin
اتومبیل و هواپیما هیچ ربطی به فرهنگمون نداره! اینا وسیله برای زندگیه. فرهنگمون اداب رسوممونه که من دوس دارم حفظ بشه! من قبول دارم که ساقدوش تو عکسا خوشگل می شه اما هر چیزی به صرف خوشگلی به نظرم مناسب نیست انجامش. من نظرم اینه که خوبه که فرهنگ خودمونو حفظ کنیم و اجازه ندیم که فرهنگای دیگه همین جوری واردش بشن چون اینطوری چیزی ازش باقی نمی مونه! مثلا اگر یه ادم اروپایی بیاد ایران و مراسم حنابندون مارو ببینه خیلی خوشش بیاد به نظرت می ره و برای خودش جشن حنابندون می گیره؟! هیچ وقت اینکارو نمی کنه چون ارتباطی بین این رسم و خودش نمی بینه. هرچقدرم که خوشش بیاد! اما کشورای جهان سوم خیلی راحت فرهنگ اروپاییارو می پذیرن و این به نظرم خوب نیست! ممنون از ارزوی خوبی که برام کردی. منم ارزو می کنم جشن خیلی خوبی داشته باشی و همه چیز عالی باشه! در مورد ساقدوشات هم اگر علاوه بر اتلیه تو مراسم هم با اون لباس یک دست باشن خیلی فیلمت قشنگ می شه کلی ایده می تونی باهاشون اجرا کنی!

راستی لباس سفید واسه عروس فکر نکنم از غرب وارد فرهنگمون شده باشه. مامان من 36-37 سال پیش تو یه شهرستان دور از تهران هم لباسش سفید بوده.البته اصلا به این شکل امروزی نبوده اما سفید بوده
نقل قول
 سپاس شده توسط Ashna ، sahar asal ، raha-71 ، saraiiii ، ناناجون ، golbaghali ، saraOnavid
  • گروه ژ
۲۵-دي-۱۳۹۱, ۰۶:۳۴ عصر
ارسال: #24
منظور از گذشته ٣٦-٣٧ سال پیش نیست، مادربزرگ منم سفید پوشیده عزیزم،lol. به هر حال نظر شما هم محترمه، نمی خوام بحث تاپیک عوض شه، فقط همینقدر بگم که ما تهرانی هستیم و رسم نداریم حنابندون بگیریم اما این رو هم انجام میدیم چون اینم قشنگیای خودش رو داره، ممنونم بابت دعای خیرت

نقل قول
 سپاس شده توسط samira mz ، soudi ، kimiasokoot
۲۷-دي-۱۳۹۱, ۰۳:۵۳ عصر
ارسال: #25
بچه ها یه توضیحی درباره ساقدوش بدین
ساقدوشا دقیقا باید چیکار کنننن
کجا به کار میان
کجاها با ما باشن و از چه وقتی همراهمون هستن توی روز عروسیییییییییییییییییییییییییییییییییی
ایده هم بدینننن

من باید مثل قبل مانکن شم Cool

وزن اولیه:72.200

وزن فعلی: 63

هدف اولیه:68
هدف دوم:63
هدف سوم:57

تاریخ شروع30 خرداد 94
نقل قول
۲۸-دي-۱۳۹۱, ۰۱:۲۰ عصر
ارسال: #26
اخه ما از سالیان ساله ، اون موقع ها که کسی تو فامیل نمی دونست اروپا یعنی چی ، اون موقع ها هم ساقدوش بود و معنی داشت.
ساقدوش هم به شخصی می گن که همراه عروس یا داماده و عروس و داماد رو در مراسم عروسی هر لحظه همراهی میکنه ، و یه سری وظایف خاصی هم داره.

گفتم: چقدر احساس *تنهایی* می‌کنم …

گفتی: *فانی قریب*

.:: من که نزدیکم (بقره/۱۸۶) ::.

وقتـــــــی دعات قبول میشه Smile
نقل قول
 سپاس شده توسط miss69 ، Shaghayegh.Mohsen ، عروس عشقم۶۶
۲۸-دي-۱۳۹۱, ۰۲:۵۴ عصر
ارسال: #27
عزیزم ساقدوش به همراه عروس و داماد می گن که معمولا تو خارج حلقه هاشون رو هم اونا همراه دارند. می تونه دختربچه و پسر بچه باشه و می تونه دختر پسرهای بزرگ و دوستای عروس و داماد باشند. معمولا لباس یک شکل یا یه رنگ با دست گل یه شکل می گیرن و کلا عروس رو همراهی و کمک می کنند، مثلا پشت لباسش رو می گیرن، موقع رقص همراهیش می کنن اما خوی تو ایران زیاد جاری نیست. من شخصا ساقدوشم رو فقط واسه اتلیه می خوام و بعد ککاری باهاشون ندارم.چون می دونم خانم های ایرانی دوست ندارند لباس یه شکل بپوشند توی جمع، پس فقط واسه عکسا ازشون می خوام همراهیم کنند. من احتمالا 3 تا زوج از فامیل و دوستام رو به عنوان ساقدوش انتخاب می کنم

نقل قول
 سپاس شده توسط miss69 ، kimiasokoot
۲۸-دي-۱۳۹۱, ۰۲:۵۸ عصر
ارسال: #28
بچه ها واسه رنگ لباساشونم ایده بدین رنگ جیغ خوبه؟
نقل قول
 سپاس شده توسط miss69
۲۸-دي-۱۳۹۱, ۰۳:۰۷ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۸-دي-۱۳۹۱ ۰۳:۱۹ عصر توسط Ashna.)
ارسال: #29
به نظر من صورتی چرک خیلی خوشکله، یه عکس دارم که عاشق لباساشونم، الان میزارم

[تصویر: ساقدوش عروس و داماد ]

اگه گل یک رنگ از اینا که دور مچ دست هست هم داشته باشن خیلی خوشکل میشه. من واسه دست خواهرم که حتما یه گل واسه دور مچش می گیرم

نقل قول
 سپاس شده توسط kimiasokoot ، pikard
۲۸-دي-۱۳۹۱, ۰۹:۲۰ عصر
ارسال: #30
بچه ها، اتلیه قبول می کنه ساقدوش عروس و داماد بیان اتلیه و باغ؟ میزارن خانواده عروس و داماد برن اتلیه یا تو سالن عکس میندازن، من می خوام تو اتلیه باشه

نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام