• دکتر فاطمه خانی زاده
  • علیوثوق

رسم دست به دست دادن عروس و داماد

۱۷-دي-۱۳۹۴, ۰۱:۰۴ عصر
ارسال: #141
RE: رسم دست به دست دادن عروس و داماد
دوستان کسی میدونه تو گیلان این رسم چطور هست؟
گیلانیا (فومن )اصلا این رسمو دارن یا نه؟

دلم معجزه میخواد
تورو خدا برای رسیدن به حاجتم برام دعا کنیدCrying
نقل قول
۱۷-دي-۱۳۹۴, ۰۱:۱۲ عصر
ارسال: #142

اقا منم اینو بگم و برم
ما هم رسم داریم شب عروسی عروس و دومادو دست به دست میدیم البته من بعد عقدم مامانم دست به دستمون داد و رومون رو بوسید ولی اون دست به دست دادن اخر خیلی حس بدیه حال ادمو میگیره
بعدشم که عروس میاد خونه داماد محترم پاهای عروس رو توی لگن میشوره و چهار گوشه ی خونه میریزه نمیدونم دقیقا فلسفه اش چیه

اگر از پایان گرفتن غم هایت نا امید شده ای،
به یادبیاور زیباترین صبحی که تجربه کرده ای را
مدیون صبرت در برابر سیاه ترین شبی هستی
 که هیچ دلیلی برای تمام شدن آن نمی دیدی 
نقل قول
۱۴-فروردين-۱۳۹۵, ۰۷:۰۷ صبح
ارسال: #143
(۱۷-دي-۱۳۹۴ ۰۱:۱۲ عصر)نغمه 64 نوشته است:  اقا منم اینو بگم و برم
ما هم رسم داریم شب عروسی عروس و دومادو دست به دست میدیم البته من بعد عقدم مامانم دست به دستمون داد و رومون رو بوسید ولی اون دست به دست دادن اخر خیلی حس بدیه حال ادمو میگیره
بعدشم که عروس میاد خونه داماد محترم پاهای عروس رو توی لگن میشوره و چهار گوشه ی خونه میریزه نمیدونم دقیقا فلسفه اش چیه

عزیزم فلسفه ش برای برکت خونه س که همیشه خونشون پربرکت باشه
نقل قول
 سپاس شده توسط آرزو بانو ، خانم فسقلی
۱۶-تير-۱۳۹۵, ۰۵:۴۵ عصر
ارسال: #144
ما شیرازی هستیم صبح عروسی که عروس می ره ارایشگاه و یا داماد از پدر و مادر خداحافظی می کنه و از زیر قرآن رد می کنند عروس یا داماد و دعا و سفارشات را می کنند
نقل قول
 سپاس شده توسط خانم فسقلی
۷-آبان-۱۳۹۵, ۱۰:۱۸ صبح
ارسال: #145

ما تبریزیا ، شب عروسی بعد جشن دخترو میبرن خونه باباش ، یه پسر نابالغ از خانواده داماد کمر دختر رو با یه روبان قرمز میبنده ( این معمولا برای دخترای باکره هست) و با یه شعر و دعا براش فرزند صالح میخواد از خدا( قدیما میگفتن 7 تا پسر !!!!3 (12)3 (12)3 (12)) اما واسه خود من یه دختر و یه پسر خواستن ...
بعد پدر عروس دعای خیر براشون میکنه و و دستشون میذاره تو دست هم و مادر عروس یه دل سیر گریه میکنه ! آرایش دختر داغون میشهBig Grin3 (12)3 (12)3 (12) بعد دخترو تحویل بابای داماد میدن که یعنی امانته ! و خانواده پسر تا دم خونه عروس و داماد رو همراهی میکنن ! فوقع ما وقع !
نقل قول
 سپاس شده توسط نورا بانو ، النازی ی ی ، خانم فسقلی
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام