• تقی زاده
  • باغ vp
نظرسنجی: نظرتون در مورد پیشنهاد سر آشپز چیه؟
بد
خوب
عالی
[نمایش نتایج ]
توجه: این یک نظرسنجی عمومی است و سایر کاربران می‌توانند رای شما را ببینند.

درخواست آشپزی و راهکارهای سر آشپز

۳۰-خرداد-۱۳۹۰, ۱۲:۱۴ عصر
ارسال: #11
RE: درخواست دستور آشپزی
فک کنم همین باشه. شما چقد باهوشین.
به نظر خوشمزه میاد

[تصویر: درخواست آشپزی و راهکارهای سر آشپز]
نقل قول
۱۰-مرداد-۱۳۹۱, ۰۱:۰۹ عصر
ارسال: #12

RE: پیشنهاد سرآشپز...
(۱۰-مرداد-۱۳۹۱ ۰۹:۱۴ صبح)sahar_f نوشته است:  من یک سوال خیلی مبتدی بپرسم؟
چه جوری سیب زمینی سرخ کنیم که مثل بیرون بشه؟
من حتی سیبزمینی رو قبلش میپزم ولی مثل فست فود ها نمیشه
مرسی

سلام سحر جونمNew1

ممنونم از سوالت
اتفاقا خیلی سوال خوبی پرسیدی گلم

سیب زمینی هارو هر چقدر هم که ضخیم باشه یا نازک باشه
باید در روغن داغ و همچنین در روغن بسیار زیاد سرخ کنی
مثل سرخ کن
سیب زمینی باید در روغن شناور باشه
سعی کن سیب زمینی هاتو طوری خورد کنی که کاملا هم اندازه باشه

عزیز دلم سعی کن واسه سیب زمینی وقت بزاری و در طول سرخ شدن هواست بهش باشه که نسوزه

سعی کن بعد از شستن سیب زمینی اونارو خورد کنی
نه اینکه خورد کنی بعد بشوری

تنها دلیل خوب سرخ شدن سیب زمینی فقط و فقط روغن زیاده!
دقیقا مثل فست فود میشه
Wink

ﻣﻦ
ﺳﺮﺷﺎﺭ ﺍﺯ ﮔﻔﺘﻨﻢ
ﻧﻪ ﺍﺯ ﻧﻮﺷﺘﻦ
ﺑﺎﯾﺪ ﮐﻪ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺭﻭﺑﺮﻭﯼ ﻣﻦ ﺑﻨﺸﯿﻨﯽ...

اینجا رو دوست دارم...
نقل قول
 سپاس شده توسط sahar_f ، parnian ، مژي ، خانوم عجول ، star ، Fatima H ، eli.a ، nazgol22
۱۰-مرداد-۱۳۹۱, ۰۴:۴۴ عصر
ارسال: #13
(۱۰-مرداد-۱۳۹۱ ۰۲:۱۳ عصر)sahar_f نوشته است:  مرسی گلم
برم امشب یه تست بزنم
تاحال از سرخ کن استفاده نکردم
شاید برم افتتاحش کنم Big Grin

سحر، برای برش‎های بزرگ من این روش رو امتحان کردم، واقعا عالی شد.

بذار آب جوش بیاد، بعد فقط 5 دیقه سیب زمینی‎ها رو توش بپز. و بعد سرخ کن. واقعا عالی می‎شه.

Smiling
نقل قول
 سپاس شده توسط narcissus88 ، sahar_f
  • گروه ژ
  • بهرام بابایی
۱۱-مرداد-۱۳۹۱, ۰۹:۱۲ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۱-مرداد-۱۳۹۱ ۰۹:۲۴ صبح توسط هیلدا.)
ارسال: #14
(۱۰-مرداد-۱۳۹۱ ۰۴:۴۴ عصر)Zahraa نوشته است:  
(۱۰-مرداد-۱۳۹۱ ۰۲:۱۳ عصر)sahar_f نوشته است:  مرسی گلم
برم امشب یه تست بزنم
تاحال از سرخ کن استفاده نکردم
شاید برم افتتاحش کنم Big Grin

سحر، برای برش‎های بزرگ من این روش رو امتحان کردم، واقعا عالی شد.

بذار آب جوش بیاد، بعد فقط 5 دیقه سیب زمینی‎ها رو توش بپز. و بعد سرخ کن. واقعا عالی می‎شه.

من دقیقا کار تو رو میکنم ودقیقا هم مثل سیب زمینی هایه پریس یا اونا که تو فست فود می خوریم میشه New1

(۱۰-مرداد-۱۳۹۱ ۰۹:۰۸ عصر)SAHAR NAZ نوشته است:  مبینا جون هر سوالی داری بپرس
و هر غذایی دوست داری بگو دستورشو برات بزارم
تا قشنگ یاد بگیری
اشکال نداره گلم
باید به آشپزی علاقه داشته باشی تا یاد بگیری

راه میوفتی دوست
من هم هر کاری از دستم بر بیاد انجام میدم برات

سحر ناز عزیز همونطور که مدیران میگن تاپیک مشابه نظم رو به هم میزنه خیلی از تاپیکایه منو برداشتن تاپیک درخواست دستور رو من زدم واسه همین بهت اخطار داده بودن شما نام تاپیکتون بیشتر غذاهایه ابتکاری خودتون بوده ولی رفته رفته داره دستورهایه غذایی موجود میشه واز مسیری که گفتین دور نبشه با اجازتون من بعضی از اینا رو هم درست کردم هم دستوراتشو قبلا دیدم واز لحاظ من که بیشتر رسیپی ها رو امتحان میکنم ومیبینم غذاهایی که گذاشتید تکراری هست نه مندراوردی وابتکاری ........به غذایی ابتکاری گفته میشه که مثلا یکی از بچه ها بهتون بگن ما مثلا با این مواد چی میتونیم بپزیم وشما در زمان کوتاه غذایی رو پیشنهاد بدین که تا به حال نمونش رو کسی ندیده یعنی یه غذایه جدید ...اگر به خوام طبغ تجربم بگم همهیشه غذایه مخصوص سر اشپز از ترکیب مواد موجود یا غذاهایی که از قبل مونده درست میشه واین میشه غذایه سر اشپز من اینو از چند سر اشپز ایرانی وخارجی یاد گرفتم امید وارم روزی شما به اون مرحله برسید که ما تو این تاپیک دستورهایه خیلی خیلی جدید رو از شما یاد بگیریم .متاسفانه من یکم رک هستم وچون شما چند بار از من خواستید به اینجا سر بزنم وتو نظر سنجی تون شرکت کنم اومد ونظر خودم رو دادم انتقاد موثر همهیشه باعث پیشرفت میشه New1
نقل قول
 سپاس شده توسط Zahraa
۱۲-مرداد-۱۳۹۱, ۱۱:۰۳ صبح
ارسال: #15

(۱۲-مرداد-۱۳۹۱ ۰۹:۵۸ صبح)mahdis نوشته است:  من یه سوالی دارم ،من حلوایی رو دوست دارم که یه کم رنگش روشن باشه (خیلییی تیره نباشه) و اینکه خیلی هم سفت نشه و میریزی تو ظرف یکم روغنی باشه. (آخه مامانم که درست میکنه خودش خیلی تفت میده آرد رو رنگش تیره میشه و خیلیم سفت میشه ،خودش اونجوری دوست داره،ولی من اصلا خوشم نمیاد)ولی نمیدونم چی کار کنم خیلی سفت نشه و یکم هم روغنی باشه. هرکی میدونه راهنماییم کنه.ملسییییییییNew1

عزیزم فکر میکنم حلوایی که وصفش میکنی با حلوای معمولی که رنگ تیره داره متفاوته.
آخه این حلواهای آرد گندم که تو مجلس ختم هم میذارن باید رنگ تیره داشته باشه. چون در غیر اینصورت مزه خامی میده و اصلا مجلسی نیست. تازه من توش کمی قهوه هم میزنم. خیلی عالیش میکنه.این رو از یه خانم ارمنی یاد گرفتم.
نقل قول
 سپاس شده توسط mahdis
۱۲-مرداد-۱۳۹۱, ۱۱:۳۶ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۲-مرداد-۱۳۹۱ ۱۱:۳۸ صبح توسط mahdis.)
ارسال: #16
zoha جونم نه همین با آرد گندم رو میگم که تو مجلس ختما هم هست......رنگشم منظورم از روشن مثل حلوای سونیا جونه که توی سفره ی افطار و سحر گذاشته.آخه مامان من مثل شما که میگی خیلی تفت میده که تیره شه. ولی حالا چی کار کنم حالت روغنی داشته باشه . خیلیییییی سفت نشه.آخه نمیدونم درست فکر میکنم یا نه، ولی اگه زیاد روغن بریزم آرد همرو به خودش نمیگیره؟؟؟؟یا همین کارو کنم؟(یعنی روغن زیادتر بریزم)[تصویر: درخواست آشپزی و راهکارهای سر آشپز]
نقل قول
۱۲-مرداد-۱۳۹۱, ۱۱:۵۶ صبح
ارسال: #17

عزیزم بنظرم کمتر تفتش بده و اینکه شربت و روغن رو کمی بیشتر کن. اما حواست باشه حلوا همنجوری بعد از پخت روغن میندازه!
نقل قول
 سپاس شده توسط mahdis
۱۶-مهر-۱۳۹۱, ۱۱:۰۱ صبح
ارسال: #18

RE: درخواست آشپزی و راهکارهای سر آشپز
میشکا عزیزم آره برنج همون سبزی پلو هست. خوب؟ منتها شما به جای اینکه مثل همیشه فقط برنج و سبزی رو مخلوط کنی چند نوع از سبزیجات دیگه هم اضافه می کنی به برنجت. تهش بادمجون رو با پوست ورقه ورقه می کنی. دراز دراز باشه هاا نه اینکه حلقه حلقه کنی. (البته می شه برای تنوع و تغییر شکلش اون مدلی هم درست کنی )
کمی برنج بریز کف قابلمه . بعد یک گوجه بزرگ رو حلقه های درشت کن و بچین روی برنج و سیب زمینی کوچولو رو هم پوست بگیر بزار کنارش. اگر کمی در این مرحله و مرحله ی قبل نمک و گرد لیمو یا گرد غوره بپاشی روی بادمجون و گوجه و سیب زمینی خیلییی خوشمزه ترش می کنه. بعد دوباره برنج و سبزی تا آخر. می زاری بپزه. گوشت رو هم که اگر دوست داشتی باشه همراه برنجت جدا می پزی و بعد از پخت میزاری روی برنجت. درست می کنم و عکس می گیرم براتون میزارم خیلی خوشمزه می شه. سوال داشتی بپرس عزیز دلم :-*

شخصیت مرا با برخوردم اشتباه نگیر! شخصیت من چیزی است که من هستم، اما برخوردم بستگی دارد به اینکه "تو" که هستی!!

...

به نوعروس های کم بضاعت کمک کنید. لطفن و لطفن و لطفن کمک کنید به دوستای خوب خودتون هم بگین

khooneh.nowaroos.com
نقل قول
 سپاس شده توسط Mishka
۳-آبان-۱۳۹۱, ۱۲:۳۰ عصر
ارسال: #19

(۳-آبان-۱۳۹۱ ۱۲:۲۳ عصر)zohi نوشته است:  سحر جون همسری من اسفناج رو با پیاز تفت بدی خیلیییییییییی دوس داره
ولی من میگم چیزایه دیگه مثلا گوشت قلقلی بهش اضافه کنم یا چیزایه مقوی دیگه ک اونطوری نمیخوره!
میدونی ک!! همسری جان بد غذاست! گوشت نمیخوره! منم برای اینکه گوشتِ بدنش Smile تأمین بشه
همه گوشتارو چرخ میکنم و قلقلی میکنم توو بیشتر غذاها میریزم!
کلأ سبزیجاتُ خیلی دوس داره! منم نمیدونم چ سبزی هایی کنار هم مزشون خوب میشه
مثلا اسفناج با پیاز خوب میشه ولی نمیدونم با فلفل دلمه ای قارچ هویج و ... خوب میشه یا نه!؟
نرگسی همون اسفناج و پیاز تفت دادست ک آخرش بهش تخم مرغ اضافه میشه! درسته؟
بورانی هم ک ... آهاااااااااا اسفناج برای بورانی باید خام باشه؟؟؟ Sad
کیش؟ تارت ؟! اینا چی بیده؟!
ببخشید سحر جون ن ن ن ن مرسیییییییییییی

نرگسی درسته

ولی بورانی رو هم من با پیاز تفت میدم بعد خوب میکس میکنم و با ماست قاطی میکنم یه کم هم زعفرون میزنم عااااااالی میشه، سرد هم سرو میشه...

کیش و تارت مثل کیک میمونه و بسیار خوشمزه هستش
یادم میاد نگار آموزش داده بود
پیدا کردم برات میذارم آدرسشو

پیراشکی هم که همون دوباره با پیازو اینا تفت میدی تو خمیر میذاری و سرخ میکنی...
سوپشم عاااااالیه
و من بی نهابت دلمه شو پیشنهاد میدم که درست کنی...
گوش مرغ استفاده میشه تو دلمه

اسفناج با مرغ و قارچ جور در میاد
تجربه اینو ثابت کردهBig Grin

(۳-آبان-۱۳۹۱ ۱۰:۴۵ صبح)نسیبه نوشته است:  سحرناز دستور پاستای خوشمزه میدی بهم؟؟

سسش برام خیلی مهمه چون بلد نیستم

فدات بشم اینجارو ببین

http://www.nowaroos.com/Thread-%D8%A7%D9...200?page=8

ﻣﻦ
ﺳﺮﺷﺎﺭ ﺍﺯ ﮔﻔﺘﻨﻢ
ﻧﻪ ﺍﺯ ﻧﻮﺷﺘﻦ
ﺑﺎﯾﺪ ﮐﻪ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺭﻭﺑﺮﻭﯼ ﻣﻦ ﺑﻨﺸﯿﻨﯽ...

اینجا رو دوست دارم...
نقل قول
 سپاس شده توسط نسيبه ، zohi
۳-آبان-۱۳۹۱, ۰۱:۵۳ عصر
ارسال: #20
من اون سس سفید مخصوصش رو دستورش رومیخوام
با این پاستا لوله ای ها می خوام درس کنم توش سینه مرغ و بروکلی و قارچ هم بریزم

5........واي بچه ها... منم عاشق مامان باباممLub
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام