• آرایشگاه مدیس
  • تقی زاده

دغدغه های خواستگاری و تاخیر در ازدواج 2

۲۵-آذر-۱۳۹۴, ۰۲:۳۴ عصر
ارسال: #1

دغدغه های خواستگاری و تاخیر در ازدواج 2
دوستان اگر شما به هر دلیلی توسط خواستگارتون پسندیده نشید اعتماد به نفستون چقدر کم میشه؟؟؟
ممکنه باعت بشه دیگه به مردی اجازه ندید بیاد خواستگاریتون؟؟؟
اصلا دیگه به ازدواج فکر میکنید؟؟؟
 سپاس شده توسط *ناهید* ، دَنیریس ، لیدان
۲۵-آذر-۱۳۹۴, ۰۲:۳۸ عصر
ارسال: #2
RE: دغدغه های خواستگاری و تاخیر در ازدواج 2
آخ جون تاپیک جدید
نفر اوللللل
Angel

دلم کربلا میخواد...
ولی آقا، دو نفره...
Angel
 سپاس شده توسط دَنیریس ، بلوط90 ، دی بانو ، Dokhtar Shiraziii
۲۵-آذر-۱۳۹۴, ۰۲:۴۰ عصر
ارسال: #3
بچه ها خواسگاری که 10 سال از شما بزرگتره و صاحب طلافروشی هم هست یعنی 40 سالشه به نظرتون قابل اعتماده
چطور می تونم مطمین بشم که قبلا زن نداشته اصلا برام قابل تصور نیست مرد 40 ساله با شغل طلا فروشی مجرد باشه و یا تا حالا کیس ازدواج براش پیش نیومده باشه چی کار کنم

دختر باس خانوم باشه تا یه اقا بیاد بگیرتشBig Grin
 سپاس شده توسط *ناهید* ، دَنیریس ، خاله
  • گروه ژ
۲۵-آذر-۱۳۹۴, ۰۲:۵۰ عصر
ارسال: #4
قاعدتا نباید کم بشه. خواستگاری هم باید ادامه پیدا کنه. ازدواج هم باید انجام بشه. ولی اینا اصول کلی و منطقی قضیه ست. متاسفانه تو کشور ما به خاطر مردسالاری وحشتناکی که هست دخترا اعتماد به نفسشون خیلی کمه و این باعث میشه که در خواستگاری های نافرجام خودشون رو مقصر بدونند. خانواده ها هم به این موضوع دامن میزنند و این باعث میشه که بعد از ازدواج اون دختر بی نهایت احساس بی عزتی کنه و پیش خونواده شوهرش همیشه سرش پایین باشه
 سپاس شده توسط *ناهید* ، دَنیریس
۲۵-آذر-۱۳۹۴, ۰۳:۰۰ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۵-آذر-۱۳۹۴ ۰۳:۰۶ عصر توسط *ناهید*.)
ارسال: #5

سلام به همگیSmile
تبریک تاپیک جدید....راستش موضوعات اخیر رو خوندم...واقعا دوستای گل و مهربونی نظراتشون رو میگن دمه همگی گرمHeart
و البته دوست دارم نظرمو راجب ژولی جان بگم البته نظرات بچه ها عالی و کامل بود:

عزیزم برای پای پیش نگذاشتن اون هم بعد از 5 سال هیچ توجیهی نداره،اینو شک نکنین که کسی کسی رو بخواد عمل میکنه منتظر بروز احساس،چراغ سبز،نشون دادن تمایل و مثل اینها نییییییست به قول معروف خدا کنه کسی کسی رو بخواد یعنی عین حقیقتهبرای اینکه جدب کسی بشیم نیاز نیست کاری کنم اون اگه بخواد جذب میشه...دل بستن چیزی پیچیده ای نیست که بخایم برای بدست اوردنش رفتار خاصی کنیم.. و اگه اون شخص به شما علاقه داشت حتما میگفت ...من خودم تجربه مشابه رو داشت و تو ذهنیت خودم سری رفتار اون ادم رو نشونه عاقه میدیم و شدیدا تو فاز انرژی + رفته بودم که بهش میرسم، اما همون موقع اون ادم ازدواج کرد و من موندم و توهمات فکریم!!!اینکه نگاهای معنی دار داشته،چند لحظه بهم نگاه کرد،صحبتهای طولانی مدت داشتیم وووو دلیل نمیشه اون شخص بهم علاقه داشته باشه و حتی قصد ازدواج!برای ابراز علاقه کردن مطلقا هیچ بهانه و توجیهی عقلانی نیست ، واگه فکر میکنین چنین آقایی با چنین خصوصیات از ترس درخواست ازدواج نداده شاید خنده دار به نظر بیاد...به هر حال گذشته ها گذشته..دوست خوبم نگاهتون رو به جلو باشه و حدث و اگه و اما رو بریزید دور که هیچ فایده ای نداره....زندگی و طبیعت بر اساس افکار و خواسته های ما پیش نمیره و این رو خانمی در موقعیت شما بسیار بهتر میدونه ....همه ما دوست داریم تصمیم خوبی بگیرید و انشاالله که بتونید با افکارتون نتیجه خوبی بگیرید...Heart

(۲۵-آذر-۱۳۹۴ ۰۲:۴۰ عصر)بنده خدا نوشته است:  بچه ها خواسگاری که 10 سال از شما بزرگتره و صاحب طلافروشی هم هست یعنی 40 سالشه به نظرتون قابل اعتماده
چطور می تونم مطمین بشم که قبلا زن نداشته اصلا برام قابل تصور نیست مرد 40 ساله با شغل طلا فروشی مجرد باشه و یا تا حالا کیس ازدواج براش پیش نیومده باشه چی کار کنم

عزیزم از فامیل ،همسایه ها میشه تحقیق کرد....Wink

تصویر: http://avazak.ir/Java/smili/Avazak.ir-smili16.gif
ღ❤N & R❤ღ
 سپاس شده توسط دَنیریس ، دی بانو ، مامان گل دخترا ، n@s!m ، sheyda_sh ، saye goli
۲۵-آذر-۱۳۹۴, ۰۳:۰۱ عصر
ارسال: #6
(۲۵-آذر-۱۳۹۴ ۰۲:۴۰ عصر)بنده خدا نوشته است:  بچه ها خواسگاری که 10 سال از شما بزرگتره و صاحب طلافروشی هم هست یعنی 40 سالشه به نظرتون قابل اعتماده

تحقیق کنین ببینین چیزی متوجه نمیشین
اگر هم قبلا طلاق گرفته حتما علت طلاق رو بررسی کنین

دلم کربلا میخواد...
ولی آقا، دو نفره...
Angel
 سپاس شده توسط دَنیریس ، دی بانو ، *ناهید*
۲۵-آذر-۱۳۹۴, ۰۳:۰۷ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۵-آذر-۱۳۹۴ ۰۳:۱۲ عصر توسط دَنیریس.)
ارسال: #7

راستش من دیگه الان از کسی نمیپرسم چرا ازدواج نکردی
چون خودم شرایطی دارم که برا هرکی بشنوه جای تعجب میشه که چرا دختره ازدواج نکرده تا الان
و واقعا هیچ دلیلی نداشته.خواستگار نداشتم دیگه
ممکنه برای یه آقام همنجوری باشه و براش پیش نیومده باشه.
اگه تحقیق کردین و دیدین مسیله ی خاصی تو گذشته ش نیست و عادیه زیاد بهش گیر ندین که چراااااااا

تاپیک جدیدم مبارک
ان شاالله این یکی اصن مشتری نداشته باشه

یکم بیشتر به لحظه هاتون دقیق بشید.... از حضور ممتد خدا تو زندگیتون شگفت زده میشد!!
باور ندارید؟!!! فقط یه روز امتحانش کنید....
*اللهم صل علی محمدوآل محمدوعجل فرجهم*
یا غفّار و یا ستّار...Angel
 سپاس شده توسط *ناهید* ، دی بانو ، ✘آســــــــــموטּ❤
۲۵-آذر-۱۳۹۴, ۰۳:۲۳ عصر
ارسال: #8
البته راستم الان دیگه نمیشه گفت به کسی چرا ازدواج نکرده، هزار دلیل منطقی و غیر منطقی ممکنه وجود داشته باشه
مگر این که یه زمینه ای ازشون بدونین

دلم کربلا میخواد...
ولی آقا، دو نفره...
Angel
 سپاس شده توسط دَنیریس ، دی بانو
۲۵-آذر-۱۳۹۴, ۰۳:۴۷ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۵-آذر-۱۳۹۴ ۰۴:۴۸ عصر توسط Dokhtar Shiraziii.)
ارسال: #9

10 سال بزرگتر بودن مسئله خیلی حادی نیست ولی آقای 40 ساله با موقعیت مالی عالی مسئله هست!
شما باید توی تحقیقات خیلی دقت کنید. حالا اگر بحث ازدواج قبلی هم مطرح نباشه، در صورتیکه از نظر مذهبی عقاید محکمی نداشته باشن به احتمال بالا روابط آزاد و باز قبلی وجود داره!
دیگه این به عقیده شخصی شما بر میگرده که معتقدی به اینکه گذشته هر کس به خودش مربوطه!! یا اینکه فک میکنی احیانا اگر روابط قبلی زیادی داشتن به شما هم مربوط میشه و واستون قابل قبول نیست
یا اینکه هم واستون موقعیت مالی ایشون ارجح باشه به اینکه شما اولین زنی هستین که قراره باهاشون رابطه جن.سی برقرار کنه یا نه؟!
اول باید خوب تحقیق کنید و بعد هم بیشتر خودتون باید بتونین با خودتون کنار بیاید ببینید اولویت هاتون و خط قرمزاتون چی هست!
تنها چیزی که می تونم بگم این هست که احتمالش از نظر من خیلی کم هست که آقای با این سن و با این موقعیت مالی، روابظ قبلی نداشته باشن!
البته این رو هم بگم که الان پسر 20 ساله اش هم ممکنه هزارجور رابطه ناجور داشته باشه و به صرف سن نمیشه قضاوت کرد که اگر مثلا با پسر 30 ساله ازدواج کنید 100% اولین زن توی زندگیش خواهید بود! بیشتر به ذات فرد برمیگرده که اونم فقط در اثر شناخت میتونین بهش پی ببرید وگرنه سن شاید فقط صرفا فرصت انجام خطا رو میتونه کمتر یا بیشتر کنه که هر چه سن بالاتر میره شاید تحمل یکسری فشارها و سرکوب ها سخت تر بشه و بالاخره یه جایی آدم خودشو تخلیه کنه!
البته منظورم نیست که 100% ایشون قبلا رابطه جن.سی داشتن اینا فقط احتمالات ممکن هست که میشه در نظر گرفت
 سپاس شده توسط دَنیریس
۲۵-آذر-۱۳۹۴, ۰۴:۴۸ عصر
ارسال: #10

(۲۵-آذر-۱۳۹۴ ۰۳:۰۷ عصر)دَنیریس نوشته است:  راستش من دیگه الان از کسی نمیپرسم چرا ازدواج نکردی
چون خودم شرایطی دارم که برا هرکی بشنوه جای تعجب میشه که چرا دختره ازدواج نکرده تا الان
و واقعا هیچ دلیلی نداشته.خواستگار نداشتم دیگه
ممکنه برای یه آقام همنجوری باشه و براش پیش نیومده باشه.
اگه تحقیق کردین و دیدین مسیله ی خاصی تو گذشته ش نیست و عادیه زیاد بهش گیر ندین که چرااااااا

میدونی بنظر من موقعیت دختر با پسر متفاوته (در ازدواج سنتی) خوب دختر وقتی قصد ازدواج داشته باشه خودش عامل نیست (حالا غیر از اون فراهم کردن شرایط دیده و پسندیده شدن) در نهایت باید صبر کنه یکی بیاد خواستگاری ولی واسه پسر اینجور نیست و اتفاقا کاملا خودش تعیین کننده هست و به محض اینکه قصد ازدواج کنه میتونه واسش اقدام کنه!
بخاطر همین بنظر من دونستن علت تاخیر ازدواج آقایون چون دست خودشون هست میتونه مهم باشه چون با دونستنش میشه یه شناخت شخصیتی نسبی هم پیدا کرد ازشون!

حالا این وسط یا یکسری مشکلات مالی وجود داره که باعث میشه پسر اقدام نکنه که با توجه به شغل ایشون این نمیتونه عاملش باشه!
یا اینکه اون آقا بخاطر شرایطشون اعتماد به سقف پیدا کردن و دنبال دختر شاه پریون میگردن که بازم اگر حتی خیلی هم سخت گیر باشن با توجه به اینکه ایشون مشکل مالی نداشتن از 25 سالگی تا 40 سالگی بالاخره کل شهر رو هم زیر و رو کرده باشن یعنی واقعا دختر دلخواهشون رو پیدا نکردن!
یا اینکه هم ممکنه جزء دسته آقایونی باشن که معتقدند از دوران مجردی باید کمال لذت رو برد و بعد که همه خوشی ها رو تجربه کردی (از جمله روابط جن.سی آزاد و امتحان کردن دخترای مختلف) اونوقت بری زیر بار مسئولیت ازدواج! که این طرز فکر توی پسرای پولدار به نسبت زیاد هست!
یا اینکه هم به قول خودشون احتمال ازدواج قبلی!
یا اینکه هم مثلا نان آور خونه بودن و منتظر بودن بقیه خواهرو برادرا ازدواج کنن یا توی خونه کسی نیاز به نگهداری داشته که باعث شده ایشون دیر ازدواج کنن!
یا حتی ممکنه مشکلات سرد مزاجی و ... داشته باشن!
در کل اینا همش احتمالات هست ولی نیاز به تحقیق داره تا خیالتون کاملا راحت بشه
 سپاس شده توسط Roshanak65 ، دَنیریس ، negin1991
موضوع بسته شده 

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

موضوع بسته شده  صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام