رسم آینه و شمعدان

۱۸-آذر-۱۳۸۹, ۱۱:۱۵ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۸-آذر-۱۳۸۹ ۱۱:۲۱ صبح توسط alis.)
ارسال: #1

رسم آینه و شمعدان
در اینجا قسمتی از رسومات عقد و عروسی که از قدیم وجود داشته همچنین معانی اونا رو می گیم تا دلیلشم بدونیم که چرا بعضی مراسم رو انجام میدید شما هم اگه رسم خاصی دارید حتما" بنویسید
آینه و شمعدانها که در دو طرف یکی برای عروس و یکی برای داماد به نشانه روشنایی در زندگی جدیدشون روشن میشن و داماد باید عروس را ابتدا در آینه ببیند عروس در این زمان تور یا پارچه ای روی صورت دارد که هنگامی که کنار داماد می نشیند این تور را برمی دارد و داماد اولین چیزی که در آینه می بیند چهره همسرش در آینه است همچنین امروزه بعد از خطبه عقد و گرفتن کادوها شمعها را با پاشنه کفش یا یک گلبرگ خاموش می کنند

رسم حنابندان
جشنی است که در واقع مراسم خداحافظی عروس است ودر آخرین شب اقامت عروس در خانه پدر برگزار می شود که در این شب خانواده داماد حنا و شیرینی و چبزهای دیگه ای به خانه عروس آورده و به دست عروس وداماد (در قدیم )حنا می بستن. حنا از جنت است و به نشانه بهشت و نیکبختی است که تا امروز هم این رسم پابرجاست
نقل قول
 سپاس شده توسط af2 ، فاطمه23 ، nasibe_603 ، Maryam290
۱۷-خرداد-۱۳۹۰, ۰۹:۴۸ صبح
ارسال: #2

RE: رسم آینه و شمعدان
من آئینه و شمعدونم رو گرفتم Smile خیلی خیلی ساده و کریستال هستن. شمعدونام مارک فینک آلمانه.
نقل قول
 سپاس شده توسط shaparaki ، Maryam290
۱۷-خرداد-۱۳۹۰, ۱۱:۵۷ صبح
ارسال: #3
کلا" کریستال؟ چند گرفتی عکس میکذاری من 5شنبه میخوام برم بخرم

زندگی لحظه لحظه نو شدن است ساقه و ریشه و درو شدن است
نقل قول
 سپاس شده توسط shaparaki ، Maryam290
۱۷-خرداد-۱۳۹۰, ۱۲:۰۶ عصر
ارسال: #4

آره کلاً کریستاله، یعنی آویز هم داره که اونا رو با بستهای فلزی آویزون کرده. عکسش رو هم چشم، در اسرع وقت میذارم Tongue
نقل قول
 سپاس شده توسط Maryam290
۱۷-خرداد-۱۳۹۰, ۱۲:۰۹ عصر
ارسال: #5
چند خریدی؟
من اصلا" دوست ندارن آینه شمعدون بخرم که چی ؟ یه چیز اضافی و یه پول بیخود

نقل قول
 سپاس شده توسط Ali H ، shiva mad ، ma ab ، Maryam290
۱۷-خرداد-۱۳۹۰, ۱۲:۱۵ عصر
ارسال: #6

به نظر منم پول زیادیه، اما خودِ رسمشو دوست داشتم. اینجا هم که هرچی اسم عروسی روش میاد یهو خداتومن میشه!
یادمه شمعدونای کریستال مارک ناخمن، پیارسالا 150 ماکسیمم بود! اما الان همون مدلا زیر 250 ندیدم!
من یه مدل خیلی ساده یک شاخه گرفتم، که هر کدوم از شمعدونا شد 80 تومن، آئینه هم 100 تومن. یعنی کلا 260 تومن.
اما خب من خیلی گشتم، کار نشد نداره Tongue
نقل قول
 سپاس شده توسط Maryam290
۱۷-خرداد-۱۳۹۰, ۱۲:۱۸ عصر
ارسال: #7
ضحی جون از کجا خریدی؟

نقل قول
 سپاس شده توسط Maryam290
۱۷-خرداد-۱۳۹۰, ۱۲:۲۵ عصر
ارسال: #8

شمعدونا رو از خانه و آشپزخانه قلهک! آئینه هم از بازار
نقل قول
 سپاس شده توسط shaparaki ، تارا جان ، Maryam290
۱۷-خرداد-۱۳۹۰, ۱۲:۳۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۷-خرداد-۱۳۹۰ ۱۲:۳۲ عصر توسط nilaa.)
ارسال: #9
آهان جدا جدا گرفتی

مبارک باشه عزیزم

نقل قول
 سپاس شده توسط Maryam290
۱۷-خرداد-۱۳۹۰, ۱۲:۳۴ عصر
ارسال: #10

بوس، مرسی عزیزم
نقل قول
 سپاس شده توسط Maryam290
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام