• مرضیه محمدی
  • لی لی رضایی

دغدغه های خواستگاری و تاخیر در ازدواج (3)

۲۲-خرداد-۱۳۹۸, ۰۷:۴۲ عصر
ارسال: #4781
RE: دغدغه های خواستگاری و تاخیر در ازدواج (3)
ممنون یاسان جون. امیدوارم همه عاشق و خوشبخت باشن

....و عشق در راه است و عاشقی فضیلت انسان تصویر: images/smilies/heart.gif
آشنایی:آخرین روز اردیبهشت ۹۶
خواستگاری:اوایل تیر ۹۶
بله برون:اواسط تیر ۹۶
عقد:آخر تیر ۹۶
عروسی:اواسط شهریور ۹۷
نقل قول
 سپاس شده توسط یاسان
۲۲-خرداد-۱۳۹۸, ۰۹:۰۹ عصر
ارسال: #4782
(۲۲-خرداد-۱۳۹۸ ۰۳:۳۱ عصر)'amanda-69' نوشته است:  سحری...
کاملااااا با حرفات موافق هستم.
کاش میشد چند تا لایک بزنم.
آدم هرچقدر هم با تنهایی خودش حال کنه، همیشه یه حس خلأ رو داره.

چقدر موافقم با این حرفت
دقیقا" منم همین حس رو دارم، با وجود بودن تو یه رابطه چند ساله و مشغول بودن به هر عنوان بازم همین حس خلا رو دارم
بنظرم اینکه میگن ازدواج کردن باعث کامل شدن میشه از این لحاظ حداقل برای من درسته!
ضمن اینکه یه نیاز طبیعی و فطریه .. حالا تو هر آدم متفاوته.

❤️ Everything will be OK
نقل قول
 سپاس شده توسط دخترانه ، **بید مجنون** ، heven ، سحری... ، amanda-69
۲۲-خرداد-۱۳۹۸, ۰۹:۲۸ عصر
ارسال: #4783
به نظر من! ازدواج، قرار گرفتن دو ادم ناقص در کنار هم و تکمیل هم نیست! ازدواج، قرار گرفتن دو ادم کامل در کنار یکدیگر و کامل تر کردن همدیگر هست.
برای همین، خیلی از کاربرها، حالا چه مجرد و چه متاهل سعی میکنند که بگند از مجردی لذت ببرید و عدم ازدواج رو خلا احساس نکنید.

We trust in God
نقل قول
 سپاس شده توسط (*ســارا*) ، maraal
  • گروه ژ
  • تشریفات وندا
۲۲-خرداد-۱۳۹۸, ۱۰:۵۷ عصر
ارسال: #4784

من با استرنج موافقم!

اگه برای پُر کردن خلاء هات و کامل شدن بخوای ازدواج کنی؛ پس یعنی قبول داری که کامل نیستی! درسته هیچ کس بدون نقص نیست؛ ولی این حس کمال از درون آدما نشات میگیره. اگه خودت، خودت رو با تمام خوبی ها و بدیات، و تمام نقاط مثبت و منفیت دوست نداشته باشی و قبول نداشته باشی که لایق بهترین ها از هر لحاظ هستی؛ پس از دیگران هم نمیتونی انتظاری داشته باشی! پیشنهاد میکنم فیلم isn't it romantic رو ببینین؛ فان هست؛ ولی لا به لاش درسای آموزنده ای داره. هم این ، هم یکی به اسم penelope!

کما اینکه دیدیم یه سری از دختر خانومای سایت در درجه اوّل خودشون رو دوست نداشتن؛ و ازدواجم کردن همین جوری موندن! یا با خانواده همسر مشکل دارن؛ یا از بی توجهی همسرشون رنج میبرن!

ازدواج هم صرفاً یه اتفاقه، ممکنه بیافته یا نیافته... هر کس یه سری تفکرات و تصورات نسبت به طرفش داره؛ شخصاً اگه اونی که به عبارت خودمونی "همه جوره باهاش حال کنم!" و "بدونم میتونم بهش افتخار کنم و باعث سربلندیمه" و "اگه حتّی همجنسمم بود؛ بهترین دوستم میشد" رو پیدا کنم؛ ازدواج میکنم. نکردم هم نمیکنم. هیچی هم نمیشه! آسمون هم به زمین نمیاد! خلاءی هم احساس نمیکنم واقعا! بیشتر اون حسه برام مهمه؛ نه صرفاً اینکه اسم یکی توی شناسنامه م بره...! حالا به هر خفت و خواری و قیمتی! اگه احساس خلاء میکنین؛ برین دنبال رفعش ... چون بعد ازدواج هم اون خلاء از بین نمیره! ولو بدترم میشه!

ضمن اینکه ما نباید منتظر اتفاق خاصی باشیم که بعد ازدواج قراره بیافته! به عبارت دیگه، اگه به این قصد ازدواج میکنی که سبک زندگیت و احساست و خوشبختی و لذتت بعد ازدواج جوری بشه که قبل ازدواج نبوده ؛ ازدواج موفقی هم نمیتونی داشته باشی!

این نظر منه و چیزیه که من توی اطرافیانم بارها دیدم و خودمم بهش رسیدم. Wink

بخند...! 
بگذار همه بفهمن قوی تر از دیروزی! Angel
نقل قول
 سپاس شده توسط شیرین‌ترین ، استرنج ، maraal
۲۲-خرداد-۱۳۹۸, ۱۱:۰۶ عصر
ارسال: #4785
سلام
من خیلی به ندرت پیش میاد در بحثی توی انجمن شرکت کنم ولی الان دوست دارم نظرم رو بگم...
یک تعدادی‌تون من رو میشناسید و میدونید که به تازگی ازدواج کردم، ۱۰ روز مونده به تولد ۳۱ سالگی‌م با همسرم دوست شدم و در نهایت به ازدواج منجر شد...
ببینید بچه‌ها اینکه ازدواج باعث آرامش و از بین رفتن خیلی از خلاها میشه من بشدت باهاش موافقم اما بهتره این جمله اصلاح بشه و بگیم ازدواجِ خوب! حالا تعریف ازدواج خوب برای هرکسی یه چیزی هست که من نمیخوام وارد این مقوله بشم( مثلا یکی فقط براش پول مهمه، یکی فقط عشق، یکی قیافه و تیپ و.....)
ازدواجی که با خودش دغدغه و دردسر و مشکلات به ارمغان بیاره نه تنها اون خلاها و نیازهای شما رو از بین نمیبره بلکه شما رو سرخورده‌ و افسرده میکنه و چه بسا ممکنه که بیشتر از قبل احساس تنهایی بکنید...
منم زمان مجردی کیس‌های خیلی زیادی داشتم و ممکن بود نتونم به فشاری که روم هست فائق بیام و ممکن بود جواب مثبت بدم اما تا جاییکه در توانم بود مقاومت و صبوری کردم و تنهایی رو به جون خریدم و از همه اینها مهمتر «امید»م رو از دست ندادم...
من هم دوران تجرد طولانی‌ای داشتم و کلی هم لذتشو بردم و الان هم اول راه زندگی مشترکم و هنوزم پای اعتقادم هستم که اگر کیس نامناسب سرراه هر دختری باشه بهتره سعی کنه خودش رو حفظ کنه و از خواسته‌های منطقیش کوتاه نیاد و تمام سعی‌ش رو بکنه که از مجردیش نهایت لذت و بهره رو ببره؛ اما این به این معنی نیست که بگیم تاهل بده! به این دلیل هست که به وجود خودمون و معیارهامون احترام بذاریم
تحمل ازدواج بد قطعا به مراتب بسیار سخت‌تر از مجردی هست؛ و این قضیه کاملا مبرهن و واضح هست؛ بقول قدیمیا سری که درد نمیکنه رو دستمال نمیبندن...

اردیبهشتتصویر: images/smilies/heart.gif
تشریفات آدم و حوا عالی
لباس‌داماد Giovanni Gentile عالی
لباس‌عروس Peyfoon Bride عالی
میکاپ مرضیه محمدی خیلی خوب
شینیون مهناز طوسی عالی
موزیک علی‌‌ ‌کیا عالی
آتلیه زئوس عالی
گل بوهو عالی
نقل قول
 سپاس شده توسط یاسان ، ژاکلین ، maraal ، دی بانو ، (*ســارا*) ، *نازخاتون* ، ایدا ...
۲۲-خرداد-۱۳۹۸, ۱۱:۲۹ عصر
ارسال: #4786
من یه مدلی تو ذهنم دارم، البته نظر شخصیمه، اینکه آدم ها ( چه زن چه مرد) برای نقش آفرینی تو دنیا مثل قطعات پازل می مونن، برای اینکه بهتر نقش ایفا کنن و خودشونم تکمیل بشن، نیاز به قطعات دیگه دارن، مثل اعضای خانواده، دوستان و... از سن بلوغ (البته منظورم 9 و 15 نیست، بلوغ اجتماعی که متفاوته تو افراد مختلف) نیاز به همدمی از جنس مخالف دارن، اینو تقریبا همه حس میکنن، حالا چه به نیازشون پاسخ بدن چه ندن. لبه های پازل و دیدین؟ کاملا صاف نیست، مثل ما که هر کدوم قلقی داریم. 
اگه دو نفر تو سن مناسب که با هم تناسب دارن ( به اصطلاح من لبه های پازل شخصیت شونشون با هم جور میشه) با هم ازدواج کنن، این پیوند به احتمال زیاد پایداره و  حالشون با هم خوبه و پاسخ درستی به نیازشون دادن. 
هر رابطه ای جز ازدواج، حتی اگه دو طرف با هم جور باشن، چون گسستنی هست، آرامش و به طرفین نمیده و رفع مقطعی نیاز میشه.
وقتی ما آدما تنهایی از سنین مناسب ازدواج عبور می کنیم و به هر دلیلی با قطعه مناسب خودمون جور نمیشیم، 
اولا حتی اگه همه شرایط دیگه زندگی بر وفق مراد باشه، باز به حکم فطرت خلا حس میکنیم
ثانیا شخصیتمون شکل محکمی میگیره و تغییرش سخت میشه، همون پازل و تصور کنین، که لبه هاش غیر منعطف شده و به سختی  با قطعه دیگه جور میشه
ثالثا عدم ازدواج بموقع منجر به این میشه که حس مادری ( یا پدری) هم به علاوه حس همسری از دست بدیم
معمولا آدمهایی که تنهایی خیلی موفق اند (مجردهایی که تحصیلات، موقعیت، درآمد و... خوبی دارن) به زندگی معمولی آدمهای دیگه غبطه میخورن
البته این یه مثال بود برای نزدیک شدن به ذهن و در مثال جای مناقشه نیست، و موارد استثنا هم همیشه وجود داره، مثل افرادی که سن بالا ازدواج خیلی موفقی دارن
نقل قول
 سپاس شده توسط ژاکلین ، **بید مجنون** ، amanda-69 ، شیرین‌ترین ، RI RA
۲۳-خرداد-۱۳۹۸, ۱۲:۲۵ صبح
ارسال: #4787
دقیقاً منظور من از کامل شدن همین بود که یاسان گفتن؛ اتفاقاً میخواستم مثال پازل رو بزنم که شما زحمتش رو کشیدین و کامل گفتین

قطعاً اگه نخوایم کامل بشیم و این خلا رو پر نکنیم؛ نه وارد رابطه میشیم، نه ازدواج میکنیم!​
خود همین نیاز، خواه ناخواه باعث طی کردن این مسیر میشه!!
منظور من فقط و فقط اون حس ذاتیی هست که تو عمق وجود هر کسی وجود داره! حالا یکی اولیت اولشه یکی آخرش! اما بازم در نهایت "اکثراً" برمیگردن به همون حس! یجورایی جای خالیش رو حس میکنن (به جز استثناها)
اینکه من فرضاً شخص کاملی باشم و زندگی مجردیم از هممممه لحاظ اوکی باشه؛ چرا ازدواج نکنم؟ اتفاقا اینجور وقتا این نیاز بیشتر دیده میشه

اینکه چون نقص و ایراد داریم بله با ازدواج رفع نمیشه و کامل نمیشیم ولی اون عیب و ایرادها مثبت و منفی ها هم ارتباطی به خلا ندارن!!!!! اگر از همه لحاظ اوکی باشیم میتونیم بقول شیرین ترین ازدواج خوبی داشته باشیم و کمک کننده اس نه اینکه اصلاً ازدواج نکنیم!

یکی میخواد مسیر زندگیش رو کنار کسی که باهاش در آرامشه ادامه بده، یکی هم دنبال رابطه های پوچ و زودگذره _ اینا هر دو پر کردن خلا هست در شکل و شمایل گوناگون!.

❤️ Everything will be OK
نقل قول
 سپاس شده توسط maraal ، یاسان ، سحری... ، amanda-69 ، شیرین‌ترین
۲۳-خرداد-۱۳۹۸, ۰۶:۱۷ صبح
ارسال: #4788
- قطعه گمشده شل سیلور استاین رو خوندید؟ بخوندید، بارها و بارها!
داستان یه قطعه گم شده که در انتظار کسی که از راه برسد هست. بعضی ها بهش نمیخورند، بعضی ها خیلی جزیی نگر هستند، بعضی ها تو عالم خودشان هستند و ...عاقبت یکی پیدا میشه و جور در میاند تا اینکه قطعه گمشده شروع به بزرگ شدن میکنه! اون یکی قطعه میگه، تو نیمه گمشده من نیستی! میرم دنبال قطعه ای که بزرگ نشه و قطعه ما مجددا تنها میشه! مجددا دنبال جستجوی قطعه ای میره که بهش بخوره. یه دایره میبینه و بهش میگه من فکر کنم قطعه گمشده تو باشم! ولی دایره میگه، من قطعه ای گم نکردم. خودت تنهایی قل بخور. قطعه گمشده میگه، من گوشه های تیزی دارم و نمیتونم قل بخورم و دایره بهش میگه، گوشه های تیز، سابیده میشند. قطعه گمشده، انقدر قل خورد تا خودش شد یه دایره! این بار کنار دایره قل میخوره!
- اینکه فکر کنید قطعه گمشده ای دارید، تصور وحشتناک و خطرناکی هست! دو نفر ادم به همدیگه قول میدهند که در کنار هم بمونند و تا ابد از هم جدا نشند ولی میدونیم که این قول گاهی در اختیار ادمها نیست. فرض کنید که شما در 25 سالگی ازدواج کنید و در 50 سالگی، همسرتان رو از دست بدهید. با توجه به جامعه ایران، احتمالا شما شانس ازدواج رو با وجود بچه نخواهید داشت و بنابراین شما اگر تا 70 سالگی عمر کنید، 20 سال اخر عمرتان، نیمه مکملی نداشتید. این تعابیر بعدها برای زندگی مشترکتان هم خطرناک خواهد بود. فکر کنید زندگی شما به تدریج به مشکل بر میخوره ولی با توجه به فلسفه تکامل، خودتان رو سعی میکنید که در دزندگی فرد جا بدید.
- یه سرچ ساده به شما نشان میده که تحقیقات نشون داده که میزان شادی زنان مجرد بدون فرزند بالاتر از زنان متاهل هست.تصویر: images/smilies/cool.gif قبلا هم تحقیقات نشون داده بود که کیفیت زندگی مردان بعد از ازدواج بالا میره ولی در زنان، سطح رضایت زندگی افزایش پیدا نمیکنه. اگر زن ایرانی، احساس شادی نمیکنه، به خاطر حرفهایی هست که بیشتر جنبه تلقین داره! به شخصه فکر میکنم که اگر جامعه مجردها رو راحت بذاره، مجردها بلدند که از زندگی لذت ببرندتصویر: images/smilies/angry.gif
- تو زندگی دنبال یار و همسفر بگردید! ما ادمها انقدر پیچیده و متغیر هستیم که نمیتونیم برای همیشه، قطعه پازل کسی بمونیم. یه دایره باشید که خودش داره چرخ میخوره ولی اگر یه همراه خوب دید، اجازه بده که کنار هم بچرخندتصویر: /images/smilies/new/new1.gif

We trust in God
نقل قول
 سپاس شده توسط دی بانو ، (*ســارا*) ، RI RA
۲۳-خرداد-۱۳۹۸, ۰۷:۰۸ صبح
ارسال: #4789
استرنج جان حرفات منو به فکر وادار کرد مدل دایره هم جالبهتصویر: images/smilies/biggrin.gif ولی یجور تئوریکه عزیزم، ینی در عمل جواب نمیده بالاخره ما آدما نیاز به پیوند داریم، اونجوری که هرکی قل میخوره میره سوی خودش، دیگه نه خانواده استحکام داره نه تعهدی می مونه.
دایره شکلی هست که در طبیعت هم ثبات نداره، بی ثباتی باعث میشه آرامش هم نداشته باشیم
بنظرم آدمها باید تن به پیوند بدن ( البته نه فقط مزدوج شدنا! کلی میگم، پیوند همکاری، پیوند مادر فرزند، پیوند خواهر برادر، پیوند دوستی و ... !! چقدر پیوند تو پیوند شد پیوندتان مبارکتصویر: /images/smilies/new/3 (12).gif) و یاد بگیریم چطور در کنار بقیه روابط سالم و پایدار داشته باشیم
این وسط اخلاق و تعهد و گذشت هم خیلی مهمه چون آدمها هم تغییر می کنن، هم تکامل پیدا میکنن

تصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط شیرین‌ترین ، RI RA
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام