رسومات مختلف شب عروسی

۲۰-ارديبهشت-۱۳۹۰, ۱۰:۱۷ صبح
ارسال: #11
RE: رسومات مختلف شب عروسی
آره منم شنیدم ولی دیگه نون پنیر سبزی برا عروس داماد نمگذارن که برن بشینن بخورن برا برکتش میگذارن

زندگی لحظه لحظه نو شدن است ساقه و ریشه و درو شدن است
نقل قول
 سپاس شده توسط ماه عروس ، demiii
۳۱-ارديبهشت-۱۳۹۰, ۱۱:۲۹ صبح
ارسال: #12

حالا شما واسه خودت قربونی نکن اگه فلسفه قربونی رو میدونید که هیچی ولی اگه نمی دونید برای شروع یک زندگی برای خرید خونه تولد فرزند و... این کارو میکن تا همه این موارد به خیر و خوبی انجام بشه فکر نمی کنم چشزی مهمتر از شروع یک زندگی باشه ما برای خرید یه ماشین قربونی میدیم بعد برای ازدواج که اینقدر مهمه و سفارش شده نه ؟؟؟؟؟؟؟؟
نقل قول
 سپاس شده توسط SAMAHIR
۳۱-ارديبهشت-۱۳۹۰, ۰۳:۲۴ عصر
ارسال: #13

بابا اینکار یه جور احترام پدرشوهر برای عروسه! داره با اینکارش میگه قدمت برای ما و این خونه خیلی عزیزه. اینقدر عزیزی که به پات قربونی میکنیم. هیچ ربطی هم به داماد نداره، یه جور ابراز علاقه بین پدرشوهره و عروس.
متین اگه روی زمانش مساله داری (نه روی هزینه!) که خب چه فرقی میکنه وقتی حتی تمییز کردنش هم پای قصابه؟!! پوست و آت و آشغالش رو خود آقای قصاب میبره و گوشت تمیز رو میده به خونه.
میدونی چیه، فکر میکنم روی یه چیزایی گیر داری که وقتی زمانش برای خودت یا عزیزت برسه شرمنده میشی. حیف...
نقل قول
 سپاس شده توسط zoho1381 ، mina_v ، af2 ، hani moon ، bride2013
۵-خرداد-۱۳۹۰, ۰۳:۵۳ صبح
ارسال: #14
توی ی شهر از ایران یه رسم عجیب هست که شب عروسی مردم به پدر داماد بابت هزینه شام عروسی که متقبل شده هم کادو میدن که البته نقدیه- میخواستم نظرتونو راجع به این رسم بدونم- اینکه خوبه یا بده؟
نقل قول
۵-خرداد-۱۳۹۰, ۰۸:۵۲ صبح
ارسال: #15

این رسم رو منم دیدم حالا اونجایی که دوستمون گفت نمی دونم همونیه که من فکر میکنم یا نه اگه همون باشه اونجا رسم ندارن به دختر جهاز بدن و شب عروسی همه فامیل داماد پول میدن تا هزینه عروسی دربیاد ولی بعضی جاهای دیگه هم هست که فامیل عروس هرکس یه تیکه از جهاز رو میخره و فامیل داماد هزینه عروسی رو میده به نظر من رسم خوبیه و هیچ وقت به خانواده های عروس وداماد فشار نمی اد البته این رسم رو در مورد مراسم دیگه هم دارن
نقل قول
 سپاس شده توسط هنگامهه
۶-خرداد-۱۳۹۰, ۰۳:۲۶ عصر
ارسال: #16
تو بیشتر شهرستانها همین کار رو میکنن نه اینکه مبلغ زیادی بدن هر کس هر چی دوست داره مثل شاباش که موقع رقص میدن Smile به نظر من رسم بدی نیست و همه کمک میکنن تا 2نفر ازدواج کنن ولی اونجاها دیگه همه چیز ساده برگزار میشه و دیگه کسی دنبال تشریفات نیست که بخوان بیشتر از جیبشون به امید پول مردم خرج کنند ! تتا اونجا که میدونم کلا" کادوی عروسی همون هست و چیز دیگه ای نمیدن البته اینو مطمئن نیستم

زندگی لحظه لحظه نو شدن است ساقه و ریشه و درو شدن است
نقل قول
۷-خرداد-۱۳۹۰, ۰۹:۰۰ صبح
ارسال: #17

ما خودمون این رسم رو نداریم ولی رسمه زن داداشم اینا بود در واقع پولی که فامیل میده همون کادوئه عروس و داماده نه اینکه بره تو جیب پدر داماد فقط فرقش اینه که همه پول میدن و هرکس حتی خیلی غریبه هم پول میده و الکی کاسه بشقاب بدرد نخور نمیدن که به نظر من بهتره
نقل قول
 سپاس شده توسط moradiparisa92 ، sad1000 ، lili91
۲۲-خرداد-۱۳۹۰, ۰۲:۲۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۲-خرداد-۱۳۹۰ ۰۲:۲۸ عصر توسط ارکیده.)
ارسال: #18
حرف شما درسته نیلا جون،ما یه رسمی داریم به نام پابرداری یعنی وقتی مراسم تمام میشه و عروس و داماد میخوان برن خونشون به ازای هر قدمی که عروس خانوم برمیداره به ترتیب خانواده ها کادوشون رو میدن که پول هست از پدر داماد شروع میشه تا دورترین فامیل و دوستان(هر کس در حد توانایی خودش) و این پول تحویل عروس و داماد میشه،دیگه مراسم پاتختی نداریم

راستی بچه ها در مورد رسم مادرزن سلام چی میدونید؟
نقل قول
 سپاس شده توسط zoho1381
۲۲-خرداد-۱۳۹۰, ۰۳:۰۰ عصر
ارسال: #19

بعد از چند روز عروس و داماد میرن خونه پدر و مادر عروس آقای داماد با دادن یه کادو از مادرزن به خاطر زحماتش تشکر میکنه.
نقل قول
۲۳-خرداد-۱۳۹۰, ۰۶:۰۶ صبح
ارسال: #20
rasme madar zan salam hamun khundane shere zendegi salam az haydast faghat bejaye zendegi begid madarzan
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام