• دکتر فاطمه خانی زاده
  • علیوثوق

رسم دست به دست دادن عروس و داماد

۲-فروردين-۱۳۹۴, ۱۰:۰۰ عصر
ارسال: #131
RE: رسم دست به دست دادن عروس و داماد
دست به دست شدن یعنی چی؟Huh من متوجه نشدمHuh
نقل قول
 سپاس شده توسط تیسا
۳-فروردين-۱۳۹۴, ۱۰:۴۶ صبح
ارسال: #132
گشتا یعنی دست عروس و داماد رو بذارن تو دست هم Smiling
که از این به بعد همیشه باهم باشن .. نباید تو سختیا دست همو ول کننEmbarrasedSleepy
نقل قول
 سپاس شده توسط گشتا ، تیسا ، ماهرخ تبریزی
۳۱-ارديبهشت-۱۳۹۴, ۰۱:۴۰ عصر
ارسال: #133
Big Grin
(۱۵-مرداد-۱۳۹۱ ۰۸:۲۳ صبح)عسل ر نوشته است:  عزیزم رسمه ما اینه که بعد از عروسی از تالار میرن خونه مادر عروس
عروس با خونشون خدافظی میکنه CryingCryingCryingCrying
و پدر مادر عروس
عروس دومادو دست به دست میکنن 3 (12)3 (12)
بعد میرن خونه عروس

نقل قول
 سپاس شده توسط علی جون
۱-خرداد-۱۳۹۴, ۱۰:۲۴ عصر
ارسال: #134
ما یه رسم هم داریم که بعد محرمیت بابای عروس عروس و دامادو دست به دست هم میده
که من وشوشو چون تو بله برون محرم شدیم بابام بعد محرمیت مارو دست به دست داد Smile
نقل قول
۱۷-شهريور-۱۳۹۴, ۰۵:۳۲ عصر
ارسال: #135
معمولا این رسمو همه دارن بعد از اینکه عروس و داماد رو به خونه خودشون میبرن پدر عروس دست به دست میده
حالا بچه ها پدر من فوت کرده کی باید اینکارو انجام بده ؟ الزامیه ؟

تاریخ عروسی: 1394/7/10
تشریفات: تشریفات پرنس با مدیریت آقای زاهدی عالی عالی عالی
آرایشگاه: الهام
آتلیه: زمانی راضی
موزیک: فاینال راضی
نقل قول
 سپاس شده توسط تیسا
۱۸-شهريور-۱۳۹۴, ۱۱:۲۵ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۸-شهريور-۱۳۹۴ ۱۱:۲۶ صبح توسط zanbaq.)
ارسال: #136
این رسم خداحافظی خونه عروس خیلی قدیمی شده و فقط باعث تلخی میشه به نظرم نباشه بهتره دل آدم میگیره
Heart

...
نقل قول
۲۳-شهريور-۱۳۹۴, ۰۵:۳۸ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۳-شهريور-۱۳۹۴ ۰۵:۴۳ صبح توسط تیسا.)
ارسال: #137
مامانم اینا اومدن خونه ما با هم خداحافظی کردیم.......یعنی وقتی داشتن میرفتن.....با اینکه این همه ززززووووور زدم به شوهرم برسم و دلم میخواست زودتر برم خونمون ولی میخواستم اون لحظه جدایی هیچوقت نیاد........اصلا باورم نمیشه اننننننننقدر سخت بود........خییییییییییلی سخت.......هممون گریمون گرفت........
من.........
مامانم.......
بااااااااااااااااابااااااااااااااااامممممم.......
برادرم..........
فکر کنم اشک مارو هیچکی جز اون روز ندید!اصلا آدمای خیلی خودداری هستیم ما.........ولی از بس که تو این عروسی حرف و حدیث بود و من و خانوادم اذیت شدیم...........هممون منفجر شدیم........دو سالم عقد بودم.........دوران عقد سختی هم داشتم خییییییییلی سخت..........توی همین دورانم مذهبی شدمو عروسی هم که نگرفتیم.......و خیلی بی توجهی های زیاد دیگه.......

دلم برای مامانم اینا خییییییلی سوخته بود خییییییلی............چون همش اونا کوتاه اومدن که دعوا نشه......
بابام مثل بچه 5 ساله گریه میکرد.......مظلوم اشک میریخت.....
خدا همه رو به راه راست هدایت کنه............همرو................مخصوصا همههههههههههههههه رو!!!!!!!!!!!!

از صحبت اغیار گذشتیم علی الله/ما از همه جز یار گذشتیم علی الله/ از حرف ندیدیم بجز تیرگی دل/ناچار ز گفتار گذشتیم علی الله
نقل قول
 سپاس شده توسط ماهرخ تبریزی ، آیتک محمد ، orchid ، marjantt
۲۵-مهر-۱۳۹۴, ۱۲:۵۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۵-مهر-۱۳۹۴ ۱۲:۵۵ عصر توسط زیبای تبریز.)
ارسال: #138
راستی خانوما،ما رسممون اینه که بعد از عروسی وقتی عروس میخواد پاشو بذاره تو خونش اول زیر پاش یه نعلبکی میذارن با پاشنه کفشش بشکونه و یه پیاله هم آب که با پاش بزنه بریزه زمین Blushحالا نمیدونم جاهای دیگه هم این رسم هس یا نه،میخواستم ببینم اگه کسی ایده ی خاصی برای این کار داره به منم بگه ممنون New1میشم New1مثلا تزیین این وسایلاش و ...

دوران نامزدی دوره ای از زندگیه که:
سر اینکه اختیارت با کیه دعواست ولی مخارجتو کسی به عهده نمیگیرهBig Grin
نقل قول
۲۵-مهر-۱۳۹۴, ۰۲:۴۸ عصر
ارسال: #139
(۱۷-شهريور-۱۳۹۴ ۰۵:۳۲ عصر)nobi نوشته است:  معمولا این رسمو همه دارن بعد از اینکه عروس و داماد رو به خونه خودشون میبرن پدر عروس دست به دست میده
حالا بچه ها پدر من فوت کرده کی باید اینکارو انجام بده ؟ الزامیه ؟

نه الزامی نیست و مربوط به رسوم هر خانواده و فامیله.
اگر پدرت فوت شده باید مردی که بعد پدرت اجازه ازدواج ازش میگیری اینکارو بکنه. پدربزرگ یا عمو یا برادر یا دایی

خدایا! مرا از آنان قرار ده که ندایشان کردی، پاسخت گفتند و نگاهشان کردی.Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط baharmast
۶-آبان-۱۳۹۴, ۰۷:۴۹ عصر
ارسال: #140
مهم نیست شما که پدرتو ن فوت کرده خدا بیامرزدش اصولا عمو دایی شوهر خاله یه بزرگتر این کار رو می کنه
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام