• علیوثوق
  • دکتر فاطمه خانی زاده

رسم دست به دست دادن عروس و داماد

۱۰-دي-۱۳۹۱, ۰۶:۳۰ عصر
ارسال: #21
RE: رسم دست به دست دادن عروس و داماد
بچه ها ترکها یک مراسمی دارن که روبان دور کمر عروس می بندن.شنیدید شما؟
یه همچین چیزی که از کمر عروس یه حلقه رد می کنن اونم یه پسر مجرد.این جریانش چیه؟

خوشبختم تو با منیAngel
وزن اولیه: 60.500 کیلو
وزن هدف:53 کیلو
نقل قول
 سپاس شده توسط shzz
۱۱-دي-۱۳۹۱, ۰۲:۱۸ عصر
ارسال: #22
من خالم عروس ترکا شد البته ترکای خلخال که موقع عروس در آوردنی از خونه بابای عروس دور کمرش یه شال بستن که لای شال نون گذاشته بودن ولی تو خونواده خودمون وقتی عروس رو از خونه باباش در میاد عموم دست عروس رو میذاره تو دست دوماد
نقل قول
 سپاس شده توسط علی جون
۱۷-دي-۱۳۹۱, ۰۱:۰۷ عصر
ارسال: #23
من که اصلا خوشم نمیاد عروس یاخانوادش شدید گریه کنن
بعضیا این کارو حتی الکی انجام میدن
فکر میکنن ارزششون بالاتر میره
حتی یه جا دیدم به خانواده داماد برخورده بود
میگفتن مگه ما بچه شونو اسیری میبریم

دوس جونا دیگه نمیتونم بیام سرم شلوغهههه تاریخ عروسیمونم مشخص شد اردیبهشت 93 برامون دعا کنیددددد Lub
نقل قول
 سپاس شده توسط gissu kamand
۱۷-دي-۱۳۹۱, ۰۱:۱۷ عصر
ارسال: #24
(۱۰-دي-۱۳۹۱ ۰۶:۳۰ عصر)الی بانو گل نوشته است:  بچه ها ترکها یک مراسمی دارن که روبان دور کمر عروس می بندن.شنیدید شما؟

هیچی دیگه یه پسر مجرد که معمولا کم سنه از طرف خوانواده داماد یک شال قرمز که جدیدا جاشو به روبان داده میبندن به کمر عروس.
نقل قول
۱۷-دي-۱۳۹۱, ۰۲:۲۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۷-دي-۱۳۹۱ ۰۲:۳۲ عصر توسط mahla.)
ارسال: #25
ما اصالتا طالقانی هستیم و این رسم داریم برای منم بعد تالار رفتیم خونه پدرم برامون اسفند آوردن و قربانی کردن و برامون آرزوی خوشبختی کردن و به خداو بعد به هم سپردن که مراقب هم باشیم،بابام لحظه خداحافظی اشک تو چشماش جمع شده بود بهم گفت دخترم عزیزم خدا حافظت باشه و خوشبخت بشی لبت همیشه خندون باشه و در همه لحظه های زندگیت خداوند در نظرت باشه مامانمم جلو خودشو خیلی گرفت اما بعد رفتنم کلی گریه کرده بود.منم از پدر مادرم طلب حلالیت کردم بابت همه کارهای بد خوبم و تشکر کردم بابت همه خوبی ها و زحمتهای بی دریغشون.و با چشم گریون خونه پدری رو ترک کردم یه حسه غریبی بود دلم داشت میترکید شب که همه رفتن بغضم گرفت نمیتونستم به راحتی نفس بکشم کلی گریه کردم Sadخلاصه تو موقعیتش که باشید درکش میکنید.
CryingCryingCrying

گنج قارون واسه قارون،ماروچه به مال دنیا ؟ گنج من یه تار موته ،نمیدم به کل دنیا
نی نی ما هم اومد تو دل مامانش
نی نی من الان دیگه پیشمه خدایا شکرتBlush:
نقل قول
 سپاس شده توسط gissu kamand ، shishijoon ، shzz ، Negin.B ، علی جون
۳-اسفند-۱۳۹۱, ۰۱:۴۰ صبح
ارسال: #26

(۱۰-دي-۱۳۹۱ ۰۶:۳۰ عصر)الی بانو گل نوشته است:  بچه ها ترکها یک مراسمی دارن که روبان دور کمر عروس می بندن.شنیدید شما؟

بله عزیز ترکها این رسم رو دارن ، من خودم ترک هستم موقعی که زن داداشم رو میخواستیم بیاریم یک روسری نو آوردن که لاش یک تکه نون گذاشته بودن و بدور کمر عروس بستن ، یک پسر بچه که به بلوغ نرسیده می بنده
یک رسم قدیمی هست دیگه فلسفه اش چیه نمی دونم اما خب اینو می دونم نون یعنی برکت و منظور اینه عروس به همراه خودش برکت رو به خونه خودش می بره

منتظر یه معجزه از طرف خدا هستم .....یقین دارم که یک روز خوب اونو بهم هدیه می ده Angel

الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم
نقل قول
 سپاس شده توسط gissu kamand
۲۳-خرداد-۱۳۹۲, ۱۰:۱۹ عصر
ارسال: #27
والا ما رسم داریم عروس و دومادو تا خونه ی خودشون همراهی کنیم(البته فامیلای درجه یک)بعدم فیلم بردار از آخرین لحظات فیلم و عکس میگیره و بعدم نخود نخود هر که رود خانه ی خود ...

عابدی را گفتند، خدا را چگونه میبینی؟
گفت:آنگونه که می تواند مچم را بگیرد، ولی همیشه دستم را می گیرد ...
عاشقتم خدا ♡
نقل قول
 سپاس شده توسط hayahoo
۲۱-تير-۱۳۹۲, ۰۲:۱۰ عصر
ارسال: #28

ما هم این رسمو داریم که عروس داماد بعد تالار اول می رن خونه ی مادر عروس و اونجا مثلا خداحافظی می کنن و پدر عروس اونو می سپاره دست داماد .
بعدش می رن خونه ی پدر داماد اگه بازم اونجا بزن و برقص باشه ، یا اینکه یه دفعه می رن خونه ی خودشون .
اما در هر صورت پدر مادر عروس دیگه میمونن خونه ی خودشون Sad و غصه می خورن Sad

شکوفه های بهاری و فرشته ی ما با هم میان رو زمین تصویر: /images/smilies/new/angel.png

نقل قول
 سپاس شده توسط hayahoo
۱۳-مرداد-۱۳۹۲, ۰۵:۰۷ عصر
ارسال: #29
بچه ها من 1 سوال بکنم؟
نمیدونم جاش اینجاست یا ... ولی خب ب مراسم دست ب دست ربط داره دیگه
-------------------------------
چرا پدر و مادر عروس باهاشون نمیان دم خونه عروس و دوماد اونجا دست ب دستشون کنن؟

آخه من میخوام مثلا از خونه پدر و مادر خودم یا همسرم همه ک خداحافظی کردن رفتن ... نزدیکا بیان دم خونمون تا دم خونه بدرقه و اونجا دست ب دستمون کنن

نمیدونم اینجوری بده؟ یا فلسفه اش چیه ک میگن پدر و مادر عروس نباید بیان دم خونه عروس ؟!!

روز عشقمون تا آخــــــــــــــــــــــر دنیا

Heart
25/ مـــــهـ♥ــــــر/ 92
نقل قول
 سپاس شده توسط hayahoo
۱۳-مرداد-۱۳۹۲, ۰۵:۱۱ عصر
ارسال: #30
من مامان و بابام تا تو خونه ی من هم اومدن

دوستای اصفهانی مژده شوهری من تعمیر لپ تاپ و کامپیوتر انجام میده با بهترین قیمت
هر کی خواست پیغام خصوصی بفرسته تا کارش راه بیوفته
نقل قول
 سپاس شده توسط gissu kamand ، hayahoo
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام