رسم حنابندان

۲۳-آذر-۱۳۹۰, ۰۸:۰۹ عصر
ارسال: #11
RE: رسم حنابندان
ما هم حنابندون رسم نداشتیم اما شوشو اینا داشتن میدونم هزینش با دختره لباس اینا پسر میده.شامم اکثرا نمیدن اما ما شامم دادیم
منم اول دوست نداشتم اما خیلی خوش میگذره بیشتر از عروسی(البته جون حنابندونم قاطی بود عروسیم جدا فقط آخر شب قاطی شد)
نقل قول
 سپاس شده توسط RAD ، farahnaz.ow
۳-اسفند-۱۳۹۰, ۱۲:۰۳ صبح
ارسال: #12
(۲۳-آذر-۱۳۹۰ ۰۴:۲۵ عصر)tara_25 نوشته است:  ولی بچه ها به نظر من حنابندون زیاد هم لازم نیست

من که خودم زیاد مایل به گرفتنش نیستم

فکر کنید باید خودتونو واسه عروسی آماده کنید و اون همه خستگی و دوندگی

حالا باید واسه حنابندون هم کلی دنبال لباس و آرایشگاه و خیلی کارای دیگه باشیم

من که نمی تونم Mad

اما به نظر من که خوبه... میتونی آرایشگاهتو تست کنی.. این طوری واسه عروسی هم خیالت راحت ترهLub

همیشه داشتن " بهترین ها " ؛
به آدم غرور خاصی میده ،
من مغرور ترینم ...
چون تو بهترینی ... !

خدا جونم شکرت

11 شهریور عاشقتمSmiling
نقل قول
۳-اسفند-۱۳۹۰, ۰۸:۳۵ صبح
ارسال: #13
ما هم رسم حنابندون داریم اونم به طور مفصل. تا جایی که الان بعضی از بستگانمون تو تالار برگزار می کنن(دقیقا مثل عروسی)تمام هزینه هاشم به عهده خانواده عروسه. من خودم تجملاتیشو دوست ندارم چون واقعا برای خانواده دختر یه هزینه اضافست ولی به صورت مختصر تو خونه به نظرم خیلی خوبه و خوش می گذره
نقل قول
 سپاس شده توسط تارا جان
۳-اسفند-۱۳۹۰, ۰۷:۲۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۳-اسفند-۱۳۹۰ ۰۷:۲۹ عصر توسط khofoloo.)
ارسال: #14
می شه بگین به نظرتون لوزام جشن حنابندون چیه؟؟؟

به نظرتون شام چی داده بشه خوبه؟به قول دوستمون فست فود و اینا خوبه؟؟
نقل قول
۳-اسفند-۱۳۹۰, ۰۸:۰۳ عصر
ارسال: #15
باید حنارو تزیین کنین....شام هم معمولا میدن.....یه میزه سنتی واسه حنا آماده کنین...لباس سنتی اگر باشه خیلی خوبه.....رنگای سنتی هم معمولا استفاده میکنن.....در مورد اجرای مراسمشم اگر نمیدونی که بگم

همان غاري كه از وارد شدن به آن واهمه داريد، مي تواند سرچشمه هاي آن گنجي باشد كه به دنبالش مي گشته ايد...
نقل قول
۳-اسفند-۱۳۹۰, ۰۸:۲۹ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۳-اسفند-۱۳۹۰ ۰۸:۴۶ عصر توسط noonoor chi.)
ارسال: #16
حنابندون یعنی این:داماد اجازه ی عروسو از پدر عروس میگیره واسه این که شب عروسی دخترشو ببره....بعد هم حنا میبندن کف دست عروس داماد....
این مراسم معمولا شب قبل از عروسیه اما به دلیل خستگی میتونین هفته قباش هم اجرا کنید
شما حنارو تزیین میکنید توی هر چیزی که دوست دارید بهد داماد حنارو کف دست عروس میزاره و دسته همو میگیرن
به سری حنا هم واسه مهمان ها تزیین میکنید ..که ایده ی خاص خودشو مطلبه...
بعد عروس میتونه با رقص حنا رو به همه تعارف کنه
واسه شام هم معمولا خانواده عروس شام میدن اما خیلی جاها داماد شام میده.....من یه خانواده ای رو دیدم که عروس فلمیل خودشو شام داده بود داماد هم فمیل خودشو بعد همه اومده بودن خونه عروس...میتونین هم ببرین مهمونارو رستوران که بریز و بپاش نشه
بهضیا دی جی میارن
اما میتونین ساز سنتی بیارید با نی همبون ماله بندیاش
بستگی به جو فامیل داره و نوع موسیقی عروسی
لباس هم معمولا بهتره سنتی بپوشی اگه داماد هم سنتی بپوشه خیلی با حاله...بیشتر سبز و قرمز میپوشن اما اجباری نیست واسه تزییناتشم صبر کن بهت ایده میدم

شام که هر چی باشه خوبه...من با فست فود موافقم...چون چه قذر کباب و جوجه و مرغ...بدیم مردم...پیتزا دردسرش کمتره و خیلی مرتب تره .....

آها یادم رفت بگم که معمولا واسه عروس سکه میارن داماد میزاره کف دست عروس یا طلا...بعضیا هم لطف دارن و هیچی نمیارن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

میتونی حنارو بدی بیرون تزیین کنن ...جاهایی که سفره عقد تزیین میکنن......یا گل فروشیا..اگر هم طرح خاصی مد نظرته که خوب خودت تزیین کن.....

بعضا هم رسم دارن که خونچه ی عروسو بیارن .....یعنی همون خریدایی که داماد واسه عروسی کرده از جمله آینه و شمعدون.....سرویس طلا وخرت و چرتای دیگه....خانواده عروس هم تزیین میکنن خریدای دیمادو بعد که فامیل داماد خونچه عروسو اوردن دختر پسرای فامیل عروس خونچه دامادو با رقص میارن میزارن کنارش
بعضیا هم تو چمدون میزارن خرید های عروس دامادو

واسه تزیین میتونی ظرفای قدیمی خوشگل یا نقره یا سیلور یا ظروف فیروزه مینا کاری استفاده کنی.....مادرامون معمولا عتیقه دارن که رنگی باشه...حنارو با آب مخلوط میکنی به اندازه ای که مثل خمیر بشه اما شل نشه که بشه حالتش داد.....یه شکلی به حنا بده...مثل عروس و داماد.....بعضیابا قالب ژله و کیک حالتش میدن....روشو میتونی اکریل بریزی ...خلاصه خوشگل تزیین کنووویا تو ظرف سفالی بریز یا جام...مثلا کوزه را کج کن طوری که داره حنا میریزه از داخلش.....مثلا با شمع تزیین کن...اینا دیگه سلیقه ایه منم عکس ندارم که بزارم
حنایی هم که میخوای بدی مهمان میتونی مثه نقلی که توی تور تزیین میکنن یه عالمه درست کنی تزیین کنی...سعی کن رنگا با هم ست بشه
بعد جلو مهمانا تعارف کن

مثلا میتونی این تورارو به یه شاخه گل آویزون کنی و به خانواده درجه یک بدی.....من دیدم که عروس کف دست مادر شوهر و پدر شوهر حنا میزاره و داماد کف دست مادر و پدر خانم....
بیشتر این رسمه که پدر عروس حنا رو روی پ.ل میزاره و کف دست عروس داماد میزاره وقتی حنارو گذاشتن کف دستتون دستاتونو بهم بدید و با هم بالا ببرید یه چند ثانیه...انگار که میخواین قهرمان کشتی معرفی کینن...با هم برقصین

غلط املاییامو ببخش من تایپ فارسم خوب نیست تند هم تایپ میکنم ویرایش نمیکنم...اینارو بلد بودم امید وارم که کمکت کرده باشم

راستی آخر مراسم داماد بایذ اجازه ی عروسو بگیره
بعد پدر عروس دست دخترشو میزاره توی دست داماد....گریه ات نگیره ها....احساسی نشو.....اینجا همه گریه میکنن

همان غاري كه از وارد شدن به آن واهمه داريد، مي تواند سرچشمه هاي آن گنجي باشد كه به دنبالش مي گشته ايد...
نقل قول
 سپاس شده توسط marziye1987 ، khofoloo ، mhdshs ، شوکا ، maahssa ، مریم بانو ۶۶ ، mahsa_s ، فندق ، یوحنا ، misi.yoyo ، تارا جان ، maramin
۳-اسفند-۱۳۹۰, ۰۸:۵۴ عصر
ارسال: #17

فامیلای ما حنا بندون میگیرن در ی حد فجیعی ولی من نمیگیرم.چون هم خرج اضافس هم خسته میشم.
رسم فامیلای ما سریالیه.عروس و داماد جدا شام میدن به فامیلاشون البته خرج آرایشگاه و لباس با داماده.
بعد تو خونه هاشون جدا میزنن میکوبن بعد خانواده داماد خریدای عروسو چمدونو اینا رو که کلی تزئینات باحال داره و ی حنایی که کلی روش فکر کردن چیکار کنن کل همه رو بخوابونه چون همیچینی خیلی مهمه ورمیدارن میبرن خونه عروس ماشین بازی اینام دارنو خلاصه میرن خونه عروس میزنن میکوبن.تو دست عروس حنا میزارن ی طلا بهش میدن.بعد عروس ی طرف حنا میگیره تو دست همه مهمونا حنا میذاره و کلییییییییییییی شاباش جمع میکنه (این تیکشو دوس دارم )بعد پامیشن خانواده داماد میرن خونشون بعد خانواده عروس خریدای دامادو به همون صورت تزیین شده و کل بخوابون میبرن خونه داماااد دوباره.اونجا میزنن میکوبن بعد ی تشک میندازن تو حیاط دامادو میخوابونن روش دست و پاشو حنا میزارن و با ی دستمالای مخصوصی میبندن و بعدش میشورن.خیلی اعتقاد دارن که عروس داماد حنا بزارن.
بعععععععععععععععد دیگه هیچی میرن سر خونه زندگیشون خدا بخواد.خیلی حوصله دارن ایناااااا.البته تو شهرستان این کارا رو میکنن وگرنه تو تهران فکر کنید بخواید این همه برید بیاید.2روز طول میکشه3 (12)

Angel
نقل قول
 سپاس شده توسط khofoloo ، maahssa ، mahsa_s
۳-اسفند-۱۳۹۰, ۰۹:۰۸ عصر
ارسال: #18
مرسی عزیییییییییییییییزم......من حنا بندون نمیگیرم اما آخر عروسی رسمشو اجرا میکنیم
و میخوام آینه شمعدون و طلا و ...را واسم تو طبق بچینن بیارن...میخوام من از این رقصنده های محلی دعوت کنم واسه این کار...نظرت چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نقل قول
۳-اسفند-۱۳۹۰, ۰۹:۱۰ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۳-اسفند-۱۳۹۰ ۰۹:۱۰ عصر توسط marziye1987.)
ارسال: #19

خواهش میشه عزیزم.خیلی باحال میشهههههههههههههههه
ما یکی از فامیلامون بچه ها رو لباس محلی پوشوندن بعد خریدا رو گذاشتن تو طبق رو سر این بچه ها یه دختر ی پسر.اینا رو میاوردن تووو.انقده باحال بوووووووووووووووووود

یعنی همون شب عروسی؟

Angel
نقل قول
 سپاس شده توسط iddzj1988
۳-اسفند-۱۳۹۰, ۰۹:۱۲ عصر
ارسال: #20
اما رسمتون خیلی جالب بود واسم....رسمای هر جایی فرق داره...من یه رسمایی دیدم خنده دار!!!!!!!!!!!!!!!!!شب عروسی دور دامادو میگیرن لباساشو در میارن!!!!بعد خانواذه عروس یه کت شلوار میدن داماد
بعد اونو داماد میپوشه
و با شعر این کارو میکنن!!!شعرای مخصوص

نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام