رسم و رسومات ارمنی ها

۴-اسفند-۱۳۹۳, ۱۰:۴۵ صبح
ارسال: #51
RE: رسم و رسومات ارمنی ها
رسوم و رسومات ما جنوبیا هم به نوبه خودش جالبه ما دسته گل پرت کردن رو داریم دختران مجرد یه گوشه می ایستن و عروس دست گلش رو به سمت اونها پرت می کنه سه بار هم این کار رو تکرار می کنه ما جهیزیه آنچنانی نمی دیم البته حالا مد شده که خانواده دختر به دخترشون جهیزیه میدن البته فامیل ما هنوز به این رسمشون اعتقاد دارن و میگن جهیزیه دادن به دختر مثل این می مونه که پدر دختر از دست دخترش خسته شده و هم دختر رو میده و هم یه چیزی بالای دختر که از دست دخترشون راحت بشن و این رسم رو توهین بزرگی به خودشون و دختر قلمداد می کنن مهریه رو هم سنگین نمی گیرن رسم حمام بردن پسر و دختر کم و بیش هنوز هم پابرجاست کش رفتن رو هم داریم اون هم از خانواده عروس و هم از خانواده دختر البته اشخاص مجرد این کار رو می کنن تا بختشون باز بشه ولی دیگه اون وسیله رو برنمی گردونن پیش خودشون می مونه رسومات جالب دیگه ای هم دارن که ربطی به این تاپیک پیدا نمی کنه

پدرم روحت شاد دلم خیلی برایت تنگ شده ای کاش زمان به عقب برگردد و من بیشتر پیشت می ماندم و از وجودت لذت می بردم ولی افسوس که هیچ وقت زمان به عقب برنمی گردد
نقل قول
 سپاس شده توسط ssarass ، اهو طلایی
۱۳-مرداد-۱۳۹۴, ۱۲:۵۰ صبح
ارسال: #52
RE: رسم و رسومات ارمنی ها
چه تاپیک جالبی !!! منم خیلی خوشحالم که بعد از ازدواجم تو محله ی مجیدیه قراره زندگی کنم کنار هم وطنان ارمنی که خیلی صادق و مهربون و بی شیله پیله هستن Smile

آشنایی : آذرماه 1392
خواستگاری غیر رسمی :18 مهر 1393
خواستگاری رسمی : 24آبان 1393
بله برون : 21بهمن 1393
عقد : 10 اسفند 1393
عروسی : ؟؟؟ ♥♥♥♥
....................................
خدایا بهمون یاد بده که فقط به تو تکیه کنیم ...♥♥♥
نقل قول
 سپاس شده توسط aliye
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام