رسم های خاص

۱۳-مرداد-۱۳۹۰, ۱۱:۰۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱-شهريور-۱۳۹۰ ۱۱:۲۵ صبح توسط nilaa.)
ارسال: #11
RE: رسم های خاص
(۴-مرداد-۱۳۹۰ ۱۱:۳۷ عصر)مریم ضیایی نوشته است:  ما کردیم،ولی ورژن جدید،دیگه فقط قطعه های بزرگ رو داماد میخره،ولی بقییه اش با عروسه،
بعضی خانواده ها هم که کلا با 2-3 تومن جهاز کارو راه میندازن،(فقیر و پولدارم نداره)
میگن،دختر دادیم،باید جهزیه هم بدیم؟؟؟!

ما هم کمربند میذاریم،البته این هم یک رسم اصیل ایرانیه!

زمانهای قدیم عروس با مادر شوهر تو یه خونه بودن،عروسای اون موقع هم شرم داشتن تا حدی که تا چند وقت سر سفره با بقییه فامیل شوهر غذا نمیخوردن،وتو اشپزخونه غذا میخوردن،براین اساس خانواده عروس تو یه دستمال نون و خوراکی میذاشتن،تا عروس اگه نتونست چیزی بخوره با خانواده همسر،از گشنگی نمیره!Angel
و این اذوقه رو تو دستمال میذاشتن و به کمر عروس میذاشتن،که نماد برکت هم هست(تولید فرزندو اینا!Wink)
vai maryammordam az khandeh
hamedani ha ham in rasme dastmaloi daramn ke baradare damad dastmal ba non bpanir mibande kamare aros
عروسای اون موقع که مثل الان نبودند،یه تاپیک به اسم مادر شوهر بزنن!3 (12)

همدانی ها هم این رسم کمربند و دارن و توش نون پنیر سبزی میگذارن

زندگی لحظه لحظه نو شدن است ساقه و ریشه و درو شدن است
نقل قول
 سپاس شده توسط tameshki
۱۷-مرداد-۱۳۹۰, ۰۳:۴۴ عصر
ارسال: #12
منم جنوبی هارو شنیدم که پسر جهیزیه میده.یکی از دوست های شوهرم که اهوازی بود هم جهیزیه رو هم عروسی رو هم خونه رو تمام خودش گرفت!
نقل قول
 سپاس شده توسط Ghazaljoon
۱۷-مرداد-۱۳۹۰, ۰۶:۱۶ عصر
ارسال: #13

نه بابا!! خانواده همسر جان اهوازی هستن، اصلا از این برنامه ها ندارن!!
نقل قول
۱۷-مرداد-۱۳۹۰, ۰۶:۴۲ عصر
ارسال: #14
(۱۷-مرداد-۱۳۹۰ ۰۳:۴۴ عصر)saba نوشته است:  منم جنوبی هارو شنیدم که پسر جهیزیه میده.یکی از دوست های شوهرم که اهوازی بود هم جهیزیه رو هم عروسی رو هم خونه رو تمام خودش گرفت!

این رسم جنوبی ها نیست رسم عربهایی هست که تو جنوب زندگی میکنن

لحظه ها را میگذرانیم تا به خوشبختی برسیم ,غافل از اینکه خوشبختی در آن لحظه ها بود که گذراندیم
نقل قول
 سپاس شده توسط hanieh_k ، رهانبوي ، najmehbu
۱۷-مرداد-۱۳۹۰, ۰۷:۴۸ عصر
ارسال: #15

آهان! اینا فارسن Smile
نقل قول
 سپاس شده توسط narges1362
۱۸-مرداد-۱۳۹۰, ۰۱:۰۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۸-مرداد-۱۳۹۰ ۰۱:۰۸ عصر توسط saba.)
ارسال: #16
نه بابا اهوازی هستن عرب هم نیستن..عروس که اهواز به دنیا اومده و بعد عروسی اومد تهران داماد هم اصلیتش اهوازیه تهران زندگی میکنه.میگفتن رسم جهیزیه نداریم اگرم چیزی بدیم هدیه هست نه جهیزیه.که همون هدیه رو هم ندادن!
یعنی زرنگ بازی درآوردن؟
نقل قول
۱۸-مرداد-۱۳۹۰, ۰۲:۰۱ عصر
ارسال: #17
حتما دو طرف رسم داشتن و راضی بودن دیگه
نقل قول
۱۸-مرداد-۱۳۹۰, ۰۲:۵۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۸-مرداد-۱۳۹۰ ۰۲:۵۳ عصر توسط saba.)
ارسال: #18
نه بابا پسر بیچاره پدرش دراومد کلی قرض و قوله کرد تا تونست همه کارارو بکنه فکر میکرد وظیفشه..
نقل قول
۱۸-مرداد-۱۳۹۰, ۰۹:۰۶ عصر
ارسال: #19
ببخشید بچه ها من یه مشکلی دارم که نمیدونم کجا باید مطرحش کنم،گفتم شاید ارزش درست کردن یه تاپیک هم نداشته باشه،اینه که چون یه ذره به رسوم ربط داره اینجا مینویسمش.
مراسم عقد ما قبلا برگزار شده و کادوها داده شده،حالا مراسم عروسی هم باید خانواده ها هدیه بدن؟من نمیدونم چون تا حالا هر مراسمی رفتم عقد و عروسی با هم بودن.اگه باید داده بشه،یعنی توی جشن داده بشه کی این اتفاق باید بیفته؟
من کلا ترتیب اجرای برنامه های عروسی رو میخوام بهم بگین،که از قبل فکرشو بکنم.مثلا بریدن کیک و خوردنش و پروجکشن.گفتم شاید یه تاپیکی مثل ترتیب برنامه های جشن عروسی واسه کسایی مثل من که تنهان و باید همه چیو از قبل پیش بینی کنن بدرد بخور باشه.
مرسی
نقل قول
۱۹-مرداد-۱۳۹۰, ۰۷:۵۳ صبح
ارسال: #20

اگه دیگه عقد سوری هم ندارید که دیگه کسی کادو نمیده، مگه فامیلای دور که برای پاتختی کادو بدن (بعضی ها هم همون آخر شب مجلس کادوهاشون رو میدن)
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام