• تقی زاده
  • آرایشگاه مدیس

دغدغه های خواستگاری و تاخیر در ازدواج

۱۸-فروردين-۱۳۹۲, ۰۹:۳۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۸-شهريور-۱۳۹۴ ۱۲:۱۷ عصر توسط Black Velvet.)
ارسال: #1

Lightbulb دغدغه های خواستگاری و تاخیر در ازدواج
به درخواست آناناس عزیز.
دوستان اگر شما به هر دلیلی توسط خواستگارتون پسندیده نشید اعتماد به نفستون چقدر کم میشه؟؟؟
ممکنه باعت بشه دیگه به مردی اجازه ندید بیاد خواستگاریتون؟؟؟
اصلا دیگه به ازدواج فکر میکنید؟؟؟
 سپاس شده توسط آناناس ، (گندم) ، sadsadsad ، فاطمه23 ، سراب ، nasibe_603 ، sevdayi ، 3tayesh_t ، gessophi
۱۸-فروردين-۱۳۹۲, ۱۰:۰۵ عصر
ارسال: #2
RE: کاهش اعتمادبه نفس پس از خاستگاری
اول از همه من میگم
من چند سال با 1 نفر دوست بودم و خییییییییلی دوسش داشتمو به خاطرش جلو خانوادم وایسادم
ولی بعد از خاستگاری................
فرداش مامانش زنگ زد و گفت ما نپسندیدیم(جالبه من از همه نظر از دوست پسرم سر بودم و خانواده ما وضع مالیش بهتر بود)
بعد از اون نمیزارم خاستگار بیاد.دست خودم نیست.همش میگم نکنه ما 1 ایرادی داریم
یا کمتر میرم بیرون و با مردم حرف میزنم.همش فکر میکنم زشتم.یا اخلاقم بده.یا بد حرف میزنم
 سپاس شده توسط آناناس ، pink lady ، sadsadsad ، naghash ، ♫♪سنجاقک♪♫ ، سراب ، Faeze S ، MaHrOoOo ، TiTi 92 ، nana14 ، فرفری ، پرنیا جون ، ندا بالا ، *s* ، kitkat ، baharak7 ، آیتا ، bahmas ، *z.a.h.r.a* ، arousak ، boobe ، khatereh99 ، nasibe_603 ، hiva73 ، sevdayi ، Alicee ، 3tayesh_t ، bahar - shz ، nazanin_banoo ، raha1362 ، gessophi ، پارمیسم
۱۸-فروردين-۱۳۹۲, ۱۰:۲۹ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۸-فروردين-۱۳۹۲ ۱۰:۲۹ عصر توسط مینو.)
ارسال: #3

ای بابا آخه این چه حرفیهMad.این حرفها همش سلیقه ایه.یکی دوست داره عروسش خوش سرو زبون باشه او خندون.یکی دیگه دوست داره مظلوم.یکی سبزه نمکی.یکی سفید برنجی.من بعضی اوقات تو خیابون به مردم دقت میکنم.چهره های متفافت اخلاقای متفافت.شاید من به شخصه خیلی ها رو نپسندم.اما مگه ملاک ی نفره؟؟؟یا ی خانواده است؟؟؟؟؟
بعدش نظرم جلب میشه به حلقه اش!!!!Blush
اونی که باید بپسنده می پسنده.Sleepyاون موقع تازه شاید ضعف هاتون بشه دلیل دوست داشتنه اون.الکی به خاطر ی مورد موارد خوبتونو Tongueاز دست ندید

خدا جــــــــــــــــــــــــون شکرت

بابت همه خوبیهایی که به من دادی .بابت زندگی مشترکم.بابت همسر دوست داشتنیم.بابت این همه احساس قشنگی که تو خونه ام جاریه.....شکرت خداAngel

سپاس شده توسط nastaran ، (گندم) ، pink lady ، آناناس ، sadsadsad ، naghash ، فاطمه23 ، سراب ، Faeze S ، p@rdiS ، jine ، nillgoon ، niloo.ferraa ، شیم شیم ، ندا بالا ، *s* ، kitkat ، آیتا ، سپندارمذ 67 ، fahime.rf ، *z.a.h.r.a* ، asali66 ، boobe ، marjann ، nasibe_603 ، hiva73 ، sevdayi ، amirfarnaz ، Alicee ، 3tayesh_t ، **zahra** ، gessophi ، سمی جووونی
  • گروه ژ
۱۸-فروردين-۱۳۹۲, ۱۰:۳۴ عصر
ارسال: #4

وقتی به این فکر کنی که این مورد حتما صلاح تو نبوده
عدم اعتماد به نفس واسه چی

بعدم به قول دوستمون سلیقه ها متفاوته
کسبو سراغ دارم دخترایه سفید با چه ظاهرا زیبایی رو نمیپسندید
سبزه دوست داشت

پس اون ظاهر خوبا برن تو لک

گاهی هم تو حرفا و عقاید دو نفر مخالف هم هستند

گاهی هم خانواده ها هم فرهنگ نیستن

اون که قراره بشه میشهههه
نگران نباش

خودتو دست کم نگیر
همه ادما ارزشمندن
 سپاس شده توسط مینو ، (گندم) ، pink lady ، آناناس ، sadsadsad ، shaparak_7777 ، فاطمه23 ، samira- s.m ، سراب ، MaHrOoOo ، مهربانو ، kitkat ، baharak7 ، **Narin** ، life.for.life ، nasibe_603 ، yasaman64 ، Alicee ، ELham92 ، 3tayesh_t ، gessophi
۱۸-فروردين-۱۳۹۲, ۱۰:۳۷ عصر
ارسال: #5
مینو جون درست میگه ....الکی موقعیتاتون از دست ندید ..خیلیا رو خیلیا نپسندیدن و بعد موقعیتای بهتر سراغشون اومده و خوشبخت شدن.من اطرافم زیاد دیدم...
البته میدونم و درک میکنم یه چند روز آدم دمغه حس خوبی نداره اما سریع ردش کنید ...حیفه بقیه موقعیتا از دست بره
 سپاس شده توسط مینو ، pink lady ، shaparak_7777 ، فاطمه23 ، (گندم) ، سراب ، zizimo ، nasibe_603 ، Alicee ، 3tayesh_t ، بلوط90 ، gessophi
۱۸-فروردين-۱۳۹۲, ۱۰:۳۸ عصر
ارسال: #6

من یه شعار داشتم مجرد بودم هر کی نفهمه من بهترین کیس دنیام ، به درد ازدواج نمیخوره چون یا ضریب هوشیش پایینه یا بی سلیقه اس!Big Grin
یه همچین دختر از خود مچکر داغونی بودم
ولی واقعا اینکه یه پسری به قصد آشنایی و ازدواج بیاد خونه آدم ولی آدم رو نپسنده یه خورده سخته
آدم جلوی خانواده اش یه کم خیط میشه
این یه اتفاق بده که دست خود آدم نبوده اما اینکه نذاریم موردهای بعدی بیان یه اتفاق بدیه که خودمون ساختیم
این جوری بیشتر به اطرافیانمون ثابت کردیم که به درد ازدواج نمیخوریم
اصلا قشنگی ازدواج به اینه که هر کی جفت خودش رو پیدا کنه وگرنه اگه همه همه رو میپسندیدن یا یه نفرایی بودن که همه میپسندیدن شون که دیگه مزه نمیداد
البته یه چیزم بگما به نظرم همچین جلسه هایی پسر و دختر تازه همدیگه رو می بینن و ممکنه همدیگه رو نپسندن اسمش خواستگاری نیست وقتی اسمش خواستگاریه که حداقل پسر، دختر رو بخواد اسمش روشه دیگه خواستگاری
 سپاس شده توسط مینو ، pink lady ، آناناس ، بهاردخت ، shaparak_7777 ، naghash ، فاطمه23 ، Fatima H ، (گندم) ، سراب ، atish ، MaHrOoOo ، jine ، مهربانو ، mattina ، satinik ، ندا بالا ، *s* ، baharak7 ، آیتا ، تارا جان ، **Narin** ، پرن ، fahime.rf ، *z.a.h.r.a* ، Hodaa37 ، Fahime ، قرمـــ♥ــــــز ، zizimo ، nasibe_603 ، yasaman64 ، afrodite ، Alicee ، 3tayesh_t ، bahar - shz ، هانیه 1368 ، قاصدک .. ، gessophi ، من و خودم
۱۸-فروردين-۱۳۹۲, ۱۰:۴۶ عصر
ارسال: #7

اخه تو این دنیای بزرگی که خدا تو قران گفته حتی واسه گیاهان هم جفت قرار داده مطمنا اشرف مخلوقاتشو بی جفت نمیزاره.
عزیزم اون جفتت نبوده.موقع اش که بشه میاد.فقط باید حواست باشه که رو هوا بزنیش.خخخخخ
دیگه نبینم کسی بگه من خواستگار رد میکنم.من افسردگی بعد از خواستگاری دارما.خودم میزنم از وسط نصفتون میکنم.

خدا جــــــــــــــــــــــــون شکرت

بابت همه خوبیهایی که به من دادی .بابت زندگی مشترکم.بابت همسر دوست داشتنیم.بابت این همه احساس قشنگی که تو خونه ام جاریه.....شکرت خداAngel

سپاس شده توسط آناناس ، JOOJOO ، shaparak_7777 ، naghash ، (گندم) ، سراب ، اورانوس ، دختر پائیز ، *s* ، kitkat ، baharak7 ، elham64 ، fahime.rf ، Hodaa37 ، asali66 ، Fahime ، شمیم جون ، mary.r ، nasibe_603 ، yasaman64 ، Alicee ، 3tayesh_t ، gessophi ، لعیا ، gandom.23
۱۸-فروردين-۱۳۹۲, ۱۰:۴۹ عصر
ارسال: #8
من برام این موقعیت پیش نیومده چون تنها کسی که رسمی اومد خواستگاریم دوست پسرم (شوشو جان فعلی ام) بود و بقیشون فقط در حد حرف بودن
اما چرا باید ادم اعتماد به نفسش کم شه!؟ خوب نپسندن!!!! بلاخره هر آدمی که کامل نیست و در کنار این، هر کسی یه تیپ و قیافه و شخصیتی رو می پسنده. و من به این ایمان دارم که برای هر کسی بلاخره یه جفتی هست و یه نفر هست که اگه ادم هزار تا عیب هم داشته باشه چشمش نمیبینه!!

بعد هم در کنار این ها با یه بار برخورد نمیشه مردم رو قضاوت کرد. من و شوشو جان اولین بار که هم و دیدیدم کلا از هم بدمون اومد و کلی هم پشت سر همدیگر پیش بقیه حرف زدیم اما بعدش دیدیم که قضاوت جفتمون اشتباه بوده. (کلا منظورم اینه که خواستگار هم که براتون میاد شما با یه برخورد تصمیم نگیرید)

.
آرایشگاه : نسیم عقیلی - که عالی بود خداییییش
مزون: هستی (امیراکرم) - همونی که میخواستم و در اوورده بود
آتلیه آریا نگار -واقعا عکس و فیلمش (چه اسپرت چه عروسی) خوب شد من که راضی بودمHeart
 سپاس شده توسط shaparak_7777 ، naghash ، فاطمه23 ، سراب ، nasibe_603 ، yasaman64 ، 3tayesh_t ، gessophi
۱۸-فروردين-۱۳۹۲, ۱۱:۰۴ عصر
ارسال: #9
بادیدن این تاپیک یادچندسال پیش افتادم.خواستگاری که منو نپسندید.اعتمادبه نفس منم خیلی کم شدتا یه مدت اجازه خواستگارنمیدادم.بعدیفکرمیکردم من بدم زشتم خوب نیستمو...
بعدیه مدت با یه روانشناس خوب اشناشدم میگفت دلیل نپسندیدن خواستگار تنهاتونیستی ممکنه طرف مثلا ازمامان یا بابات خوشش نیادیا مثل چیزای ظاهری خونه. میگفت موقع خواستگاری فقط خودت باش وقبل ازاومدن به خودت اعتمادبنفس بده که من خوبمو....
این مشاورچیزه دیگه هم گفت که برای من خیلی موثربود من که برای هرخواستگاری کلی استرس داشتم گفت قبل از اومدنشون بعدنماز سوره مومنون رابامعنیش بخون.تاثیرش رونمیدونم اماارامشش برای من که عالی بود.
این جمله هم برای من ارامش دهنده بود ازمجله موفقیت: یه روزی... یه جایی ...یه کسی ...یه چیزی ...صبر داشته باش... صبر داشته باش....

یه روزی .... یه جایی .... یه کسی .... یه چیزی .... صبر داشته باش ..... صبر داشته باش .....New1t

تاریخ اشنایی 90/10/26
تاریخ نامزدی 90/12/22
تاریخ عقد 91/12/14
تاریخ عروسی 92/5/30
 سپاس شده توسط آناناس ، shaparak_7777 ، naghash ، Zahraa ، (گندم) ، سراب ، خانوم خانوما ، jine ، nillgoon ، nazgol22 ، padina ، دختر پائیز ، *s* ، kitkat ، آیتا ، *z.a.h.r.a* ، Hodaa37 ، asali66 ، شمیم جون ، قرمـــ♥ــــــز ، nasibe_603 ، sara_e ، 3tayesh_t ، gessophi ، لعیا ، *نازخاتون* ، mina91
۱۸-فروردين-۱۳۹۲, ۱۱:۱۷ عصر
ارسال: #10
به نظر من این یه موضوع طبیعی است که باید باهاش کنار اومد. ممکنه یکی بیاد تو را نپسنده. یکی دیگه بیاد تو اون را نپسندی. هر کسی معیار های خاص خودشو برای ازدواج داره. ممکنه اولش تو ذوق آدم بخوره. ولی موقتیه. آدم فراموش میکنه و به گزینه های بعدی فکر میکنه

حلقه ی بــــازوانت تنگ تـــــر می شـــود..
و من آزاد تـــر گـُـــــم می شـــومــــــ..
میـان ِ دنیـــــایی ِ کـــــه..
فقط انـدازه ی ِ یکـــــ من جـــا دارد..

10 آبان 92 Heart
 سپاس شده توسط آناناس ، فاطمه23 ، سراب ، yasaman64 ، 3tayesh_t ، gessophi
موضوع بسته شده 

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

موضوع بسته شده  صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام