رسم حنابندان

۳-اسفند-۱۳۹۰, ۰۹:۲۷ عصر
ارسال: #21
RE: رسم حنابندان
(۳-اسفند-۱۳۹۰ ۰۹:۲۳ عصر)khofoloo نوشته است:  عزیزم خونچه همون خریداست دیگه؟منم مال دامادو همونوقت بدم؟

بله عزیزم...همون خرید هاست...طلا ..آیینه و شمعدان و قرآن خریدای که واست کردن...باید فامیل داماد تزیین کنن بیارن
شما هم وقتی اونا خونچه را اوردن و گذاشتن سر جایی که آماده کردین ...دختر و پسرای فامیلتون با رقص خونچه دامادو بیارن بزارن یه کنارش.....فردا هم ببرید همه رو خونه ی عروس

همان غاري كه از وارد شدن به آن واهمه داريد، مي تواند سرچشمه هاي آن گنجي باشد كه به دنبالش مي گشته ايد...
نقل قول
 سپاس شده توسط khofoloo
۳-اسفند-۱۳۹۰, ۰۹:۲۹ عصر
ارسال: #22

آره خافالو جان خیلی خوش گذشتتت.تازه راحت بودیم هرکاری دوست داشتیم انجام دادیم.به نظر من پدرتم که عقد مفصل گرفته الانم جهاز.تو خرج ننداز بنده خدا رو.حالا که خودت دوست داری.اگه خانواده همسرت رسم ندارن.همین فامیلای خودتون جمع بشید بعد شام.یا حالا فامیلای درجه یک اونام باشم(دیگه حالا حراجش کردیم) خونچه هاتونو بدید به هم بزنید برقصید.جمع و جور.ی چندروزم قبل عروسی بگیرید خسته نشید.
لباس کوتاهم میتونه باشه.هیچ محدودیتی نداری خیالت راحت
شمام خریدای دامادو همون وقت بده

Angel
نقل قول
 سپاس شده توسط khofoloo
۳-اسفند-۱۳۹۰, ۰۹:۳۲ عصر
ارسال: #23
لباست هر چی دوست داری بپوش اما من میگم لباس محلی خیلی با حاله... لباس کوتاه محلی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
متفاوت باشه لباست...مثلا لباس اسپانایی بپوش
کلاه بزار سرت
دستکش دست کن
متفاوت باش

همان غاري كه از وارد شدن به آن واهمه داريد، مي تواند سرچشمه هاي آن گنجي باشد كه به دنبالش مي گشته ايد...
نقل قول
 سپاس شده توسط khofoloo ، Hyojoo
۶-اسفند-۱۳۹۰, ۱۲:۳۰ عصر
ارسال: #24
سلام بچه ها
من میخوام حنابندون بگیرم(زنونه مردونه جدا) اما جاشو نداریم، کسی خونه اجاره ای یا جایی سراغ داره واسه حنابندون؟
میخوام اجارشم گرون نباشه فقط تو تهران باشه، لطفا اگه میدونید بهم میگید؟
مرسی دوست جونامNew1

من یه پسمل ملوس دارم...Hehe!
اینم وبلاگ گل پسرم:
http://parsajoooni.niniweblog.com/
نقل قول
۲۴-اسفند-۱۳۹۰, ۰۴:۱۵ عصر
ارسال: #25
تو فامیله ما فقط خانواده ی داماد حنا رو تزیین میکنه و برای عروس میاره.
اگه هم داماد حنا بیاره هم عروس از کدومش استفاده میکنن؟؟؟
برای شماها هم هردو خانواده حنارو تزیین میکنن؟؟عرفش چیه؟
نقل قول
۵-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۱۱:۰۳ صبح
ارسال: #26
مستانه جان حتما نباید حنابندون شب قبل از عروسی باشه. میتونه دو سه شب قبل باشه. من که حنابندونم رو یک هفته جلوتر می گیرم! اینطوری شب عروسی سرحالم. در ضمن حنابندون ما از ساعت 9 شب به بعد توی خونه ماست. ما رسم نداریم حنابندون شام بدیم چون خرج اضافه است.

نوعروس، خونه دوم منهتصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
 سپاس شده توسط noonoor chi ، mahsa_s
۵-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۰۲:۴۴ عصر
ارسال: #27
اره اصلا خوبه قبل عروسی همه شادی کنند دور هم باشن اینم بهانه س
ما شوشو با هزینه خودشون مردونه رو خونه خودشون داد میوه وشیرینی و شربت با ساندویچ کباب
ما هم زنوه خونه خودمون با خرج مامانم اینا همون چیزا فق ساندویچ الویه دادیم
خیلی هم حال داد اخر شب که غریبه ها رفته بودن ار خونه شوشو
شوشو با مردای فامیل درجه یک اومدن خونه ما مراسم حنا گذاشتنو بزن برقص کردیم یه خورده
در ضمن ما خونه هامون تو یه محلس ولی بغله هم نیست

خیلی خوش گذشت رسم خوبیه تازه ما رسم داریم عروس 7دست لباس عوض میکنه ارایشگاهم خودم نرفتم چون خودن ارایش خوشکل میکنم و موهامم اتو کشیدم لخت خیلی ناز بود
چون دوست داشتم ارایشم با فرداش یکی نباشه و فرقی بکنه خیلی خوب بود
پاتختی هم من نرفتم باز خودم ارایش کردم با سشوار خوب اخه خیلی خسته بودم حال نداشتم برم دوباره ارایشگاه
نقل قول
 سپاس شده توسط عروس معمار ، كيتي
۷-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۱۱:۳۲ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۷-ارديبهشت-۱۳۹۱ ۱۲:۱۸ عصر توسط maryam_haramedel.)
ارسال: #28
شهر ما تازه یه رسمی در اومده!!!
اینکه شب حنا بندون خانواده عروس یه چیزی شبیه گیفت میدن،با این تفاوت که یه مقداری حنای خشک هم تو این گیفت هست،منم در به در دارم دنبال ایده واسه یه همچین گیفتی میگردم،می خوام خودم درست کنم

http://img.online-dl.com/images/g977_Photo0717.jpg

http://img.online-dl.com/images/y9851_Photo0718.jpg

اونی که کیسه هست داخلش تو یه پلاستیک حنا گذاشتن،اون یکی قلب هم همون جلو بالای پاپیون حنا گذاشتن

http://img.online-dl.com/images/b7776_Photo0721.jpg
نقل قول
۸-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۰۲:۳۱ صبح
ارسال: #29
تو اهواز یه عروسی رفتیم کوزه دادن به ما کوچیک بود توش حنا بود رنگش هم نارنجی،بعد اکلیل طلایی روش ریخته بودن یه گل ریز هم وسطش بود تو یه کیسه بودن که اونم طلایی شفاف بود!!!دیگه به نظرم این زیاده رویه!!عقد عروسی و حنابندون سه تا گیفت بی مزش می کنه!البته اونا این کارو کردن!لباس عروس هم طلایی بود

دیگران را بگذار !
دل به آفتاب بسپار
نگاه کن چگونه هر بامداد
صبور و سربلند
از شانه های خاکستری صبح بالا می آید
و ستارگان چگونه از روشنایی اش شرمنده می شوند
خاموش می شوند
دیگران را بگذار !
نقل قول
۱۳-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۰۵:۳۲ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۳-ارديبهشت-۱۳۹۱ ۰۵:۳۵ عصر توسط miriama-1987.)
ارسال: #30
عزبز حنابندون معمولا مجلس رسمی نیس که فیلمبردار بخواد ...با هندی کم راه میافته بدی یکی که داره بگیره دیگه چرا هزینه کنید براش ما فامیلامون که همه اهل حنابندون .... هستن فیلکبردار نیاوردن...خودمون اما چون دویت شوشو این کارس واسه تالار اونو میاریم تازه کاش خونمون بزرگتر بود ماهم خونه جشن می گرفتیم

تو جنوب بین کت بختیاریا همه ی خرج حنابندون با دختره!اما بازم میگم الان رسما تعدیل شده

دیگران را بگذار !
دل به آفتاب بسپار
نگاه کن چگونه هر بامداد
صبور و سربلند
از شانه های خاکستری صبح بالا می آید
و ستارگان چگونه از روشنایی اش شرمنده می شوند
خاموش می شوند
دیگران را بگذار !
نقل قول
 سپاس شده توسط noonoor chi ، مرمري
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام