رسم و رسوم شب یلدا

۲۵-آذر-۱۳۹۶, ۰۲:۱۵ عصر
ارسال: #1151

RE: رسم و رسوم شب یلدا
کتی جون از همین اماده ها بگیر درست کن عالی میشه
مارک تورا بیکا کاپوچینوهاش عالیه

خدایا شکرتتصویر: /images/smilies/new/lub.png

نقل قول
 سپاس شده توسط بی هوا
۲۵-آذر-۱۳۹۶, ۰۸:۰۰ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۵-آذر-۱۳۹۶ ۰۸:۰۲ عصر توسط اتيشپاره.)
ارسال: #1152
اگه میخواین چند مدل سرو کنی هم قهوه و هم کاپاچینو و ... بنظرم بهتره همه رو تو ظرفهای خاص تیبگ ( که البته باید ظرفی که کمی ردیفهاش پهنتره انتخاب کنی)بچینی و کنار فنجونها تو سینی بذاری و همزمان تعارف کنن یا اینکه جدا جدا تعارف کنید ( البته بنظرم زیاد جالب نیستتصویر: images/smilies/sleepy.gif )
اما اگه ی مدل میخوای سرو کنی بهتر تو اشپزخونه عملیاتمخلوطاسیون رو تو قوری یا شیر جوش انجام بدی و بعد تعارف کنن. بنظرم اینطوری یکمی از شلوغ کاری تو پیش دستی یا نعلبکی کاسته میشه ( قاشق چایی خوریو بسته خالی پودر ) البته باز بنظرم قشنگ کنار نعلبکیا قاشق واسه هم زدن باشه و در ضمن کسی درگیر باز کردن بسته پر پودر تو مجلس رسمی خواستگاری نمیشهتصویر: images/smilies/biggrin.gif.
بنظرم برای مخلوطاسیون به تعداد فنجونهات اب و یک بسته بیشتر پودر استفاده کن . اگه خیلی سفت شد یکمی اب اضافه کن ولی شل درست نکنتصویر: /images/smilies/new/wink.png
راستی رو بسته رو بخون تصویر: images/smilies/exclamation.gif بعضی مارکا بسته بندیشون بزرگه و واسه سه تا فنجون هستنااااا اونجوری دیگه واسه هر فنجون ی بسته مثل سنگ میشه تصویر: /images/smilies/new/3 (12).gif

'pari.z dateline='' نوشته است:  به نظرتون جالب میشه بشینم واسش شال گردن ببافم؟یا آماده بخرم؟

اینکه خودت ببافی عالییییتصویر: /images/smilies/new/lub.pngتصویر: /images/smilies/new/lub.pngتصویر: /images/smilies/new/lub.png

حالا همه چی سر جاشهتصویر: /images/smilies/new/hehe!.png
نقل قول
 سپاس شده توسط بی هوا ، pari.z
۲۶-آذر-۱۳۹۶, ۰۱:۰۴ صبح
ارسال: #1153
کتی جون خودت توی آشپزخونه درست کن بیار بگردون
اگه دو مدله میتونی یه سمت سینی مثلا فنجون نسکافه بذاری یه سمت کاپوچینو هر کی هرکدومو خواست برداره
همینطورم که دوستمون گفت این بسته بندی تک نفره ها برای فنجونای کوچک خوبن که خیلی رقیق نشن. یا اگه فنجونات بزرگه دوتا یا یکی و نصفی بریز. روز قبل خودت امتحان کن ببین چقدر خوبه
کنار فنجونتم قاشق بذار هم شیکه هم لازمه

ممنونم بخاطر لحظه لحظه هایی که کنارم ماندی
نقل قول
 سپاس شده توسط بی هوا
۲۹-آذر-۱۳۹۶, ۰۱:۵۰ عصر
ارسال: #1154
سلام دوستان روزتون بخیر
میخواستم ببینم خانواده داماد برای عروس یلدایی میارن خانواه عروسم چیزی باید بدن به داماد ؟
نقل قول
۲۹-آذر-۱۳۹۶, ۰۱:۵۹ عصر
ارسال: #1155

(۲۹-آذر-۱۳۹۶ ۰۱:۵۰ عصر)'rihanna72' نوشته است:  سلام دوستان روزتون بخیر
میخواستم ببینم خانواده داماد برای عروس یلدایی میارن خانواه عروسم چیزی باید بدن به داماد ؟

عزیزم بستگی به رسم و رسومات خودتون داره نمیشه گفت حتما باید کادو بدید نه اگه دوست دارین میتونید این کارو کنید 

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
۱۳-آذر-۱۳۹۷, ۰۴:۳۵ عصر
ارسال: #1156
(۱۳-آذر-۱۳۹۷ ۰۳:۵۰ عصر)'طلا خانومی ۹۷' نوشته است:  بچه ها جایی رو تهران میشناسید که وسایل شب یلدا رو بدیم برامون تزیین کنن؟ آجیل و میوه و هندونه و ...

اکثر گلفروشی ها اینکارو میکنن عزیزم. ولی فقط با گل آرایی....

نقل قول
 سپاس شده توسط کاتیوشا
۲۷-آذر-۱۳۹۷, ۱۰:۲۹ صبح
ارسال: #1157
سلام، من تازه عضو انجمن نوعروس شدم، یعنی تازه با این سایت آشنا شدم و خیلی خوشم اومده ازش، من یه سوال داشتم، من هفت ماه عقد بودم، تو این هفت ماه عید نوروز و عید غدیر و تولدمو اینا شوهرم تا جایی که در توانش بود برام کادو میگرفت با تزیین زیبا ولی نه خیلی افراطی، تولدمو عید غدیر و عید نوروز رو برام طلا گرفتن، ولی نه زیاد، تا حدی که در توانش بود، روز زن رو هم برام لباس گرفت، تو دوران عقدمون شب یلدا نبود یعنی ما چندماه بعد از شب یلدای پارسال عقد کردیم و قبل از شب یلدای امسال عروسی کردیم، الان تقریبا سه ماهه عروسی کردیم، و اولین شب یلدامونه، و خب خانواده ی من قراره برامون هدایای شب یلدا بیارن، میخواستم بدونم باید برای شوهرم هم هدیه ای، مثلا لباسی چیزی بیارن یا نه؟ و اینکه برای من دقیقا چه هدایایی باید بیارن؟ منظورم غیر از میوه و آجیل و خوراکیای دیگست، منظورم لباس و اینجور چیزا که واسه عروس میارن، دقیقا چی میارن؟ چندتا چیز باید بیارن؟ مامان و بابام سنشون بالاست و رسم شب یلدای قدیم رو فقط میدونن، ولی خب الان خیلی چیزا تغییر کرده، و خب زیاد اطلاعی ندارن، خودمم زیاد از رسم و رسومات اطلاعی ندارم، اینطور که تو عکسا تو اینترنت دیدم، غیر از هدایای لباس و اینا ، باید میوه و آجیل و ژله و پشمک و پفیلا و شیرینی بیارن، فقط من درمورد لباس و اینجور هدایا که واسه عروس میارن زیاد اطلاعی ندارم، میشه راهنماییم کنید، و میشه بگین تو این زمینه رسم اصفهانیا چیه؟
نقل قول
 سپاس شده توسط ساحلی ، Black Velvet
۲۹-آذر-۱۳۹۷, ۰۸:۵۵ عصر
ارسال: #1158

(۲۷-آذر-۱۳۹۷ ۱۰:۲۹ صبح)'Liiliiaaa' نوشته است:  سلام، من تازه عضو انجمن نوعروس شدم، یعنی تازه با این سایت آشنا شدم و خیلی خوشم اومده ازش، من یه سوال داشتم، من هفت ماه عقد بودم، تو این هفت ماه عید نوروز و عید غدیر و تولدمو اینا شوهرم تا جایی که در توانش بود برام کادو میگرفت با تزیین زیبا ولی نه خیلی افراطی، تولدمو عید غدیر و عید نوروز رو برام طلا گرفتن، ولی نه زیاد، تا حدی که در توانش بود، روز زن رو هم برام لباس گرفت، تو دوران عقدمون شب یلدا نبود یعنی ما چندماه بعد از شب یلدای پارسال عقد کردیم و قبل از شب یلدای امسال عروسی کردیم، الان تقریبا سه ماهه عروسی کردیم، و اولین شب یلدامونه، و خب خانواده ی من قراره برامون هدایای شب یلدا بیارن، میخواستم بدونم باید برای شوهرم هم هدیه ای، مثلا لباسی چیزی بیارن یا نه؟ و اینکه برای من دقیقا چه هدایایی باید بیارن؟ منظورم غیر از میوه و آجیل و خوراکیای دیگست، منظورم لباس و اینجور چیزا که واسه عروس میارن، دقیقا چی میارن؟ چندتا چیز باید بیارن؟ مامان و بابام سنشون بالاست و رسم شب یلدای قدیم رو فقط میدونن، ولی خب الان خیلی چیزا تغییر کرده، و خب زیاد اطلاعی ندارن، خودمم زیاد از رسم و رسومات اطلاعی ندارم، اینطور که تو عکسا تو اینترنت دیدم، غیر از هدایای لباس و اینا ، باید میوه و آجیل و ژله و پشمک و پفیلا و شیرینی بیارن، فقط من درمورد لباس و اینجور هدایا که واسه عروس میارن زیاد اطلاعی ندارم، میشه راهنماییم کنید، و میشه بگین تو این زمینه رسم اصفهانیا چیه؟

عزیزم با توجه اینکه همسرتون سعی کردن همیشه شمارو خوشحال کنن 
به نظرم بد نیست کادو از طرف پدر و مادرتون طوری داده بشه که مشترک بین شما دو تا باشه 
اگر بخوای ساده برگزار کنید و خیلی خرج نکنید به نظرم در حد اینکه دو تا پولیور یکی برای شما و یکی برای همسرتون بخرن کافیه 
و میوه و شیرینی و رو تزیین کنن یا حتی من دیدم تزیین میوه و شیرینی خیلی ساده است و روش یک سلفون میکشن و کنارش از این گل های کاغذی میزنن که در عین سادگی خیلی شیک هم هست 

خدایا شکرتتصویر: /images/smilies/new/lub.png

نقل قول
۲۹-آذر-۱۳۹۷, ۰۹:۲۵ عصر
ارسال: #1159

(۲۷-آذر-۱۳۹۷ ۱۰:۲۹ صبح)'Liiliiaaa' نوشته است:  سلام، من تازه عضو انجمن نوعروس شدم، یعنی تازه با این سایت آشنا شدم و خیلی خوشم اومده ازش، من یه سوال داشتم، من هفت ماه عقد بودم، تو این هفت ماه عید نوروز و عید غدیر و تولدمو اینا شوهرم تا جایی که در توانش بود برام کادو میگرفت با تزیین زیبا ولی نه خیلی افراطی، تولدمو عید غدیر و عید نوروز رو برام طلا گرفتن، ولی نه زیاد، تا حدی که در توانش بود، روز زن رو هم برام لباس گرفت، تو دوران عقدمون شب یلدا نبود یعنی ما چندماه بعد از شب یلدای پارسال عقد کردیم و قبل از شب یلدای امسال عروسی کردیم، الان تقریبا سه ماهه عروسی کردیم، و اولین شب یلدامونه، و خب خانواده ی من قراره برامون هدایای شب یلدا بیارن، میخواستم بدونم باید برای شوهرم هم هدیه ای، مثلا لباسی چیزی بیارن یا نه؟ و اینکه برای من دقیقا چه هدایایی باید بیارن؟ منظورم غیر از میوه و آجیل و خوراکیای دیگست، منظورم لباس و اینجور چیزا که واسه عروس میارن، دقیقا چی میارن؟ چندتا چیز باید بیارن؟ مامان و بابام سنشون بالاست و رسم شب یلدای قدیم رو فقط میدونن، ولی خب الان خیلی چیزا تغییر کرده، و خب زیاد اطلاعی ندارن، خودمم زیاد از رسم و رسومات اطلاعی ندارم، اینطور که تو عکسا تو اینترنت دیدم، غیر از هدایای لباس و اینا ، باید میوه و آجیل و ژله و پشمک و پفیلا و شیرینی بیارن، فقط من درمورد لباس و اینجور هدایا که واسه عروس میارن زیاد اطلاعی ندارم، میشه راهنماییم کنید، و میشه بگین تو این زمینه رسم اصفهانیا چیه؟

عزیزم من اصفهانی هستم مامان و بابام شب یلدای بعد عروسی مون اومدن خونه مون و میوه و شیرینی و هندوانه رو تزیین کرده بودن . مامان یک دست کریستال از ست کریستال های خودم باز خریده بودن اوردن و دو تا سکه ی کامل یکی به من و یکی به شوهرم دادن .

ولی دیگه ژله و اینا نیورده بودن ! واقعا به نظر منم لازم نیست خیلی شلوغ کرد به نظرم ساده برگزار بشه حتی در حد لباس خیلی هم خوبه !!! الان با این گرونی و خرج ها به نظرم همین که خانواده ها دور هم جمع بشه خیلی خوبه !

به نظرم همین که خانواده پسر به احترام عروس شون و خانواده اش بیان خونه عروس ( در دوران عقد ) خودش خیلی خوبه ! به نظرم عروس ها جز احترام و محبت از مادر شوهرشون چیزی نمی خوان !

و بعدم دامادهام همین جوری هستن که وقتی بهشون با احترام برخورد شه براشون ارزشمنده 

نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام