• علیوثوق
 • دکتر فاطمه خانی زاده

رنگ و بلکا ساختمان

۱۱-بهمن-۱۳۹۹, ۰۱:۵۷ عصر
ارسال: #31
RE: رنگ و بلکا ساختمان
(۱۰-مرداد-۱۳۹۳ ۱۰:۱۵ عصر)'MOJDE_19' نوشته است:  ممنون سمیه جووووونم
بچه ها میشه تجربه هاتون از رنگ و بلکا بیاید اینجا بگید؟؟؟


 


 اگر میخوای در مورد رنگ ساختمانی بیشتر اطلاعات داشته باشی بهت توصیه میکنم این مقاله از سایت رنگ جمیل رو بخون 

https://jamilpaint.com/post-detail/5/%D8...8%A7%D9%86با رنگ آمیزی زیبا به خانه‌هایتان انرژی بخشید

 
نقل قول
۲۷-بهمن-۱۳۹۹, ۰۱:۱۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۷-بهمن-۱۳۹۹ ۰۱:۱۸ عصر توسط lomofox868@hancack.com.)
ارسال: #32
RE: رنگ و بلکا ساختمان
(۲۷-بهمن-۱۳۹۸ ۰۴:۳۰ عصر)'anita29' نوشته است:                        چرا آسانسورها به تعمیر و بازسازی نیاز دارند؟
نقل قول:[تصویر: رنگ و بلکا ساختمان ]مانند تمام اجزای یک ساختمان، آسانسورها نیز بعد از مدتی به تعمیر و بازسازی آسانسور نیاز پیدا می کنند و باید هرچه زودتر برای بازسازی و تعمیر آنها دست به کار شد. اگر دوست دارید بدانید در هنگام بازسازی آسانسور چه کارهایی باید انجام شود، تا انتهای این نوشته همراه ما باشید.

به طور کلی می توان گفت که تجهیزات آسانسور به دلیل کار زیاد، فرسودگی، مشکل در نصب و استفاده نادرست خراب می شوند و به تعمیر آسانسور یا تعویض نیاز پیدا می کنند.در هنگام تعمیر و بازسازی آسانسورها چه اقداماتی انجام می شود؟


تمام کارهای لازم برای تعمیر و بازسازی آسانسور شامل اقدامات زیر است:


 1. تعویض موتور گیربکس آسانسور

 2. تعویض سیم بکسل های آسانسور

 3. بازسازی و تزئین کابین آسانسور

 4. تعویض کابل های آسانسور

 5. تعمیر یا تعویض ریل های آسانسور

 6. تعویض تابلوی کنترل داخل کابین آسانسور

 7. تعویض سیستم های ایمنی داخل چاله آسانسورالبته تعمیر و یازسازی آسانسور به موارد بالا محدود نمی شود. گاهی اوقات باید آسانسور را به صورت کامل تعویض کرده و آسانسور جدید را نصب کرد.

چگونه متوجه شوید که آسانسور شما به تعمیر و بازسازی نیاز دارد؟

اگر در آپارتمان خود و در هنگام استفاده از آسانسور، نشانه های زیر را مشاهده کردید، مطمئن شوید که آسانسور شما به تعمیر و بازسازی نیاز دارد:


 1. سرعت رفت و آمد آسانسور کند شده است و شما باید زمان زیادی منتظر بمانید تا بتوانید از آسانسور استفاده کنید.

 2. افراد و ساکنان آپارتمان شما از کیفیت شروع حرکت و توقف آسانسور رضایت ندارند و احساس ناامنی می کنند.

 3. سروصدای غیرعادی در کابین آسانسور شنیده می شود و آسانسور با تکانه های شدید همراه است.

 4. گاهی اوقات آسانسور به صورت خود به خودی خاموش می شود و بعد از مدتی دوباره شروع به کار می کند.

 5. بیش از 10 سال از تاریخ نصب آسانسور گذشته است و در این مدت بازسازی و تعمیر نشده است.با دیدن موارد بالا، باید بدانید که زمان تعمیر و بازسازی آسانسور شما فرا رسیده است و باید برای نوسازی اسانسور خود اقدام کنید.
بازسازی و تعمیر آسانسور خود را به چه کسی بسپارید؟

وجود یک آسانسور سالم و تمیز در مجتمع های مسکونی و اداری اهمیت زیادی دارد؛ زیرا باعث حفظ امنیت جان افراد می شود و مانع از بروز اتفاقات غیرمنتظره می شود. به همین دلیل است که توصیه می کنیم برای تعمیر و بازسازی آسانسور خود به شرکت خدمات آسانسور جامعی مراجعه کنید که تخصص و تجربه کافی را داشته باشد و تعمیرکار آسانسور آن مرکز بتواند این کار مهم را به خوبی و متعهدانه انجام دهد.


بازسازی و تعمیر آسانسور چه مزایایی دارد؟

اگر نمی دانید که چرا باید برای تعمیر و بازسازی آسانسور خود اقدام کنید، باید بدانید که
سرویس آسانسور مزایای زیر را به دنبال دارد:

 • نوسازی و بازسازی آسانسور باعث کاهش هزینه های تعمیر موتور آسانسور و تعمیر کابین آسانسور می شود.

 • با بازسازی آسانسور، استفاده از آسانسور راحت تر و بهتر می شود.

 • در هنگام تعمیر و بازسازی اسانسور می توان تمام اجزای فرسوده و قدیمی را با تجهیزات جدید جایگزین کرد.

 • بعد از بازسازی و نوسازی آسانسور، میزان امنیت افراد در آسانسور بسیار بیشتر می شود.

 • در هنگام بازسازی آسانسور، می توان امکانات جدید مانند سیستم برق اضطراری و… را به تجهیزات آسانسور اضافه کرد که این موضوع باعث مجهزتر شدن آسانسور خواهد شد.

 • بازسازی آسانسور باعث کاهش مصرف انرژی می شود و باعث می شود هزینه برق ساختمان و پول شارژ کمتر شود.کارهای مهم در نوسازی و تعمیر آسانسور

برای اینکه محیط داخلی آسانسور نوسازی و بازسازی شود، متخصصان اقدامات زیر را انجام می دهند:


 1. کفپوش کردن کابین آسانسور: در هنگام بازسازی اسانسور، باید ابتدا زیرسازی انجام شود و سپس پوشش مناسبی برای کف کابین آسانسور انتخاب شود. برای پوشش کف آسانسور می توان از انواع سنگ های مختلف با طرح گرانیتی و معرق استفاده کرد. در بعضی موارد هم از موکت های قابل شستشو برای کفپوش کردن کابین استفاده می شود.

 2. تعویض و نوسازی سقف کابین: یکی از مهم ترین اقدامات برای بازسازی و نوسازی اسانسور، تعویض و نوسازی سقف کابین است. برای سقف اسانسور می توان از ورقه های استیل، آینه یا سقف کاذب استفاده کرد.

 3. نورپردازی فضای داخل آسانسور: نورپردازی فضای داخل اسانسور نیز موضوع مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. اگر از پوشش سقف کاذب در قسمت سقف آسانسور خود استفاده کرده باشید، می توانید انواع لامپ های فلورسنت و LED را برای نورپردازی فضای داخلی آسانسور خود به کار ببرید.

 4. پوشش فضای داخلی آسانسور: برای پوشش داخلی کابین آسانسور می توان از ورق های استیل، آینه، ام دی اف و فرمیکا استفاده کرد. ورق های استیل، زیباتر از سایر پوشش ها هستند و دوام بسیار بیشتری دارند. به علاوه ورق های استیل، ضدخش و ضدپوسیدگی هستند و کاربرد بیشتری دارند.

 5. آینه کاری کابین آسانسور: اگر داخل کابین آسانسور شما از آینه های قدیمی و مات استفاده شده است، می توان آنها را با آینه های ساده و تمیز جایگزین کرد. در مدلهای جدید، آینه کاری داخل کابین خیلی ساده انجام می شود و دستگیره استیلی در کابین آسانسور وجود ندارد.

 6. تعمیر صفحه کلید آسانسور: پنل های کنترل آسانسور اهمیت زیادی دارند و در هنگام بازسازی اسانسور باید به آنها توجه ویژه ای کرد. در هنگام بازسازی آسانسور خود می توانید از صفحه کلیدهای معمولی استفاده کنید یا صفحات دیجیتال و پیشرفته را برای اسانسور خود انتخاب کنید که جدیدتر هستند.
در این مطلب روی این موضوع تاکید شد که تعمیر و بازسازی آسانسور آن را به افراد متخصص و حرفه ای بسپارید؛ زیرا آنها به نوع و جنس متریال ها و مصالح برای بازسازی کابین آسانسور توجه می کنند و با توجه به وزن کلی کابین آسانسور، تغییرات لازم را اعمال می کنند. این موضوع نیز مهم است که شرایط و تجهیزات اسانسور یک مجتمع مسکونی با تجهیزات اسانسور یک مجتمع اداری و تجاری فرق دارد. افراد متخصص و حرفه ای برای بازسازی اسانسور به قدرت موتور آسانسور توجه می کنند و با توجه به قدرت موتور آسانسور و نوع کاربری اسانسور، کارهای لازم را در کابین اسانسور اعمال می کنند تا فضای اسانسور استاندارد، نو و تمیز شود. منبع: سرویس آسانسور 

 

 
 

(۱۰-مرداد-۱۳۹۳ ۱۰:۱۵ عصر)'MOJDE_19' نوشته است:  ممنون سمیه جووووونم
بچه ها میشه تجربه هاتون از رنگ و بلکا بیاید اینجا بگید؟؟؟

 


به نظر من یکی از مهم ترین مسائل در ساختمان سازی استفاده از سیم و کابل استاندارد می باشد و من به شما سیم و کابل البرز پژواک پیشنهاد میدهم . 

 
نقل قول
۲۱-اسفند-۱۳۹۹, ۰۸:۴۳ عصر
ارسال: #33
RE: رنگ و بلکا ساختمان
خرید اقساطی تلویزیون ---------  رنگ ترافیکی چیست--------خریدار ضایعات منزل-------خریدار ضایعات------خریدار ضایعات برنجی-----فروش تلویزیون سونی------اجرای رنگ ترافیکی-----رنگ آمیزی سقف-------فروشگاه سونی در جمهوری
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.
ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام