• لوستر
  • جوهرات نوبل

راهنمای مسافرت به شهرهای کشور زیبامون ایران

۲۰-تير-۱۳۹۲, ۰۴:۰۵ عصر
ارسال: #41
RE: راهنمای مسافرت به شهرهای کشور زیبامون ایران
شمال غرب کشور جاهای معتدل وسردسیر

التماس دعا New1
نقل قول
۲۱-تير-۱۳۹۲, ۰۲:۰۱ عصر
ارسال: #42
میشه پیشنهاد بدین با جزئیات در مورد جاهایی که الان خوب هستند برای سفر؟
نقل قول
۲۷-تير-۱۳۹۲, ۰۸:۴۰ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۸-تير-۱۳۹۲ ۱۰:۱۸ صبح توسط atishpare.)
ارسال: #43
بچه ها تور اسالم به خلخال برای تعطیلات عید فطر سراغ دارین؟کسانی که رفتند لطفا یکم اطلاعات بدن الان هوا چطوریه اونجا من از پیاده روی توی گرما کلافه میشم
نقل قول
  • آرته
۲۷-تير-۱۳۹۲, ۰۹:۰۱ عصر
ارسال: #44
بچهه هاغی گرمسیر توصیه میکنم بیاین تبریز هواییییییییییییییی خنکککککککککککککککک عالی..

دختر مهر ماه من مهرسا
29 مهر اومد بغلمونNew2
نقل قول
۹-مرداد-۱۳۹۲, ۰۸:۲۴ عصر
ارسال: #45
دوستان تعطیلات نزدیکه از تجربه هاتون بگین؟توی این فصل اسالم به خلخال با دریاچه چورت و باداب سورت توی مازندران؟کسی رفته؟
نقل قول
۱۴-مرداد-۱۳۹۲, ۱۰:۲۳ صبح
ارسال: #46
سلام دوستای عزیز کسی جلفا رفته میدونه برا خرید چیزی هست من پول زیاد همراهم ببرم زودی کمکم کنید

خدا جونم خیلی ممنون که بهم یه دختر دادی
2ماه دیگه میاد پیشمون خیلی دوستش دارم
نقل قول
۱۴-مرداد-۱۳۹۲, ۱۰:۳۰ صبح
ارسال: #47
سلام پریسا اگه جلفای آذربایجانشرقی منظورته من جلفایی هستم میتونم کمکت کنم
نقل قول
۱۴-مرداد-۱۳۹۲, ۱۱:۴۴ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۴-مرداد-۱۳۹۲ ۱۲:۲۲ عصر توسط p a r i s a.)
ارسال: #48
آره عزیزم خیلی خوشحال شدم که یکی اومد کمکم کنه میخواستم ببینم بهترین جاهای دیدنیش کجاس؟مراکز خرید خوب داره؟ جنس ها ایرانی هست یا نه؟ ارزش خرید داره ؟

شبنم جان شما اهل اونجایی بهتر از ما میدونی ما میخواییم برا عید فطر بیاییم اونجا لطفا زود کمک کن و آدرس بهم بده برا جاهای تفریحی و خرید؟

شبنم خانم کجا رفتی؟

خدا جونم خیلی ممنون که بهم یه دختر دادی
2ماه دیگه میاد پیشمون خیلی دوستش دارم
نقل قول
۱۴-مرداد-۱۳۹۲, ۱۲:۵۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۴-مرداد-۱۳۹۲ ۰۱:۱۷ عصر توسط pari.z.)
ارسال: #49
همدان

همدان یکی از کلان شهرهای ایران در منطقه غربی و کوهستانی ایران و مرکز استان همدان است. این شهر در دامنهٔ کوه الوند و در بلندای ۱٬۷۴۱ متری از سطح دریا واقع شده‌است و از شهرهای سردسیر ایران به شمار می‌آید. همدان قدیمی‌ترین شهر ایران و از کهن‌ترین شهرهای جهان است . در سال ۱۳۸۵ مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای همدان را «پایتخت تاریخ و تمدن ایران» اعلام کرد .همدان اولین پایتخت نخستین شاهنشاهی ایران، مادها بوده‌است .آثار یافت‌شده از محوطهٔ باستانی هگمتانه و نیز کتیبه‌های گنج‌نامه از آن دوران هستند.

[تصویر: راهنمای مسافرت به شهرهای کشور زیبامون ایران]

در سال‌های ۱۳۰۰ تا ۱۳۰۴ خورشیدی مهندس آلمانی کارل فریش طرحی مدرن را برای همدان طراحی کرد که از نوع نقشه‌های شعاعی محسوب می‌شود .یک میدان در وسط و به این میدان ۶ خیابان اصلی شهر وصل شده‌اند.شهر همدان بر روش طراحی شهرهای دایره‌ای یا متحدالمرکز استوار است که در اصطلاح جغرافیا به این گونه شهرها سبک باروک گفته می‌شود. میدان مرکزی همدان در حکم همان نقطهٔ مرکزی دایره‌است. شعاع میدان مرکزی همدان ۸۰ متر است. در فاصله‌های دورتر از محیط این میدان بلوارها و خیابان‌ها با شعاع بزرگتر قرار دارند که در حال حاضر به علت توسعهٔ شهر در برخی از جهت‌های شهر تا دایرهٔ سوم هم رسیده‌است. به این دایره‌ها در اصطلاح خیابان‌های کمربندی گفته می‌شود. ۶ خیابان اصلی شهر به نام‌های باباطاهر، اکباتان، شهدا، تختی، بوعلی و شریعتی، به میدان مرکزی همدان وصل شده‌اند. عرض این خیابان‌ها ۳۰ متر است و با فاصلهٔ ۶۰ متر و زاویهٔ ۶۰ درجه‌ای به شش جانب شهر منشعب می‌شوند.

بهترین راه واسه رفتن به همدان از تهران آزادراه ساوه س.با ماشین خودتون 3.5 تا 4 ساعت تو راهین.قبلنا جاده بود که هم خطرناک بود هم 7 ساعت طول میکشید.

اینم پایانه ی مسافربری اصلی همدان:
اتوبوسای سوپر ویژه ی سیر و سفرخیلیییییییی راحتن Smiling

مشاهیر همدانی :

زیاد داره ولی معروفاش اینان :
باباطاهر
ابوعلی سینا
عین القضات همدانی
بدیع الزمان همدانی
خواجه رشیدالدین
میرزاده عشقی
مصطفی رحماندوست
محمد مفتح
شیرین عبادی
...

صنایع دستی :

فرش بافی
چرم سازی
سفال گری

جاذبه های گردشگری:

1.
شهر و موزه ی هگمتانه : قدیمی ترین شهر ایرانه...از زیر خاک درآوردنش و شما از روی پل از روی شهر رد میشین و میبینینش و یه موزه هم داره که اشیای پیدا شده در همونجا رو نگه میداره.چند سال پیشم این آقاهه رو اونجا پیدا کردن : Big Grin

2.
موزه ی تاریخ طبیعی همدان

3.
مناظر طبیعی فوق العاده : دره مراد بیگ ، دره عباس آباد ، دره گنجنامه (تو جاده ی گنجنامه یه جا هست ما بهش میگیم دره گوساله3 (12) اونجا هم خیلی خوبه )، دره ی امامزاده کوه ،کوه الوند ، دامنه ی الوند ( میدان میشان) و ...

4.
گنجنامه :

در واقع یه کوهه که 2 تا کتیبه ی هخامنشی روشه و به تدریج علاوه بر یه مکان تاریخی به یه جای تفریحی تبدیل شده.کنارش آبشار داره و کلی بهش رسیدن و یه مکان تفریحی درست کردن.علاوه بر آبشار و کتیبه ها و سفره خونه ها ... روی کوه کناری مرکز تفریحی و تجاری درست کردن.فروشگاه های صنایع دستی و لباس و رستوران و ... و تله کابین و سورتمه ریلی ( سورتمه شو من رفتم خیلی خوبه )

5.
همدانیا به اینجا میگن بالای استخر ( مرکز تفریحی عباس آباد Dodgy)
اگه شب بخواین برین اینجا لباس گرم فراموش نشه Wink

6.
آرامگاه باباطاهر
چندسال پیش توش شعرخونی هم داشتن ولی الانو نمیدونم Confused
دور میدون درشکه سواریم داره

7.
آرامگاه بوعلی سینا
موزه هم داره

8.
برج قربان

9.
گنبد علویان

10.
آقا اینو ببینین!قدیما تو همدان 2 تا مجسمه ی شیر بوده.حالا دقیق نمیدونم داستانش چی بوده ولی مثل اینکه دخترای دم بخت میرفتن روش میشستن و یکم شیره میمالیدن رو سرش و ازین حرفا واسه بخت گشایی 3 (12)
همینجوری گذاشتم ببینینش.اگه الان شکل شیر نیس ازبس شیره مالیدن سرش3 (12)

11.
غار علیصدر
که دیگه نیازی به معرفی نداره

12.
بازار قدیمی همدان

13.
امامزاده عبدالله

14.
شهر لالجین
معدن سفال ... پر از سفالای خوشگل داغ داغ Smiling

15.
شهر بازی رنگین کمان که تازه درستش کردن و تو پارک ارم تو بلوار ارمه
Heart
ممکنه جایی رو جا انداخته باشم. شرمنده. امیدوارم بیاین همدان و لذت ببرین New1

اگه پاساژ و اینا میخواین :
پاساژ دلتا
برج آرین
برج پاستور
و کل خیابون بوعلی ( از آرامگاه بوعلی تا میدون امام)

خرید سوغاتی :

کماج همدان : میدون بوعلی خیابون مدنی یکم که برین سمت راست نبش یه کوچه شیرینی فروشی زرینه.نماش قدیمیه ولی اصیله و به نظر من خوشمزه ترین کماج همدانو داره
شیرمال همدان
انگشت پیچ همدان
اینا رو هم از همون زرینه بخرین
حلوا زرده همدان : یه جا هست بهش میگن سر یخچال. اونجا حلوا زرده هاش خوشمزه س

سفال همدان:

معدن اصلیش که شهر لالجینه.ولی اگه بخواین تو خود همدان خرید کنین باید برین دور میندون باباطاهر.دورتادور میدون مغازه های صنایع دستیه

عسل همدان

دیگه اصلیاش اینا بود...

آها هتلا :

هتل پارسیان آزادی (بلوار ارم)، هتل بوعلی (خیابان بوعلی)، هتل باباطاهر (میدان باباطاهر)، هتل یاس (میدان امام همدان)، هتل هگمتانه (بلوار شهید رجایی)، هتل مرمر (چهارراه شریعتی)، هتل آریان (خیابان تختی)، هتل پارسیان ارم (بلوار ارم) و هتل آپارتمان خاتم (میدان فلسطین)

من خودم هیچ کدوم از هتلای همدانو واسه موندن نرفتم چون همه ی فامیلامون اونجان ولی از بالایی ها هتل پارسیان آزادی رو پیشنهاد میکنم.هم جاش خوبه هم شیک تر از بقیه س.

امیدوارم تونسته باشم کمکی کنمNew1

2 تا چیزو یادم رفت
یکی نونیه که مخصوص همدانه اسمشم گرده س . gerdeh
میتونین از یه نونوایی تو میدون عباس آباد بخرین
یکی هم یه غذاس که مخصوص همدانه و اسمشم اینه : کباب سر داشی kababe sare dashi
مثه کباب ماهیتابه ایه ولی چرب تر و با گوجه و فلفل و سیب زمینی و توی فر مخصوص میپزن

آرایشگاه:پرستو گودرزی (عالی)
آتلیه:سیلوا(بی نظیر)
تشریفات:یکتا آقای مالجو(عالی و مورد اعتماد،دلسوز و باتجربه)
باغ:جزیره آبی(با شکوه و متفاوت)
لباس:مزون مروارید(دوخت عالی و تمیز)
خداروشکر
. . .
اگر سوالی بود در خدمتم
نقل قول
 سپاس شده توسط میناااا ، khoshhalam ، معصومه ، bimbo ، MaHrOoOo ، ستاره غروب ، narcissus ، دختر شرقی ، are_yas ، betsabeh ، Setareh Soheil ، maryam 63 ، شیلا نوعروس ، skyisup92 ، عروس شیرازی ، ملیکا وطن ، ** کــــژال ** ، مهرانا 21 ، noonoo63 ، maya1050 ، سحرافشاری ، تران ، رهاورد
۱۴-مرداد-۱۳۹۲, ۰۱:۵۳ عصر
ارسال: #50
(۱۴-مرداد-۱۳۹۲ ۱۱:۴۴ صبح)p a r i s a نوشته است:  آره عزیزم خیلی خوشحال شدم که یکی اومد کمکم کنه میخواستم ببینم بهترین جاهای دیدنیش کجاس؟مراکز خرید خوب داره؟ جنس ها ایرانی هست یا نه؟ ارزش خرید داره ؟

شبنم جان شما اهل اونجایی بهتر از ما میدونی ما میخواییم برا عید فطر بیاییم اونجا لطفا زود کمک کن و آدرس بهم بده برا جاهای تفریحی و خرید؟

شبنم خانم کجا رفتی؟

جاهای دیدنی جلفا:آسیاب خرابه ،کلیسای سنت استپانوس،روستای اوشتبین،
به دوستمون آرام هم گفتم 2 تا بازار بزرگ داره.همه چی هم توش پیدا میشه.لباس و ظرف و ظروف و لوازم دکوری و آرایشی بهداشتی .....جنس ایرانی و خارجی (ترک)دارن.برای خرید لباس حتما مرکز خرید ایرانیان،ساپ سر بزنید.البته لباس کاملا سلیقه ای هست.من بعضی هاشو میپسندم.هر شهری ارزش یه بار دیدن رو داره.اگه قطعی شد اومدنتون بیشتر میتونم براتون اطلاعات جمع کنم.شما کجایی هستید؟شرمنده دیر جواب دادم.نت من مشکل داشت
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام