• لی لی رضایی
  • مرضیه محمدی

روشهای اورژانسی پیشگیری از بارداری

۱۵-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۱۰:۰۲ عصر
ارسال: #1
روشهای اورژانسی پیشگیری از بارداری
گرچه روش اورژانسی پیشگیری از بارداری به نام روش «صبح روز بعد» هم معروف است اما نه یک صبح، بلکه سه صبح برای انجام آن وقت هست. 72 ساعت بعد از وقوع وضعیتی با احتمال بارداری یک فرصت طلایی برای استفاده از روش‌های اورژانسی و جلوگیری از وقوع بارداری ناخواسته است. اما دقیقا چطور؟

روش اورژانسی پیشگیری از بارداری به یکی از سه شکل زیر قابل اجراست:

1 مصرف دو عدد قرصHD باهم و تکرار مصرف آن 12 ساعت بعد.

2 مصرف چهار عد قرص LD با هم و تکرار مصرف آن 12 ساعت بعد.

3 مصرف دو عدد قرص لوونرژسترول با هم.

اگرچه روش اورژانسی در ظاهر بسیار ساده به نظر می‌رسد اما نکات و ریزه‌کاری‌هایی وجود دارد که رعایت نکردن آنها ممکن است منجر به شکست درمان یا بروز اختلالاتی در سلامتی مصرف‌کننده شود. اگر احتمال می‌دهید روزی به استفاده از این روش نیاز داشته باشید، دانستن این نکات به شما کمک می‌کند که درمان کم عارضه‌تر و موفق‌تری را تجربه کنید:

مهم‌ترین عامل موفقیت یا شکست استفاده از این روش «زمان» است. به این معنی که هرچه فاصله زمانی بین وضعیت مشکوک به بارداری و شروع مصرف قرص‌ها کمتر باشد احتمال موفقیت این روش هم بیشتر است. بهترین زمان مصرف قرص‌ها تا 12 ساعت بعد از مقاربت است.

شکی نیست که مصرف دو عد قرص HDیا چهار عدد قرص LD یا دو عدد قرص لوونرژسترول باعث بروز تهوع در مصرف‌کننده می‌شود. اگر این تهوع با استفراغ هم همراه باشد، خروج داروی مصرف شده از دستگاه گوارش باعث کاهش و گاهی به صفر رسیدن اثربخشی آن می‌شود. بنابراین استفاده از یک داروی ضدتهوع به همراه هر نوبت مصرف این سه دارو به اطمینان از اثربخشی آنها کمک می‌کند.

برای تشخیص موثر بودن داروی مصرف شده هیچ روش بخصوصی وجود ندارد، بنابراین اگر تا یک هفته بعد از زمان مقرر خونریزی قاعدگی شروع نشد، مراجعه به پزشک و بررسی احتمال وقوع بارداری ضروری است.

مصرف این قرص‌ها برای مقاربت مشکوک به بارداری فعلی است، برای مثال اگر یک روز بعد مقاربت دیگری انجام شد، امید بستن به اثربخشی قرص‌هایی که دیروز استفاده شده‌اند کار بیهوده‌ای است.

میزان موفقیت قرص لوونورژسترول در پیشگیری اورژانسی از بارداری حدود 99درصد و موفقیت قرص‌های LD و HD حدود 97درصد درصد است که البته این موفقیت ارتباط مستقیم با زمان شروع درمان هم دارد؛ هرچه فاصله مصرف دارو از انجام مقاربت بیشتر شود احتمال شکست درمان و وقوع بارداری افزایش پیدا می‌کند.

مصرف بعضی داروها از جمله داروهای ضدصرع، مقدار داروی مورد نیاز برای پیشگیری از بارداری با روش‌های اورژانسی را افزایش می‌دهد. مشورت با داروساز و پزشک در مورد دیگر داروهای مورد استفاده به موفقیت بیشتر این روش کمک می‌کند.

اگر یکی از زوجین مشکوک به ایدز یا بیماری‌های مقاربتی دیگر باشد، باید بدانند که بارداری فقط یکی از خطرات اقدام به مقاربت محافظت نشده است، خطر ابتلا به بیماری‌های مقاربتی از جمله ایدز هم همیشه در کمین افراد بی‌احتیاط است و استفاده از روش‌های اورژانسی پیشگیری از بارداری هیچ اثر محافظتی برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری‌ها ندارد.

نکته پایانی: کلمه «اورژانسی» یا «فوری» موجود در اسم این روش به مصرف‌کننده یادآوری می‌کند که نمی‌توان از این روش به عنوان روش دائمی پیشگیری از بارداری استفاده کرد. حداکثر تعداد دفعات مجاز استفاده از این روش، یک بار در هر سیکل قاعدگی است؛ که البته مجاز بودن آن به معنی بی‌ضرر بودن آن نیست.

بنابراین هر مصرف‌کننده‌ای که در یک فاصله زمانی نه چندان طولانی بیش از یک بار ناچار به استفاده از این روش شده باشد؛ باید هرچه سریع‌تر به فکر انتخاب روشی دائمی برای پیشگیری از بارداری باشد.

با مشاوره رایگان پوست و مو در خدمتتون هستم
@zibaoriflamee
در کانال بالا جوین شوید
نقل قول
 سپاس شده توسط mattina ، nana ، banuyemehr ، 20001 ، zohi ، هانی جان ، negar90 ، maryam nzr ، samane74 ، saida ، mariaa ، saba1393 ، nasibe_603 ، Cinderella4
۱۵-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۱۰:۳۲ عصر
ارسال: #2

RE: روشهای اورژانسی پیشگیری از بارداری
ممنون زیبا جون
فقط جا داره تاکید بشه این روش خییییییییلییییییییییی خطرناکه و واقعا به عنوان راه آخر باید استفاده بشه
یه نفر بوده که بعد هر رابطه به این روش جلوگیری میکرده در حد ماهی یک دو بار رفته تو کما!دیگه نفهمیدم چی شد ولی دکترش نوشته بودم حالش واقعا بده
چون کاملا هورمون های بدنو به هم میزنه
دکتره گفته بود فقط در صورت پاره شدن کاندوم یا تجاوز استفاده از این روش مجازه
مواظب سلامتیتون باشین!
یه روش دیگه تو کتاب تنظیم بود که شستشوی واژن با آب و یکم سرکه بعد رابطه بود البته اون اثر بخشیش کمتره

فروشگاه تم تولد آوای شادی ،برگزاری جشنی متفاوت مطابق با سلیقه شما
سایت نوزاد، جشن تولد کودک،فروشگاه تم تولد آوای،شادی
انواع سفارشات برای جشن سیسمونی،دندانی فارغالتحصیلی،و سالگرد ازدواج پذیرفته میشود
نقل قول
 سپاس شده توسط ala ، taranom25 ، saba1393 ، nasibe_603 ، Cinderella4
۱۵-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۱۰:۴۴ عصر
ارسال: #3
من که شنیدم مصرف قرص های HD کلا دیگه توصیه نمی شه و فقط LD مصرف می شهHuh
نقل قول
 سپاس شده توسط ala
  • گروه ژ
  • تشریفات وندا
۱۷-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۰۱:۰۰ عصر
ارسال: #4
(۱۵-ارديبهشت-۱۳۹۱ ۱۰:۳۲ عصر)mmmm4 نوشته است:  ممنون زیبا جون
فقط جا داره تاکید بشه این روش خییییییییلییییییییییی خطرناکه و واقعا به عنوان راه آخر باید استفاده بشه
یه نفر بوده که بعد هر رابطه به این روش جلوگیری میکرده در حد ماهی یک دو بار رفته تو کما!دیگه نفهمیدم چی شد ولی دکترش نوشته بودم حالش واقعا بده
چون کاملا هورمون های بدنو به هم میزنه
دکتره گفته بود فقط در صورت پاره شدن کاندوم یا تجاوز استفاده از این روش مجازه
مواظب سلامتیتون باشین!
یه روش دیگه تو کتاب تنظیم بود که شستشوی واژن با آب و یکم سرکه بعد رابطه بود البته اون اثر بخشیش کمتره

اره منم شنیدم از این طریق میشه
ولی مامان دوستم نه بخاطر این روش کلا به علت به هم خوردن هورموناش الان 10 ساله تو کماس
میگم از 1000 تا زن یکی اینطوری میشه
نقل قول
 سپاس شده توسط ala ، ✘آســــــــــموטּ❤
۱۷-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۰۱:۱۴ عصر
ارسال: #5

اگه خواستین استفاده کنین همون طور که بچه ها گفتن لوونورژستول هم آسون تره هم عوارضش کمتره
نقل قول
 سپاس شده توسط atena ، سوگند2
۲۰-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۰۷:۱۷ صبح
ارسال: #6
من لوونورزسترون میخورم بعضی وقتا
کلاس قبل ازدواج گفت دو تاشو باهم هم بخوری مشکل نداره من دوتاشو باهم میخورم

@zibaoriflamee
در کانال بالا جوین شوید
نقل قول
۸-خرداد-۱۳۹۱, ۰۵:۱۰ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۸-خرداد-۱۳۹۱ ۰۵:۱۱ عصر توسط *he_is_mine*.)
ارسال: #7
یعنی‌ اگه شک کنیم که رابطه موجب بار داری شده باید از این قرصا بخوریم تا باردار نشیم؟
۳ صبح بعدش بخوریم یا همون فردا صبحش؟

اين يه تبليغ نيست.
كسي رو ميشناسم كه ارزونتر از جاهاي ديگه هست گفتم معرفي كنم
بليط مكانهاي تفريحي وايد وادي،تور صحرا، مركز خريدهاو ديسكوهاي ارزونتر،كلابهاي خانواده گي و ساحل هاي با كلاستر.با 09331316611 اقاي كلامي تماس بگيريد
محمدي
نقل قول
۸-خرداد-۱۳۹۱, ۰۵:۱۷ عصر
ارسال: #8
(۱۵-ارديبهشت-۱۳۹۱ ۱۰:۴۴ عصر)ریحان نوشته است:  من که شنیدم مصرف قرص های HD کلا دیگه توصیه نمی شه و فقط LD مصرف می شهHuh

اره!!من وقتی واسه کلاس های قبل از ازدواجم رفتم اون جا گفتن از دایره پزشکی(یه همچین اصطلاحیBig Grin) خارج شده !!

http://www.nowaroos.com/Thread-%D8%A8%D9%88%D8%B4-%D9%81%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%BE%D8%B3--2673
بچه ها تجربه شخصیتون برو بگید بیشتر ممنانتان می شوم!!New1
نقل قول
۱۰-خرداد-۱۳۹۱, ۰۸:۰۹ صبح
ارسال: #9
(۸-خرداد-۱۳۹۱ ۰۵:۱۰ عصر)*he_is_mine* نوشته است:  یعنی‌ اگه شک کنیم که رابطه موجب بار داری شده باید از این قرصا بخوریم تا باردار نشیم؟
۳ صبح بعدش بخوریم یا همون فردا صبحش؟

اره عزیزم اگه شک کنی تا 48 ساعت اول درصد جلوگیریش بالاتر است البته میگن تا 5 روز بعدش میتونی بخوری
که دیگه روز 5 درصد جلوگیریش خیلی کمتر میشهههه

@zibaoriflamee
در کانال بالا جوین شوید
نقل قول
 سپاس شده توسط *he_is_mine*
۱۰-خرداد-۱۳۹۱, ۰۹:۱۰ صبح
ارسال: #10
منم چندبار برای جلوگیری اورژانسی قرصای HD استفاده کردم ولی همیشه بالا می آوردم. بهتره بجای این قرص برین دکتر تا یه قرص دیگه بهتون بده. قرصای خیلی جدیدتری اومدن که اصلا حالت تهوع هم ندارن.

یک سری لباس غیر مجلسی و یک سری هم لباسای بچگونه تو حراجیهای مربوطه دارم. دیدن کنید لطفاNew1
نقل قول
 سپاس شده توسط آیتا
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام