• نسیم عقیلی
  • هیژا

راهنمای خرید جواهرات

۲۹-تير-۱۳۹۱, ۰۴:۲۳ عصر
ارسال: #31
RE: راهنمای خرید جواهرات
میشه شماره این اتحادیه که کارشناس دار رو به من بدین این همونی که بالاتر گفتین تو سهرودی ؟
نقل قول
۱۴-مرداد-۱۳۹۱, ۰۳:۰۱ عصر
ارسال: #32
قیمت جواهر رو از کجا میتونم دربیارم؟

نقل قول
۲۳-مرداد-۱۳۹۱, ۰۱:۴۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۳-مرداد-۱۳۹۱ ۰۱:۵۲ عصر توسط سحرافشاری.)
ارسال: #33
دوستان میشه منو راهنمایی کنید اگه بخوام شمش گرمی 18 عیار بخرم از کجا بگیرم ؟ واینکه تو خریدش باید به چی توجه کنم؟

بچه ها اگه کسی خریده راهنمایی کنید پلیززززززززززززززززززززززز

قناعت جلوه آرزوهای کوچک و گاه تجلی روحی بزرگ است .
اما ما باید بلند پرواز کنیم .
نقل قول
  • تقی زاده
  • کتی دیلمی
۳۱-مرداد-۱۳۹۱, ۰۳:۲۵ عصر
ارسال: #34
بچه ها من دوست دارم یه نیم ست فیروزه بخرم. ولی اصلا نمیدونم چه حدود قیمتی میتونه باشه.

کسی از قیمت فیروزه خبر داره؟

به نظرتون طرحهای فانتزی بهتره یا سنتی؟!
نقل قول
 سپاس شده توسط zoho1381 ، marisa
۲-شهريور-۱۳۹۱, ۰۹:۲۲ صبح
ارسال: #35
منم دوست دارم زمرد بگیرم ولی میدونم خیلی گرونه!!!
راستی درمورد این سنگای قیمتی کسی اطلاعاتی داره؟! موقع فروش چجوری حساب میکنن؟! زمرد از برلیان گرونتره یا برعکس؟

یک سری لباس غیر مجلسی و یک سری هم لباسای بچگونه تو حراجیهای مربوطه دارم. دیدن کنید لطفاNew1
نقل قول
۱۵-شهريور-۱۳۹۱, ۰۸:۵۹ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۹-بهمن-۱۳۹۱ ۰۸:۱۶ عصر توسط zoho1381.)
ارسال: #36
کسی تو این فوروم نمیاد؟ آقای نالکس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
میشه بگی کسی که سرویس برلیان خریده اگه بخواد بفروشه چجوری حساب میکنن براش؟ کل وزن برلیانارو کم میکنن؟ یا قیمت اونم به روز زیاد میشه؟ پلییززززززززززززززز؟!

یک سری لباس غیر مجلسی و یک سری هم لباسای بچگونه تو حراجیهای مربوطه دارم. دیدن کنید لطفاNew1
نقل قول
۱۵-شهريور-۱۳۹۱, ۰۹:۱۵ صبح
ارسال: #37
برلیان یا همان تراش گرد الماس هم هر روز گران و گرانتر می شود.
اما نکته مهم در سایز و رنگ سنگهاست. هرچه سنگ درشتتر و سفیدتر و پاکتر باشد ، ارزش آن موقع فروش کمتر کاسته می شود.
مثلا برلیانهای خیلی ریز رو ممکنه اصلا کم کنن و هیچی پول بابتش ندن. چون موقع درآوردن از روی طلا میشکنه یا لب پر میشه یا شاید اصلا به درد نخوره.
برلیانهای زرد یا ناخالص هم همینطور. ممکنه کلا پولش رو به شما ندن.
به هر حال طلا فروش جایی نمیخوابه که آب زیرش بره.

در مورد سوال قبلیتون هم ، زمرد سنگ ارزانتری از الماس است. اما در سنگهای قیمتی ، بعد از الماس دومین سنگ است. به جای زمرد میتونید از سنگی به نام جیبسون استفاده کنید که قیمتی بسیار پایینتر دارد.
البته زمرد هم بسته به میزان پاکی ، رنگ و اندازه ، از قیراتی 200 تومن تا چند میلیون تومن داریم. جیبسون حدود قیراتی 30 هزار تومن و شیشه هم شاید دونه ای 1000 تومن براتون در بیاد و همشون هم سبز هستند. شبیه زمرد.
اما زمرد معمولا رگه داره و با شیشه کاملا قابل شناساییه.

پیج اینستاگرام من رو برای ارتباط سریعتر فالو کنید
@mr_nafar
نقل قول
 سپاس شده توسط zoho1381
۱۹-شهريور-۱۳۹۱, ۱۰:۳۹ صبح
ارسال: #38
(۱۵-شهريور-۱۳۹۱ ۰۹:۱۵ صبح)nalix85 نوشته است:  به هر حال طلا فروش جایی نمیخوابه که آب زیرش بره.

واقعا درسته!!
جیبسون؟! خیلی جالبه مرسی ولی آیا تو بازارای طلای ایران پیدا میشه؟!

نقل قول
 سپاس شده توسط marisa
۲۲-مهر-۱۳۹۱, ۰۲:۳۶ صبح
ارسال: #39
(۱۲-ارديبهشت-۱۳۹۱ ۰۸:۲۱ عصر)maryumaa نوشته است:  دوستان خیلی ممنون واقعا اطلاعات مفیدی بود فقط میشه درباره مروارید هم صحبت کنید؟ این مرواریدهایی که تو بازاره بیشترش پرورشیه ولی من چندجا دیدم میگن مثلا مروارید اصل استرالیا. چطوری میشه مروارید طبیعی رو از پرورشی تشخیص بدیم؟ و اینکه قیمتش تقریبا چقدره؟

(۱۲-ارديبهشت-۱۳۹۱ ۰۷:۵۶ عصر)golaroos نوشته است:  صرفا جهت اطلاع:
یکشنبه هر هفته ساعت 9تا11 صبح تو اتحادیه طلا و جواهر 7نفر کارشناس حضور دارن شما میتونید جواهراتی رو که خریدید به همراه فاکتور ببرید تا تعیین قیمت بشه اگر گرون تر از قیمت واقعی خریده باشید با اون مغازه تماس میگیرن میگن باید پولو پس بدی اگر قبول نکنه از طریق تعزیرات هم پولتونو میگیرید هم اقای گرون فروش جریمه میشه هم مغازش مدتی تعطیل میشه :D
من اینکارو کردم و2500000تومن پولمو بابت حلقه اضافه داده بودم پس گرفتمTongue

جدی؟؟؟ کجا هست این اتحادیه؟ شمارشو داری؟ چه خوبه Big Grin از این به بعد خواستم طلا بخرم میرم اینجا بعدش Wink
چند روز طول کشید تا بهت پس داد؟

همون جا یکی دو ساعت معطل میشی تا نتیجه رواعلام کنن در صورتی که گرون خریده باشی که معمولا اینطوره خودشون با طلا فروش تماس میگیرن
نقل قول
 سپاس شده توسط marisa
۲۲-مهر-۱۳۹۱, ۰۹:۳۹ صبح
ارسال: #40

گل عروس جون
چه خووووووب
خب آدرس دقیق بذار که بتونیم بریم Smile
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام