رسومات مختلف شب عروسی

۱۳-خرداد-۱۳۹۱, ۰۹:۴۲ صبح
ارسال: #41
RE: رسومات مختلف شب عروسی
بچه ها کسی راجع به رسم همدانی ها چیزی میدونه؟

الهی شکر
نقل قول
۱۵-خرداد-۱۳۹۱, ۰۲:۳۱ عصر
ارسال: #42
ما رسم داریم بعد از تالار وقتی میرن خونه پدر عروس برای خداحافظی یه پسر بچه شال قرمز یا سفید یا... معمولا قرمز و سفید هستش که داخلش نون و نمک میذارن میبنده دور کمر عروس البته 2 بار از زیر پای عروس رد میکنه دفعه سوم میبنده کمرش من خیلی این رسمو دوس دارم البته هرکی دوس داشت اجرا میکنه الان دیگه خیلیا اجرا نمیکنن معنیشم اینه که دختر نون و نمک خونه پدریشو فراموش نکنه این رسم برای زنجان و شهرای اطرافش هست

فقط اوست که باید بخواهد...
نقل قول
 سپاس شده توسط سپیده صبح
۱۵-خرداد-۱۳۹۱, ۱۰:۳۷ عصر
ارسال: #43
عزیزم این رسم کلا برای آذری ها هستش اگر داماد برادر داشته باشه برادر داماد میبنده اگر نه یه پسر از طرف خانواده داماد البته اول که میرن عروس رو از خونه باباش بیارن میبندن و تا اخر شب باید دور کمرش بسته باشه ولی الان چون عروس از خونه باباش نمیره اخر شب میبندن
بعدش پدر عروس دست عروس رو می گیره دور یه چراغ می چرخونه خیر دعا می گه و ارزوی خوشبختی می کنه اون چراغ هم باید بره خونه عروس و تا فردا صبحش روشن باشه تا زندگیشون همیشه روشن باشه
دیگه چه رسمی ازاذری ها می خواهید بگید تا براتون نوضیح بدم
نقل قول
 سپاس شده توسط shania ، هنگامهه
۹-مرداد-۱۳۹۱, ۰۸:۵۸ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۹-مرداد-۱۳۹۱ ۰۹:۰۰ صبح توسط shaparaki.)
ارسال: #44
آخییییی.... درکت می کنم Janu جون. منم همین شرایط رو دارم. ولی شب هتل میریم یکی دو روز هم می مونیم بعد میریم.
کلا سخته. ولی هر چی بهش فکر کنی بدتره. زیراکس باش ! =ریلکس Big Grin:

یکی به من بگه رسم نخ و سوزن دیگه چیه؟ مادرهمسرم سنشونم بالاست... نمی دونم همچین رسمی رو واسه چی می خوان سر عقدم اجرا کنن!!!!!
می ترسم... نمی ذارم شوشو رو می پزم میگم نکنن این کارو Smile
کسی معنیش رو می دونه؟

Lub
نقل قول
۱۰-دي-۱۳۹۱, ۰۶:۵۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۰-دي-۱۳۹۱ ۰۶:۵۴ عصر توسط الی بانو گل.)
ارسال: #45
(۱۵-خرداد-۱۳۹۱ ۱۰:۳۷ عصر)shadi shadi نوشته است:  عزیزم این رسم کلا برای آذری ها هستش اگر داماد برادر داشته باشه برادر داماد میبنده اگر نه یه پسر از طرف خانواده داماد البته اول که میرن عروس رو از خونه باباش بیارن میبندن و تا اخر شب باید دور کمرش بسته باشه ولی الان چون عروس از خونه باباش نمیره اخر شب میبندن
بعدش پدر عروس دست عروس رو می گیره دور یه چراغ می چرخونه خیر دعا می گه و ارزوی خوشبختی می کنه اون چراغ هم باید بره خونه عروس و تا فردا صبحش روشن باشه تا زندگیشون همیشه روشن باشه
دیگه چه رسمی ازاذری ها می خواهید بگید تا براتون نوضیح بدم

عزیزم می شه قضیه این شال قرمز دور کمر عروس تبریزیا رو توضیح بدی؟
احتمالا برای منم می خوان اجرا کنن
هرکی می دونه بگه سرش با شوشو دعوام شد من می گم نمی خوام
مامانش می گه رسمه.
دیشبم تا صبح خوابم نبرد
خیلی ازین رسما بدم میاد.
ما تهرانیم و خانواده شوشو هم تهرانن اصلا مامانش تهران به دنیا اومده نمی دونم چرا دست از سره این رسما برنمی داره.یکی دلداریم بده لطفاAngel

آخه ما که تبریز نیستیم چرا باید رسمشو انجام بدیم خب می رفتن عروسه تبریزی می گرفتن والا به خدا

خوشبختم تو با منیAngel
وزن اولیه: 60.500 کیلو
وزن هدف:53 کیلو
نقل قول
۱۰-دي-۱۳۹۱, ۰۷:۱۲ عصر
ارسال: #46
الهام جون سخت می گیریا!! بابا یه دقیقه یه شال می بندن کمرت و کلی کادو می دن بهت و بعد فوری درش میاری! همین!!
چه اشکالی داره مادرشوهرت واسه عروسیه پسرش یه رسمیو اجرا کنه که براش اهمیت داره؟ نه فیلمی هست و نه عکسی! کلشم 2 دقیقه هستش تا جایی که دیدم و تمام!

گاه یک سنجاقک به تو دل می بندد
و تو هر روز سحر می نشینی لب حوض تا بیاید از راه
از خم پیچک نیلوفرها روی موهای سرت بنشیند
یا که از قطره آب کف دستت بخورد
گاه یک سنجاقک همه معنی یک زندگی استHeart
نقل قول
 سپاس شده توسط yeshil bahar
۱۱-دي-۱۳۹۱, ۰۳:۴۶ عصر
ارسال: #47
سنجاقک جون آخه فکر می کنم بیکلاسه
فامیلامون ببینن چی می گن؟
باید کادو بدن؟
کادوهاشم بگو که بدونم سرم کلاه نره

خوشبختم تو با منیAngel
نقل قول
۱۱-دي-۱۳۹۱, ۰۳:۵۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۱-دي-۱۳۹۱ ۰۳:۵۷ عصر توسط pink girl.)
ارسال: #48
الهام بانو جون منم تبریزی هستم و این. سم و برای منم اجرا کردن ولی با زنجیر طلا.خیلی هم خوشم اومد.تازه یه شعر ترکی هم داره که اگه خ استی برات میگم.یکی از فامیلامون دادهبود براش با پارچه ساتن قرمز کمربن درستکرده بودن و روبان و م واریدم داشت.خیلی هم شیک بود.الان دیگه تو تبریز شال نمیبندن.

3بار از روی روبان باید ردبشی.به کسی که کمربند و میبنده مامان عروس باید کادو بده.مال منو2 تابرادر شوهرام بستن .چون لباسم خیلی پوفی بود. و کمی همدنباله داشت دوتایی به زور نگه داشته بودن.

پيج من تو اينستاگرام~~> _._nasim_._
New2
نقل قول
 سپاس شده توسط yeshil bahar ، نانا جون
۱۱-دي-۱۳۹۱, ۰۶:۱۳ عصر
ارسال: #49
(۱۱-دي-۱۳۹۱ ۰۳:۵۴ عصر)pink girl نوشته است:  الهام بانو جون منم تبریزی هستم و این. سم و برای منم اجرا کردن ولی با زنجیر طلا.خیلی هم خوشم اومد.تازه یه شعر ترکی هم داره که اگه خ استی برات میگم.یکی از فامیلامون دادهبود براش با پارچه ساتن قرمز کمربن درستکرده بودن و روبان و م واریدم داشت.خیلی هم شیک بود.الان دیگه تو تبریز شال نمیبندن.

3بار از روی روبان باید ردبشی.به کسی که کمربند و میبنده مامان عروس باید کادو بده.مال منو2 تابرادر شوهرام بستن .چون لباسم خیلی پوفی بود. و کمی همدنباله داشت دوتایی به زور نگه داشته بودن.

عزیزم میشه بیشتر از رسم و رسومات تبریزیا تو عروسی و حنا بگی؟New2
منم عروس تبریزیا شدم ولی اطلاعاتی ندارم، همسرم هم نمیدونه، منم نمیخام از مامانش اینا بپرسم.
یه سوال تو تبریز حنای عروس و حنای پسر (داماد) چطو برگزار میشه؟ آخه ما رسم داریم هر کی برا خودش مراسم بگیره و فقط خریداشون رو برا هم میبرن ولی انگار تبریز جور دیگه ستHuh
ا
نقل قول
۱۱-دي-۱۳۹۱, ۰۸:۰۹ عصر
ارسال: #50
پینک گرل عزیزم می شه واسه منم توضیح بدی بیشتر؟یعنی باید کمربنده چطوری ببندن؟
زنجیره طلا رو هم توضیح می دی؟
وسعت خدا نکشتت آخه این کجاش مهم بودنه که ازین رسم خوشت اومد بیشتر حسه بردگی بهم دست می ده
اصلا چرا باهاش مشکل دارم نمی دونم اصلا علته این رسم چیه؟
یه جا تو نوعروس خوندم علتش اینه می گن بچه اولت پسر بشه اینو که خوندم فشارم رفت رو 10000000000000000000000000000000

خوشبختم تو با منیAngel
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام