• مرضیه محمدی
  • تقی زاده

روانشناسی رنگها برای دکوراسیون خانه

۳۰-دي-۱۳۹۲, ۰۷:۴۲ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۳۰-دي-۱۳۹۲ ۰۷:۴۵ عصر توسط mozhi.)
ارسال: #41
RE: روانشناسی رنگها برای دکوراسیون خانه
(۳۰-دي-۱۳۹۲ ۰۷:۲۵ عصر)مهرانگیز نوشته است:  eternalجون عالیه عزیزم خیلی خوش سلیقه ای حتماخیلی هم تحقیق کردی من لوازم برقیای ریزموسفیدبرداشتم ولی بزرگاروسیلور بنظرت زشت میشه رنگ آشپزخونمم میخوام سبزانتخاب کنم چطورمیشه عزیزم؟برادسشویی وحمام هم سفیدوپذیرایی کرم شکلاتی واتاق خوابم بنفش چطوره؟بچه هانظربدین لطفا..Huh

من نظرم اینه که براا اتاق خواب یاسی باشه سالن شکلاتی دلگیر میشه اگه وسایلت هم تیره بگیری بسته به کفپوشت داره اگه کرم باشه بهتره
اشپزخونه بزرگا بیشتر تو چشمه

من خوذم همه خونم کامل سفیده مدرن و اسپرته و سالن و میخوام ترکیب سفید و ابی کار کنم شاید نارنجی و زردم قاطیش

نمیدونم چرا اینجا اینجوری شدهSad
مرگ بر داعش
آ ب نیست خیلی کمه لطفا درست مصرف کنیم و به سایرین هم تذکر بدیم
نقل قول
 سپاس شده توسط eternal ، niloo khanoom
۱-بهمن-۱۳۹۲, ۰۴:۰۹ عصر
ارسال: #42
(۳۰-دي-۱۳۹۲ ۰۷:۲۵ عصر)مهرانگیز نوشته است:  eternalجون عالیه عزیزم خیلی خوش سلیقه ای حتماخیلی هم تحقیق کردی من لوازم برقیای ریزموسفیدبرداشتم ولی بزرگاروسیلور بنظرت زشت میشه رنگ آشپزخونمم میخوام سبزانتخاب کنم چطورمیشه عزیزم؟برادسشویی وحمام هم سفیدوپذیرایی کرم شکلاتی واتاق خوابم بنفش چطوره؟بچه هانظربدین لطفا..Huh

مرسی عزیزم بله تحقیق کردم همش از یک رنگ خوشم میاد بعد پشیمون میشدم اما الان فعلا تصمیم نهائی همینه

راستی سیلور همون رنگ طوسی و رنگ طوسی هم رنگ خنثی هستش مثل مشکی و سفید و با اکثر رنگها ست میشه با سبز و نارنجی یا قرمز عالی میشه Wink

منم اول تخت سفید و روتختی بنفش دوست داشتم اما اینجا دیدم هر کس عروسی کرده خونش همین رنگه تکراری شده دیگه و اینکه چند سال دیگه آدم شاید پشیمون بشه من عاشق بنفش هستم اما بیخیال شدم میرم سراغ همون آبی اما سفید و بنفش خیلی نازه مبارکت باشه
برا د ستشوئی و حمام سفید خوبه البته زود چرک میشه جنس خووب باید بگیری چون رطوبت و آب لک میکنه وسایل اما برای مستاجرا خوبه چون اگه رنگی بگیری معلوم نیست جای دیگه میری کاشی ها چه رنگی باشه مجبور میشی دوباره عوض کنی

دوستی که گفتید سالن تیره میشه با شکلاتی فکر کنم بد برداشت کردید من مبلم چوب سفید رویش نسکافه ای روشن یعنی پارچه روش از سفیدی تیره تره نه اینکه پر رنگ باشه بعدم خونه ها کفش یا سرامیک یا اکثرا سنگ کمتر کف پارکت دیدم اما پارکت هم باشه میشه مثل خونه توپراک کف پارکت تن قرمز بود مبلا همه سفید و نسکافه ای

از چشم خیلی ها افتادم چون جدیدا دارم جوری زندگی میکنم که خودم حال میکنم
نقل قول
 سپاس شده توسط niloo khanoom
۱-بهمن-۱۳۹۲, ۰۴:۴۸ عصر
ارسال: #43
سلام
منم وسیله برقیای آشپزخونم سیلوره
به نظرتون چ رنگی خوبه ست کنم باهاش؟
اول میخاستم آبی فیروزه ای بگیرم
ولی قرمز و سبز هم فک کنم به سیلور بیاد
مخصوصا قرمز
نظرتون چیه؟

البته اتاق خابم روتختی قرمزه با سرویس خوابی ک میخام قهوه ای سوخته یا ماهوتی بگیرم
پذیرایی هم کرم قهوه ای مبل و فرش و ..

عروس بهار 94 Lub خدایا شکرت همه چیز عالی بود
نقل قول
  • بهرام بابایی
  • گروه ژ
۲-بهمن-۱۳۹۲, ۰۹:۵۳ صبح
ارسال: #44
ببخشید رنگ ماهوتی چه رنگیه؟HuhHuh

من پری کوچک غمگینی را میشناسم که در اعماق اقیانوسی مسکن دارد
ودلش رادر یک نی لبک چوبین می نوازد ارام ارام
پری کوچک غمگینی که شب ازیک بوسه می میرد
...وسحرگاه ازیک بوسه به دنیا خواهد امد..
نقل قول
۲-بهمن-۱۳۹۲, ۱۱:۲۷ صبح
ارسال: #45
والا یه قهوه ای بود که به مشکی میزد!!
آقایی که رفته بودیم سرویس خوای ببینیم گفت
ولی قشنگه همونیه که میخام

عروس بهار 94 Lub خدایا شکرت همه چیز عالی بود
نقل قول
۲-بهمن-۱۳۹۲, ۱۱:۴۸ صبح
ارسال: #46
(۱-بهمن-۱۳۹۲ ۰۴:۴۸ عصر)Fatima12 نوشته است:  سلام
منم وسیله برقیای آشپزخونم سیلوره
به نظرتون چ رنگی خوبه ست کنم باهاش؟
اول میخاستم آبی فیروزه ای بگیرم
ولی قرمز و سبز هم فک کنم به سیلور بیاد
مخصوصا قرمز
نظرتون چیه؟

البته اتاق خابم روتختی قرمزه با سرویس خوابی ک میخام قهوه ای سوخته یا ماهوتی بگیرم
پذیرایی هم کرم قهوه ای مبل و فرش و ..

عزیزم اصلا آبی نه نظر من برای آشپزخانه مناسب نیست همون قرمز قشنگه یا سبز یا نارنجی قشنگه میشه رنگ اتاق خوابتم خیلی قشنگ میشه مبارکت باشه New1New1

نقل قول
 سپاس شده توسط Fatima12 ، niloo khanoom
۲-بهمن-۱۳۹۲, ۰۲:۴۰ عصر
ارسال: #47
سلام بچه ها کمک کمک:من رنگ چوب مبلام کرمه و پارچشون کرم وقهوه ای.....میز تی وی رو مشکی دوس دارم بگیرم ...حالا نمیدونم رنگ بوفم بایدچی باشه؟با میز تی وی ست بشه یا باچوب مبلام؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

عروس 28فروردینNew2
نقل قول
۲-بهمن-۱۳۹۲, ۰۲:۵۴ عصر
ارسال: #48
(۲-بهمن-۱۳۹۲ ۰۲:۴۰ عصر)عسل بانو68 نوشته است:  سلام بچه ها کمک کمک:من رنگ چوب مبلام کرمه و پارچشون کرم وقهوه ای.....میز تی وی رو مشکی دوس دارم بگیرم ...حالا نمیدونم رنگ بوفم بایدچی باشه؟با میز تی وی ست بشه یا باچوب مبلام؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

عزیزم تا جائی که من میدونم مبل بوفه و ویترین با هم ست میشن نه با میز تی وی
بعدم اشکالی نداره میز تی وی تیره باشه خود تی وی هم تیره است دیگه خیلی هم خو ب میشه از رنگ روشن در میای یک رنگ متضاد میده به خونه
امابه هیچ وجه بوفه تیره نگیری زشت میشه گلم

نقل قول
 سپاس شده توسط عسل بانو68 ، niloo khanoom
۲-بهمن-۱۳۹۲, ۰۳:۰۶ عصر
ارسال: #49
سلام به همگی... میبینم همه با ترکیب رنگ مشکل دارین..من یه ارشیتکتم و خوب ترکیب رنگ یکی از دروس ما هستش.. یه سری استاندارد ترکیب رنگ براتون میزارمNew2 سوالی بود در خدمتم ...Tongue اما بچه ها بیاید از روتین و کارایه تکراری پرهیز کنید و خودتون خلاق باشید... از رنگها نترسید...Wink این سری اول ..بازم براتون میزارم... به مقدار هر رنگ و نسبتهاشون توجه کنید..

[تصویر: روانشناسی رنگها برای دکوراسیون خانه]

اگر هیچوقت بعد از هر لبخندی خدا را شکر نمیکنید

حقی نخواهید داشت بعد از هر اشکی از او گله مند باشید......

خدایا شکرت....
نقل قول
 سپاس شده توسط فرنوش جون :) ، peler ، eternal ، banoo ، marii ، خگوشی ، samira mz ، maral1234 ، HANIYA ، sevdayi ، bahar khanom ، Hyojoo ، man59 ، niloo khanoom
۲-بهمن-۱۳۹۲, ۱۱:۲۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۳-بهمن-۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ صبح توسط sara queen.)
ارسال: #50

رنگ سبز در دکوراسیون
رنگ سبز را با بنفش و نقره‌ای به کار ببرید
سبز به دلیل خنثی بودن برای دکوراسیون داخلی فوق‌العاده است. سبز در همه جای طبیعت وجود دارد، با هر رنگ رنگین‌کمان همنشین می‌شود و ظاهر فوق‌العاده‌ای به خود می‌گیرد.
رنگ سبز به دلیل آرام‌بخش‌بودن مناسب اتاق خواب و سرویس‌های بهداشتی است.
سبز اگر در کنار طیف بنفش و نقره‌ای قرار بگیرد، زیباتر شده، رفاه و غنی‌بودن را می‌رساند.
از سبز چون رنگ پوست را خوب انعکاس نمی‌دهد، در سالن‌های پوست و زیبایی و حتی بوتیک‌ها و فروشگاه‌های لباس استفاده نکنید.

سبز را می‌توان با صورتی پررنگ، زرشکی ، آبی روشن، زرد و بنفش استفاده کرد.
سبز آرامش، آسایش، خنکی، رفع خستگی، اعتدال، احتیاط، امنیت، هماهنگی، تعادل و آرامش اعصاب را به همراه دارد.
سبز نشانه ثروت، رشد، تولد، تجدید حیات، غبطه‌خوردن و همدردی است.
سبز اجتماعی بودن، مرسوم بودن، ظرافت، پیچیدگی، سنت، عادی و گران بودن را می‌رساند.

رنگ آبی در دکوراسیون
آبی در ترکیب با زرد ، رنگ باز و گیرایی است و ساحلی ایده‌آل را تداعی می‌کند و در ترکیب با رنگ‌های صورتی کم‌رنگ، سبز نعنایی و با آبی کم‌رنگ‌تر، آرامش ‌کامل و محیطی بی‌سروصدا را برای کودکان فراهم می‌کند.
آبی مناسب قسمت‌های پذیرش است و محیطی رسمی، محافظه‌کارانه و متعادل ایجاد می‌کند.
بیشترین استفاده از آبی زمانی است که به تنهایی به صورت طیف‌ها و سایه‌های مختلف محیطی زیبا، آرام، ایده‌آل و آسمانی را ایجاد ‌کند که مناسب اتاق‌خواب و سرویس‌های بهداشتی است.
آبی سرد، آرام‌کننده، شفابخش، صلح آمیز، رسمی، ضد قرمز و نشانه ذکاوت است.
رنگ آبی ایجاد آرامش و اعتبار می‌کند.
آبی موجب کاهش فشار خون، کاهش میزان تنفس، حفظ تعادل، ایجاد محیطی بی‌سروصدا، انصاف و عدالت می‌شود، وفاداری، حس محافظه‌کارانه و مسئولیت را افزایش می‌دهد.
رنگ آبی باعث احساس رفاه، تازگی، ظرافت، قطعیت، تحت نفوذ در آوردن می‌شود و تداعی‌کننده آب و آسمان است.

رنگ زرد دردکوراسیون
زرد را با رنگ‌های دیگر به کار ببرید.
زرد نشانه توجه، ارتباطات، مناظره و حکمت است به کار بردن رنگ زرد البته نه خیلی تند، مثلا طلایی ، در اتاق ناهارخوری اشتهاآور است.
کرم نباتی ، شاد و مناسب اتاق نوزاد است. رنگ زرد روشن در اتاق ملاقات، اثری مثبت و خلاق دارد.
زرد ، رنگ مثبت و برای اتاق نوجوانان بسیار مناسب است، حافظه را تقویت و به مطالعه کمک می‌کند.
زرد برای مغازه‌های کوچک فوق‌العاده است، جلب‌نظر کرده و حالت خوشامدگویی دارد.
اما چون به کار بردن صرفا زرد در یک محیط ممکن است باعث تندمزاجی و بدخلقی شود، سعی کنید آن را با رنگ‌های دیگر به کار ببرید.
آبی و زرد ، کنار دریا را بودن را تداعی می‌کند و زرد و سفید محیط را تمیز نشان خواهد داد.
زرد گرم وآفتابی، درخشان، منبع نور، مثبت، شادی‌آور، گیرا، امیدوارکننده، اشتهاآور، خلاق، الهام‌بخش و نشانه استقبال است.
رنگ زرد حافظه را تقویت می‌کند، جرات می‌دهد و موجب درون‌نگری می‌شود.
زرد نشانه توجه، ارتباطات، مناظره و حکمت است و در عین حال تحریک‌پذیری، خصومت و تبعیض را افزایش می‌دهد.

رنگ قرمز در دکوراسیون
رنگ قرمز نشانه جشن، شانس، لوکس و جدید بودن، علاقه و آتش است.
اما چطور از رنگ قرمز در خانه استفاده کنیم؟

اگر می‌خواهید همه جا را قرمز کنید، کمی احتیاط کنید بهتر است قرمز را به صورت پراکنده در جاهای مختلف به کار ببرید.

رنگ قهوه‌ای در دکوراسیون
رنگ قهوه‌ای شکلاتی در دکوراسیون منزل بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
قهو‌ه‌ای هیچ وقت از مد نمی‌افتد.
زیبایی این رنگ بستگی به هماهنگی آن با سایر وسایل دارد. این که در کنار صورتی چرک قرار بگیرد یا زرد و سفید ظاهر متفاوتی پیدا می‌کند. قهوه‌ای در ترکیب با این رنگ‌ها سرگرم‌کننده است و ثبات را می‌رساند.
حتی اگر عده‌ای از این رنگ خوششان نیاید، افراد زیادی هستند که بارونی چرم بلند قهوه‌ای می‌پوشند یا صندلی ناهارخوری چرمی دارند. اکثر چوب‌ها رنگ قهوه‌ای را خوب به خود می‌گیرند.
رنگ طبیعی قهوه‌ای به خصوص اگر مایل به کارامل باشد و نیز قهوه‌ای کنار صورتی چرک خیره‌کننده خواهد بود.
رنگ قهوه‌ای گرمی، آسایش، خونسردی، ایمنی، اطمینان، پایداری، همزمان‌بودن، در‌ برداشتن و خاکی بودن را می‌رساند.
قهوه‌ای نشانه زمین، طبیعت خاکی، هوش، فشردگی، استحکام، غنی بودن، آرامش و محافظه کار بودن است.

رنگ مشکی در دکوراسیون
مشکی رنگ فوق‌العاده‌ای برای دکوراتورهاست.
ژاپنی‌ها اغلب از آن استفاده می‌کنند، روی آن را لاک الکل می‌زنند و در ترکیب با قرمز جلوه خاصی به فضای مورد نظر می‌دهند.
اگر بخواهید چیزی را بی‌توجه نشان دهید، از مشکی مات استفاده کنید.
مشکی به دلیل خنثی‌بودن با هر رنگی استفاده شود، تاثیر فوق‌العاده‌ای خواهد داشت.
دیوارهای زرد و مشکی شما را به یاد وز وز زنبور عسل می‌اندازد.
مشکی با رنگ‌های متالیک طلایی ، نقره‌ای ، مسی و برنج جلوه‌ای فوق‌العاده دارد.
اغلب در نازک‌کاری‌ها برای ایجاد ظرافت استفاده می‌شود.
یک نیمکت که روی آن گرانیت مشکی قرار گرفته باشد، ظاهر دلفریب و زیبایی به آشپزخانه می‌دهد.
مشکی رنگ خوبی برای کف‌پوش است. رنگ سیاه و سفید معمولا به صورت کاشی یا موزاییک مناسب کف سرویس‌های بهداشتی است چون با کنتراست یا تضادی که ایجاد می‌کند فضاهای کوچک را بزرگ‌تر نشان می‌دهد.
مشکی به تنهایی به عنوان رنگ‌ دیوار چندان مرسوم نیست، محیط را بسته و مرعوب می‌کند. اما برای اهمیت دادن و تاکید یک طرح، در زمینه‌های رنگی به کار می‌رود.
غالبا در چراغ‌ها، دستگیره‌های در به عنوان یک رنگ خنثی که طرح‌های اطراف خود را به خوبی جلوه می‌دهد، استفاده می‌شود.
رنگ مشکی نشانه قدرت، شان و مقام، برجسته بودن، قطعیت و محصور بودن است.
مشکی دراماتیک است در عین حال گرانی، زیبایی، لاغری، دنیوی و خنثی بودن را القا می‌کند.
رنگ مشکی نشان‌دهنده سوگواری، بیماری، تاریکی، پیچیدگی، سردی، دوری، خستگی و راز است و برای ایجاد ترس، وحشت و تهدید هم به کار می‌رود.

غم دنیارو فراموش میکنم
وقتی
به تو نگاه میکنم Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط banoo ، ELAK ، باران.م ، خگوشی ، shabnamjon ، FaRzAnEh 731 ، respectful ، elooo ، niloo khanoom
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام