رسم حنابندان

۶-خرداد-۱۳۹۱, ۰۹:۴۲ صبح
ارسال: #31
RE: رسم حنابندان
من حنابندون رو خیلی دوست دارم نامزدی هم گرفتم یعنی بابام راضی نشد گفت چون یه سال فاصله است نامزدی رو می گیرم می خواستم یکی از جشنا باشه
حالا حنابندون رو هم میگیریم تو فامیلا ما رسمه کسایی که حنابندون دعوتن و میان پول میذارن هرکس به نسبت دیگه چند نفرهستن و چه نسبتی دارن معمولا از 20 کمتر نمیذارن واسه همین کل پول مراسم دوباره برمیگرده واسه پدرعروس اینجوری اونم تو خرج نمیافته آخه گناه دارن این باباها
ما کل هدایای خرید شده رو تو سینی های گرد میذاریم و تزیین میکنیم چندنفر از دخترای فامیل (چون جدا ست)روی سرشون میارن تو سالن میچرخونن و بعد میذارن جلوی عروس و داماد فامیل داماد هم وسایل عروس رو به همین نحو میارن بعد بازمیکنن نشون مهمونا میدن

حنا رو هم با اجازه کف دستشون و روی پول میذارن که پولا یادگاری می مونه
مراسم هم دوشب قبل برگزارمیشه که خسته نشیم
من حنابندونم 2شنبه است و عروسی ام هم 4شنبه

12مهر زيباترين روز در زندگي ماست
سال 91 پيوند يكي شدن من و همسرم
سال 93 دراغوش گرفتن زيباترين هديه خدا پسرم آرسين
نقل قول
 سپاس شده توسط sahar paeizi
۶-خرداد-۱۳۹۱, ۱۰:۰۹ صبح
ارسال: #32
همسرم مراسماشون قاطی نیست اما ما گفتیم چون مراسممون مختلطه و عروسی سالنه ما حنابندون و طبق رسم خودمون مختلط میگیریم
قبلنا ما خریدارو نشون می دادیم ولی من گفتم دوست ندارم و روزی که میان جهیزیه رو ببینن من خریدم و گوشه یکی از اتاق خوابام میچینم تا مهمونا ببیننBig Grin

پروردگارا ،به من بیاموز،در این فرصت حیاتم آهی نکشم،برای کسانی که دلم را شکستند...!خداوندا ، جای سوره ای به نام “عشق” در قرآن تو خالیست که اینگونه آغاز شود : و قسم به روزی که دلت را میشکنند و جز خدایت مرهمی نخواهی یافت.....
نقل قول
 سپاس شده توسط Raponzell
۶-خرداد-۱۳۹۱, ۱۲:۵۴ عصر
ارسال: #33

خریدای داماد رو هم روز حنابندون نشون میدن؟
یا باید ببریم براشون خونشون مثل عروس؟
نقل قول
۶-خرداد-۱۳۹۱, ۰۲:۲۹ عصر
ارسال: #34
من که اداب و رسومش را در جریان نیستم!!ولی تو اصفهان یه مرکزی هست که تخصصی روی نقوش حنا روی بدن کار میکنه و برای مراسم های حنا بندان هم میاد خونه و کارشون خیلی عالیه. طرح های اسلیمی زیبابب روی هر جای بدن که بخایید در میارن
http://www.isfhana.blogfa.com
نقل قول
۶-خرداد-۱۳۹۱, ۰۶:۰۳ عصر
ارسال: #35
کلا خریدا رو اون شب نشون میدن

نقل قول
۲۱-خرداد-۱۳۹۱, ۱۲:۲۲ عصر
ارسال: #36
بچه ها یه سوال

حنا بندون حتما باید باشه؟ من دوست ندارم و نمیتونم بگیرم آخه خرج اضافس به نظرم!
نقل قول
۲۱-خرداد-۱۳۹۱, ۱۲:۳۶ عصر
ارسال: #37
(۲۱-خرداد-۱۳۹۱ ۱۲:۲۲ عصر)sajede shadoone نوشته است:  بچه ها یه سوال

حنا بندون حتما باید باشه؟ من دوست ندارم و نمیتونم بگیرم آخه خرج اضافس به نظرم!

اجباری نیست اگه دوست نداری نگیر

وزن اوليه ١٢ تير : ٦٤.٨
وزن فعلي ١٦ مرداد : ٦٢.٣
چالش اين هفته : ٦١
***وزن هدف : ٦٠***

*اميدوارم تا اخر مرداد به هدفم برسم*
نقل قول
 سپاس شده توسط sajede shadoone
۲۱-خرداد-۱۳۹۱, ۱۲:۵۸ عصر
ارسال: #38
اگه نگیریم کادوهای خانواده هارو چجوری بدیم به نظرتون؟
نقل قول
 سپاس شده توسط تندیس
۲۱-خرداد-۱۳۹۱, ۱۰:۲۱ عصر
ارسال: #39
اصلا لزومی تداره گرفته شه بستگی به خودتون داره هدیه ها منظورت خلعتی هاست میتونی روز پاتختی بدی

نقل قول
۲۴-تير-۱۳۹۱, ۰۲:۰۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۴-تير-۱۳۹۱ ۰۲:۱۷ عصر توسط salsa.)
ارسال: #40
(۲۳-تير-۱۳۹۱ ۰۳:۰۲ عصر)nillgoon نوشته است:  مامانینای منم نمی خوان حنا بندون بگیرن واسم
ولی جشن و شام عروسی رو شریکی میگیریم.
مادر شوهرمنم خیلی دوست داره حنابندون....
برام خیلی سخته که گوشه کنایه های خانواده شون رو برا نگرفتن حنابندون تحمل کنم.Dodgy

دوستم حنا بندون اصلا مجلس مفصلی نیست. دقیقا مثل یه مهمونی ساده برات خرج بر می داره. اگه خودت ادم وسواسی نیستی حتما یه جشن خیلی خیلی مختصر بگیر.بزار حرف نشنوی. متاسفانه تو ایران هنوز هستن کسایی که درک درستی از قسمت کردن مخارج عروسی ندارن. یعنی هر چه قدر هم تو گرفتن مراسم عروسی به همسرت کمک کنی این جای چیزایی رو که به عهده خانواده عروسه نمی گیره. از سر تجربه خودم میگم. باور کن ما حتی کمی بیش تر از اونا هم در ابتدا هزینه کردیم اما...
من و همسرم تصمیم گرفتیم همه پولامونو با تمام هزینه ای که خانواده ها می خوان انجام بدن بزاریم رو هم خونه بخریم. یعنی حتی من به مامان بابام گفتم کادویی که واسه ما در نظر گرفتین رو هم حساب کنید. ما دیگه از شما هیچ انتظاری نداریم. ... خرید وسایل خونه و مراسم عروسی هم کامل پای خودم و همسرم... قرار شد به جز مراسم عروسی هم هیچ برنامه دیگه ای نگیریم چون هم دو خرجه می شدیم و هم بابت خرید خونه تقریبا ۳۰ میلیون به پدر من علاوه بر تمام کمک هایی که شد مقروض شدیم. خلاصه بعد خرید خونه با اینکه از قبل توافق شده بود همه چی هی عوض شد ... هی خانواده همسرم گفتن ارزوی جشن نامزدی پسرمون موند رو دلمون. هیچ کدوم از فامیلامون تو رو ندیدین ... نمیدونی تو این یه سال چند بار حرف شنیدم از کس و ناکس بابت نگرفتن نامزدی... بیچاره مامان بابام هم پول دادن هم ابرو.... البته من از تصمصمیم پشیمون نیستم اما از اینکه زیر بار حرف مامان اینا واسه گرفتن یه برنامه خیلی ساده در حد اینکه فقط اسمش باشه نرفتم پشیمونم... کم کردن توقعاتم به حرف نشنیدن می ارزید.
نقل قول
 سپاس شده توسط nillgoon ، تارا جان
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام