• لی لی رضایی
  • تقی زاده

دیابت بارداری

۳۰-بهمن-۱۳۹۵, ۱۱:۴۳ صبح
ارسال: #1
دیابت بارداری
Heart

قطرات آب در طبیعت مانند قطرات خون در رگ هاست ، صرفه جویی کنیم !

شما میتوانید از طریق ایمیل زیر با بنده در ارتباط باشید.
admin@nowAroos.com

نقل قول
۳۰-بهمن-۱۳۹۵, ۱۰:۰۳ عصر
ارسال: #2
RE: دیابت بارداری
سلام دوستان.
منم دیابتیم.البته دیابت نوع ١ یعنی از بچگی فهمیدم که دیابت دارم.الآن حدود ١٨ ساله که باهاش زندگی میکنم و انسولین میزنمو خداروشکر مشکلی تا الآن نداشتم.
الآنم تو اقدامم برای بارداری.
دیابت فقط فقط یه کم مراعات میخواد و زندگی منظم.
پیاده روی و ورزش عالیه و اینکه به جای ٣وعده غذایی کامل ٦وعده غذایی در روز باید داشت ولی خیلی خورد خورد و کم کم
امیدوارم همه مامانای دیابتی نی نی هاشون و سلامت بدنیا بیارنNew1

مامان يه پسر شيطونتصویر: /images/smilies/new/wink.png
نقل قول
 سپاس شده توسط maraal ، sweet.Home
۳۰-بهمن-۱۳۹۵, ۱۰:۱۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۳۰-بهمن-۱۳۹۵ ۱۰:۳۷ عصر توسط helmabanoooo.)
ارسال: #3

خب منم به دیابت بارداری دچار شدم. اما چون هفته ۳۳ بودم دکتر غدد گفت وقت زیادی نداری که با رژیم آزمون و خطا کنیم و یه راست رفت سراغ انسولین. البته من مامانم دیابتیک هست و شایدم به خاطر این سابقه خانوادگی انسولین تجویز کرد.
تا آخر بارداریمم روزی ۸واحد انسولین زدم تا یه شب قبل زایمانم.
الان بعد از دوسال و نیم از دیابت خبری نیست.
البته من بعد از زایمانمم پیاده روی زیاد داشتم و چند وقتیه که ورزش هم میکنم...

خدایا مرا آن ده که آن به Angel
نقل قول
 سپاس شده توسط *MaHsA* ، sweet.Home
  • تشریفات وندا
  • گروه ژ
۳۰-بهمن-۱۳۹۵, ۱۱:۰۹ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۳۰-بهمن-۱۳۹۵ ۱۱:۰۹ عصر توسط بارون*.)
ارسال: #4
من توی تی وی دیدم میگفت دیابتذبارداری باعث افسردگیه یا بالعکسش.

من اگر بنشینم، تو اگر بنشینی
چه کسی برخیزد؟ 
چه کسی می‌خواهد، من و تو ما نشویم
خانه اش ویران بادتصویر: images/smilies/exclamation.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط sweet.Home
۱-اسفند-۱۳۹۵, ۰۹:۱۰ عصر
ارسال: #5

منم دیابت بارداری گرفتم متاسفانه
البته بیشتر حساسیت به گلوکز بود گویا
خیلی دکتر عوض کردم
و مرتب تست میگرفتم
و بعد هم دکتر گفت دستگاه بگیر و روزی 5 بار تست کن
که بعد از 2 هفته واقعا اذیت شدم و البته دکترم گفت باید انسولین بزنی و انسولین هم خریدم و وقتی اومدم خونه خانواده ترغیبم کردن دکترمو عوض کنم
با چند تا از پزشکهای فامیل مشورت کردیم و همه تعجب کردن که با اعداد من دکتر انسولین داده
من قند ناشتام همیشه بین 70 تا 85 بود
72 / 77/ 82 ..... همیشه اینجوری بودن

قند دو ساعت بعد صبحانه هام 111/ 114/ 130/ 121 ...

با این وجود به من روزی 3 واحد انسولین داده بود
یه عالمه هم پول دادم خریدم
اخرشم دکترمو عوض کردم
دوباره تست گلوکز دادم گفت اصلا لازم نداری

بعدش دوباره رفتم یه دکتر دیگه دوباره برام ازمایش نوشت
گفتش که حساسیت به گلوکز شدی و باید با رژیم و ورزش خوب بشی
حالا از بد ماجرا من لکه بینی داشتم و کم کاری خون رسانی به جنین که اینا یعنی استراحت مطلق
و استراحت مطلق بودن خودش خیلی بده برا دیابت بارداری
و خب من این کارو کردم که برنامه شبانه روزی رو سبک کردم و کارای خونه نمیکردم و اینا
اما مثلا هفته ای 3 شب میرفتم به قصد خرید سیسمونی پیاده روی
که البته بعد از مدتی دیگه کلا مجبور به خونه نشینی شدم و سر کار هم نشد برم

خلاصه بگم در انتها هم با رژیم و کنترل و اینا اوضاع رو تا ماه 7 رسوندم
بعدش دیگه اعدادم داشت میرفت بالا
که دکتر متفورمین تجویز کرد
بعدم که من زایمان 45 روز زودتر از موعد بود تقریبا
و فکز کنم 3 هفته متفورمین خوردم

اخرشم به خاطر کم شدن مایع امنیوتیک و بالا رفتن قند و کم شدن خون رسانی سزارین اورژانسی شدم

فقط باید حتما حتما تو نامه زایمانی که دکتر بهتون میدن برا بستری تو بیمارستان تاکید کنید بنویسن که دیابت بارداری هستین
چون سرم قندی بهتون نزنن و اینکه خدایی نکرده قند بچه به شما وابسته نشده باشه
چون اگه قند شما به بچه اثر کرده باشه 2 ساعت بعد از زایمان یهو قندشون میوفته و تشنج میکنن و خدایی نکرده فلج مغزی میشن!
شنیدنش خیلی وحشتناکه و من تو بارداری که اینو فهمیدم وحشت کرده بودم
اما خب از اتاق عمل که در اومدم تا فرداش که مرخص بشم. 5 6 بار قند من و نی نی رو گرفتن و تحت کنترل بودیم

فقط به من گفتن 2 ماه بع زایمان باید تست بدم معلوم بشه مونده یا نه
که من هنوز وقت نشده برم
راستش به دستگاه خونگیم هم اعتماد ندارم
ترس برم داشته
خیلی اذیت شدم

من مهتابم
دختری از سرزمین ماه تابان

خدایا دختر کوچولوی من یه فرشته س مراقب سلامتیش باش
نقل قول
 سپاس شده توسط sweet.Home ، *MaHsA* ، دلارا
۶-اسفند-۱۳۹۵, ۰۷:۱۱ عصر
ارسال: #6
(۳۰-بهمن-۱۳۹۵ ۱۱:۱۳ عصر)مامان مهربون نوشته است:  
(۳۰-بهمن-۱۳۹۵ ۱۱:۰۹ عصر)بارون یوسفی نوشته است:  من توی تی وی دیدم میگفت دیابت بارداری باعث افسردگیه یا بالعکسش.

اتفاقا منی که دیابت بارداری دارم نسبت به قبل شادتر وزرنگ تر شدم Big GrinWink
پوستم عالی شده چون از وقتی شیرینی جات نمیخورم وغذاهای سالم استفاده میکنم عالی شدم صورتم همیشه چرب بود یا جوش های وحشتناک میزدم.
بیشتر به خودم وزندگی میرسم
از وقتی دکترم گفته تحرک داشته باش
کلی ورزش وپیاده روی انجام میدم
البته آرام وسبکEmbarrasedWink
نظریه پردازی همیشه هست درصد کمی شاید مبتلا بشن الان به نظر شما در غیر دیابتی ها افسردگی وجود نداره
الان خانم دایی من دیابت بارداری نداشت ولی بعد زایمان افسردگی شدید داشت

3 (12)عزیزم من یه چیزی از تی وی شنیدم.اون یا)یی که گفتم مثلا خواستم دقیق بگم ولی گویا بد برداشت شد.یعنی یادم نمیاد که گفت دیابت احتمال افسردگی رو بالا میبره یا افسردگی احتمال دیابت رو بالا میبره‌.افسردگی حین حاملگی رو هم گفت نه بعدش.من بد گفتم آخه.از تی وی شنیدم.دیگه من نمیدونم خخ

من اگر بنشینم، تو اگر بنشینی
چه کسی برخیزد؟ 
چه کسی می‌خواهد، من و تو ما نشویم
خانه اش ویران بادتصویر: images/smilies/exclamation.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط sweet.Home
۱۱-اسفند-۱۳۹۵, ۱۲:۲۴ عصر
ارسال: #7
 حواستون باشه بچه ها خیلی خطرناکه دوست خواهر من دیابت بارداری گرفت بچه تو شکم‌مادر خفه شد

آرایشگاه : چهره پردازان ( اصلا پیشنهاد نمیکنم )
گل فروشی: بهرام ( عالی )
آتلیه : آرته ( خیلی راضیم )
لباس: از ترکیه آوردم ( قیمت از تهران پایینتر کیفیت بالاتر )
نقل قول
۱۴-اسفند-۱۳۹۵, ۰۵:۲۲ عصر
ارسال: #8
منم دیابت بارداری گرفتم تو سه ماهه سوم یعنی از ماه هفت که آزمایش گلوکز و دادم فهمیدن، پیش متخصص رفتم بهم رژیم داد، ولی چون یه دفعه کلی چیزا کم شد و حذف شد وزنم توی یک هفته یا دو هفته هیچ تغییری نکرد وزن بچه 150 گرم کمتر بود یعنی تاخیر رشد پیدا کرد، خیلی ناراحت شدم
ولی خوب دوباره که آزمایش دادم گفت قندت خوب شده بهش گفتم وزن بچه کم شده تاخیر رشد پیدا کرده یکم رژیممو بهتر کرد، این دفعه رفتم سونو وزن بچه تقریبا نرمال شده بود ، یکمی کمتر بود فقط
ولی آزمایش قندمو بردم به دکتر زنانم نشون دادم باز گفت قندت بالاست فند بعد از ناهارم 138 بود
خیلی دلم شیرینی میخواد ولی نمیخورمتصویر: /images/smilies/new/hehe!.png
الان زیاد مراعات نمیکنم مثلا در روز 5 تا کف دست نون میتونستم بخورم، یکی صبح یکی شب، با سه تا لقمه کوچیک که الان اصلا نمیدونم چقدر میخورم، برنجم خوب کمتر میخورم ولی بهم گفته بود 12 تا قاشق فقط ظهرا بخور دیگه نمیشمرم کمتر میریزم ولی نمیدونم چقدره، حالا توکل به خدا، استرسشو بعضی وقتا خیلی دارم که مبادا اتفاقی برا بچه بیفته

نقل قول
 سپاس شده توسط sweet.Home
۲۳-فروردين-۱۳۹۶, ۱۱:۰۰ صبح
ارسال: #9
دوستان عزیز سلام 
دیابت در دوران بارداری بسیار مهم است و باید حتما کنترل شود تا به جنین آسیب وارد نکند من در جایی مطلبی در این مورد خواندم که بسیار جالب بود و برای شما هم می گذارم دیابت به نظر می رسد که تا بعد از بارداری می تونه ادامه داشته باشه و حتی فرزند دوم را هم تحت تاثیر قرار بده ولی با رعایت کردن رژیم غذایی مناسب و تحت نظر بودن مشکلی پیش نمی آید . 
"دیابت دوران بارداری کوتاه مدت است. در سه چهارم خانم های مبتلا به دیابت دوران باردار، قند خون با پایان بارداری به حالت نرمال بازمی گردد. خطر ابتلا به دیابت بارداری در بارداری های بعدی نیز برای خانم هایی که در بارداری شان به دیابت دچار شده اند، وجود دارد. آن ها هم چنین در زندگی آینده خود نیز در خطر ابتلا به دیابت نوع دو قرار دارند. "
منبع دروانا  

نقل قول
 سپاس شده توسط sweet.Home
۲۵-فروردين-۱۳۹۶, ۰۶:۴۷ عصر
ارسال: #10
سلام به همه مادران و نو عروسان
برای تهیه ارزان ترین دستگاه های تست قند خون حتما به فروشگاه ما یک سری بزنید چون نرخهایی که درش هست در هیچ داروخانه ای نیست همچنین در تهران ارسال رایگان داریم.
انشالله هرجا هستید سلامت باشید و هیچ مشکل و خطری هرگز شما را تهدید نکند.

نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام