رسم و رسوم شب یلدا

۱۷-آذر-۱۳۹۳, ۱۱:۳۱ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۷-آذر-۱۳۹۳ ۱۱:۵۹ صبح توسط RL92.)
ارسال: #1

Lightbulb رسم و رسوم شب یلدا
رسم و رسوم شب یلدا

دوستان گلم دقت کنیدIdea

- بحث و دعوا و بی احترامی به صحبت های دیگران ممنوع ExclamationExclamation

هر گونه بحث خارج از تاپیک اسپم محسوب میشه. لطف کنید فقط پیرامون موضوع صحبت کنید تا با حذف تاپیک شرمنده اتون نشیم New1

I hear and I forget

I see and I remember

I do and I understand

Wink
نقل قول
 سپاس شده توسط ندا10020 ، elahe.r ، elma joon ، سراب ، maria aros ، ne-gin-00 ، nasibe_603
۱۷-آذر-۱۳۹۳, ۱۱:۴۱ صبح
ارسال: #2
RE: رسم و رسوم شب یلدا
به به چه تاپیکی
خب اول راجع به رسم یزدی ها برای شب یلدا بگید
راسته که رسمشو ندارن؟

بهترين روز زندگيم عروسيم بود كه با آرايشگاه هور و آتليه ملكه زيبا و تالار پرنس و مزون طناز 15 بهمن شد تاريخ زندگي ما
خداروشكر كه بي حرف و حديث گذشت و به خودمون و همه مهمان ها خوش گذشت
نقل قول
 سپاس شده توسط elma joon ، سراب ، ne-gin-00 ، nasibe_603
۱۷-آذر-۱۳۹۳, ۱۱:۴۷ صبح
ارسال: #3
آخ جون. دستتون درد نکنه عجب تاپیک خوبی
من فکر کنم ۲۰بار این سوال رو پرسیدم فقط یه نفر نصف خط جواب داد. مازندرانیها چه رسمایی دارن.شب یلدا چیزی میارن؟ من باید چکار کنم؟ کممممک

بر قامت دلربای مهدی صلوات...
نقل قول
 سپاس شده توسط elma joon ، سراب ، s@mira ، ne-gin-00 ، nasibe_603
۱۷-آذر-۱۳۹۳, ۱۱:۵۳ صبح
ارسال: #4

سحر جان کاش اینم توی پست اول بگید که جبهه گیری ممنوع اگر کسی از رسم شهری دلخور هست چیزی میگه دوستان دیگه نیان دعوا راه بندازن که نه اینطور نیست چون قبلا این مشکل پیش اومد ما هم هر چی خواهش کردیم ادامه ندن اولش کسی گوش نداد New1New1New1New1New1New1New1

من از بی قدری خار سر دیوار دانستم که ناکس؛ کس نمی گردد از این بالا نشینی ها
ماییم و نوای بی نوایــی
بسم لَّه اگر حریف مایید
لبیک یا حسین
السلام علیک یا اباعبدالله
نقل قول
 سپاس شده توسط mfts ، RL92 ، عشق احسان ، سراب ، نیکاااا123 ، ne-gin-00 ، tara 1987 ، 1394maryam ، nasibe_603
۱۷-آذر-۱۳۹۳, ۱۱:۵۸ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۷-آذر-۱۳۹۳ ۱۱:۵۸ صبح توسط mfts.)
ارسال: #5
سلام
محدثه فکر کن یزد با این سابقه تاریخی و نقوذی که زرتشت داخلش داشته این رسم رو نداشته باشن... محاله ممکنه

همسایه ما یزدی هست دارن این رسم رو

عروس فروردین 95
خدا رو شکر همه چیز عالی....
نقل قول
 سپاس شده توسط elma joon ، سراب ، ne-gin-00 ، nasibe_603
۱۷-آذر-۱۳۹۳, ۱۱:۵۸ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۷-آذر-۱۳۹۳ ۱۲:۰۱ عصر توسط پرمهر.)
ارسال: #6
(۱۷-آذر-۱۳۹۳ ۱۱:۴۱ صبح)jigar ali نوشته است:  به به چه تاپیکی
راسته که رسمشو ندارن؟

اتفاقا یزدی ها رسم و رسومات خیلی زیادی دارن میدونم که میوه و آجیل و شیرینی و توی سینی میچینن کفشو کیف و پالتو و شلوارم میارن البته من خودم یزدی نیستم ولی چندتا از دوستام که یزدی بودن و دیدیم همه خیلی مفصل برگزار می کنند.

شب یلدا به دامادم کادو می دن؟
نقل قول
 سپاس شده توسط elma joon ، سراب ، ne-gin-00
۱۷-آذر-۱۳۹۳, ۱۲:۰۳ عصر
ارسال: #7

بچه ها اینم توجه کنید که وقتی میگیم مثلا اصفهان یا یزد این کلی هست این شهرها شهرهای اطرافشونم هست و رسم مرکز استان با شهرهای اطراف ممکنه فرق کنه پس حواسمون باشه دوستان دسته گل New1

من از بی قدری خار سر دیوار دانستم که ناکس؛ کس نمی گردد از این بالا نشینی ها
ماییم و نوای بی نوایــی
بسم لَّه اگر حریف مایید
لبیک یا حسین
السلام علیک یا اباعبدالله
نقل قول
 سپاس شده توسط سراب ، نیکاااا123 ، ne-gin-00 ، nasibe_603
۱۷-آذر-۱۳۹۳, ۱۲:۱۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۷-آذر-۱۳۹۳ ۱۲:۱۱ عصر توسط Ara.)
ارسال: #8
(۱۷-آذر-۱۳۹۳ ۱۱:۴۷ صبح)یلدا جونی نوشته است:  آخ جون. دستتون درد نکنه عجب تاپیک خوبی
من فکر کنم ۲۰بار این سوال رو پرسیدم فقط یه نفر نصف خط جواب داد. مازندرانیها چه رسمایی دارن.شب یلدا چیزی میارن؟ من باید چکار کنم؟ کممممک

شوهر من همچین رسمی ندارن عزیزم
نقل قول
 سپاس شده توسط سراب
۱۷-آذر-۱۳۹۳, ۱۲:۱۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۷-آذر-۱۳۹۳ ۰۸:۰۱ عصر توسط fereshte.t.)
ارسال: #9
مازندرانی ها رسم دارم سال اول طرف دوماد تموم وسایل شیرینی و شکلات..میوه و اجیلو........هر چیزی که واسه شب یلداستو میارن خونه دختر یعنی عروس...این رسمه که منی که مازندرانی هستم...سالهاست میبینم حتی سال قبل هم واسه خواهرم...شیرینو رولت کلی اجیل یه دو مدل حلواست که با برنج درست میشه....یکیشم با ارد گندم و کره و روغن نباتیه که سفته مثل حلوا های معمولی شل نی....
کلا چیزایی که تو اون شب هستو طرف دوماد میارن....
حالا سال هایه بد عروس واسه خودنماییSmileمیتونه یه چیزی از خودش در وکنه ببره خونه مادر شوهر کیکی ژله ایی...چیزی دیگه
New1

اشـنایـی 90
ازدواج96Heart
تو سال 96 با کمک خدا ازدواجمو با عشقم جذب میکنم(ما هم رسیدیم)
تو سال 96 با کمک خدا کارمو جذب میکنم.
واسمون دعا کنید..
الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم
نقل قول
 سپاس شده توسط roya74 ، یلدا آ.ر.ی.ج ، سراب ، نیکاااا123 ، s@mira ، Nazanin.j
۱۷-آذر-۱۳۹۳, ۱۲:۲۵ عصر
ارسال: #10
(۱۷-آذر-۱۳۹۳ ۱۱:۵۸ صبح)پرمهر نوشته است:  
(۱۷-آذر-۱۳۹۳ ۱۱:۴۱ صبح)jigar ali نوشته است:  به به چه تاپیکی
راسته که رسمشو ندارن؟

اتفاقا یزدی ها رسم و رسومات خیلی زیادی دارن میدونم که میوه و آجیل و شیرینی و توی سینی میچینن کفشو کیف و پالتو و شلوارم میارن البته من خودم یزدی نیستم ولی چندتا از دوستام که یزدی بودن و دیدیم همه خیلی مفصل برگزار می کنند.

شب یلدا به دامادم کادو می دن؟

آقا راست میگه آیا یزدی ها به داماد هم کادو میدن؟

ما خودمون واسه گلپایگانیم رسم داریم واسه عروس میوه شیرینی آجیل و کادو(طلا یا پارچه یا لباس) میبرند و خانواده عروسم برای هرکس همراه داماد باشه مثل مادرش پدرش خالش هرکس باشه کادو میذارن.واسه داماد هم کادو میذاریم

بهترين روز زندگيم عروسيم بود كه با آرايشگاه هور و آتليه ملكه زيبا و تالار پرنس و مزون طناز 15 بهمن شد تاريخ زندگي ما
خداروشكر كه بي حرف و حديث گذشت و به خودمون و همه مهمان ها خوش گذشت
نقل قول
 سپاس شده توسط elma joon ، سراب
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام