رسم آینه و شمعدان

۱۲-مهر-۱۳۹۴, ۰۸:۰۱ صبح
ارسال: #401
RE: رسم آینه و شمعدان
منم موافقم
مخصوصا با هزینه زیادی که داره

فریادرسی می آید...
نقل قول
 سپاس شده توسط تیسا ، baharmast
۱۲-مهر-۱۳۹۴, ۰۸:۲۵ صبح
ارسال: #402
منم خیلییییی بدم میاد از اینه شمعدون بخصوص نقره Dodgy
الان دیگه خیلیا اینه کنسول میگیرن خیلیم شیکتره
نقل قول
 سپاس شده توسط ma ab ، تیسا ، aroos1368 ، baharmast ، shiva mad ، shabikhanoom
۱۲-مهر-۱۳۹۴, ۱۰:۵۰ صبح
ارسال: #403
چه عجیبه نظراتون دوستانWink
برعکس من
من اصلا حاضر نیستم از رسومات بگذرم.دلم یه آینه شمعدون خیییییییلی بزرگ و با شکوه میخوادAngel
البته هنوز نخریدم
همسری گفت خواستیم بریم خونه خودمون میخریمHuh

عروس خوشبخت 2 شهریور 96تصویر: images/smilies/heart.gif

نقل قول
 سپاس شده توسط تیسا ، ماهرخ تبریزی ، baharmast ، mar0am ، Madeleine ، azar20 ، مرضیه هستم ، heven
۶-آبان-۱۳۹۴, ۰۷:۵۳ عصر
ارسال: #404
منم با آینه کنسول موافق ترم ولی سلیقه ست خب بعضی ها دوست دارن
نقل قول
۶-آبان-۱۳۹۴, ۰۸:۲۰ عصر
ارسال: #405
وقتی عروس و دوماد میخوان برن خونه ای ساکن بشن دیدین اولش قرآن میبرن میزارن داخل خونه. یا اول چیزی که تو خرید عروسیشون میخرن قرآن هست. آیا واقعا آینه و شمعدون هم همچین رسمی بوده.منم با دوستان موافقم به شخصه برای رسمی که معلوم نیست از کجا اومده کیا این رسم رو گذاشتن برا چی بوده خرج الکی نمیکنم یا حاضر نیستم طرفم رو تو تنگای مالی قرار بدم.اگر لازم داشتم میخرم نداشتم نمیخرم به همین سادگی.ولی مسئله اینه بعضیا میگن آینه و شمعدون شوگون(اگر املاش درست باشه) برا عروس و دامادداره. بعد قرآن خرید آینه و شمعدون میکنن... خب قابل تامله چرا قدیمیها مثلا خرید فرش رو رسم نکردن.چرا آینه؟ چرا شمعدون؟

سلامتی روزی که تو 6 کلمه خلاصه شم» عروس»چقد»قشنگه»ایشالا»مبارکش»باد..1394
...
هنوز خلاصه نشدم...Sad 95
نقل قول
 سپاس شده توسط nasrin8 ، benitaaa
۶-آبان-۱۳۹۴, ۱۱:۱۵ عصر
ارسال: #406
گذشته خرید آینه و شمعدان جز خریدهای عقد بوده و در سفره عقد میذاشتنش. قدیما سفره عقد توی خونه بود و خودشون خنچه درست میکردن. الان سفره عقد اماده میگیرن که خودش ایینه شمدون داره.
فلسفه اش هم اینکه آینه در بالای سفره، روبه روی عروس و داماد قرار داده می شود تا آنها یکدیگر را در آینه ببینند تا دل هایشان نسبت به هم مانند آینه صاف و زلال باشد. و یک جفت شمعدان که در دو طرف آینه قرار می گیرند که شمع های روشن شمعدان ها نمایانگر روشنایی و گرمی پیوند عقد بین عروس و داماد است.

خدایا! مرا از آنان قرار ده که ندایشان کردی، پاسخت گفتند و نگاهشان کردی.Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط roshani ، nazita ، azar20
۸-دي-۱۳۹۴, ۰۶:۳۳ عصر
ارسال: #407
سلام دوستان . من آینه و شمعدانم ولباس عروس و تاجم و تازه خریدم و استفاده نکردم و به قیمت مناسب میفروشم. هر کس میخواد بگه عکسشو تو تلگرام براش بذارم. 09355096632
نقل قول
۱۰-اسفند-۱۳۹۴, ۰۷:۱۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۰-اسفند-۱۳۹۴ ۰۷:۳۲ عصر توسط pouladkhansilver.)
ارسال: #408
[تصویر: رسم آینه و شمعدان]
آینه و شمعدان بته جقه
عیار :92.5
وزن:710 گرم
تلفن :22568948 -021
آدرس: تهران، پاسداران، گلستان 10، پلاک 44
نقل قول
۲۴-شهريور-۱۳۹۵, ۱۱:۳۶ صبح
ارسال: #409
در همهٔ سفره‌های عقد ایرانی آیینه و شمعدان وجود دارد، آیینه مظهر روشنایی است و شمعدانهایی که در دو طرف آیینه قرار می‌گیرند نماد سربازهایی هستند که از زندگی عروس و داماد نگهبانی می‌کنند. آینهٔ بخت و دو شمعدان در دو سوی آینه به نشانهٔ روشنایی و آتش، دو عنصر بسیار مهم در فرهنگ ایرانی و زرتشتی هستند.منبع :ویکی پدیا
منم خیلی دوست دارم آینه شمعدون بخرم. چون به نظرم خیلی مهم . وقتی میبینم مادرم خیلی حس خوبی نسبت به آینه شمعدونش داره واقعا متوجه ارزشش میشم. هم اینکه هر کشور رسم خودشون داره. کشور ما هم از همون اولش کشور بافرهنگ و اصیلی بوده دوست دارم نگه دار این فرهنگش باشم متاسفانه ما با تجملاتمون فرهنگای خالص کشورمون رو خراب می کنیم. آینه شمعدون شکلش مهم نیست مهم عناصرش. آینه و کنسول با شمعدون هم به نظرم میتونه جای آینه شمعدون رو داشته باشه فقط از نوع کلاسیکه. ولی آینه شمعدون خودمون اصیل تر هست.Wink

آشنایی:11بهمن94
خواستگاری:22فروردین95
عقد:2خرداد95
عروسی:5شهریور96 --> بهتر از این نمی شد
تالار:رویال--> عالی
آرایشگاه:برنا--> بسیار عالی
لباس عروس:مزون مروارید --> عالی
آتلیه:حس خوب --» بسیار عالی
زنجان
نقل قول
 سپاس شده توسط azar20 ، marjantt
۵-مهر-۱۳۹۵, ۰۶:۲۵ عصر
ارسال: #410
منم به جای آینه و شمعدون مدل قدیمی آینه و کنسول چوبی خرید همسرم با دو تا شمعدون
نقل قول
 سپاس شده توسط hadis sh
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام