• مرضیه محمدی
  • نسیم عقیلی

روانشناسی رنگها برای دکوراسیون خانه

۱۰-شهريور-۱۳۹۲, ۰۶:۲۲ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۰-شهريور-۱۳۹۲ ۰۶:۲۵ عصر توسط ayeneh22.)
ارسال: #11
RE: روانشناسی رنگها برای دکوراسیون خانه
[تصویر: روانشناسی رنگها برای دکوراسیون خانه]

[تصویر: روانشناسی رنگها برای دکوراسیون خانه]

اگ بدردتون میخوره بگید که بقیشو بذارم

من چی گم کردم...؟؟؟!!!Huh
نقل قول
 سپاس شده توسط MaloooS ، nooshi151 ، sani92 ، ستاره*** ، مهتاب69 ، روناک بیزمارک ، saye 6525 ، bahar.7007 ، paarsis ، nasibe_603 ، shima.b ، samira- s.m ، arose93 ، shiny7 ، fahim.s ، niloo khanoom
۱۶-مهر-۱۳۹۲, ۰۳:۰۱ عصر
ارسال: #12
آره عزیزم عالیییی
نقل قول
 سپاس شده توسط niloo khanoom
۱۶-مهر-۱۳۹۲, ۰۵:۱۸ عصر
ارسال: #13
بچه ها من وسایل اشپزخونم سفید و مشکی هست میخوام رنگ طلایی رو بهش اضافه کنم به نظرتون خوب میشه؟؟؟

نردبان دلم شکسته است
می شود برای من کمی دعا کنی؟
یا اگر خدا اجازه می دهد، کمی بجای من خدا خدا کنی؟
راستش دلم مثل یک نماز بین راه خسته و شکسته است،
می شود برای بیقراری دلم سفارشی به آن رفیق با وفا ( خدا ) کنی؟
نقل قول
  • گروه ژ
  • تقی زاده
۱۷-مهر-۱۳۹۲, ۰۲:۰۶ صبح
ارسال: #14
اگر نمیخوای رنگی اضافه کنی بنظرم سیلور از طلایی برای آشپزخونه مناسبتر باشه
نقل قول
۱۷-مهر-۱۳۹۲, ۱۰:۳۲ صبح
ارسال: #15
(۱۷-مهر-۱۳۹۲ ۰۲:۰۶ صبح)skyisup92 نوشته است:  اگر نمیخوای رنگی اضافه کنی بنظرم سیلور از طلایی برای آشپزخونه مناسبتر باشه

اخه به نظرم سیلور خیلی سرد میکنه اشپزخونه رو در کنار این رنگا
خوب به فرض اگه به خوام سیلور کنم چه چیزایی سیلور باشه بهتره؟؟؟

نردبان دلم شکسته است
نقل قول
۲۳-مهر-۱۳۹۲, ۱۰:۴۵ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۳-مهر-۱۳۹۲ ۱۰:۴۸ صبح توسط روناک بیزمارک.)
ارسال: #16
New2

نردبان دلم شکسته است
نقل قول
۲۸-آبان-۱۳۹۲, ۱۱:۲۱ صبح
ارسال: #17
بچه ها من وسایل اشپزخونم سفید وسیلوره - اتاق خوابمم فندقی و قزمز و کرمی هستش الان میخوام مبلا مو سفید وسبزسیریا یشمی بردارم
غذاخوریمم 2تا صندلیش سبز و4تاشم سفید باشه . میخوام به این 2تا یه رنگ دیگه اضافه کنم نمیدونم چه رنگی بهشون میاد تا ازیکنواختی
در بیاد ؟

[93/6/10
[به چشمانه مهربانه تو می نویسم حکایت بی نهایت عشق راتا بدانی که محبت و عشق را در چشمان تو آموختم و با تو آغاز کردم
ایهان منم دنیا امد حاصل یه عشق بزرگ
نقل قول
 سپاس شده توسط شیلا نوعروس ، niloo khanoom
۲۸-آبان-۱۳۹۲, ۱۲:۱۵ عصر
ارسال: #18

رنگ های آکسان: رنگ های تند و درخشانی که برای زنده کردن و انرژی بخشیدن به یک مجموعه رنگی به آن اضافه می شوند، مانند رنگ صورتی تند چند کوسن و یک جفت شمع در یک اتاق نشیمن که با خانواده رنگ کرم رنگ آمیزی شده است.

رنگ زمینه: رنگ زمینه رنگی است که در بزرگ ترین سطوح و به بیشترین میزان در یک فضا مورد استفاده قرار گرفته است مانند رنگ دیوارهای یک اتاق. رنگ زمینه ، اغلب به عنوان پس زمینه ای برای سایر رنگ های به کار رفته در اتاق مورد استفاده قرار می گیرد و سایر رنگ ها مانند رنگ های آکسان یا متضاد را در خود جای می دهد.

رنگ های متضاد: این رنگ ها در کنار هم تاثیری چشمگیر بر بیننده باقی می گذارند چنان که حتی پس از بستن چشم ها این تاثیر تا مدت کوتاهی در ذهن بیننده باقی می ماند.

رنگ های سرد: این رنگ ها حاوی مقدار زیادی رنگ آبی هستند، به عنوان مثال خاکستری هایی که شامل مقداری رنگ آبی باشند احساس سردی و سرما را در شما ایجاد می کنند در حالی که خاکستری حاوی قرمز یا بنفش قرمز حس گرما را در بیننده القا می کنند و ویژگی دیگری خواهند داشت.

رنگ های مکمل: این رنگ ها که در چرخه رنگ در برابر یکدیگر قرار دارند در کنار هم نمایی چشمگیر و متعادل می آفرینند. این رنگ ها هرگز از یک خانواده نیستند و حداکثر تفاوت را با یکدیگر دارند. به عنوان مثال می توان چند کوسن نارنجی تند را در زمینه ای از رنگ آبی نمونه بارزی از این ترکیب در نظر گرفت.

رنگ های غالب: رنگ غالب همیشه رنگی که در بزرگترین سطوح و به بیشترین میزان در مجموعه ای به کار رفته ، نیست بلکه رنگی است که بیش از بقیه رنگ ها نظر را به خود جلب می کند.

یک خانواده رنگی: شامل مجموعه ای از رنگ ها می شود که به نوعی با یکدیگر مرتبط هستند برای مثال خانواده آبی شامل مجموعه ای از رنگ های آبی است که از یک سو با آبی سبزها شروع می شود و از سوی دیگر به رنگ های آبی بنفش ختم می شود. خانواده قهوه ای از رنگ قهوه ای و قهوه ای خاکستری تا پرده های نارنجی و قرمز را شامل می شود.

رنگ های گرم: این رنگ ها محتوی مقدار قابل ملاحظه ای قرمز هستند. حتی برخی از آبی ها نیز ممکن است به واسطه وجود مقداری قرمز در آنها در این مجموعه جای بگیرند.

رنگ های هم پرده: اینها رنگ هایی هستند مانند رنگ زرد پررنگ و آبی پررنگ ، این رنگ ها لزوماً از یک خانواده نیستند بلکه هر دو دارای میزان مساوی از رنگ قرمز یا آبی هستند و هیچ یک بر دیگری غلبه نمی یابند.

غم دنیارو فراموش میکنم
وقتی
به تو نگاه میکنم Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط bahar.7007 ، paarsis ، fiona m ، fahim.s ، niloo khanoom
۲۸-آبان-۱۳۹۲, ۰۱:۴۲ عصر
ارسال: #19

(۲۸-آبان-۱۳۹۲ ۱۱:۲۱ صبح)ayshin-66 نوشته است:  بچه ها من وسایل اشپزخونم سفید وسیلوره - اتاق خوابمم فندقی و قزمز و کرمی هستش الان میخوام مبلا مو سفید وسبزسیریا یشمی بردارم
غذاخوریمم 2تا صندلیش سبز و4تاشم سفید باشه . میخوام به این 2تا یه رنگ دیگه اضافه کنم نمیدونم چه رنگی بهشون میاد تا ازیکنواختی
در بیاد ؟

ayshin جان به نظر من رنگ های نارنجی و قهوه ای خیلی قشنگ میشه
شاید بنفشم بهش بیاد

غم دنیارو فراموش میکنم
وقتی
به تو نگاه میکنم Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط ayshin-66 ، niloo khanoom
۲۹-آبان-۱۳۹۲, ۱۰:۲۰ عصر
ارسال: #20
رنگهای زرد -قرمز- سبز- نارنجی به خاطر اینکه نور را خوب انعکاس می دهند برای اشپزخانه بسیار مناسب است
برای پذیرایی من خودم ترجیح می دم دکوراسیون ابی و سفید داشته باشم البته ترکیب فیروزه ای را بر همه رنگ ابی ترجیح می دم
برای اتاق خواب هم بهتره از ترکیب سفید با صورتی - یاسی- سبز- طلایی استفاده کنید
به نظرم این دکوربندی با چنین رنگهای متنوعی در محیط خانه هم نشاط اور است و هم متنوع

دختر باس خانوم باشه تا یه اقا بیاد بگیرتشBig Grin
نقل قول
 سپاس شده توسط ayshin-66 ، fiona m ، niloo khanoom
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام