• علیوثوق
  • دکتر فاطمه خانی زاده

رسم دست به دست دادن عروس و داماد

۴-شهريور-۱۳۹۳, ۰۹:۲۲ عصر
ارسال: #101
RE: رسم دست به دست دادن عروس و داماد
عزیزم فکر نکنم یزدیا این رسمو داشته باشن من ک ندیدم
نقل قول
۴-شهريور-۱۳۹۳, ۰۹:۴۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۴-شهريور-۱۳۹۳ ۰۹:۴۷ عصر توسط 3aman goli.)
ارسال: #102
ما رسم داریم یه سبد نون وسبزی وپنیر درست میکنیم وپدر عروس آخر شب تو خونه عروس میاد میده به عروس و به قول معروف دست به دستشون میده
...البته قدیما لای پارچه میذاشتن و پدر عروس اونو میبست به کمر عروس... دلیلشم اینه که اون نون وپنیر به زندگیشون برکت بده...
من مشهد عروسی گرفتم و توی سبد برام درست کرده بودن بابام آخر مجلس اومد جلوم رقصید وبعد سبدو بهم داد و دستمو گذاشت تو دست همسری ومنو بهش سپرد...تو اصفهان که جشن گرفتیم دیگه ازینکارا نکردیم...

خیلی غم انگیز بود اونشب ... چون من کیلومترها از خانوادم دور شدم...اینقد گریه کرده بودم که لنزم افتاده بود متوجه نشده بودم

زندگی بدون حامدم خر است
نقل قول
 سپاس شده توسط saraiiii ، Samaneh_R
۱۸-شهريور-۱۳۹۳, ۱۱:۰۷ صبح
ارسال: #103
Heart RE: رسم دست به دست دادن عروس و داماد

شلام دوس جونا...
ما تو مشهد دو جا عروس دوماد رو دست به دست هم میدیم...
اول بعد از عقد حرم...یعنی بعد از اینکه صیغه رو خوندن پدر عروس دست عروس رو میذاره تو دس داماد...
یک بار هم شب عروسی...تو مراسم عروسی عروس از خونه پدرش با جادر میاد بیرون.درحالی که یک سبد به عنوان صبحانه تو دستش داره..بعد همه میرن خونه داماد..اونجا دوباره پدر عروس دست عروس رو میذاره تو دست داماد...بعد از کلی گریهCryingهمه میرن خونه هاشون...

" وَزَکَرِیَّا إِذْ نَادَى رَبَّهُ رَبِّ لَا تَذَرْنِی فَرْدًا وَأَنتَ خَیْرُ الْوَارِثِینَ " "و زکریا را ( یاد کن ) آنگاه که پروردگارش را خواند : پروردگارا ! مرا تنها ( و بی‌ فرزند ) مگذار و تو بهترین وارثان هستی "
نقل قول
 سپاس شده توسط Zendegim
۲۲-شهريور-۱۳۹۳, ۱۲:۰۲ عصر
ارسال: #104
(۴-شهريور-۱۳۹۳ ۰۹:۱۵ عصر)maryam banoo نوشته است:  ما قرار از یز دختر بگیریم برای داداشم شرایط چجوری میشه

عزیزم یزدیا هم این رسمو دارن ....عروس داماد بعد از ارایشگاه میان خونه پدر عروس برای خداحافظی ...ما برای خواهرام نون و کبابBig GrinWink گذاشتیم بابام داد دستشون و سپردشون ب شوهرشونBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
نقل قول
 سپاس شده توسط عروس ترک
۲۳-شهريور-۱۳۹۳, ۰۲:۱۶ عصر
ارسال: #105
پدر و مادر عروس باید عروس و دوماد رو دست به دست بدن که خیلی صحنه ی غمگینیه .... من که خیلی بغض کردم....

آرزویت را برآورد میکند ، آن خدایی که آسمان را برای خنداندن گلی میگریاند . .
نقل قول
 سپاس شده توسط mahsa and saeed
۲۳-شهريور-۱۳۹۳, ۰۲:۲۶ عصر
ارسال: #106
وای واسه من که صحنه عالی بهترین لحظه زندگی که پدر مادرت به همسرت اعتماد می کنن.
نقل قول
 سپاس شده توسط mahsa and saeed ، saraiiii
۲۳-شهريور-۱۳۹۳, ۰۲:۵۰ عصر
ارسال: #107
صحنه دست به دست دادن من همه رو به گریه انداخت...Angel

آخه من و همسرم چندسال همدیگه رو میخواستیم و بابام رضایت نمیداد...
دوسال عقد کرده بودیم و تو این مدت نه تنها بابام که کل فامیلم عاشق همسرم شدن و همه پشت سرم گفتن که فریبا حق داشت این همه سال به پاش واستاد...Heart
شب عروسی وقتی همه داشتن لی لی میکشدن و سوت میزدن به خودم جرات دادم تا جلوی همه از بابام تشکر کنم برای اینکه بهم اجازه ی این خوشبختی داد و کلی حرف که تو تمام این چندسال تو دلم مونده بود و دستشو بوسیدم...Heart
همه به گریه افتادن حتی بابام...Crying

با تمااااااااااااااااام وجود میخوام که همه چشم انتظارها به وصال معشوقشون برسن و طرفشونم ارزش این وصال رو داشته باشه "" مخصوصا بچه های تاپیک: مخالفت پدر با خواستگار"" New1

خداوند به هر کس بخواهد بی حساب می بخشد..
مامان شدم.. مامان هامین New2
نقل قول
 سپاس شده توسط mahshad joon ، Zendegim ، mahsa and saeed ، Negin.B ، mona*m ، عکاسباشی ، saraiiii ، ماه عروس ، angelll
۲۳-شهريور-۱۳۹۳, ۰۳:۲۵ عصر
ارسال: #108

ماهم عروس بعد ارایشگاه میاد خونه باباش و دست ب دست داماد میدن عروس و بعد میرن سمت مراسم

New1
نقل قول
۲۳-شهريور-۱۳۹۳, ۰۳:۳۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۳-شهريور-۱۳۹۳ ۰۳:۳۳ عصر توسط NARGES HE.)
ارسال: #109
جمعه عروسی دختر عموم بود عموم موقع دست به دست دادن براش یه آهنگ
ایرجو خوند خیلی خودشو کنترل کرد تاگریه نکنه اما من گریم گرفت

دنيا

دم ب دم مرا تو آزردي
نقل قول
 سپاس شده توسط Fariba-65H ، Negin.B ، saraiiii
۲۳-شهريور-۱۳۹۳, ۰۳:۳۷ عصر
ارسال: #110
ما رسممون این بود که داماد عروس رو از آرایشگاه میاره خونه عروس. بعدش خودش میره خونه با خونواده و فک و فامیل میان خونه عروس دنبالش. برادر عروس جلو در خونه قرآن نیگه میداره و عروس سه بار از زیرش رد میشه بعدش بابای عروس دستش رو میده دست دوماد که سوار ماشین میشن بوق بوق زنان میرن سمت سالن عروسی. اما این روزا دیگه کمتر خونواده ای ازاین کارا مکینه. یه سره از آرایشگاه میرن آتلیه بعدشم سالن

روزهای خوب خواهند آمد عایا؟؟
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام