• آرایشگاه مدیس
  • باغ vp

روشهای ماساژ کودک دلبندتان

۹-ارديبهشت-۱۳۹۳, ۰۷:۰۱ عصر
ارسال: #1
     
روشهای ماساژ کودک دلبندتان
HeartHeartHeartHeartHeart

دوستای گلم اگه با عکس باشه خیلی بهترهNew1New1New1New1New1New1

واسم دعا کنید بابام قراره عمل قلب باز انجام همزمان دریچه قلبشو هم عمل کنه
خدایا توکل بر خودت
نقل قول
 سپاس شده توسط RAHAE
۱۰-ارديبهشت-۱۳۹۳, ۰۳:۱۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۰-ارديبهشت-۱۳۹۳ ۰۳:۳۳ عصر توسط RAHAE.)
ارسال: #2
Heart RE: روشهای ماساژ کودک دلبندتان
]ارامش،رشد مناسب ورابطه عاطفی قوی رامی توان باماساژصحیح کودک،افزایش داد.
پیش ازاین چیزی درباره ماساژبچه ها شنیده بودید؟
شایدابتدا به نظرتان خند دار برسد که یک نوزادراهم می توان ماساژداد،چون احتمالا همیشه برای برطرف کردن خستگی یاخلاص شدن ازشر استخوان دردسراغ ماساژرفته اید یابرای ارامش وتمدداعصاب ساعاتی رازیر دست ماساژور گزرانده اید.اماتعجب نکنید!حتی کودک نوزادتان به ماساژاحتیاج دارد ؛ماساژدادن منظم ودرست نوزاد،باعث برقرارشدن رابطه عاطفی قوی بامادر می شود واوراارام می کند.
نوزادانی که به طورمنظم توسط ماذشان ماساژ داده می شوند راحت ترمی خوابند وهضم غذایشان به مراتب راحت تر وبهتر انجام می شود.البته نگران نباشید؛پدر،برادر،خواهریاپدربزرگ ومادربزرگ ها هم می توانند نوزادراماساژ بدهند به این ترتیب شماهم زمانی برای استراحت ورسیدگی به کارهای خانه پیدامی کنید.تحقیقات نشان می دهدکه ماساژ ببچه های زودرس رشدشان رانیزافزایش می دهد.درواقع نوزادان زودرسی که به مدت 10روز روزی 3بار ماساژداده می شود 6روز زودتراز ازنوزادان زودرس دیگر میتوانندبیمارستان را ترک کنند.
نوزاد رااماده کنید


زمان مناسب:
مهمترین زمان برای ماساژ دادن نوزاد وقتی است که شما به عنوان مادر یاپدرعجله نداشته باشید و اندازه کافی ارامش داشته باشید وباخیال راحت وبدون مزاحمت،بتوانیدبه کاتن برسید بهتراست هنگام ماساژ شکم بچه کاملا خالی باشد یاحداقل پرنباشد.

 روغن ماساژ:

بهترین روغن ها برای مالیدن به بدن کودک ،روغن های طبیعی مانندروغن بادام یاروغن هرنوع گیاه تازه ای است که کمی هم بوداشته باشد؛مانند روغن بااسانس لیمو یاوانیل یااسطوخدوس . ابتدا چندقطره روغن کف دستتان بریزید ودست ها رابه هم بمالید تاگرم شود.یادتان باشد روغن در ناحیه سریا صورت استفاده نکنید .نشاسته ذرت یکی ازبهترین مواد برای ماساژ سریع واثربخش است.
ماساژ سر:


برای ماساژ سراز هیچ روغن یا ماده ای استفاده نکنید.ماساژرابا انجام حرکات دایره ای روی سرکودک اغاز کنید وبعد ازاین که حرکات دایره ای راباکف دست وانگشت ها خیلی نرم وارام روی سرش انجام دادید،سراغ پیشانی بروید.بهتراست پیشانی رابا کمک دو انگشتان اشاره وشست خیلی ارام ماساژ دهید حواستان باشد که این حرکات باید خیلی نرم انجام شود ؛به طوری که هنگام ماساژ پیشانی اش چروک نخورد. ماساژ ارواره وفک وچانه باحرکات دایره ای خیلی ارام باشد و فرزندتان زمانی که دندان در می اورد دردهایش به طرز چشمگیری کاهش می یابد.ماساژ بدن:

برای ماساژ سینه مقداری روغن کف دستتان بریزید؛دست هارا خوب به بمالید وبعد هردو دست راخیلی ارام روی قفسه سینه نوزاد بگذارید؛بعد مجددا مانند حرکت پیشانی خیلی ارام و نرم دست ها رابه سمت بیرون ببرید این حرکت را بین 3تا5 ثانیه بافشاربسیار ملایم تکرار کنید. اگرروغن دستتان تمام شد بازهم چند قطره دیگر کف دستتان بریزید تازمانی که ستتان راروی پوست اش می کشید هم اصطکاک ایجاد نشود ونرم حرکت کند وهم در اثر روغن گیاهی پوست اش نرم شود.بعد خیلی خیلی ارام هرکدام ازدست هایش را بین دو دستتان بگیری و بمالید .
همینطور ازبازو پایین بیایید تابه کف دست و انگشتان اش برسی. بهتراست تک تک انگشتان را ازهم بازکنید وهرکدام را جدا بمالید.
برای ماساژ شکم بهتراست خیلی دقت کنید یادتان باشد شکم نوزاد نباید خالی یا پرباشد چون ماساژ دراین هنگام می تواند حال اورابه هم بریزد.ابتدااز چرب کردن کف دستانتان مطمئن شوید بع باکمکهردو دست از چپ به راست یا برعکس شکم اش رابمالید.یادتان باشد تمامی این حرکات باید نرم واهسته باشد.

صصفر(0) باش!!!!!..........همان دایره ساده و خالی که باحضورش روبروی هرعددی آن را تا ده ها و صدها برابر ارزش میبخشد.......
نقل قول
 سپاس شده توسط امیلی*
۱۱-ارديبهشت-۱۳۹۳, ۱۱:۳۵ صبح
ارسال: #3
RE: روشهای ماساژ کودک دلبندتان
دوسای گلم من مدرک بین المللی ماساژ درمانی دارم اگه سوالی داشتید راجع به خودتون یا نی نی در خدمتم
نقل قول
 سپاس شده توسط RAHAE
  • خرید اقساطی
  • خرید اقساطی
۱۳-ارديبهشت-۱۳۹۳, ۰۲:۲۲ عصر
ارسال: #4
RE: روشهای ماساژ کودک دلبندتان
ای کاش میشد تصویرشم بزارید. یه نوع ماساژ بگید واسه وقتی که بچه بی حوصلست یا وقتیکه شیرشو خورد

هفته 11Heart
نقل قول
۱۳-ارديبهشت-۱۳۹۳, ۰۸:۵۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۳-ارديبهشت-۱۳۹۳ ۰۸:۵۵ عصر توسط fati asali.)
ارسال: #5
   
RE: روشهای ماساژ کودک دلبندتان
پریا جون بفرما عزیزم اینم توضیح با عکس
چرا ماساژ می‏دهیم؟

یادگیری و انجام ماساژ کودک، کار بسیار ساده‏ای است. چند وسیله کوچک لازم دارد و هیچ هزینه‏ای در بر ندارد، مگر مقداری وقت. منافع دراز مدت و کوتاه مدت آن برای کودکان زیاد است و از طرف دیگر والدین نیز با ماساژ بچه‏ها ارتباط مثبت و خوبی را با آنها برقرار خواهند کرد. دراین مقاله علاوه برمنافع ماساژ سعی کردیم مراحل این کار را نیز با استفاده از عکس به شما نشان دهیم.
[تصویر: روشهای ماساژ کودک دلبندتان ]
منافع ماساژ برای کودکان

احساس امنیت: ارتباط جسمی بین کودک و یکی از والدینش، احساس عشق و علاقه و ارزشی را در او تقویت می‏کند و این احساس، به رشد عزت نفس و اعتماد به نفس در کودک می‏انجامد.

سلامت و تندرستی کل بدن: تحقیقات نشان می‏دهد: کودکانی که با محبت و مهربانی لمس می‏شوند، کمتر از آنانی که تماس محبت‏آمیز با والدین‏شان ندارند گریه می‏کنند یا بیمار می‏شوند. ماساژ، گردش خون را بهبود می‏بخشد و سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می‏کند. همین طور
کمک می‏کند که مایع لنفی در سرتاسر بدن پخش شود و مواد مضر نیز از بدن دفع گردد. ماساژ، درد و نشانه‏های بعضی از ناراحتی‏ها و بیماری‏های مزمن را تسکین و تخفیف می‏دهد. راحتی و آرامش را افزایش می‏دهد و به نوزادی که دایم گریه می‏کند، آرامش می‏بخشد.ماساژ، خودآگاهی از جسم را افزایش می‏دهد و عضلات را محکم و مفاصل را منعطف می‏کند. بدین ترتیب برای کودکان نارس (کودکانی که زیر وزن طبیعی به دنیا می‏آیند یا آنهایی که نیازهای ویژه‏ای دارند) منفعت ویژه‏ای دارد.

مهارت اجتماعی: با لمس کودک‏تان چگونگی برقراری ارتباط را به او آموزش می‏‏دهید. ماساژ به شما کمک می‏کند ارتباط غیرکلامی با کودک‏تان برقرار سازید و این موضوع باعث افزایش ارتباط زود هنگام شما با کودک خواهد شد. در نتیجه کم‏کم عزت نفس و توان برقراری ارتباط اجتماعی در کودک پدید خواهد آمد.
[تصویر: روشهای ماساژ کودک دلبندتان ]
[تصویر: روشهای ماساژ کودک دلبندتان ]کشش دست‏ها
پشت مچ دست‏های کودک را با انگشتانتان بگیرید و شست‏هایتان را در کف دست‏ها و یا روی مچ او قرار دهید دست‏های او را به طرفین، به موازات شانه و با زاویه قائمه نسبت به بدن به آرامی بکشید، تا صاف شوند. چند لحظه آنها را در این حالت نگه دارید. سپس حرکت شماره 2 را انجام دهید.
[تصویر: روشهای ماساژ کودک دلبندتان ]
-کف پا را با هر دو دست گرفته و با دو شصت مالش می دهیم.
[تصویر: روشهای ماساژ کودک دلبندتان ]
[تصویر: روشهای ماساژ کودک دلبندتان ]
-کل کف پا را مانند شکل گرفته و مکث کنید.
-با کف دو دست وسط ساق را گرفته و و مانند درست کردن خمیر بازی مالش می دهیم و باید توجه داشت که این حرکت برای مفصل و زانو خطرناک است (یک بار هم وسط ران)
[تصویر: روشهای ماساژ کودک دلبندتان ]

خدایا تا عمر دارم شکرت میکنم برای وجود همسرم و دخترمتصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط RAHAE ، P@ri Jo0n ، nillgoon ، nasibe_603 ، Nasi-Maah
۲۴-مرداد-۱۳۹۳, ۰۲:۲۳ عصر
ارسال: #6
RE: روشهای ماساژ کودک دلبندتان
بچه ها اگر نی نی تون سینتونو خوب نمیگیره یا قدرت مک زدن به سینتون کمه و احساس میکنید بچه سیر نمیشه چون خوب شیرتوو نمیخوره کف دستبچه رو ماساژ بدین. با انگشت شستتون کف دستتشو به حالت دورانی و به سمت پایین ماسا بدین اینکار قدرت مک زدن بچه رو چند برابر میکنه.

دوستای گل اصفاهانی با ماساژ ریلکسی و
درمانی در خدمتتون هستم.
عاشق کارمممممHeart
نقل قول
 سپاس شده توسط nillgoon ، فروغ بنی ، احسانه ، nazanin banoo ، عروس ناناز
۲۶-مرداد-۱۳۹۳, ۰۳:۳۳ عصر
ارسال: #7
RE: روشهای ماساژ کودک دلبندتان
من دیدم کنار شقیقه رو هم یواش ماساژ میدن بچه بیشتر مک میزنه

الحمد الله رب العالمین
خدا بردیا رو به من و همسرم بخشید
نقل قول
 سپاس شده توسط سيم سيم
۲۷-مرداد-۱۳۹۳, ۰۸:۰۸ صبح
ارسال: #8
RE: روشهای ماساژ کودک دلبندتان
ی چیز جالب
عروسمون برای اینکه پای برادر زادم نسوزه از ادرارش روش کمی از شیر خودش میریزه

الحمد الله رب العالمین
خدا بردیا رو به من و همسرم بخشید
نقل قول
 سپاس شده توسط سيم سيم
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.
ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام