• تقی زاده
  • مرضیه محمدی

رهایی از دست جانوران خانگی ( سوسک , مورچه ..)

۱-آبان-۱۳۹۷, ۰۸:۱۵ صبح
ارسال: #591
RE: رهایی از دست جانوران خانگی ( سوسک , مورچه ..)
عزیزم رفت چند لیتر گازوئیل خرید با ی مایع کوچیک تو شیشه بود ((دوستش بهش گفته بود)) با هم قاطی کردیم تو سرویس بهداشتیا ـ حمام و روشوئی ریختیم و رفتیم سر کار بعد که اومدیم رفت آب فراون گرفت و وایتکس زد رو سرامیکا رو حسابی شست . پشه ها محو شده فقط یکی دو سه تا انگار از قبل اومده بودن تو اتاقا که اونا هم با حشره کش نابود شد. فکر کنم گازوئیل با اون مایع کار خودشو کرد
نقل قول
 سپاس شده توسط Sahraa71
۱۳-بهمن-۱۳۹۷, ۰۴:۳۸ عصر
ارسال: #592
منم میخوام تجربه مو بگم
ما تو خونمون یه عالمه سوسک ریز داشتیم که شبا یا بعضی وقتا روزا سروکله ششون پیدا میشد خیلی چندچندش کننده و اعصاب خوردکخوردکن شده بود واسم 
تو اینترنت کلی گشتم یکی از دوستان سم کامن رو معرفی کرد که واقعا جواب داد
وظیفه ام دونستم که بگم شاید یکی هم مشکل منو داشته باشهتصویر: /images/smilies/new/new1.gif

نقل قول
 سپاس شده توسط Sahraa71
۱-اسفند-۱۳۹۷, ۰۳:۵۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱-اسفند-۱۳۹۷ ۰۳:۵۹ عصر توسط ساحلی.)
ارسال: #593

استفاده از تله سوسک
تله سوسک به‌ دلیل چسبندگی موجب از بین رفتن این حشرات موذی می‌شود. چند تا تله سوسک بخرید و در مسیر‌های رفت و آمد سوسک‌ها قرار دهید. البته باید توجه داشت که این روش ممکن است روی سوسک‌های داخل لانه و یا تخم سوسک اثری نداشته باشد.

استفاده از تفاله قهوه
برای مقابله با سوسک می توانید تفاله قهوه‌‌ای که استفاده شده را از فیلتر قهوه سازتان بردارید و آن را بیرون از خانه در جا‌هایی قرار دهید که گمان می‌کنید سوسک‌ها از آن وارد می‌شوند. این کار مانع از ورود این حشرات به داخل منزل می‌شود.

استفاده از محلول آب و صابون
یک روش کارامد برای از بین بردن سوسک کابینت استفاده از محلول آب و صابون است. با پاشیدن این محلول بر روی سوسک‌هایی که از محل اختفای خود بیرون آمده اند می‌توانید باعث کشته شدن آن‌ها شوید.

خدایا شکرتتصویر: /images/smilies/new/lub.png

نقل قول
 سپاس شده توسط Sahraa71
  • بهرام بابایی
  • گروه ژ
۱-تير-۱۳۹۸, ۰۹:۲۷ صبح
ارسال: #594
(۱۸-ارديبهشت-۱۳۹۶ ۰۵:۳۶ عصر)'NAZANIN YAR' نوشته است:  بچاااا
سلام من دچار شپش شدم
نمیدونم چه خاکی به سرم بریزم شامپو شپش زدم ولی فایده نداشت
چیکار کنم که راحت شدم
هر درمانی میکنم شپشها میمیرن ولی تخمشون نه
چیکار کنم؟؟؟؟؟

سلام دوستم
برای درمان شپش انجام دو مرحله الزامیه : 1- نابودی خود شپش ها که دیگه تخم نزارن 2- از بین بردن رشک ها(تخم شپش) از روی موها
به نظر من شامپو های ضد شپش تو بازار اصلا به درد نمیخورن و شپش ها مقاوم شدن بهشون و فقط باعث میشین کلی آسیب و عوارض به موهاتون و بدنتون برسه پس برای جایگزین چه باید کرد؟
اول از همه از ازین شونه های استیل ضد شپش که  توی داروخونه ها و دیجی کالا هست یه دونه تهیه کنید(حتما الزامیه) چون هر چقدر هم چشماتون تیز باشه ممکنه یه دونه شپش هم از زیر دستتون در بره و دوباره تخم بریزه و پروسه تکرار بشه این شونه ها به خاطر دندانه های ریز و تقریبا بهم چسبیده شون نمیذارن شپش روی ساقه مو بمونه.

*موهاتونو با روغن زیتون حسابی چرب کنید، چربی روغن باعث میشیه پاهای شپش ها روی ساقه مو سر بخوره و راحت کنده بشن از رو ساقه و تنفسشون رو هم دچار مشکل میکنه و خفه میکنتشون. یه ربع صبر کنید شروع کنید موهاتونو مرتب شونه کنید هر بار که شونه میکنید دندانه های شونه رو تمیز کنید که اگر شپشی جدا شده دوباره به موهاتون برنگرده با حوصله تقریبا یک ساعت موهاتونو شونه کنید. برای از بین بردن شپش های روی شونه میتونید اونا رو با دستمال پاک کنید یا با آب بشوریید یا کلا ما بین دو تا ناخونتون فشارشون بدین تا تق بترکن و بمیرن(این راه مطمین تره به نظرم) به هر حال مواظب باشید روی فرش یا جایی که نشستین نریزن چون تا 1 هفته بدون تغذیه میتونن زنده بمونن و چرخه شون رو با چسبیدن به یه نفر ادامه بدن. این کارو بهتره برای یه هفته تا 10 روز ادامه بدین تا مطمین شین هیچ شپش زنده ای تو سرتون نمونده

لباسها ملافه ها گیره ها و شونه هاتونو و هر چیزی که با شما تماس داشته رو توی آب جوش بریزید و بزارید چند ساعت بمونه بعد بشورید.

رشک ها هم که  دونه های بیضی خیلی ریز شبیه به شوره هستن با این تفاوت که خیلی سفت و محکم به ساقه مو نزدیک پوست سر چسبیدن برای از بین بردن اون ها هم یه نفر باید بشینه موهاتونو با حوصله دونه به دونه نگاه کنه و هر ساقه ای که رشک بهش چسبیده رو یا با قیچی کوچیک قیچی کنه یا مابین ناخوناش فشار بده تا بمیره اگر صدای تق بشنوید یعنی رشک ترکیده و مرده . این کاررو هم حداقل یه هفته انجام بدین تا مطمین شین هیچ رشکی نمونه چون اگه حتی یه رشک هم بمونه باز شپش میشه باز تخم میریزه و ........

اتو کشیدن موها هم از بیخ پوست سر برای از بین بردن رشک ها موثره و حرارت زیاد باعث میشه بترکن.

رها شدن از شپش فقط یکم حوصله زیاد میخواد تا هیچ رشک و شپشی تو موهاتون نمونه وگرنه نگران نباشید حتما درمان پذیره.

در نهایت موهای بقیه افراد خانواده رو هم بررسی کنید که اگه اون ها هم مبتلا شده باشند با هم درمان شین و با هم ریشه کن کنید از خونتون.

Big Grin
نقل قول
۱۶-مرداد-۱۳۹۸, ۰۹:۴۵ صبح
ارسال: #595
بچه ها خونه ما پر از مورچه شده
فقط آشپزخونه هم نیست. اتاق خوابها، سالن، حتی طبقات بالای کمد دیواری...
چیکار کنم؟ تو کل خونه که نمیشه سم بریزم. یا بریزم؟
قرنیز چوبی داره خونمون. از اونه؟؟ لای همه قرنیز ها سم بریزم؟
نقل قول
۱۷-مرداد-۱۳۹۸, ۰۱:۲۰ صبح
ارسال: #596
(۱۶-مرداد-۱۳۹۸ ۰۹:۴۵ صبح)'faam' نوشته است:  بچه ها خونه ما پر از مورچه شده

یه پودرایی هست داروخونه ها میفروشن رنگ پودرشم خاکستریه
تا میریزی مورچه ها ۳۰ثاتیه بعد مردن
گوشه های خونه بریزین خوبه یا جاههیی ک مثلا میدونید مورچه زیاده

تصویر: images/smilies/rolleyes.gif
نقل قول
۲۸-مرداد-۱۳۹۸, ۱۰:۱۰ عصر
ارسال: #597
(۱۷-مرداد-۱۳۹۸ ۰۱:۲۰ صبح)'mahdaa' نوشته است:  
(۱۶-مرداد-۱۳۹۸ ۰۹:۴۵ صبح)'faam' نوشته است:  بچه ها خونه ما پر از مورچه شده

یه پودرایی هست داروخونه ها میفروشن رنگ پودرشم خاکستریه
تا میریزی مورچه ها ۳۰ثاتیه بعد مردن
گوشه های خونه بریزین خوبه یا جاههیی ک مثلا میدونید مورچه زیاده

راستش با کشتن مورچه ها موافق نیستم. از یه جایی شنیدم که با ته میوه خیار هم میشه مورچه ها رو فراری داد. بلخره اونام گناه دارن

نقل قول
۲۸-مرداد-۱۳۹۸, ۱۰:۲۵ عصر
ارسال: #598
بهترینش استفاده از درپوش سم پاشی منظم دوره ای هست
نقل قول
۳-مهر-۱۳۹۸, ۱۰:۱۷ صبح
ارسال: #599
دوستان خونه ی ما هم پر از مورچه های ریزه کلا سرویس بهداشتی حموم رو تخت کمد لباس همه جااااااااااااااااااااااااااااا
خیلیم ریزن دیگه از دستشون کلافه شدم رفتن تو کشو لباسای نی نی هم چیکار کنم همه جا رو نمیشه که پودر ریخت اکثرا هم رو سقف و دیوارا هستن

نقل قول
۳-مهر-۱۳۹۸, ۱۰:۳۲ صبح
ارسال: #600
(۳-مهر-۱۳۹۸ ۱۰:۱۷ صبح)'sooshi' نوشته است:  دوستان خونه ی ما هم پر از مورچه های ریزه کلا سرویس بهداشتی حموم رو تخت کمد لباس همه جااااااااااااااااااااااااااااا
خیلیم ریزن دیگه از دستشون کلافه شدم رفتن تو کشو لباسای نی نی هم چیکار کنم همه جا رو نمیشه که پودر ریخت اکثرا هم رو سقف و دیوارا هستن

بهترین راه اینه که اصلا اجازه ندی بیان تو! 
یه چسب درزگیر با تفنگش بخر و تمام درزهای خونه تون رو بگیر. خصوصا اطراف سقف کاذب، کنار در بیرون و پنجره ها، جاهایی که سیم یا لوله رد شده، اطراف راه آب و هر جا که فکر میکنی مورچه ها از اونجا میان. 

آزادی در نفی همه ی تعلقات است؛ جز تعلق به حقیقت که عین ذات انسان است! 
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام