رسومات مختلف شب عروسی

۲۳-خرداد-۱۳۹۰, ۰۱:۲۰ عصر
ارسال: #21
RE: رسومات مختلف شب عروسی
ول کنید قربونی رو قربونی دقیقا"‌باید تو محل مورد نظر کشته بشه نه جای دیگه !
مادر زن سلام هم 3روز بعد از عروسی هست
رسم شما چه جالبه پابردارون هههههه اسمش هم بامزه هست کجایی هستید ارکیده جون؟

زندگی لحظه لحظه نو شدن است ساقه و ریشه و درو شدن است
نقل قول
۳۰-خرداد-۱۳۹۰, ۰۲:۰۰ عصر
ارسال: #22
واسه عروسی دایی من دو تا مرغ عشق گرفتن و تو مراسم از قفس آزادشون کردن( البته عروسیش سال 69 بود!!!!!!)Tounge
نقل قول
 سپاس شده توسط mitra
۱۲-تير-۱۳۹۰, ۰۱:۵۰ عصر
ارسال: #23

برده داری دیگه از مد افتاده Smile من دلم میخواست پشت ماشین عروسمون چند تا قوطی وصل میکردیم که ماشین که راه میرفت اونم صدا میکرد Tongue
نقل قول
۱۵-تير-۱۳۹۰, ۱۱:۰۲ عصر
ارسال: #24
از رسومات جالب عروسی که شنیدم:
دوستم همدانی بود میگفت تو همدان فامیل عروس واسه خودش تو خونه مراسم میگیرن،فامیل دوماد هم واسه خودشون!
من نمیفهمم پس این مراسم واسه کی بود؟
نقل قول
۱۶-تير-۱۳۹۰, ۰۷:۵۵ صبح
ارسال: #25
نه اینطوری نیست خانواده عروس و داماد یه تالار انتخاب میکنند هر کس مهمونای خودشو حساب میکنه اینطوری عروسیو با هم میگیرن

به درخت نگاه کن...

قبل از اینکه شاخه هایش زیبایی نور را لمس کند

ریشه هایش تاریکی را لمس کرده...

گاه برای رسیدن به نور،باید از تاریکی ها گذر کرد...
نقل قول
 سپاس شده توسط pari.z
۱۸-تير-۱۳۹۰, ۰۸:۳۱ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۸-تير-۱۳۹۰ ۰۸:۳۷ صبح توسط nilaa.)
ارسال: #26
نه ندا جون دقیقا" هر کس جدا عروسی میگیره
من پدرم همدانی هست رسوماتشون رو کاملا" بلدم عروس برا خودش عروسی میگیره داماد برا خودش بعد که شام خوردن قوم داماد راه میافتن میرن دنبال عروس و یه کمی اونجا هستن و بعد تو خیابون دور دور میکنن بعد قوم عروس هم دنبال اینا میان تا خونه داماد Smile خیلی بی مره هست نه !!! Smile
البته قبلش 100تا مراسم دارن که همه با هم هستن نمیدونم قند شکستن و عقد و حنا بندون و ...

راستی همدانی ها از جایی که بسیار بسیار زرنگ میباشند یک سری خرید رو هم میندازن بر گردن داماد و این رسم جدید هستش و یه چیزی مثل شیر بها هست انگار و میشه جزئئ از مهریه عروس مثلا" میگن 7تا تیکه با داماد و اون 7تیکه رو خانواده عروس تعیین میکنه که شامل گاز ، یخچال فریزیر ، لباسشویی، سرویس چوب (تخت ، کمد ، بوفه ،مبل ) و..... و در اینجا عروس خانم خسته نباشند Smile
من که چند تا از پسر عمو هام و پس عمه هام ازدواج کردن عروس در واقع فقط چند تکه پلاستیک با خودش آورد Smile یه رسم دیگه هم اینکه هرچی تو پاتختی کادو خانواده داماد بیاره مال مامان داماد هست هرچی خانواده عروس بیارن رو میدن به عروس

زندگی لحظه لحظه نو شدن است ساقه و ریشه و درو شدن است
نقل قول
 سپاس شده توسط Aroose Maloos
۱۸-تير-۱۳۹۰, ۰۴:۱۹ عصر
ارسال: #27
منم همدانیم ولی تا اونجا که من دیدم هزینشو با هم میدن البته شاید این که شما میگید واسه قدیمتره یا اینکه من اطلاعات دقیقی ندارم

به درخت نگاه کن...

قبل از اینکه شاخه هایش زیبایی نور را لمس کند

ریشه هایش تاریکی را لمس کرده...

گاه برای رسیدن به نور،باید از تاریکی ها گذر کرد...
نقل قول
۱۹-تير-۱۳۹۰, ۱۰:۱۱ صبح
ارسال: #28

من شنیدم مشهدیها هم همینطورن یعنی هزینه شام عروسی نصف به نصف هر کی شام طرف خودشون حساب میکنه

نیلا جون رسمب که گفتی هر کی مراسم جدا میگیره من تو شمالیها دیدم که خانواده عروس یه مراسم میگیره وخانواده خودشون دعوت میکنه وهر کادویی بگیرن ماله عروس ویه روز هم خانواده داماد عروسی میگیره که هر کادویی جمع کنن ماله خانواده داماده،از نظر من هم بی مزه هست هم جالبه !!!کلی هم کادو گیرشون میاد
نقل قول
۹-مهر-۱۳۹۰, ۱۱:۲۶ عصر
ارسال: #29
بچه ها ما به جای قربونی دو تا تخم مرغ میذاریم جلوی پای عروس داماد که تو خیابون قبل خونشون از روش رد شن...
برا ماشینم 4 تا...(جلوی هر چرخ یکی//// بعدش ماشین راه بیفته)
واقعا جواب میده.... ی صلواتم بفرستید باهاش...
نقل قول
 سپاس شده توسط خانومچه ، **خانوم کوچولو**
۱۰-مهر-۱۳۹۰, ۰۱:۴۱ عصر
ارسال: #30
بچه ها من شنیدم قربونی کردن خروس در حد قربانی کردن شتر هست ارزشش.من از خدا خواهش میکنم من رو معاف کنه از این قربانی و همین صدقه رو بپذیره .مخصوصا که گوسفندمون خورده میشه و به کسی داده نمیشه.
ما یه رسمی داریم که میگن وقتی عروس و دوماد میخوان وارد خونه شون بشن.عروس پای راستش رو بذاره رو پای داماد تا همیشه حرف حرف خودش باشهBig Grinحالا تو اون هاگیر واگیر آدم پای چپ و راستش رو بتونه تشخیص بده و ضرب الاجلی پای دوماد رو نشونه بگیره هنره بزرگیه،حالا فرض کنید دوماد هم این رسم رو بدونه و چه درگیری میشه.البته شوخی میکنم من کلا به این چیزا هیچ اعتقادی ندارم.
نقل قول
 سپاس شده توسط شیم شیم ، **خانوم کوچولو**
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام