• مزون فابرا
  • گل سنتر

ساعت مچی چه مارکی پیشنهاد میکنید؟

۲۳-خرداد-۱۳۹۰, ۰۲:۱۶ عصر
ارسال: #1
ساعت مچی چه مارکی پیشنهاد میکنید؟
برای ساعت مردونه چی پیشنهاد میکنید؟
نقل قول
 سپاس شده توسط سراب
۲۳-خرداد-۱۳۹۰, ۰۲:۲۰ عصر
ارسال: #2
RE: ساعت مچی چه مارکی پیشنهاد میکنید؟
اسپرت سواچ 140 تومن
نقل قول
 سپاس شده توسط سراب ، shima 1366
۲۳-خرداد-۱۳۹۰, ۰۲:۳۸ عصر
ارسال: #3

نه بابا! سواچ بدرد عروسی نمیخوره! خیلی اسپرت و غیررسمیه! تیسوت خوبه
نقل قول
 سپاس شده توسط سراب ، shima 1366 ، zahra_123 ، marisa
  • پیانو
  • اساطیر
۲۳-خرداد-۱۳۹۰, ۰۴:۱۷ عصر
ارسال: #4
من که واسه عروسی نگفتم نوشتم که اسپورت!
نقل قول
 سپاس شده توسط سراب ، shima 1366 ، marisa
۲۳-خرداد-۱۳۹۰, ۰۴:۲۸ عصر
ارسال: #5

Big Grin راست میگی...
نقل قول
 سپاس شده توسط shima 1366
۲۳-خرداد-۱۳۹۰, ۰۹:۴۴ عصر
ارسال: #6
این تخصص خودمه ، برید کنار
١. کاملا بستگی داره چقدر پول بدید
٢. بستگی داره که چقدر به ساعت به عنوان یه چیز لوکس و با ارزش نگاه کنید
خیلیا از ساعت سر در نمیارن و براشون هم مارک ساعت مهم نیست. شما از کدوم دسته هستید ؟
نقل قول
 سپاس شده توسط shaparaki ، mhdshs ، سراب ، reyhaneh25 ، parisa.sh ، تارا جان ، نسیم عشق ، shima 1366 ، marisa
۲۳-خرداد-۱۳۹۰, ۱۱:۲۹ عصر
ارسال: #7
ما از ساعت خیلی سر در نمیاریم خب!
ولی وقتی میخوایم بخریم (کادو بدیم به خصوص)، باید تحقیق کنیم دیگه... راستش من که نمیدونم کدوم مارک بهتره، و به نظرم قیافه ساعت مهمتره. برای همین پرسیدم شما که تخصص دارید بگید چه مارکی خوبه!‌ Smile
در حد ۳۰۰ یا ۴۰۰ تومن
نقل قول
۲۴-خرداد-۱۳۹۰, ۰۷:۰۷ صبح
ارسال: #8

آقای نالیکس خب توضیح بده دیگه! شما از 200 به بالا برا اونایی که به ساعت به عنوان یه چیز لوکس نگاه میکنن توضیح بده لطفاً Smile
نقل قول
۲۴-خرداد-۱۳۹۰, ۰۹:۴۳ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۴-خرداد-۱۳۹۰ ۰۹:۴۶ صبح توسط nalix85.)
ارسال: #9
خوب یه جای دیگه هم قبلا گفته بودم. به شخصه ترجیح میدم از برندهایی ساعت بخرم که تخصصی کار ساعت میکنن. نه شرکتی که تا حالا لباس تولید میکرده ، حالا رفته ساعت تولید میکنه.
از نظر نمایش زمان ، الان دیگه هر ساعت بالای 15 هزار تومن دقیق و خوبه. حدود 50 تومن دیگه یه ساعت بی نقص دارید. همچین ساعتی تا زمانی که خوب نگهداریش کنید وقت رو خوب نشون میده. اما جلوی خش افتادن و خراب شدن بدنه رو به این راحتی نمیتونید بگیرید.
الان خیلی ساعتهای بی اصل و نسب زیاد شده. قیمتهای بالایی هم میگیرن. از جمله ساعت ویولت (Violet) که حتما تبلیغاتش رو دیدید. یا الگانس (Elegance). اینا همه به اسم ژاپنی و سویسی میفروشن اما واقعا شرکت ایرانیه و از تایوان جنس میاره. گاها بعضی از این مارکها موتورهای خوب سویسی مثل موتور راندو سویس رو در قلب خودشون دارن ، اما به هر حال بدنه ضعیفه.
حتی ساعتهای swisstar هم که اسم سویس رو یدک میکشه ، یه شرکت هندی تولید میکنه. جالبه نه؟
اما اگه بخوایم به مارک و اعتبار ساعت هم توجه بیشتری بکنیم به مارکهای زیر میرسیم.
در مورد ساعتهای اسپرت ، سواچ (سویس) و کاسیو (ژاپن) خیلی خوبن. هم خوشگلن هم اگر نابودشون نکنید سالها کار میکنن. مثلا من و پسرخاله ام ، هر دو یه مدل سواچ خریدیم. مال اون نابود شد و هفت کفن پوسوند ، من هنوز دارمش!!!

در مورد ساعتهای رسمی ، من برندهای زیر رو پیشنهاد میدم.
قیمتهایی که میگم تقریبیه و قیمت ساعت مردونه است (ساعتهای زنونه تقریبا 20% ارزونتر هستن). ضمنا من نظر شخصی خودم رو میگم و برندهای خوب دیگری هم غیر از اونایی که من میگم وجود داره.
با رنج قیمت 100 تا 300 ساعتهای سیتیزن (ژاپن) خیلی خوبن. مخصوصا سری EcoDrive که با نور شارژ میشه و باطری لازم نداره.

تو رنج 200 تا 700 سیکو (ژاپن) ، تیسوت (سویس) ، سرتینا (سویس) ، میدو (سویس) ساعتهای خوب و زیبایی تولید میکنن.

تو رنج 1 میلیون تومن تا 1600 میشه به مارکهای Raymond Weil و رادو اشاره کرد.
بالای 1.5 میلیون هم که امگا (اولین ساعتی که به ماه رفت) بسیار عالیست.
تو رنج 1.5 تا 5 میلیون تومن هم کارتیه (فرانسه) ، که دیگه یا مایه دار هستید یا ساعت باز.

یه مطلب هم بگم راجع به سواچ گروپ ، و اون اینکه این گروه شامل مارکهای زیره که همشون هم خوبن. خیلیاشون رو من ندیدم و شاید تو ایران نباشه.
Valjoux, F. Piguet, Comadur, Swatch, Flik Flak, Mido, Tissot, Calvin Klein, Certina, Pierre Balmain, Hamilton, Rado, Omega SA, Longines, Union Glashütte, Breguet, Blancpain, Jaquet Droz, Glashütte Original, Léon Hatot, Tiffany & Co., and Endura

یادتون باشه که کلا ساعتهای مربعی رسمی تر هستن و قیمتشون هم از ساعت گرد هم رده خودشون بیشتره.

ساعتهای استیل همیشه خش میفتن هرچقدر هم که پول داده باشین. برای ضد خش بودن ساعتهای آلومینیومی و تیتانیوم بگیرید.

شیشه ضد خش ساعت دو نوعه.
Sapphire Coating که فقط یه لایه کریستال داره.
Sapphire crystal که شیشه کاملا کریستاله و ضد خش.
نقل قول
 سپاس شده توسط 20001 ، جودی ، samira khosh ، DarlinG ، Bar@n ، tameshki ، sarai ، shaparaki ، آفرودیت ، parnian ، histia ، mona55 ، Sahba ، Hanishe ، مرینوس ، monaaa ، sepideh aero ، حباب ، maryam goli ، Mahnaz SH ، zahrasadegh ، nazgol22 ، setareh65 ، nazi32 ، آرتمیس ، lopasali ، ناناس ، ﺁﻟﺒﺎﻟﻮ ، هانی hani ، shimaa ، proxy ، beheshte ، شکوفه-1392 ، دریا73 ، shaparak_p66 ، BARAN123 ، sara h ، m.t ، دختر ایرونی ، aram narges ، پری جنگلی ، آیدا جون ، سراب ، nido ، elham.voroOoOOjak ، samiiii ، ریحون ، تارا جان ، nooshi151 ، delaram8 ، Shirin Banoo ، Aroos jun ، نسیم عشق ، ژنیک ، sevill1991 ، س.م ، moony ، مها93 ، *mahsa ، azad21 ، نــادیــا ، آشق ، Bernadet ، shima 1366 ، doublebangs ، reyhan-etoiles ، baharak7 ، hadis sh ، nafiseh12 ، تبسم زندگی ، bbc_sh ، sara..h ، ﻛﻴﻤﻴﺎ ، mary17 ، lady_atieh ، marisa ، mahya.r ، shaparak_7777 ، sarinajon ، mahrokhshahraki
۲۴-خرداد-۱۳۹۰, ۰۹:۴۹ صبح
ارسال: #10

ممنون، ما یه مدل تیسوت دیدیم اتوماتیک بود. خیلی خوشگل بود.. اگه اشتباه نکنم 1.300 اینطورا بود Smile
یه مدل دیگه از تیسوت رو دیدیم و پسندیدیم اما زنونه اش رو نداشت Sad
نقل قول
 سپاس شده توسط سراب ، reyhaneh25 ، shima 1366 ، marisa
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام