• تقی زاده
  • آرایشگاه مدیس

راهنمای نگهداری از لوازم آشپزخانه

۲۱-مهر-۱۳۹۸, ۱۰:۱۹ عصر
ارسال: #1
راهنمای نگهداری از لوازم آشپزخانه
راهنمای نگهداری ماشین ظرفشویی
.وقتی در مورد نگهداری ماشین ظرفشویی صحبت می کنیم، فقط در مورد شیوه مراقبت از ظرفشویی حرف نمی زنیم، نگهداری از ظرفشویی شامل مواردی است که باعث افزایش کارایی ظرفشویی و همچنین طول عمر آن می شود.

فیلترها را تمیز کنید
در بسیاری از ماشینهای ظرفشویی، یک فیلتر در نزدیکی پایین یا زیر بازوی اسپری تحتانی وجود دارد که باید مرتبا تمیز شود. اگر از این نوع فیلترها دارید، کتابچه راهنمای ماشین را بررسی کنید تا از نحوه تعویض و یا تمیز کردن آن را اطلاع یابید. اگر سوراخ هایی در آن وجود دارد، آن را تعویض کنید تا از پمپ و موتور از ذرات موجود در ظرفشویی محافظت کنید.

بازوی اسپری را تمیز کنید
بازوهای سمپاش با چرخاندن کار می کنند تا اطمینان حاصل شود که آب به همه سطوح ظرف در هر دو قسمت ردیف بالا و پایین ماشین ظرفشویی می رسد. آب با استفاده از سوراخهای کوچک که در فواصل منظم در بازوها قرار دارند، از دستگاه خارج می شود. با گذشت زمان، سوراخ های کوچک در بازوی (های) اسپری ماشین ظرفشویی شما ممکن است با تکه های کاغذ، خلال دندان، شیشه و غیره مسدود شود.ب رای اطمینان از تمیزی ظروف، سوراخ های بازوها را به صورت دوره ای تمیز کنید. بازو را در محلول سرکه و آب خیس کنید و از یک لوله پاک کننده معمولی برای تمیز کردن سوراخ ها استفاده کنید.

واشر درب جلو را بررسی کنید
اگر در کف و یا اطراف ماشین ظرفشویی مشکل نشت آب دارید، علت آن می تواند واشر آسیب دیده یا فرسوده اطراف درب ظرفشویی باشد. در بیشتر موارد، واشر را می توان به راحتی تعویض کرد. هر چند وقت یکبار واشر درب را برای پیدا کردن هر گونه ترک و فرسودگی چک کنید.

از شوینده های مخصوص ظرفشویی استفاده کنید
هنگام استفاده از ظرفشویی تنها باید از شوینده های مخصوص استفاده کرد. شوینده های ظرفشویی در سه نوع قرص، پودر و ژل موجود است. که از بین آنها قرص کارایی بیشتری دارد. ولی به دلیل اینکه قیمت بالایی دارد، افراد زیادی ترجیح می دهند از پودر و یا ژل استفاده کنند. از بین این دو نیز پودر بهتر است. زیرا ژل ها سفید کننده کلر دارند که در آب سخت کار نمی کنند.هرگر از صابون ها و مواد شوینده معمولی ظرف و دست برای ماشین استفاده نکنید و زیرا آنها حباب و کف زیادی تولید می کنند که باعث نشتی ماشین می شود.

نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی

آنچه برای تمیز کردن ظرفشویی لازم دارید:

  • سرکه

  • یک حوله اسفنجی یا دستمال کاغذی

  • مواد تمیزکننده و خمیردندان

  • یک فنجان مایع ظرفشویی

  • کتابچه راهنما

دفترچه راهنمای ظرفشویی را مطالعه کنید
قبل از هر کاری دفترچه راهنمای ظرفشویی را مطالعه کنید. در این کتاب دستورالعمل های لازم برای تمیز کردن و همچنین نحوه نگهداری ماشین به طور کامل ذکر شده است. اگر هم نمی دانید که دفترچه را کجا گذاشته اید و یا آن را گم کرده اید، با یک سرچ ساده در گوگل نحوه مراقبت از دستگاه را با توجه به ساخت و مدل ظرفشویی خواهید فهمید.

نازل های اسپری را باز کنید
ابتدا قفسه ها را جدا کنید تا بتوانید به راحتی به بازوی سمپاش برسید. نازل های موجود در بازوی سمپاش را برای هرگونه گرفتگی بررسی کنید. آنها را در صورت لزوم با یک خلال دندان یا تمیز کننده لوله تمیز کنید. وقتی نازل ها تمیز باشند، بهتر اسپری می شوند و ظروف شما تمیزتر خواهند شد.

لوله تخلیه را تمیز کنید
ماشین ظرفشویی را از برق جدا کنید. اگر یک مدل داخلی باشد، پلاگین آن احتمالا زیر سینک است. حتی ممکن است بخواهید قطع کننده مدار را فقط برای اطمینان خاطر خاموش کنید. کتابچه راهنمای دستگاه را بررسی کنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید. هرگونه مواد غذایی یا زباله را از زهکشی در قسمت پایین دستگاه جدا کنید.

قفسه ها را بازرسی کنید
قفسه ها را بررسی کنید و هر گونه رنگ پریدگی و یا زنگ زدگی را چک کنید. قفسه ها در چندین رنگ وجود دارد، بنابراین زمانی را اختصاص دهید که رنگی متناسب با قفسه های شما باشد. اگر قفسه ها زنگ زده است، به دنبال خرید قفسه های جایگزین باشید. قفسه ها را تعویض کنید و در صورت استفاده از رنگ لمسی استفاده کنید.

سرکه را از طریق چرخه ماشین ظرفشویی اجرا کنید
با یک فنجان سرکه یک چرخه کامل شستشو اجرا کنید. بسته ای از مخلوط نوشیدنی با طعم لیمو را که شیرین نیست را می توانید به جای سرکه استفاده کنید. کافی است آن را درون محفظه مواد شوینده بریزید و چرخه ماشین ظرفشویی را اجرا کنید. با این کار ذخایر آب سخت، مواد شوینده و لکه های زنگ زدگی از دیواره های ماشین ظرفشویی خارج می شوند.
 
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.
ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام