• گل سنتر
  • مهناز

روش های بارداری غیر طبیعی مثل آی وی اف...

دیروز, ۰۹:۵۵ صبح
ارسال: #1061
RE: روش های بارداری غیر طبیعی مثل آی وی اف...
(امروز ۰۹:۴۰ صبح)'Rosee' نوشته است:  
(امروز ۰۸:۰۷ صبح)'نفس1371' نوشته است:  بچه ها نمیدونم منو یادتونه یا نه من دوبارپارسال سقط داشتم
این ماه اقدام کردم 15 مهر پاک شدم فک کنم سه بار نزدیکی کردم امروز 24 مهره
من سر اون دوتا سقط اول پاهام درد میکرد
به نظرتون باردارم و دوباره دارم سقط میکنم؟

عزیزم من یادمه
شما دکتر رفتی ویزیت بشی؟
نمی خوام بترسونمت اما ببین دلیل سقط چی بود؟ شما آزمایش ها رو کامل دادی؟ تورچت چی گفت؟ ویتامین ها و اسید فولیک و اینها رو خوردی از 3 تا 5 ماه پیش؟
ببین من خودم عفونتم بصورت تیر کشیدن کشاله ی ران خودش رو نشون داد... اینجا رو مثل اینکه بهش می گن عضلات لگنی... ممکنه بخاطر ضعف این عضلات سقط کرده باشی؟ من نفهمیدم آخرش دلیل اصلی سقط شما چی بود آخه...

منم چند باری اقدام کردم و یه بار هم پیش اومد که یکم ببخشید واژنم خارش گرفت که با حموم رفتن دیگه تموم شد و تکرار هم نشده فعلا... حس می کنم بالاخره بدن یه واکنشی به اسپرم داده بود... 
گذشته از اینکه برای اینکه یه جنین قوی داشته باشی، بهتره که نزدیک به زمان تخمک گذاری رابطه داشته باشید... فاصله 1 روز در میون هم خوبه... کمتر باشه اسپرم کمه... بیشتر باشه، اسپرم دیگه پیر شده... گذشته از اینکه اگه فقط توی همین 9 روز اقدام داشتی، بعیده که تخمکی بوده باشه که گرفته باشه در نتیجه بعیده که سقط باشه... به نظر من واکنش بدن به اسپرم هست...

خلاصه که بد به دلت راه نده عزیزم
هر چی که خدا بخواد همون می شه...
سعی کن اصلا بهش فکر نکنی و سر خودت رو گرم کنی تا بگذره...
بدون عقب افتادن پریود همه چیز فقط احتمال و حدس و گمانهتصویر: /images/smilies/new/new2.gif 
منم چند روز پیش توهم زده بودمتصویر: /images/smilies/new/3 (12).gifتصویر: /images/smilies/new/3 (12).gifتصویر: /images/smilies/new/3 (12).gif که فعلا خودم رو بستم به کارهای تز و خوندن و کلاس و اینها که زمان بگذره ببینم پریم عقب میفته یا نه تا دوباره بیبی چک بزنم

++++++++++++++
راستی بچه ها این بیبی چکی که من گرفتم، روش نوشته با 3-5 روز تاخیر نشون می ده یا 1 هفته بعد از لقاح!!!
به نظرم خیلی مسخره میاد!!!
چون لقاح بصورت نرم باید توی تخمک گذاری باشه دیگه...
یعنی 2 هفته قبل از پریود... 
وقتی می گه 1 هفته بعد از لقاح نشون می ده یعنی باید 1 هفته قبل از پریود هم نشون بده... اما زده 3-5 روز بعد از عقب افتادن پری!!!!!
خلاصه که من یکی زدم... اولش که اصلا رنگ نگرفت... بعد از 20 دقیقه یه خط کمرنگگگگ افتاد (خودش زده بود بعد از 3-10 دقیقه نتیجه رو بخونید و گفته بود سفید بودنشم یعنی باید تکرار شه که من نکردم دیگه) ... بعدم شب اومدم روش یه خط خیلیییییییییییییی کمرنگترم پایینش بود که خب مطمئنا غیرقابل اعتماده... 
منم گذاشتم که عقب بیفته بعدش بیبی چک بزنم دوباره... کار درستی کردم یا نه؟

ازمایش دادیم مشکلی نداشتیم
میگه تصادفی بوده سقط ها و بدشانسی
اره اسید فولیک که میخورم با ویتامین د و متفورمین
بدنم چرا اسپرم رو پس میزنه؟ چرا واکنش بد نشون میده بهش
خسته شدم دیگه
دکترم گفت از 8 ام بعد بعد یه روز درمیون نزدیکی کن

وزن اولیه 71
شروع رژیم 2/12/95
هدف اولیه 67 تا اول فروردین
نقل قول
 سپاس شده توسط Rosee
دیروز, ۱۰:۰۲ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: دیروز ۱۰:۰۷ صبح توسط Rosee.)
ارسال: #1062

(امروز ۰۹:۵۵ صبح)'نفس1371' نوشته است:  
(امروز ۰۹:۴۰ صبح)'Rosee' نوشته است:  'Rosee' pid='7558065' dateline='1539670211'

خسته شدم دیگه

خیلی هم عالیتصویر: /images/smilies/new/new1.gifتصویر: /images/smilies/new/new1.gifتصویر: /images/smilies/new/new1.gif خدا رو شکر که مشکلی نبوده...
ولی یکم سرچ کن ببین خودت چی به ذهنت میاد که اون کار رو انجام دادی (بالاخره تسلط شما به بدنت بیشتر از دکترته... و با یکم تحقیق احتمالا خودت متوجه بشی چیکار کردی یا چی شده که اون اتفاقا افتاده.... شاید اصلا یه کار روتین برات باشه ها... ولی سرچ کنی خوبه به نظرم) و سقط اتفاق افتاده... و سعی کن اینبار دیگه انجامش ندیتصویر: /images/smilies/new/new1.gif
نه اینکه پس بزنه ها... بالاخره یه چیز خارجیه... بدن تحت تاثیر قرار می گیره... شاید باورت نشه اما منی که فکر می کنم خیلی مقاومم (به نوعی فکر می کنم پوستم کلفته) و خیلی چیزا رو متوجه نمی شم، از وقتی شروع کردیم، احساس های عجیبی در زیر نافم دارم (مثل کشیدگی، تیر کشیدن نافتصویر: images/smilies/confused.gifتصویر: images/smilies/confused.gif و چند باری هم قسمت بالای استخوان عانه وقتی که سریع تکون خوردم تیر کشیده و...)... همونطور که گفتم حتی یه بار، خارش هم گرفتم! بالاخره بدن ممکنه یه حساسیتی نشون بده دیگه... خیلی طبیعیه... 
ولی مهم اینه که توی ذهنمون اینها رو با اتفاقات بد گره نزنیمتصویر: /images/smilies/new/new1.gifتصویر: /images/smilies/new/new1.gif
مال شما هم احتمالا یه واکنش طبیعی هستش پس نگرانش نباش... راستی پاپ هم دادی؟ معاینه اونجا رو دکترت انجام داده که حتما عفونت و اینها نداشته باشی؟
ذهنت رو با چیزای خوب پر کن... فیلم خوب ببین، کتاب خوب بخون... یه هدفی به جز بچه تعیین کن و بهش برس... اگه می تونی حتما یه کلاس ورزشی برو یا با یکی دوره بذار برید پیاده روی... خلاصه که اصلا در پی مقایسه ی نشانه ها نباش عزیزمتصویر: /images/smilies/new/new1.gifتصویر: /images/smilies/new/new1.gif

دوره هات چند روزه اس عزیزم؟
به نظرم بعد از خواست خدا و قسمت آدم، یه تخمک گذاری مهمه یکی هم آرامش حین اقدام و استرس نداشتنتصویر: /images/smilies/new/new2.gifتصویر: /images/smilies/new/new2.gif
حتی می تونی با کتاب های روانشناسی برای کنترل استرس شروع کنی
حتی اگه خواستی من پایه کتابخونیت می شمتصویر: /images/smilies/new/new1.gifتصویر: /images/smilies/new/new1.gif قرار بذاریم با هم یه کتابو بخونیمتصویر: /images/smilies/new/lub.png

اگر عقاید خود را با تفکر و مطالعه به دست بیاورید؛ کسی نمیتواند به آنها توهین کند
اگر کسی چیزی بر خلافشان بگوید عصبانی نمیشوید؛
یا میخندید یا به فکر فرو میروید...
نقل قول
دیروز, ۱۰:۱۱ صبح
ارسال: #1063
نفس جان تا جایی که یادمه هر دو بار شما گفتی قلب بچه تشکیل نشده بود و دکتر ناچارا به شما داروی سقط داد. درسته عزیزم؟
اگر اینطور باشه بدن شما توانایی نگه داری بچه رو داره به نظرم. اخه بعضیا قبل اینکه به مرحله تشکیل قلب و هفته هفتم برسه سقط میکنن ناخوداگاه
ولی شما خودت مجبور شدی دارو مصرف کنی که سقط بشه. پس انشالله که این بار فکر و خیالت اشتباه هست و اگر هم باردار باشی دلیلی نداره سقط بشه خودش
فقط این نکته رو هم مدنظر قرار بده که وقتی قلب بچه تشکیل نمیشه یعنی جنین مشکل ضعیف بودن داشته. من یه بار اون اوایل بارداری خیلی نگران بودم سقط کنم از دکترم سوال کردم ایشون گفتن سقط تو سه ماه اول شایعتره، خود بدن اگر جنین حاصل از لقاح به اندازه کافی قوی نباشه به سمت رشد و تعالی سوقش نمیده. یعنی مثلا قلبش تشکیل نمیشه که در ازمایشات بعدی از نظر ژنتیکی زن و مرد باید مورد ازمایش قرار بگیرن مثلا ممکنه اسپرم معیوب بوده باشه و به اندازه کافی قوی نبوده و یه جورایی از طرف بدن پس زده میشه این جنین
البته شما گفتی ازمایش دادی و حتما این موارد چک شده براتون که گفتن مشکلی نداری و من امیدوارم که این سری که باردار شدی یه نی نی خوشگل و تپلی مپلی خدا بهت بده و با دل خوش بزرگش کنی و خاطره روزهای بد گذشته برات یه نقطه دور و کمرنگ بشه انشالله عزیزم.

تصویر: images/smilies/heart.gif

نقل قول
 سپاس شده توسط Rosee
  • بیکیوت مدیس میکروپیگمنتیشن
  • بیکیوت مدیس کاشت مژه
دیروز, ۱۰:۱۵ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: دیروز ۱۰:۱۶ صبح توسط نفس1371.)
ارسال: #1064
(امروز ۱۰:۰۲ صبح)'Rosee' نوشته است:  
(امروز ۰۹:۵۵ صبح)'نفس1371' نوشته است:  
(امروز ۰۹:۴۰ صبح)'Rosee' نوشته است:  'Rosee' pid='7558065' dateline='1539670211'

خسته شدم دیگه

خیلی هم عالیتصویر: /images/smilies/new/new1.gifتصویر: /images/smilies/new/new1.gifتصویر: /images/smilies/new/new1.gif خدا رو شکر که مشکلی نبوده...
ولی یکم سرچ کن ببین خودت چی به ذهنت میاد که اون کار رو انجام دادی (بالاخره تسلط شما به بدنت بیشتر از دکترته... و با یکم تحقیق احتمالا خودت متوجه بشی چیکار کردی یا چی شده که اون اتفاقا افتاده.... شاید اصلا یه کار روتین برات باشه ها... ولی سرچ کنی خوبه به نظرم) و سقط اتفاق افتاده... و سعی کن اینبار دیگه انجامش ندیتصویر: /images/smilies/new/new1.gif
نه اینکه پس بزنه ها... بالاخره یه چیز خارجیه... بدن تحت تاثیر قرار می گیره... شاید باورت نشه اما منی که فکر می کنم خیلی مقاومم (به نوعی فکر می کنم پوستم کلفته) و خیلی چیزا رو متوجه نمی شم، از وقتی شروع کردیم، احساس های عجیبی در زیر نافم دارم (مثل کشیدگی، تیر کشیدن نافتصویر: images/smilies/confused.gifتصویر: images/smilies/confused.gif و چند باری هم قسمت بالای استخوان عانه وقتی که سریع تکون خوردم تیر کشیده و...)... همونطور که گفتم حتی یه بار، خارش هم گرفتم! بالاخره بدن ممکنه یه حساسیتی نشون بده دیگه... خیلی طبیعیه... 
ولی مهم اینه که توی ذهنمون اینها رو با اتفاقات بد گره نزنیمتصویر: /images/smilies/new/new1.gifتصویر: /images/smilies/new/new1.gif
مال شما هم احتمالا یه واکنش طبیعی هستش پس نگرانش نباش... راستی پاپ هم دادی؟ معاینه اونجا رو دکترت انجام داده که حتما عفونت و اینها نداشته باشی؟
ذهنت رو با چیزای خوب پر کن... فیلم خوب ببین، کتاب خوب بخون... یه هدفی به جز بچه تعیین کن و بهش برس... اگه می تونی حتما یه کلاس ورزشی برو یا با یکی دوره بذار برید پیاده روی... خلاصه که اصلا در پی مقایسه ی نشانه ها نباش عزیزمتصویر: /images/smilies/new/new1.gifتصویر: /images/smilies/new/new1.gif

دوره هات چند روزه اس عزیزم؟
به نظرم بعد از خواست خدا و قسمت آدم، یه تخمک گذاری مهمه یکی هم آرامش حین اقدام و استرس نداشتنتصویر: /images/smilies/new/new2.gifتصویر: /images/smilies/new/new2.gif
حتی می تونی با کتاب های روانشناسی برای کنترل استرس شروع کنی
حتی اگه خواستی من پایه کتابخونیت می شمتصویر: /images/smilies/new/new1.gifتصویر: /images/smilies/new/new1.gif قرار بذاریم با هم یه کتابو بخونیمتصویر: /images/smilies/new/lub.png

بعد از سقط دومم پریودام بهم ریخته حتی سه ماه اخر پریودام فقط لک بینی بوده
بهم متفورمین داد که روزی دوتا باید بخورم از هفته دیگه و لترزول که از سوم پریودم تا روز پنجم باید بخورم 
بعد یه سوالی بچه ها وقتی اسپرم میره داخل بدن کجا میره؟
چجوری میاد بیرون
سوالی که برام پیش اومد چندبار پرسیدم نیازی به ازمایش اسپرم از شوهرم نکرد دکتر گفت اگه مشکل داشت اصلا باردار نمیشدی
من هر دو رو سر هفته 7 سقط کردم
یعنی قلبی تشکیل نشد
اولی خودش افتاد دومی رو قرص گذاشتم سقط بشه

(امروز ۱۰:۱۱ صبح)'mehrasa20001' نوشته است:  نفس جان تا جایی که یادمه هر دو بار شما گفتی قلب بچه تشکیل نشده بود و دکتر ناچارا به شما داروی سقط داد. درسته عزیزم؟
اگر اینطور باشه بدن شما توانایی نگه داری بچه رو داره به نظرم. اخه بعضیا قبل اینکه به مرحله تشکیل قلب و هفته هفتم برسه سقط میکنن ناخوداگاه
ولی شما خودت مجبور شدی دارو مصرف کنی که سقط بشه. پس انشالله که این بار فکر و خیالت اشتباه هست و اگر هم باردار باشی دلیلی نداره سقط بشه خودش
فقط این نکته رو هم مدنظر قرار بده که وقتی قلب بچه تشکیل نمیشه یعنی جنین مشکل ضعیف بودن داشته. من یه بار اون اوایل بارداری خیلی نگران بودم سقط کنم از دکترم سوال کردم ایشون گفتن سقط تو سه ماه اول شایعتره، خود بدن اگر جنین حاصل از لقاح به اندازه کافی قوی نباشه به سمت رشد و تعالی سوقش نمیده. یعنی مثلا قلبش تشکیل نمیشه که در ازمایشات بعدی از نظر ژنتیکی زن و مرد باید مورد ازمایش قرار بگیرن مثلا ممکنه اسپرم معیوب بوده باشه و به اندازه کافی قوی نبوده و یه جورایی از طرف بدن پس زده میشه این جنین
البته شما گفتی ازمایش دادی و حتما این موارد چک شده براتون که گفتن مشکلی نداری و من امیدوارم که این سری که باردار شدی یه نی نی خوشگل و تپلی مپلی خدا بهت بده و با دل خوش بزرگش کنی و خاطره روزهای بد گذشته برات یه نقطه دور و کمرنگ بشه انشالله عزیزم.

خوب چرا بدنم نمیتونه نگهش داره

وزن اولیه 71
شروع رژیم 2/12/95
نقل قول
دیروز, ۱۰:۲۲ صبح
ارسال: #1065
بدنت میتونه عزیزم نگهش داره اتفاقا
ببین خیلیا میدونی چطوری سقط میکنن. یهو میفتن رو دور خونریزی و جنین دفع میشه. اینا بدنشون نمیتونه نگه داره. بدن شما نگه میداره و مشکلی نداره به نظرم
من میگم اون دو مورد قبلی هم جنینی که تو لقاح شکل گرفته به هرعلتی ضعیف بوده و اگر اونو تو بدن هرکسی دیگه میزاشتن ممکن بود همین اتفاق بیفته
حالا باید ببینی علت ضعف جنین تشکیل شده چی بوده. مثلا یکی از دلایلش میتونه بالا بودن سن خانوم و بی کیفیت شدن تخمک بشه که معمولا تو بارداری های بالای 35 سال سن اتفاق مییفته. که خوب شما میدونم سنت خیلی کمتر از این حرفاس و برات احتمالا صدق نمیکنه این مشکل
مشکل بعدی میتونه وجود اسپرم بی کیفیت باشه. اینم با ازمایش معلوم میشه. من شنیدم مثلا موقع ای وی اف هم که اسپرم و تخمک رو بیرون از بدن لقاح میدن. اون کسی که اینکار رو انجام میده حتما دقت میکنه قوی ترین اسپرم رو انتخاب کنه که بعد اینکه جنین تشکیل شده رو خواستن در بدن مادر بگذارن خدای نکرده مشکل ضعیف بودن نداشته باشه. بخاطر همین هم بچه هایی که تو فرایند لقاح مصنوعی ای وی اف تولید میشن رو golden baby میگن. من این اصطلاح رو از یکی از خانومهایی که اومده بود بیمارستان صارم شنیدم. ایشون هم ای وی اف کرده بود و میگفت اون فردی که جنین رو تشکیل میده سعی میکنه بهترین انتخابها رو داشته باشه. به اصطلاح به این فرد هم "خدا " میگن Big Grin
کلا فرایند جالب و پیچیده ای هست....

تصویر: images/smilies/heart.gif

نقل قول
 سپاس شده توسط Rosee
دیروز, ۱۰:۳۳ صبح
ارسال: #1066

نفس جان دلایل برای این مساله خیلی زیاده اما همونطور که مهرآسا جون گفت، ببین بیشتر جنین های مشکل دار بصورت طبیعی دفع می شن که فقط بهترین ژن به نسل بعد منتقل بشه... اصلا یه مکانیزم طبیعی برای حذف موارد مشکل دار هست
یه نکته دیگه اینکه خیلی وقتا خیلی از خانما از قدیم هم همینطور بوده که حامله می شدن اما چون مثل امروز، تکنولوژی پیشرفته نبوده، متوجه نمی شدن که حامله ان و سقط شده... فکر می کردن پریود خودشونه که کم و کیفش تغییر کرده یا جابجا شده... پس یکی از دلایل اینهمه فشار بیشتر، افزایش سطح تکنولوژی و اطلاع زود از باردار شدن هست...
خیلی وقتا جهش های ژنتکییه...
بعضی وقتا بحث ضعف اسپرمه...
شاید بحث بدن و رحم شما باشه...
ما که نمی دونیم... اینها رو باید با آزمایش های دقیق بررسی کنی...
مثلا تورچ اگه توکسوپلاسموز مثبت باشه، دقیقا مثل مورد شما که سقط می شن اتفاق میفته...
غدد مشکل داشته باشه، هورمون ها و پریود و... بهم می ریزه... شما برای بحث هورمون، بهتره با یه دکتر غدد هم مشورت کنی بخصوص که انگار هنوز سیستم بدنت به حالت نرمال بر نگشته... 

ببین به نظرم دکترت اشتباه کرده که حتی با اینکه گفتی، برات آنالیز اسپرم ننوشته... برو به دکتر عمومی بگو بنویسه و برای تفسیر هم پیش دکتر زنان نبر و ببر پیش اورولوژیست و بگو حتما معاینه بکنه همسرت رو... دکترهای زنان از این مساله ها زیاد سر در نمیارن و مثل اینکه هنوز نگاه سنتی مشکل دار بودن زن غالبه... با اینکه نصف ناباروری ها، بخاطر مرد هست
درباره قلب هم که گفتی، توی طب سنتی، عقیده بر اینه که باید اجازه داد که بچه مدتی رو بگذرونه.... معمولا قلب شروع به تشکیل خواهد کرد... مگه رشد متوقف بشه... اگه شما اعتقاد صریح داری، حتما با یه دکتر عالی طب سنتی مشورت کن (دکتر باشه ها... نه از این هایی که عطاریشون رو مطب کردن)... شاید با اصلاح مزاج بهتر شی... 
مثلا شاید اگه بحث رحم باشه، یه سری روغن و اینها می دن که حسابی رحم رو گرم می کنه...

کلا توضیح زیاده... بهتره ببینی و بخونی و کلا با اطلاعات بالا بری جلو که اگه خدا بخواد دیگه این دفعه نی نی سرحال و قوی و سالم بیاد بغلت عزیزمتصویر: /images/smilies/new/new1.gif

اگر عقاید خود را با تفکر و مطالعه به دست بیاورید؛ کسی نمیتواند به آنها توهین کند
اگر کسی چیزی بر خلافشان بگوید عصبانی نمیشوید؛
یا میخندید یا به فکر فرو میروید...
نقل قول
 سپاس شده توسط mehrasa20001 ، ailineto
دیروز, ۱۱:۰۶ صبح
ارسال: #1067
من کلا بدنم سرده
مثلا شبا اب دهنم میره رو متکا
یه چیز سرد بخورم زودی بهم میرزم

وزن اولیه 71
شروع رژیم 2/12/95
نقل قول
 سپاس شده توسط دختر اسفند.
دیروز, ۰۳:۱۷ عصر
ارسال: #1068

بچه ها جوووون سلام. خیلی خیلی ازتون ممنونم و شرمندم که به یادم بودین هم اینجا هم تو خصوصی . مرسییییییییی
من گاهی می اومدم نوعروس ولی هیچ حرفیم نمی اومد نمی دونم چرا ... البته نوعروس همیشه تو گوشیم لاگین هست احتمالا هر بار که وارد کروم گوشیم میشم منو آنلاین نشون می ده.
چه خبرااااااا؟
ما حالمون خوبه Smile و خیلی حرف دارم برای گفتن اگه مثل قدیما دوباره حرفم بیاد بیام تعریف کنم.

Maybe a mother
.
مدت انتظار : ۱۴ ماه
درصد امید : ۶۰ درصد 
تصویر: images/smilies/rolleyes.gif

نقل قول
 سپاس شده توسط رهگذر@ ، Rosee ، آیسان96
دیروز, ۰۳:۳۶ عصر
ارسال: #1069

ای جونمممم  ....
ببین کی اومدده...
مامان تی تی گردالی دوست داشتنییی...تصویر: /images/smilies/new/lub.png
واای دخمل خوب تو که سکته دادی ما رو...تصویر: images/smilies/dodgy.gif
گفتیم اخه کجااس..چرا آنلاین میشه...نمیاد جیک جیک کنه پس...تصویر: images/smilies/undecided.gif
نگوو دیگه لوبیا سحرآمیزت اومده همه جیک جیکارو با اون  میکنی......تصویر: images/smilies/biggrin.gif..
الهی خاله رهی فدای  لوبیا سحرآمیزمون بشهتصویر: images/smilies/biggrin.gifتصویر: /images/smilies/new/new1.gifتصویر: /images/smilies/new/lub.png

نقل قول
 سپاس شده توسط دختر اسفند. ، سراب
دیروز, ۰۴:۱۳ عصر
ارسال: #1070
(امروز ۰۳:۳۶ عصر)'رهگذر@' نوشته است:  ای جونمممم  ....
ببین کی اومدده...
مامان تی تی گردالی دوست داشتنییی...تصویر: /images/smilies/new/lub.png
واای دخمل خوب تو که سکته دادی ما رو...تصویر: images/smilies/dodgy.gif
گفتیم اخه کجااس..چرا آنلاین میشه...نمیاد جیک جیک کنه پس...تصویر: images/smilies/undecided.gif
نگوو دیگه لوبیا سحرآمیزت اومده همه جیک جیکارو با اون  میکنی......تصویر: images/smilies/biggrin.gif..
الهی خاله رهی فدای  لوبیا سحرآمیزمون بشهتصویر: images/smilies/biggrin.gifتصویر: /images/smilies/new/new1.gifتصویر: /images/smilies/new/lub.png

خخخخ خدا نکنه خاله رهی 

نقل قول
 سپاس شده توسط سراب
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام