• چم
 • سالن زیبایی 27

راهنمای نگهداری از لوازم آشپزخانه

۲۱-مهر-۱۳۹۸, ۱۰:۱۹ عصر
ارسال: #1
راهنمای نگهداری از لوازم آشپزخانه
راهنمای نگهداری ماشین ظرفشویی
.وقتی در مورد نگهداری ماشین ظرفشویی صحبت می کنیم، فقط در مورد شیوه مراقبت از ظرفشویی حرف نمی زنیم، نگهداری از ظرفشویی شامل مواردی است که باعث افزایش کارایی ظرفشویی و همچنین طول عمر آن می شود.

فیلترها را تمیز کنید
در بسیاری از ماشینهای ظرفشویی، یک فیلتر در نزدیکی پایین یا زیر بازوی اسپری تحتانی وجود دارد که باید مرتبا تمیز شود. اگر از این نوع فیلترها دارید، کتابچه راهنمای ماشین را بررسی کنید تا از نحوه تعویض و یا تمیز کردن آن را اطلاع یابید. اگر سوراخ هایی در آن وجود دارد، آن را تعویض کنید تا از پمپ و موتور از ذرات موجود در ظرفشویی محافظت کنید.

بازوی اسپری را تمیز کنید
بازوهای سمپاش با چرخاندن کار می کنند تا اطمینان حاصل شود که آب به همه سطوح ظرف در هر دو قسمت ردیف بالا و پایین ماشین ظرفشویی می رسد. آب با استفاده از سوراخهای کوچک که در فواصل منظم در بازوها قرار دارند، از دستگاه خارج می شود. با گذشت زمان، سوراخ های کوچک در بازوی (های) اسپری ماشین ظرفشویی شما ممکن است با تکه های کاغذ، خلال دندان، شیشه و غیره مسدود شود.ب رای اطمینان از تمیزی ظروف، سوراخ های بازوها را به صورت دوره ای تمیز کنید. بازو را در محلول سرکه و آب خیس کنید و از یک لوله پاک کننده معمولی برای تمیز کردن سوراخ ها استفاده کنید.

واشر درب جلو را بررسی کنید
اگر در کف و یا اطراف ماشین ظرفشویی مشکل نشت آب دارید، علت آن می تواند واشر آسیب دیده یا فرسوده اطراف درب ظرفشویی باشد. در بیشتر موارد، واشر را می توان به راحتی تعویض کرد. هر چند وقت یکبار واشر درب را برای پیدا کردن هر گونه ترک و فرسودگی چک کنید.

از شوینده های مخصوص ظرفشویی استفاده کنید
هنگام استفاده از ظرفشویی تنها باید از شوینده های مخصوص استفاده کرد. شوینده های ظرفشویی در سه نوع قرص، پودر و ژل موجود است. که از بین آنها قرص کارایی بیشتری دارد. ولی به دلیل اینکه قیمت بالایی دارد، افراد زیادی ترجیح می دهند از پودر و یا ژل استفاده کنند. از بین این دو نیز پودر بهتر است. زیرا ژل ها سفید کننده کلر دارند که در آب سخت کار نمی کنند.هرگر از صابون ها و مواد شوینده معمولی ظرف و دست برای ماشین استفاده نکنید و زیرا آنها حباب و کف زیادی تولید می کنند که باعث نشتی ماشین می شود.

نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی

آنچه برای تمیز کردن ظرفشویی لازم دارید:

 • سرکه

 • یک حوله اسفنجی یا دستمال کاغذی

 • مواد تمیزکننده و خمیردندان

 • یک فنجان مایع ظرفشویی

 • کتابچه راهنما

دفترچه راهنمای ظرفشویی را مطالعه کنید
قبل از هر کاری دفترچه راهنمای ظرفشویی را مطالعه کنید. در این کتاب دستورالعمل های لازم برای تمیز کردن و همچنین نحوه نگهداری ماشین به طور کامل ذکر شده است. اگر هم نمی دانید که دفترچه را کجا گذاشته اید و یا آن را گم کرده اید، با یک سرچ ساده در گوگل نحوه مراقبت از دستگاه را با توجه به ساخت و مدل ظرفشویی خواهید فهمید.

نازل های اسپری را باز کنید
ابتدا قفسه ها را جدا کنید تا بتوانید به راحتی به بازوی سمپاش برسید. نازل های موجود در بازوی سمپاش را برای هرگونه گرفتگی بررسی کنید. آنها را در صورت لزوم با یک خلال دندان یا تمیز کننده لوله تمیز کنید. وقتی نازل ها تمیز باشند، بهتر اسپری می شوند و ظروف شما تمیزتر خواهند شد.

لوله تخلیه را تمیز کنید
ماشین ظرفشویی را از برق جدا کنید. اگر یک مدل داخلی باشد، پلاگین آن احتمالا زیر سینک است. حتی ممکن است بخواهید قطع کننده مدار را فقط برای اطمینان خاطر خاموش کنید. کتابچه راهنمای دستگاه را بررسی کنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید. هرگونه مواد غذایی یا زباله را از زهکشی در قسمت پایین دستگاه جدا کنید.

قفسه ها را بازرسی کنید
قفسه ها را بررسی کنید و هر گونه رنگ پریدگی و یا زنگ زدگی را چک کنید. قفسه ها در چندین رنگ وجود دارد، بنابراین زمانی را اختصاص دهید که رنگی متناسب با قفسه های شما باشد. اگر قفسه ها زنگ زده است، به دنبال خرید قفسه های جایگزین باشید. قفسه ها را تعویض کنید و در صورت استفاده از رنگ لمسی استفاده کنید.

سرکه را از طریق چرخه ماشین ظرفشویی اجرا کنید
با یک فنجان سرکه یک چرخه کامل شستشو اجرا کنید. بسته ای از مخلوط نوشیدنی با طعم لیمو را که شیرین نیست را می توانید به جای سرکه استفاده کنید. کافی است آن را درون محفظه مواد شوینده بریزید و چرخه ماشین ظرفشویی را اجرا کنید. با این کار ذخایر آب سخت، مواد شوینده و لکه های زنگ زدگی از دیواره های ماشین ظرفشویی خارج می شوند.
 
نقل قول
 سپاس شده توسط ترانه خانوم
۲۸-آذر-۱۳۹۸, ۱۲:۲۱ صبح
ارسال: #2
RE: راهنمای نگهداری از لوازم آشپزخانه
راهنمای نگهداری از پکیج
عملکرد پکیج پیچیده است، به خصوص برای سیستم های مدرن که کاملا اتوماتیک هستند. ایمنی، راندمان و تولید مداوم بخار یا آب گرم به عملکرد صحیح پکیج بستگی دارد. علاوه بر این، برخی قوانین و قواعد در مورد عملکرد و نگهداری پکیج وجود دارد. مطالعه راهنمای خرید پکیج را فراموش نکنید.
نحوه کنترل مبدل حرارتی در پکیج
مبدل حرارتی پکیج برای عملکرد آن بسیار مهم است، زیرا گرمای تولید شده را به گرمای عملی تبدیل می کند. متأسفانه، به دلیل اینکه آب از داخل پکیج جریان دارد، مستعد ابتلا به نشت نیز می باشد. به همین دلیل، شما باید به طور مرتب آن را کنترل کنید.
حداقل باید مبدل گرمای خود را به صورت هفتگی چک کنید. به راستی که هر چه آن را بررسی کنید، بهتر خواهید بود. عدم تشخیص به موقع نشت مبدل حرارتی می تواند منجر به خسارت در سرتاسر خانه شما شود. در صورت تشخیص نشتی در مبدل حرارتی، احتمالا نیاز به تعویض وجود دارد. به شما توصیه می شود با یک کارشناس حرفه ای تماس بگیرید تا آن را جایگزین کند.
چگونه پکیج را تخلیه کنیم؟
با گذشت زمان، سیستم های گرمایشی پر از زنگ زدگی، مواد معدنی و سایر مواد زاید می شوند. متأسفانه، این آوارها می توانند تأثیر منفی بر کارایی پکیج، افزایش مصرف انرژی و کاهش طول عمر آن داشته باشند. به همین دلیل است که هر از گاهی باید پکیج خود را تخلیه کنید.
ابتدا منبع آب منزل را ببندید. سپس دریچه های پکیج را باز کنید و اجازه دهید آب درون آن به داخل سطل های زیر ریخته شود. در مرحله بعد، یک شیلنگ را به دریچه تخلیه در کنار پکیج وصل کنید و اجازه دهید آب از بیرون ریخته شود.
سپس، پس از تخلیه پکیج شیرهای دریچه آن را باز کنید. این امر باعث می شود هوا به داخل پکیج وارد شود و به زهکشی آن کمک کند.
بعد از اینکه کاملاً خشک شد، منبع آب را باز کنید. سپس، پس از گذشت یک دقیقه یا بیشتر، دریچه ها را ببندید، اجازه دهید آب یکبار دیگر پکیج را پر کند.
با این مراحل، پکیج تان را از همه باقیمانده ها خلاص می کنید و دستگاه با حداکثر کارآیی امکان کار می کند. این کار باعث افزایش طول عمر آن شده و هزینه قبض های انرژی را کاهش می دهد.
نحوه بررسی لوله دودکش و اتصالات
پکیج دارای دودکش و لوله اتصال است. دودکش برای از بین بردن گازهای غیرضروری استفاده می شود در حالی که از لوله اتصال برای انتقال گرما به سیستم گرمایشی خانه مربوطه استفاده می شود. متأسفانه، با گذشت زمان  این دو  می توانند رو به زوال روند و باعث بروز نشتی می شوند. به همین دلیل شما همیشه باید آنها را چک کنید.
اگر متوجه نشتی شدید، باید در اسرع وقت نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. هر چه بیشتر به آن زمان بدهید، مشکل بدتر خواهد شد.
نحوه نگهداری روغن پمپ
یکی از کارهای پکیج پمپاژ آب به اجزای مختلف است. این مسئولیت بر روی شانه های یک قسمت قرار گرفته است: پمپ در گردش.
مشکل این است که پمپ در گردش به منظور کارآمد شدن به روغنکاری نیاز دارد. او که نمی تواند خودش را روغن کاری کند. شما به طور کلی هر سال یکبار باید اینکار را انجام دهید.
برای روغن کاری یک پمپ در گردش، فقط باید روغن 3 در یک را به مخزن روغن پکیج اضافه کنید. پس از افزودن، از طریق سیستم اجرا می شود و روغن کاری مورد نیاز را تأمین می کند.
مناطق سرد را بررسی کنید
به طور مرتب سیستم خود را چک کنید. نقاط سرد در رادیاتورها و سروصدا در پکیج و پمپ نشانگر هواست و این یک کار ساده برای تعمیر و نگهداری است که باعث بهبود سیستم گرمایشی می شود. هوا باعث می شود که در اثر خوردگی، پکیج قفل شود و مجددا مبدلهای حرارتی را خراب کند.
چگونه نمای بیرونی پکیج را تمیز کنیم؟
در حالی که تمیز کردن قسمت بیرونی پکیج تأثیر زیادی در عملکرد آن نخواهد داشت، به شما اطمینان می دهد که محیط منزل شما بهداشتی است. پکیج ها می توانند مقدار زیادی گرد و غبار جمع کنند، بنابراین مناطق اطراف خود را کثیف و ناخوشایند می کنند. هر سال یا بیشتر، باید یک پارچه مرطوب را به سمت خارجی پکیج بکشید و آن را از همه ذرات پاک کنید.
نحوه نگهداری ردیاب مونوکسید کربن
در اکثر موارد، پکیج ها ایمن هستند. با این حال، در موارد نادر، مونوکسید کربن از آن بیرون می زند و محیطی سمی را برای کسانی که در آن زندگی می کنند ایجاد می کند. این محیط نه تنها در معرض خطر ابتلا به بیماری در انسان می باشد، بلکه مرگ را نیز به همراه دارد.
بنابراین، چگونه می توانید با این مسئله مقابله کنید؟ با نگه داشتن ردیاب مونوکسید کربن در کنار پکیج. یک ردیاب مونوکسید کربن حتی مقدار کمی از مونوکسید کربن را به خود جلب می کند و به شما هشدار می دهد که قبل از خطرناک شدن مشکلی وجود دارد.
نحوه تمیز کردن پکیج
پکیج هنگامی که تمیز باشد، به درستی کار می کند. این حالت را مهندسان به عنوان “احتراق کامل” می شناسند و در آن پکیج بیشترین انرژی را از سوخت می گیرد. اگر مشعل، پنکه، حباب یا توربولتورها کثیف و نرم باشند، “احتراق ناقص” اتفاق می افتد، به این معنی که تمام انرژی حاصل از سوخت به سیستم گرمایش شما منتقل نمی شود. این امر باعث می شود که در داخل پکیج، فرآورده های سوختی زباله ایجاد شود و بازده کاهش یابد.

 • مهر و موم محفظه احتراق را بررسی کنید

 • مشعل و فن را برداشته و تمیز کنید

 • مبدل حرارتی اولیه را تمیز و پایین آورید

 • گرداننده ها را تمیز کرده و جایگزین کنید

 • سطح احتراق را بعد از تمیز کردن بررسی کنید

 • مخازن و سیستم را بررسی کنید

 • میعانات را بازرسی و تمیز کنید

 • شیر آتش را آزمایش کنید

 • تله کندانس را تمیز کنید

 • فیلتر را تمیز یا جایگزین کنید

 • برای بررسی خسارت، وخامت و زباله ها، یک بازرسی بصری از مخزن و لوله تأمین روغن انجام دهید

 • فشار لوله تأمین روغن را که در زیر زمین قرار دارد آزمایش کنید

 • فشار سیستم را بررسی کنید

 • شما همچنین باید یک بررسی در طول سال انجام دهید تا مطمئن شوید که سیستم به خوبی حفظ شده است:

 • مخزن را برای جلوگیری از ورود آب چک کنید:

 • بررسی کنید که هیچ ردی از خوردگی روی مخزن فلزی یا پلاستیکی وجود ندارد

 • نشت و آسیب جسمی را بررسی کنید

 • هر شاخه درخت آویزان را قطع کنید

 • اتصالات لوله را بررسی کنید

 • مهر و موم های خورده را در اطراف درب و دریچه ها بررسی کنید

 • ایمنی درپوش ها و کلاه های امنیتی را چک کنید

نقل قول
 سپاس شده توسط ترانه خانوم
۲-مرداد-۱۳۹۹, ۱۲:۲۵ صبح
ارسال: #3
RE: راهنمای نگهداری از لوازم آشپزخانه
پیشنهاد من برای تعمیر و سرویس پکیج دیواری خونتون شرکت دیجی امدادرسان هست.
تعمیر و سرویس پکیج ایساتیس،بوتان،ایران رادیاتور،گلدیران و ... رو با استفاده از تعمیرکاران متخصص به صورت تضمینی انجام میدن.
تماس:09129296276
نقل قول
 • خرید اقساطی
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.
ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام