رسم های خاص

۴-اسفند-۱۳۹۶, ۱۱:۰۷ عصر
ارسال: #391
RE: رسم های خاص
سلام دوستان
شما رسم پاگشا دارید؟ بعد چجوریه چه کسایی رو دعوت میکنن؟
و کی یه عروس دامادو فامیل پاگشا میکنن؟ بعد عقد یا بعد عروسی؟ 
من شنیدم بعد عروسیه حالا اگه یه عروس دامادی بین عقد و عروسیشون فاصله باشه مثلا یکی دوسال اونوقت چی؟ وقتی پاگشا نشدن اونوقت مثلا عید باید چیکار کنن برن خونه فامیل نرن چیکار درسته؟

نقل قول
۴-اسفند-۱۳۹۶, ۱۱:۱۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۴-اسفند-۱۳۹۶ ۱۱:۱۷ عصر توسط عروس فرفری.)
ارسال: #392
عزیزم من الان عقدم ،پاگشا معمولا بعد عقد هست در واقع فلسفش همینه که دفعه اول عروس وداماد دعوت میکنن که با اون خانواده اشنا بشن وپاشون باز بشه ،بعضیها هم هم بعد عقد وهم بعد عروسی دعوت میکنن دوبار پاگشا میکنن ،خوش به حال عروس وداماد میشهتصویر: /images/smilies/new/wink.png
اما شما که دوسال فاصله عقدتون همون بعد عقد پاگشا کنید که خونه وفامیل برید وبیایید چون بعد این مدت پاگشا بشید یه جور بی مزه میشهتصویر: /images/smilies/new/wink.png
فامیل درجه یک دعوت میکنن همراه عروس وداماد مثلا خواهر عروس وبرادر عروس خواهر وبرادر داماد با مادر وپدرهاشون دیگه .اول فکر کنم بزرگترها مثل پدر ومادر داماد شروع میکنن یعنی خانواده داماد وبعد خانواده عروس قوم داماد دعوت میکنه تصویر: images/smilies/biggrin.gif
البته منو هنوز پاگشا نکردن ،فکر هم نکنم خواهر شوهرام پاگشا کنن چون مخالفن با ازدواجمون

نقل قول
 سپاس شده توسط pari o feri ، Meri Khano0o0o0m
۴-اسفند-۱۳۹۶, ۱۱:۲۱ عصر
ارسال: #393
مرسی عزیزم از پاسخت
والا ما هم با اینکه فامیل برای برادر خواهرام انجام دادن نمیدونم چرا به من رسیده هیچ کس به روی خودش نیاورده!!!!!!!
من خیلی این رسما برام مهم نیس ولی الان جدی برام سوال شده بود که باید عید چیکار کنیم! هنوز پاگشا نکردن بریم خونه فامیل یا من مث هرسال تنها برم شوهرمم تنها بره خونه فامیلشون!
باز گفتم نکنه رسم پاگشا بعد عروسیه و اینجوری حرف و حدیث پیش بیاد!!!!!!
متنفرم از این مراسمای قبل و بعد عروسی که آدم هرکاری میخواد بکنه میمونه درسته یا نه!

نقل قول
 سپاس شده توسط hadis sh ، Meri Khano0o0o0m
۴-اسفند-۱۳۹۶, ۱۱:۲۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۴-اسفند-۱۳۹۶ ۱۱:۳۱ عصر توسط عروس فرفری.)
ارسال: #394
خواهش میکنم ،عزیزم رسم پاگشا که برای بعد عقد هست مخصوصا اگه فاصله زیاد باشه واینکه تو خانوادتون هم برای خواهر وبرادراتون داشتین ، یکی شروع کنه دعوت کنه بقیه هم دعوت میکنن
من بودم اما با شوهرم عید دیدنی میرفتم نه اینکه جدا بریم اینجوری شاید بقیه بهشون برخوره ،هم اینور وهم اونور با شوهرت یعنی با خانواده دو طرف برید  ،دوستم اول از همه خانواده خودتون  وشوهرتون اگه پاگشا نکردن پا گشا کنن بقیه متوجه میشن که ب انام بدنتصویر: /images/smilies/new/wink.png

من الان برای خودم خواهر شوهرام پا گشا نکردن ومیدونم نمیکنن یعنی به رو خودشون نمیارن اما من برا عید دیدنی میرم خونشون با خانواده شوهرم ، ما هم چون تازه ۱ماه عقد کردیم به پاگشا نرسیدیدیم فقط مادر شوهرم اونم منو با مامان وبابام گفت خواهر وبرادرم دعوت نکرد ،اما خونه همه فامیل میریم اونم با شوهرم بلاخره باید یه فرقی با پارسال عید که شوهر نداشتم بکنه دیگهتصویر: images/smilies/biggrin.gif سخت نگیر ،چون اگه شوهرتو نری تو فامیل ما باشه بهشون خیلی خیلی بر میخوره  که چه توقعی هستن واین حرفها ،هر کی دوست داشت پاگشا کنه هر کی دوست نداشت پاگشا نکنه

نقل قول
 سپاس شده توسط hadis sh ، pari o feri ، Meri Khano0o0o0m
۵-اسفند-۱۳۹۶, ۰۱:۴۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۶-اسفند-۱۳۹۶ ۱۲:۲۷ عصر توسط hadis sh.)
ارسال: #395

(۴-اسفند-۱۳۹۶ ۱۱:۰۷ عصر)'pari o feri' نوشته است:  سلام دوستان
شما رسم پاگشا دارید؟ بعد چجوریه چه کسایی رو دعوت میکنن؟
و کی یه عروس دامادو فامیل پاگشا میکنن؟ بعد عقد یا بعد عروسی؟ 
من شنیدم بعد عروسیه حالا اگه یه عروس دامادی بین عقد و عروسیشون فاصله باشه مثلا یکی دوسال اونوقت چی؟ وقتی پاگشا نشدن اونوقت مثلا عید باید چیکار کنن برن خونه فامیل نرن چیکار درسته؟

معمولا رسم  پاگشا کردن بعد مراسم عقد و رسمی شدنشون هستش
به طور کلی اول خانواده داماد خانواده عروس رو دعوت میکنن برای پاگشا( باز بستگی به خودشون و ..  داره که خواهر و برادرهای عروس رو هم دعوت کنن یا نه  ! اگه دعوت کردن خانواده عروس هم همینکار رو میکنن و در واقع جبران میکنن ) بعد خانواده عروس خانواده داماد رو همونجوری که خانواده داماد مهمون دعوت کردند دعوت میکنن
فامیل های درجه یک 1  هم بعد این شروع به پاگشایی میکنن
معمولا میگن چون عروس تازه وارد یه خانواده جدید شده بهتره که عروس رو تو عقد خانواده و فامیل های پسر دعوت کنن 
بعد عروسی چون دختر میره سمت خانواده شوهر و ... خانواده و فامیل های عروس پاگشا میکنن

ولی باز همه چی بستگی به خودشون داره
یه سری ها هم تو عقد  و هم بعد عروسی پاگشا میکنن

در مورد عید و ایناهم حتما با همسرت برو عید دیدنی و ترجیحا بدون اون جایی نرو , حتی اگه پاگشا نشدی
فقط برای ناهار  و شام اینا نمون و نرو تا دعوتت کنن
تصویر: /images/smilies/new/wink.png 

instagram : hadiis_sweet_home     
اشتراک تجربه های خرید جهیزیه 
نقل قول
 سپاس شده توسط زهرا1367 ، pari o feri ، Meri Khano0o0o0m
۵-اسفند-۱۳۹۶, ۰۲:۳۷ عصر
ارسال: #396
من بعد عقد پاگشام کردن وبعد عروسی هم باز خواهر وبرادرام دعوت کردن .پاگشا خوبه خیلی حال میده خداییش ،برات مهمونی میگیرن
برای منم اول خانواده همسرم دعوت کردن بعد خانواده خودم دعوت کردن با اینکه ما زیاد بودیم اما همه رو گفتن تصویر: images/smilies/biggrin.gif
دلم دوباره خواست پاگشا بشمتصویر: /images/smilies/new/3 (12).gif
نقل قول
 سپاس شده توسط pari o feri ، Meri Khano0o0o0m
۶-اسفند-۱۳۹۶, ۱۲:۴۶ صبح
ارسال: #397
مرسی بچه ها از اینکه جوابمو دادید
همین کاری که گفتید رو میکنم
بوووووووووووووووووس یه عالمه تصویر: /images/smilies/new/new1.gifتصویر: /images/smilies/new/new1.gifتصویر: /images/smilies/new/new1.gif

نقل قول
 سپاس شده توسط hadis sh ، Meri Khano0o0o0m
۱۰-مرداد-۱۳۹۷, ۱۰:۴۵ صبح
ارسال: #398
دوستان راجع به رسم جهازبینی چیزی میدونین؟
من خیلی از این رسم بدم میاد جهازبینی هیچ کدوم از دخترای فامیل هم به نشانه اعتراض نرفتم اما فامیل همسرم رسم دارن.
حالا منم میخوام فقط فامیلای نزدیک همسرمو بگم بیان. بعد پذیرایی لازمه؟ بزن برقص داره؟ چجوریه اصلا؟؟

عروس 29 مرداد خدایا شکرتتصویر: /images/smilies/new/new1.gif 
تالار:باغ صبا عالی
لباس:مزون کارولن  عالی
آرایشگاه:نرگس شرفی عالی
آتلیه:امید اصلانی عالی ترین
گل:بازار گل محلاتی(ماشین و فرمالیته خوب، دسته گل اصلی اصلا خوب نبود)

نقل قول
 سپاس شده توسط hadis sh ، MH:)
۱۰-مرداد-۱۳۹۷, ۱۱:۰۰ صبح
ارسال: #399

(۱۰-مرداد-۱۳۹۷ ۱۰:۴۵ صبح)'عروس ریزه میزه' نوشته است:  دوستان راجع به رسم جهازبینی چیزی میدونین؟
من خیلی از این رسم بدم میاد جهازبینی هیچ کدوم از دخترای فامیل هم به نشانه اعتراض نرفتم اما فامیل همسرم رسم دارن.
حالا منم میخوام فقط فامیلای نزدیک همسرمو بگم بیان. بعد پذیرایی لازمه؟ بزن برقص داره؟ چجوریه اصلا؟؟

به نظر من که اصلا رسم خوبی نیست ولی خب خانواده همسرت میگی رسم دارن پذیرایی که همون چایی یا شربت با شیرینی اینا دیگه یعنی قانونی وجو نداره بستگی به خودتون داره بعد اگه شاد باشن شاید بزن و بکوب داشته باشن وگرنه که اصولا در حد همون دیدنه تصویر: /images/smilies/new/embarrased.png
نقل قول
۱۰-مرداد-۱۳۹۷, ۱۱:۰۲ صبح
ارسال: #400

(۱۰-مرداد-۱۳۹۷ ۱۰:۴۵ صبح)'عروس ریزه میزه' نوشته است:  دوستان راجع به رسم جهازبینی چیزی میدونین؟

عزیزم بلاخره چون مهمونن که میان خونتون بله پذیرایی لازمه 
بزن و برقص هم بستگی به حال مهمونات داره 

سالم تغذيه كن ، سالم زندگى كن
عروس آینده ...
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام