رولت مرغ و سبزیجات

۱۷-ارديبهشت-۱۳۹۲, ۰۷:۴۴ عصر
ارسال: #1

Heart رولت مرغ و سبزیجات
Heartبرای mary_sh عزیزم

ﻣﻦ
ﺳﺮﺷﺎﺭ ﺍﺯ ﮔﻔﺘﻨﻢ
ﻧﻪ ﺍﺯ ﻧﻮﺷﺘﻦ
ﺑﺎﯾﺪ ﮐﻪ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺭﻭﺑﺮﻭﯼ ﻣﻦ ﺑﻨﺸﯿﻨﯽ...

اینجا رو دوست دارم...
نقل قول
 سپاس شده توسط عروس اتش ، mary_sh
۱۸-ارديبهشت-۱۳۹۲, ۱۱:۳۷ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۹-ارديبهشت-۱۳۹۲ ۰۶:۲۹ عصر توسط mary_sh.)
ارسال: #2
RE: رولت مرغ و سبزیجات
خیلی ممنون سحر ناز جان :
در واقع این رولت مرغ با سبزیجات یه غذای راحت وسریع هم هست
مواد لازم
مرغ چرخ شده (سینه مرغ ) 1عدد
هویج نگینی شده وپخته شده 1عدد
فلفل دلمه ای رنگی نگینی خرد شده 1عدد
قارچ نگینی خرد شده 5 عدد
ذرت (نیمه آماده) 5 قاشق غذا خوری
پیاز کوچک 1عدد
نمک.فلفل به میزان لازم

ابتدا مرغ را هراه پیاز (اگر دوست داشتیم 1 حبه سیر ) داخل چرخ گوشت یا غذا ساز ریخته
بعد هویج را که نگینی خرد کردیم جدا گانه پخته و با ذرت و قارچ داخل مرغ چرخ شده ریخته وبا نمک وفلفل ورز میدهیم
(اگر دوست داشتیم می توانیم مقداری زعفران داخل مواد اظافه کرده)
بعد دستمان را خیس میکنیم تا مواد به دستمان نچسبدو یا با کمک یه نایلون مواد را به صورت رول در اورده
برای پخت هم میشود با فر پخت هم مکروفر که من با مکروفر درست کردم این رول مرغ را داخل یه ظرف شیشه ای
گذاشتم با گریل مکروفر حدود 10 الی 12دقیقه پخته میشه (چون قارچ وپیاز داخل مواد اب انداخته ومواد مغز پخت شده)
چک می کنیم وقتی که اب رولت مرغ ما خشک شده بود با پشت چنگال کمی فشار داده اگه پخته بود مشخص است
جای چنگال روی رولت نماند بعد از پخت (در صورت تمایل کمی کره آب شده را روی رولت مالیده) وبرش زده وداخل
ظرف مورد نظر چیده و آماده سرو است Smile
به این ترتیب رولت سبزی جات آماده شده و اگر هم کره را هم نزنیم کاملا رژیمی خواهد بود
امیدوارم این غذا رو درست کنید ودوست داشته باشید Smiling

[تصویر: رولت مرغ و سبزیجات]
نوش جانWink

گاهی گمان نمیکنی ولی میشود ، گاهی نمی شود که نمی شود! گاهی هزار دوره دعا بی اجابتست! گاهی نگفته قرعه به نام تو می شود! گاهی گدای گدایی و بخت یار نیست! گاهی تمام شهر گدای تو می شود! گاهي بساط عشق خودش جور مي شود گاهي به صد واسطه ناجور مي شود!!
نقل قول
 سپاس شده توسط gstfire ، roshanak.sh ، reyhane jun ، مداد رنگی ، پرینـاز ، ثمینی ، venoos ، xxmahyaxx ، نیازز ، m.t ، shabnamjon ، mehrafarin90 ، nafis ، ندای آسمانی ، mahish ، L naz ، naz goli ، jilasahabi ، Banodaria
۱-آبان-۱۳۹۲, ۱۲:۲۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱-آبان-۱۳۹۲ ۱۲:۲۴ عصر توسط saghimoshkani.)
ارسال: #3
غذای رژیمی مرغ و سبزیجات

مواد لازم(برای ۳ نفر)

نصف سینه مرغ نگینی خرد شده کالری=۴۰۰

قارچ ورقه شده ۱۰۰ گرم کالری=۳۰

هویج خلال شده ۲تا (بخار پز) کالری=۲۰

فلفل دلمه رنگی یه پیمونه کالری=۲۰

کدو خلال شده یکی کالری=۲۰

روغن مایع یا زیتون یه ق غ کالری=۱۲۰

پیاز ریز شده یکی کالری=۱۵

اول پیاز رو با روغن تفت میدیم کمی که تفت خورد سینه مرغ رو می ریزیم و با حرارت زیاد چند دقیقه تفتش میدیم تا مرغ کاملا بپزه بعد قارچ هم اضافه میکنیم وتفت میدیم تا آب قارچ کشیده بشه(اگه خیلی تفت بخوره سینه مرغ سفت میشه)

بعد از ماهی تابه خارج میکنیم وتوی همون چربی کم اول کدو بعدفلفل دلمه وبعد هویج رو تفت میدیم(هر کدوم ۵ دقیقه تا تقریبا نرم بشن) بعد سینه مرغ تفت خورده هم میریزیم نمک وادویه وکمی فلفل هم میریزم وشعله رو خاموش میکنیم .(سبزیجاته این غذا نباید له بشن)

(این غذا رو با کمی کچاب می شه خورد ـ اگر ماهی تابه نچسب باشه بهتره)

مجموع کالری=۶۲۵

آبگوشت مرغ

مواد لازم برای برای 4 نفر:

نیم کیلو مرغ، 1 عدد پیاز، 3 عدد ساقه کرفس به همراه برگ،1 عدد هویج، 1.5 ق.چ نمک، 3 حبه سیر، 6 فنجان آب

طرز تهیه:

پیاز را 4 قسمت کنید. کرفس و هویج ها را خرد کنید. مرغ پیاز ، کرفس ، هویج و نمک و سیر را با آب بپزید .بعد مرغ و سبزیجات را از آب درآورده و چربی روی آب را بگیرید.

ارزش غذایی: کالری : 200 چربی: 13 پروتئین 15.5 کلسترول: 94 سدیم: 678 کربوهیدرات:4.5 فیبر:1.3
نقل قول
 سپاس شده توسط venoos ، نداجون ، نیازز ، mehrafarin90
  • بهرام بابایی
  • گروه ژ
۱۷-اسفند-۱۳۹۲, ۱۲:۴۴ عصر
ارسال: #4
این غذا هم نوعی رولت مرغ محسوب میشه!
امیدوارم خوشتون بیاد.

"دست پیچ مرغ"
مواد لازم :
سینه مرغ چرخ شده
فلفل دلمه ای قرمز بزرگ
جعفری
ادویه از قبیل نمک و فلفل و پودر سیر و زنجفیل و سماق و پودر لیمو و اگه داشتید پودر پیاز نبود هم مهم نیست

ابتدا به اندازه یه نارنگی از گوشت برداشته و لای پلاستیک بازش میکنیم

بعد از ادویه های قاطی شده روش میپاشیم و یک برش فلفل دلمه و مقداری جعفری روش میزاریم

بعد اونو رولت می کنیم البته حتما با خود پلاستیک بپیچید چون همش به دست میچسبه
وتوی پودر سوخاری میغلطانیم

بعد توی روغن فراوان سرخ میکنیم البته اول همه طرفش رو کمی بپزید تا گوشت کاملا خودشو بگیره بع هر طرفش رو طلایی کنیدو بع سرو تهش رو برش بزنید تا صاف بشه و از وسط بصورت اریب برش بزنید و توی ظرف بچینیدو نوش جان کنید!

از لحظه اي كه مادر شدم نميتوانم بدون شرم به چشمان مادرم بنگرم!
اي فرشته زميني ،اي مادر فداكارم ....
بسيار دوستت دارمHeart
نقل قول
 سپاس شده توسط histia ، yamoor ، mohadeseh71 ، hanakhanoom ، neda+ali=nedali ، mona*m ، hasti_d ، مهرانا 21 ، 3lena ، mahboobe ، دخترمرداد ، medis ، نیازز ، وانا ، شادن ، خوب اردیبهشتی نرگس ، marzieh.ahmad ، ghazale-mej ، m.t ، Nacim ، farnaaz ، nasrin jun ، shabnamjon ، nikita617 ، mehrafarin90 ، Helena 93 ، *hadis* ، mahish ، reyhane.m ، عسل بانووو ، سارینا 1360 ، 2015 ، naz goli ، termeh tala ، Yum Yummy!! ، فایزه 93 ، سراب
۱۹-آذر-۱۳۹۳, ۱۰:۰۵ عصر
ارسال: #5
ندا جون من درست کردم ممنونم از دستور پخته غذای خوشمزه ایی که گذاشتی
نقل قول
۱۲-دي-۱۳۹۴, ۰۶:۵۳ عصر
ارسال: #6

#رولت مرغ و قارچ پنیری

سینه مرغ کامل 2 عدد . قارچ خرد شده 1 لیوان . فلفل دلمه ای 1 عدد

پیاز 2 عدد . سیر 3 حبه . پنیر پیتزا رنده شده مقدار لازم . نمک و فلفل مقدار لازم

رولت مرغ و سبزیجات

طرز تهیه : هر سینه مرغ را از طول به 3 قسمت برش بزنید و هر قسمت را کمی بکوبید تا نرم و پهن شود ( 2 سینه کامل میشود 6 سینه نازک ).

داخل ماهیتابه مقداری روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید و پس از اینکه داغ شد پیازهای خرد شده و سیرهای رنده شده را اضافه کنید و تفت دهید تا نرم و طلایی شوند سپس قارچ و فلفل دلمه ای خرد شده را اضافه کنید و تفت دهید تا مواد نرم شده و آب اضافی غذا کشیده شود ، پس از پخت کناری قرار دهید تاسرد شود.

رولت مرغ و سبزیجات

روی سطح کار را کمی مرطوب کنید سپس سینه های مرغرا روی سطح کار قرار دهید و روی آنها نمک و فلفل بپاشید.

مقداری از مخلوط قارچی که سرد شده است روی سینه مرغ قرار دهید و روی آن مقداری پنیر پیتزا بپاشید سپس سینه مرغ را رول کنید و با خلال چوبی در جای خود محکم نمایید ، به همین صورت تمام رول های مرغ را آماده کنید و بپیچید.

رولت مرغ و سبزیجات

داخل ماهیتابه مقداری روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا داغ شود سپس رول های مرغ را داخل روغن داغ قرار دهید تا برشته و طلایی شوند ، پس از اینکه یک طرف طلایی شد برگردانید تا طرف دیگر نیز برشته و طلایی شود ( نیازی نیست روغن زیاد بریزید ).

پس از اینکه رول ها سرخ شدند داخا ظرف بریزید و با سس و سالاد دلخواه رولت های مرغ را سرو کنید.

نه هیچ انسانی دشمن توست!
و نه هیچ انسانی دوست تو!
بلکه هر انسانی معلم توست!Exclamation
نقل قول
 سپاس شده توسط 2015
۱۷-دي-۱۳۹۴, ۱۱:۰۹ عصر
ارسال: #7
ندا جون ممنون
نقل قول
۱۱-بهمن-۱۳۹۴, ۰۹:۴۹ صبح
ارسال: #8

رول فیله مرغ و سبزیجات

فیله مرغ
بادمجان
هویج
فلفل دلمه
اسفناج

مقدار ننوشتم چون بستگی به تعداد رولی دارد که شما میخواهید درست کنید .

فیله های مرغ رو با بیفتک کوب کوبیدم و نمک و فلفل زدم و داخل آبلیمو خواباندم .

بادمجانها را سرخ کردم و هویج را آب پز کردم

اسفناج رو بخار پز کردم و فلفل دلمه را خلال کردم .
یک تکه فیله مرغ گذاشتم و روی آن بادمجان و وسط آن یک برش فلفل دلمه و هویج و چند برگ اسفناج گذاشتم .
بعد فیله را رول کردم و با دو خلال دندان محکم کردم .
بعد در آرد سوخاری غلتاندم و در روغن زیاد سرخ کردم . البته لازم نیست کل رول در روغن شناور باشد چون سبزیجات داخل رول پخته است . فقط کافی ست فیله ها سرخ شوند .

بعد از آماده شدن رول ها در ظرف مناسب سرو کردم و تزیین کردم .

واقعا خوشمزه ست . حتما امتحان کنید .
عکس طرز پیچیدن رول را هم گذاشتم .
همچنین برش خورده رول بعد از آماده شدن .
سبزیجات رنگی داخل رول شکل زیبایی بعد از آماده شدن میدهد .

نه هیچ انسانی دشمن توست!
و نه هیچ انسانی دوست تو!
بلکه هر انسانی معلم توست!Exclamation
نقل قول
 سپاس شده توسط melo
۴-ارديبهشت-۱۳۹۵, ۰۲:۴۴ عصر
ارسال: #9
سلام بچه ها
من تولد همسرمه این رولت مرغ درست کردنش فر می خواد؟ من گازم رو میزیه Sad
نقل قول
۷-خرداد-۱۳۹۵, ۱۲:۱۲ صبح
ارسال: #10
(۴-ارديبهشت-۱۳۹۵ ۰۲:۴۴ عصر)melo نوشته است:  سلام بچه ها
من تولد همسرمه این رولت مرغ درست کردنش فر می خواد؟ من گازم رو میزیه Sad

نه عزیزم من درست کردم فر نمیخواد فقط میخواد سرخ کنی..
حالا لای مرغت میخوای هرچی داری بریزی..
من قارچ و پنیر پیتزا ریختم خوب شده بود...همین

فاطمه هستم
خدایا شکرت
من و فندقم شدیم 40هفته که با همیم 
دختر گلم حالا تو بغلم ه..
دخترم الان یکساله که همدم مامانشهتصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام