رسومات مختلف شب عروسی

۱۵-بهمن-۱۳۹۰, ۱۰:۰۰ صبح
ارسال: #31
RE: رسومات مختلف شب عروسی
بچه ها شب عروسی حتما باید بریم خونه پدر و مادرمون خداحافظی؟
ما شب عروسی خونه تو پارکینگ خونه خودمون بعد تالار مراسم داریم
قبلش باید بریم خونه بابام؟ یا همون جا هم می شه خداحافظی کرد

انتخاب های من بستن

آتلیه: آتلیه محیا

لباس عروسی و نامزدی: مزون دریس

نقل قول
۱۵-بهمن-۱۳۹۰, ۱۰:۰۹ صبح
ارسال: #32
میشه عزیزم
فرقی نداره

پدر مادرت میان خونت؟
آخه مامان بابای من نیمدن
گفتن پدر مادر عروس شب عروسی نباید بیان خونه عروس
نقل قول
 سپاس شده توسط zoho1381
۱۵-بهمن-۱۳۹۰, ۱۰:۵۲ صبح
ارسال: #33
عزیزم رسم ما اینه که توی خونه ی خود عروس دوماد دست به دستشون میکنیم و خداحافظی میکنیم
نقل قول
۱۵-بهمن-۱۳۹۰, ۱۰:۵۷ صبح
ارسال: #34

(۱۰-مهر-۱۳۹۰ ۰۲:۵۰ عصر)مهساناز نوشته است:  :
(۱۰-مهر-۱۳۹۰ ۰۱:۴۱ عصر)shiba نوشته است:  ما یه رسمی داریم که میگن وقتی عروس و دوماد میخوان وارد خونه شون بشن.عروس پای راستش رو بذاره رو پای داماد تا همیشه حرف حرف خودش باشهBig Grinحالا تو اون هاگیر واگیر آدم پای چپ و راستش رو بتونه تشخیص بده و ضرب الاجلی پای دوماد رو نشونه بگیره هنره بزرگیه،حالا فرض کنید دوماد هم این رسم رو بدونه و چه درگیری میشه.البته شوخی میکنم من کلا به این چیزا هیچ اعتقادی ندارم.

3 (12) چه باحال بود ..
این رسم کجاست اونوقت ؟؟؟

ماهم داریم فکر کنم مال همدان باشهEmbarrased
نقل قول
۱۵-بهمن-۱۳۹۰, ۱۱:۱۱ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۵-بهمن-۱۳۹۰ ۱۱:۱۳ صبح توسط محسا.)
ارسال: #35
(۱۵-بهمن-۱۳۹۰ ۱۰:۵۲ صبح)jila نوشته است:  عزیزم رسم ما اینه که توی خونه ی خود عروس دوماد دست به دستشون میکنیم و خداحافظی میکنیم

یعنی آخر مراسم تو خونه خودم با پدر و مادرم هم خداحافظی کنم؟

آره میان خونم پدر و مادرم

عروسی ما
21 بهمن

انتخاب های من بستن

آتلیه: آتلیه محیا

لباس عروسی و نامزدی: مزون دریس

نقل قول
۹-خرداد-۱۳۹۱, ۰۱:۲۴ عصر
ارسال: #36
ما که رسم داریم میاییم شب خونه خودمون (یعنی پدرو مادرعروس)
بالباس عروس گوسفند هم میکشن بعد یه تیکه خمیر رو عروس بالای در خونه اشون میذاره میگن واسه اینکه روزی اش تو اون خونه بمونه
بعد میرن خونه عروس دوماد که اول یه نفر آیینه و شمعدون رو می بره بعد عروس دوماد میرن تو که قبلش پاشون رو تو یه ظرف آب میذارن میرن خونه که اونجا دست به دستشون میکنن
تا اونجایی که من می دونم
فقط ما خونمون شرقه خونه خودم و کل مراسمام غربه نمیدونم چه جوری بیاییم شرق
تازه یه رسم دیگه هم که هست اینه که یه پسر نابالغ یه روبان قرمز رو دورکمر عروس میبنده ویه
ترکی یه شعر رو میخونه

12مهر زيباترين روز در زندگي ماست
سال 91 پيوند يكي شدن من و همسرم
سال 93 دراغوش گرفتن زيباترين هديه خدا پسرم آرسين
نقل قول
۹-خرداد-۱۳۹۱, ۰۹:۲۰ عصر
ارسال: #37
واسه ما, عروس و داماد و یه سری از مهمونای خودمونی تر, آخر شب بعد از مراسم میرن خونه پدر و مادر عروس.. یکمی هم اونجا بزن برقص میکنن, بعدش پدر عروس دست به دست میده و کمر عروس رو با روبان قرمز می بندن... بعدشم خداحافظی می کنن...
همه عروس و داماد رو تا دم خونه شون همراهی می کنن و جلوی در توی کوچه خداحافظی می کنن و بر میگردن.. کسی بالا نمی ره Smile

همیشه داشتن " بهترین ها " ؛
به آدم غرور خاصی میده ،
من مغرور ترینم ...
چون تو بهترینی ... !

خدا جونم شکرت

11 شهریور عاشقتمSmiling
نقل قول
۱۰-خرداد-۱۳۹۱, ۰۹:۲۲ صبح
ارسال: #38
میگن سرعقد بلافاصله بعد از خوندن خطبه پات رو بذار من که نمیخواستم خواهرم و زن دایی شوهرم گفتن زودتر بذار بنده خدا یهو شوکه شد که چرا زدم روپاش

12مهر زيباترين روز در زندگي ماست
سال 91 پيوند يكي شدن من و همسرم
سال 93 دراغوش گرفتن زيباترين هديه خدا پسرم آرسين
نقل قول
 سپاس شده توسط rezghul
۱۰-خرداد-۱۳۹۱, ۱۲:۱۲ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۰-خرداد-۱۳۹۱ ۱۲:۲۷ عصر توسط zoho1381.)
ارسال: #39
من درمورد رسمایی که گفتین و هرچی یادم میاد مینویستم براتون:
1- درمورد رسم قربونی: من خودم بخاطر اینکه بین فامیل خودمون پخش میشه زیاد خوشم نمیاد. آخه باید به یه فقیری کسی داده بشه! و فکر میکنم همه عروسام زیاداز این رسم خوششون نیاد. ولی چون خانواده داماد همیشه دنبال اینن که هرچیزی که بنفع خودشون نیست رو حذف کنن مخالفت میکنن و ما هم برعکس میخوایم که حتما باشه!
سیندرلا جون بنظر من به هرچی اعتقاد داشته باشی همون پیش میاد برات. تو اعتقاد داشتی باید قربونی میکردی.
یه پیشنهاد هم دراین مورد دارم. خانواده شوهر منم هرچی رسم به ضررشون بود میگفتن ما نداریم یا از سر باز میکردن. طفلکی شوهرم همه کارارو تنهایی میکرد و دیگه برای گوسفند پول نداشت. من حداقل انتظار داشتم برادر بزرگاش این کارو بجای پدرش که پیره انجام بدن ولی اونام به بیخیالی زدن خودشونو تا تو خرج نیفتن.
من و شوشوهم تصمیم گرفتیم که به قصاب بگیم یه گوسفند بیاره و اونجا جلو پای ما قربونی کنه! در واقع نخریدیمش فقط قصاب آورد و اونجا قربونی کرد همین!!!
جالبه مامانم دوروز بعدش یادش افتاده بود ازم میپرسید پس چرا برای ما از گوشت قربونی نیاوردن؟! منم گفتم مامان جان دلت خوشه منو شوهرم همچین کاری کردیم. اونم دلش سوخت ولی چیزی نگفت!

2-درمورد رسم شال قرمزی: آره فکر میکنم طرفای تبریز بیشتر باشه. ماهم تو عروسی یکی از فامیلای شوشو دیدم همچین کاری کردن. خیلی برام جالب بود.
یکی از اطرافیان نزدیک داماد که پسر مجرد بود شال قرمزو سه باز از سرو گردن عروس رد کرد و از پاش، بعدشم بار سوم یا چهارم بود بست به کمرش. همه هم گفتن تا میتونی محکم ببند و گره بزن!!
درمورد حکمتش پرسیدم بهم گفتن معنیش همینه که عروس پسر بزاد ایشالا!!

3- رسم له کردن پای عروس (یا داماد)!: والا راستش منم تا عروسیم نشنیده بودم. ولی وقتی رفتیم خونه خودمون شوهرم پاشو گذاشت روی پام و محکم فشار داد(نامرد)!Wink
گفت معنیش اینه که بی اذن و اجازه من کاری نکنی و پاتو از گلیمت درازتر نکنی! البته منظورش این بود که فکروذکرت بشه خونه و زندگی و شوهرت!Smile
اینم جالبه

4- درمورد رسم پول جمع کردن برای پدر داماد: ماهم یه زمانی تو بین اطرافیانمون بود. ولی اصلا خوب نبود. البته حکمت کمک به خانواده داماد خوبه ها، ولی اینجوری همه مجبور میشدن چون جلوی چشم بقیه میدادن مقدارشو بالا ببرن! و تازه تو مجلس که جمع میشد اعلام میکردن هرکی چقد داده!
بابای منم که خیلی از این عروسیا رفته بود و به خیلیا کمک کرده بود ولی وقتی نوبت پسر خودش رسید اصلا این کارو نکرد چون خوشش نمیومد(مثل گدایی بود آخه) تازه حتی اول عروسی به خواننده ارکستر گفت اعلام کرد هیچ کس شاباش نده! میگفت دوست دارم کسی از اینکه اومده خونه من مهمونی ناراحت نباشه و بعدا به این فکر نکنه که چقد پول خرج کردم. میخواست به همه خوش بگذره.

5- رسم خداحافظی از پدر و مادرعروس: ماهم بعد از اینکه مراسم تو تالار تموم شد میریم خونه عروس تا عروس از پدر و مادرش خداحافظی کنه (و خانواده داماد ازشون اجازه بگیرن که دخترشونو ببرن(احترام خوبیه!)).
ولی تو فامیل ماهم رسم نیست که دیگه بعدش پدرومادر عروس باهاشون برن. همونجا خداحافظی میکنن.(البته هرکی هم بخواد میره زیاد مهم نیست)

6- رفتن فامیلای عروس خونه پدر عروس: بعد از عروس گردونی وبدرقه عروس و داماد و خداحافظیا، فامیلای نزدیک عروس میرن خونه پدر عروس تا بهشون بگم "جای دخترتون خالی نباشه"!
ماهم این کارو میکنیم خیلی هم بنظر من خوبه Smile

راستی درمورد رسم چادر سفید، منم خیلی دوست دارم این رسمو. دوست داشتم تو محضر وفتی عقدمو میخوندن چادر سفید سرم کنم. خیلی بنظرم خوش یمن میومد و خیلی زیبا بود. (ولی متاسفانه اینکارو نکردم)
نظر شما چیه؟

یک سری لباس غیر مجلسی و یک سری هم لباسای بچگونه تو حراجیهای مربوطه دارم. دیدن کنید لطفاNew1
نقل قول
 سپاس شده توسط fery_k ، rezghul
۱۲-خرداد-۱۳۹۱, ۰۸:۱۶ عصر
ارسال: #40
(۱۰-خرداد-۱۳۹۱ ۱۲:۱۲ عصر)zoho1381 نوشته است:  راستی درمورد رسم چادر سفید، منم خیلی دوست دارم این رسمو. دوست داشتم تو محضر وفتی عقدمو میخوندن چادر سفید سرم کنم. خیلی بنظرم خوش یمن میومد و خیلی زیبا بود. (ولی متاسفانه اینکارو نکردم)
نظر شما چیه؟

دوستم رسم ما برای چادر سفید توی روز بله برون سوریه... یعنی همه چی توافق شده و برای اعلام به بزرگای فامیل این مراسم رو میگیریمBig Grin
همه موارد توافق شده اعلام میشه و وقتی عروس بله رو داد, یکی از فامیل داماد میاد و از پدر عروس اجازه مگیره که عروس رو کنار داماد بشونه...
بعد از اینکه باهم رفتن بالای مجلس کنار هم نشستن, کله قند توسط یکی از بزرگای داماد شکسته میشه و بعدشم یه خانم از طرف داماد ( که حتما متاهل باشه ( که مثلا عروس هم مثل اون خوشبخت شه3 (12)) و بچه داشته باشه ( که یه وقت عروس مثل اون اجاقش کور نشه3 (12)) و اینکه خدای نکرده ازدواج دوم یا طلاق گرفته یا مجرد هم نباشه که زمین به آسمون میاد3 (12)) پارچه چادری رو روی سر عروس میندازه و براش اندازه میگیرن و یه کوچولو میبرن که همه دست بزننBig Grin بعدش برای روز عقد همین چادر رو میدوزن میارن برای عروس که موقع عقد سرش باشهNew2

کله قند و پارچه چادری رو هم که داماد روز بله برون میاره

همیشه داشتن " بهترین ها " ؛
به آدم غرور خاصی میده ،
من مغرور ترینم ...
چون تو بهترینی ... !

خدا جونم شکرت

11 شهریور عاشقتمSmiling
نقل قول
 سپاس شده توسط ماهرخ تبریزی
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام