• موزیک احسان امینی
  • علیوثوق

راه و روش یک اسباب کشی موفق و بی دردسر

۱۴-ارديبهشت-۱۳۹۹, ۱۰:۵۸ عصر
ارسال: #341
RE: راه و روش یک اسباب کشی موفق و بی دردسر
بانو کلا بذار همه وسایل بیان بعد تمیز کن 

بچه ها لباسهارو هم تصفیه کنید 
ما که کلا عادت کردیم ۶ ماه یکبار یه تصفیه میکنیم من اوایل مقاومت میکردم ولی الان عادت شدهتصویر: images/smilies/angel.gif 

مارال نمیخوایین تمدید کنید 
اینجوری خیلی ریسکیه که

دریغ است ایران که ویران شود

نقل قول
 سپاس شده توسط maraal ، بانوی قصه ، پری سیما 89
۱۵-ارديبهشت-۱۳۹۹, ۰۲:۲۹ عصر
ارسال: #342

(۱۴-ارديبهشت-۱۳۹۹ ۱۰:۵۹ عصر)'maraal' نوشته است:  داریم ایالت کلا عوض میکنیم 
تصویر: images/smilies/dodgy.gif 
من اصلا دلم نمیخواد تکون بخورم 

مارال اینجا که ما هستیم هزینه باربری بین ایالتی انقدر زیاده که اصلاً صرف نمیکنه. بیشتر دوستامون که شهر و ایالت عوض کردن، اکثر وسایل خونه رو فروختن و اونطرف مجدد خریدن. چون هزینه جابجایی هم همون حدود درمیومد براشون. فقط وسایل شخصی و اون چیزهایی که دوست داشتن رو با خودشون بردن

عروسیم مثل یک رؤیای شیرین گذشت... خدایا شکرت Angel
نقل قول
 سپاس شده توسط پری سیما 89 ، maraal
۲۸-ارديبهشت-۱۳۹۹, ۰۷:۵۸ عصر
ارسال: #343

من یه لیست دارم تهیه میکنم از چیزایی که باید برای خونه جدید سفارش بدم ! مثل وسایل تمیز کردن !
و توالت شور و پرده حموم و اون جلو دری برای خشک کن کف حموم 
کاور تو انداز کشو ها ! 

آب که سر بالا میره قورباغه ابوعطا میخونه ! 
نقل قول
 سپاس شده توسط پری سیما 89 ، nazgol22 ، خانم فسقلی
  • آرته
۱۷-خرداد-۱۳۹۹, ۰۳:۱۴ عصر
ارسال: #344
سلام من الان دقیقا وسط جابجایی خونه هستم، برای اولین بار هست که جابجا میشیم و خانوادمم تو این داستان تا حالا تجربه نداشتن ولی مامان بابام این سه روز مثل همیشه پشتم بودن و بدون وقفه وسایل رو همونطور که خیال من راحت باشه دونه دونه با این پلاستیک حبابی ها بسته بندی کردن تو کارتن موز و جمع کردن و لحظه شماری میکنم مستاجرم پولشو بده که منم برم خونه ای که قولنامه کردیم ، هرچی من از اونطرف درست و حسابی پول پرداخت میکنم از اینطرف مستاجر یه تومن  پونصد  تومن واسم پول واریز میکنه و مامانم رحمش میاد میگه گناه دارن چیزی بهشون نگو حالا خودم از اونور باید کلی پول پرداخت کنم . انشاالله که به خوبی و خوشی بریم خونه جدیدتصویر: /images/smilies/new/angel.png

بر دلم بنشسته ایتصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط ترانه خانوم ، Nedaa28 ، خانم فسقلی
۱۰-شهريور-۱۳۹۹, ۰۶:۰۳ عصر
ارسال: #345
بچه ها جون، از این نایلون ضربه گیرا تو تهران ملولوی پیدا میشه؟
نقل قول
۱۰-شهريور-۱۳۹۹, ۱۱:۵۱ عصر
ارسال: #346
تو بازار که هست همه متراژها..
نقل قول
۴-آبان-۱۳۹۹, ۰۲:۲۸ صبح
ارسال: #347
سلام دوستان
من جهازم بخوام بسته بندی کنم چطوری ببندم؟ چون یادمه از شهر خودمون که اومدیم شیراز کارگرا دو سه تا کارتن از وسایلای منو برداشتن الان که لیست نگاه کردم دیدم نیست. نمیخوام دوباره این اتفاق بیفته.
و اینکه چوبارو چطوری بسته بندی کنم که ضربه و اسیب نبینن؟ خودشون سلفون روش هست ولی میترسم توی مسیر داغونش کنن.
اینه‌هارو هم بگید چطوری ببندم چون مال مامانم که اوردن شیراز شکست. میز جلومبلش که شیشه‌ای بود شکسته اوردن.
وسایل برقیارو چطوری ببندم اسیب نزنن؟
ظرفارو چطوری بسته بندی کنم؟
همه‌شون کارتن دارن ولی کارگر پرت میکنه بعد میخوام همه‌شون باز با همون کارتنشون داخل کارتنای بزرگ تر بذارم روش شماره بزنم و لیست کنم هر کارتن چیا داخلش هست.
توی شیراز جایی که معتبر باشه و سالم برسونن می‌شناسید؟ تا تهران بیارن. نامزدم میگه خودم باهاشون میرم ولی چون کرونا هست می‌ترسم همچین کاری کنه. اگر جای معتبر میدونین بهم بگید. هم اینکه نحوه بسته بندی‌ام براساس تجربیاتتون بفرمایید چکار کنم.
مرسی

آشنایی: ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
دوستی: ۱۳۹۸/۹/۲۶
آزمایش خون :۹۹/۸/۲۶
عقد محضری: ۹۹/۸/۲۸
ثبت عقد: ۹۹/۹/۹
انتخاب های من بستن

لباس عروسی و نامزدی: مزون لیذا

نقل قول
۴-آبان-۱۳۹۹, ۱۱:۱۶ صبح
ارسال: #348
(۴-آبان-۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ صبح)'خانم فسقلی' نوشته است:  سلام دوستان
من جهازم بخوام بسته بندی کنم چطوری ببندم؟ چون یادمه از شهر خودمون که اومدیم شیراز کارگرا دو سه تا کارتن از وسایلای منو برداشتن الان که لیست نگاه کردم دیدم نیست. نمیخوام دوباره این اتفاق بیفته.
و اینکه چوبارو چطوری بسته بندی کنم که ضربه و اسیب نبینن؟ خودشون سلفون روش هست ولی میترسم توی مسیر داغونش کنن.
اینه‌هارو هم بگید چطوری ببندم چون مال مامانم که اوردن شیراز شکست. میز جلومبلش که شیشه‌ای بود شکسته اوردن.
وسایل برقیارو چطوری ببندم اسیب نزنن؟
ظرفارو چطوری بسته بندی کنم؟
همه‌شون کارتن دارن ولی کارگر پرت میکنه بعد میخوام همه‌شون باز با همون کارتنشون داخل کارتنای بزرگ تر بذارم روش شماره بزنم و لیست کنم هر کارتن چیا داخلش هست.
توی شیراز جایی که معتبر باشه و سالم برسونن می‌شناسید؟ تا تهران بیارن. نامزدم میگه خودم باهاشون میرم ولی چون کرونا هست می‌ترسم همچین کاری کنه. اگر جای معتبر میدونین بهم بگید. هم اینکه نحوه بسته بندی‌ام براساس تجربیاتتون بفرمایید چکار کنم.
مرسی

سلام عزیزم

منم این مشکل رو دارم و برای همین از خیلیا سوال پرسیدم که چی کار باید کرد
یکی اینکه وسایل که جعبه کوچیک دارن رو چند تا چند تا بذار توی کارتن بزرگ تر مثلا اندازه کارتن موز، اینجوری نمیتونن پرت کنن
دوم اینکه من جاریم پیشنهاد داد بهم که وسایل مرتبط با هر قسمت خونه رو توی یک کارتن بذارم، مثلا اشپزخونه ‎یی‌ها با هم و روی کارتن بنویس "آشپزخونه"، ولی من نتونستم به خاطر شکل کارتن‌هام، شما اگه میتونی انجام بده
مورد سوم هم که خودت گفتی اینکه روی کارتن‌ها حتما شماره بزن، روشون بنویس "شکستنی"، و سمت بالای هر کارتن رو با فلش و نوشتن کلمه "بالا" مشخص کن

برای وسایل چوبی، بابل‌رپ (bouble wrap) یا همون پلاستیک تق‌تقی تهیه کن و بپیچ دورشون
آینه ها رو تا جایی که میتونی با ماشین شخصی ببر، و اگه بزرگه مثل آینه میز آرایش، بابل‌رپ بپیچ.
در کمد ها، مخصوصا اگه شیشه‌ای هستن رو چسب بزن

فضای خالی کارتن‌ها رو با وسایل نرم مثل لباس، پارچه، روزنامه و این طور چیزا پر کن، فضای خالی نباید داشته باشه کارتن تا وسایل تکون نتونن بخورن
وسایل جهازت اگه آکبند هستن توی جعبه‌های خودشون بسته‌بندی مقاومی دارن، نگران نباش با همون بسته‌بندی‌ها بذار توی کارتن بزرگ‌تر

نقل قول
 سپاس شده توسط خانم فسقلی
۵-آبان-۱۳۹۹, ۰۸:۴۹ صبح
ارسال: #349
(۱۷-خرداد-۱۳۹۹ ۰۳:۱۴ عصر)'حنا-دختری در مزرعه' نوشته است:  سلام من الان دقیقا وسط جابجایی خونه هستم، برای اولین بار هست که جابجا میشیم و خانوادمم تو این داستان تا حالا تجربه نداشتن ولی مامان بابام این سه روز مثل همیشه پشتم بودن و بدون وقفه وسایل رو همونطور که خیال من راحت باشه دونه دونه با این پلاستیک حبابی ها بسته بندی کردن تو کارتن موز و جمع کردن و لحظه شماری میکنم مستاجرم پولشو بده که منم برم خونه ای که قولنامه کردیم ، هرچی من از اونطرف درست و حسابی پول پرداخت میکنم از اینطرف مستاجر یه تومن  پونصد  تومن واسم پول واریز میکنه و مامانم رحمش میاد میگه گناه دارن چیزی بهشون نگو حالا خودم از اونور باید کلی پول پرداخت کنم . انشاالله که به خوبی و خوشی بریم خونه جدیدتصویر: /images/smilies/new/angel.png

ما خرداد جابجا شدیم و اولین تجربه جابجایی ما بود، به لطف خانوادم و همسرم و بسته بندی دقیق وسایلم سالم موند و اینکه روی همه بسته ها که کارتن موز بود نوشتم برای کدوم قسمت خونه س و اونایی که شکستنی های خیلی جذابم بود رو قلب کشیدمتصویر: images/smilies/biggrin.gifتصویر: /images/smilies/new/tounge.png و گفتم با ماشین خودمون ببریم همسرم میگفت روی همه بسته ها که قلب کشیده شده گفتم خب همشون واسم خاصن تصویر: images/smilies/biggrin.gifو اینگونه شد که یه شب تا صبح چند سری با ماشین خودمون یه سریا رو بردیمتصویر: /images/smilies/new/smiling.pngتصویر: images/smilies/heart.gif

بر دلم بنشسته ایتصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط جوجه خوشگله ، Youtab
۱۵-دي-۱۳۹۹, ۰۵:۱۳ عصر
ارسال: #350
تجربه اسباب کشیم:
نزدیک ۱۳۰ تا کارتن موز داشتم که خرده‌ریزهارو داخلش گذاشته بودم ( یکبار چیزایی که توش بود، روی خود کارتن با کاغذ نوشته و چسبونده بودم شماره ام زده بودم) یکبارم توی کاغذ A4 به ترتیب شماره کارتن ها تمام اقلامی که توی هر کارتنی بود نوشته بودم که وقتی میاوردن چک کنم.
مابقی کارتن ها برقی‌هایی بود که جا نمیشدن توی کارتن موزها و چندتا کارتن بزرگ لیمون که سرویس پلاسکوم بود بسته بندی بودن. چندتام کارتن لیمونای مامانم بود که بالشام گذاشتم. پتوهامم توی کارتن های بزرگ گذاشته بودم.
تشک هام رو ملحفه مخصوص تشک خریدم از این قرمزا همه رو توی اونا بستم بینشونم یکسری وسایل گذاشتم مثل کوسن های مبل و اینطور چیزا.
تمامی سرویس چوب و اینه اینارو رفتم یک رول کامل از این پلاستیک حبابی ها ( همینایی که توپ دارن میترکونی حال میده) خریدم و دورش پیچیدم سلفونم داشتن و طناب پیچ کردیم ( فقط موقع باز کردن اینا روانتون بهم میریزه)
کارتن های موزی رو کلی چسب کاری کرده بودیم که باز نشه وسط راه یا پرتاب میکنن در نیاد دور تا دورش بعد با چاقو بزنید باز میشه راحت. چسب پهن خیلی مصرف شد.
دیگه وقتی داشتم میچیدم وسایلارو مثلا دنبال چیزی بودم لیست نگاه میکردم میدیدم توی فلان کارتن هست. از روی شماره اش پیدا میکردم. روی تمام کارتن ها هم شماره همسرم زده بودم و فامیلیش رو با ماژیک.

آشنایی: ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
دوستی: ۱۳۹۸/۹/۲۶
آزمایش خون :۹۹/۸/۲۶
عقد محضری: ۹۹/۸/۲۸
ثبت عقد: ۹۹/۹/۹
انتخاب های من بستن

لباس عروسی و نامزدی: مزون لیذا

نقل قول
 سپاس شده توسط *رز* ، پری سیما 89
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام