خلعتی

۱۷-مهر-۱۳۹۰, ۰۲:۰۷ عصر
ارسال: #21

RE: خلعتی
(۱۷-مهر-۱۳۹۰ ۱۱:۵۴ صبح)نغمه نوشته است:  بچه ها من همسرم گفته رسمه خلعتی دارن.رسمه مادر زن سلام هم دارن.حالا من برای چه کساییشون باید چیزی بگیرم؟مامان بزرگ بابایزرگ نگیرم نمیشه؟چی باید بگیرم؟

نغمه جون ما اینجوری گذاشتیم:
پدرشوهر: پارچه کت و شلوار انگلیسی با یه پیراهن
مادرشوهر: پارچه کارشده دست (به اندازه یه پیراهن)
خواهر شوهر: یه پیراهن آماده دخترونه
برادرشوهر: پیراهن و کراوات
جاری: پارچه کت و دامن
مادربزرگ: پارچه لباس شب
پدربزرگ: پارچه کت و شلوار
عمه: پارچه لباس شب
خاله: پارچه لباس شب
نقل قول
۲۳-آذر-۱۳۹۰, ۰۴:۲۵ عصر
ارسال: #22
پاتختی معمولا خونه عروس خانوم یا پدر آقا دوماد گرفته میشه.گرچه بماند که پاتختی ما خونه پدر مادر مهربونم برگزار شد که همه جا کوتاه اومدن.ما رسم خلعتیمون اینه که واسه خانواده درجه 1 دوماد کادو میخریم و عروس روز پاتختی بهشون هدیه میده.پدرشوهر-مادرشوهر-برادرشوهر و خونوادش-خواهرشوهر و خونوادش
نقل قول
۲۳-آذر-۱۳۹۰, ۰۴:۵۸ عصر
ارسال: #23
مامان من واسه مادر شوهر و خواهر شوهرم سکه خلعتی داد واسه شوهراشون پارچه کت و شلواری و پیرهن واسه خاله و زن عمو شوهرم و مادر شوهر خواهر شوهرم بلوز آماده واسه پسر دایی شوهرم پیرهن تازه واسه پسر خواهر شوهرم که 5 سالشه هم پیرهن خرید ولی زیاد به چشمشون نیومد یا اینکه به روی ما نیاوردن خواهر شوهرم که اصلاً تشکر هم نکرد

به درخت نگاه کن...

قبل از اینکه شاخه هایش زیبایی نور را لمس کند

ریشه هایش تاریکی را لمس کرده...

گاه برای رسیدن به نور،باید از تاریکی ها گذر کرد...
نقل قول
  • خرید اقساطی
  • گروه ژ
۱۴-اسفند-۱۳۹۰, ۱۱:۵۲ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۴-اسفند-۱۳۹۰ ۱۱:۵۳ عصر توسط Elena.)
ارسال: #24
ما تا حالا توخانوادمون رسمه خلعتی نداشتیم.خانواده داماد برای مامانم قباله پیچ آوردن و رسمه خلعتی هم دارن که کادو بگیرن .حالا نمیدونیم که خلعتی بخریم براشون یا نه؟ولی خدایی زحمت هم زیاد کشیدن.ولی خوب یکی دو تا نیستن که باید برای 11نفر کادو بگیریم .جاری و برادر شوهر و 2تا خواهر شوهر و داماد و پدر بزرگا و مادر بزرگ با مامان و باباش .برای هر کدوم که بخوای یه چیزه آبرومند بگیری کمه کم نفری 100 تومن میخواد.به نظره شما باید چه کار کنیم؟
اونا برای قباله پیچ پارچه کت و دامنی آوردن.
نقل قول
۲۳-فروردين-۱۳۹۱, ۱۱:۴۶ صبح
ارسال: #25
ماهم رسم خلعتی داریم به این صورت که واسه پدرو مادرو خواهر برادر داماد یه پارچه یا لباسی میدیم برای داماد هم لوازم بهداشتی و ماشین اصلاحو و... رو روی خلعتی میزاریم و واسه خانواده داماد رو روز پاتختی عروس کادو شده به مادر شوهر میده واسه دامادم تو خونه عروس داماد میزارن بعد در قبال این هدایا مادر شوهر واسه تشکر کادوهایی به خونواده عروس میده بعضی اوقاتم مادر شوهر کادوها رو میپیچونه و در قبالش کادو نمیده.
البته ما با شوشوم صحبت کردیم قرار شد بجای خلعتی که نصفش چیزای بیخوده فرشی رو که قرار بود داماد بخره ما بخریمو بزاریم رو جهاز.

پیکت را بنوش رفیق ..
بسلامتی فاحشه های شهرمان که جزخود کسی را نفروختن ..
نقل قول
 سپاس شده توسط noonoor chi
۱-خرداد-۱۳۹۱, ۱۲:۳۸ صبح
ارسال: #26
ما تهرانی هستیم ولی رسم داریم عروس روز پاتختی به پدرشوهر و مادرشوهر و خواهر برادرای داماد و 2تا مادربزرگ داماد هدیه میده؛فقط هم میدیم؛گرفتنی نیس؛من عروسیم شهریوره مامانم از الان حاضر کرده؛واسه همشون پارچه خریده؛چه پارچه های خوشگلی هم ؛واسه پدرشوهر هم پارچه کت شلواری
نقل قول
۳۰-مرداد-۱۳۹۱, ۰۶:۱۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۳۰-مرداد-۱۳۹۱ ۰۶:۲۰ عصر توسط مامی.)
ارسال: #27
معمولا خلعتی رسم همه ایرانیهاس البته چیز بدی هم نیس که بخوایم باهاش مخالفت کنیم معمولا خانواده داماد روز حنا بندون برا مادر و پدر عروس یه چیزایی میذارن وخانواده عروس هم روز پاتختی ، ولی این جوری که بعضیا گفته بودن فقط برا خانواده درجه یک نه عمه وعمو .حالا اگه دوماد از دار دنیا یه عمه داره وضع فرق میکنه!!
در ضمن همه چی به این بستگی داره که چقد بخوای هزینه کنی (مثلا مث این دوست خوبمون نقره و کریستال خداییش خیلی زیاده )
تازه قابل توجه اونایی که میگن هم دختر هم جهیزیه ،اول مادر دوماد خلعتی رو میذاره ،عروس میتونه نسبت به اون کادو بده . اگه هم پیچوند ،بازم بهتره یه چیزی بدیم بلکه خجالت بکشه.

(۲۵-مرداد-۱۳۹۱ ۰۳:۱۴ عصر)رزیتا نوشته است:  من هر چی رسم بیجا بود بعمل نیاوردم البته چون میدونستم لیاقت ندارن , اینکار رو صرفا بخاطر جلوگیری از پشیمانی خودم کردم.
جهاز توپ ببری,تو خرید خونه 30 40 میلیون کمک کنی یه تشکر خشک و خالی هم نکردن , نه یک 1 ریالی کمک نکردن تازه از همه جالبتر سرویس عروسی که بسیار سبک خریدم و بخاطر اینکه خونه خریدیم خریدهامون در حد فقط چیزهایی که برای عروسی نیاز داشتیم بود اون رو بعنوان هدیه خودشون اعلام کردن یعنی حتی به بچشون کادو عروسی ندادن
البته شوشوم ماههHeart

غصه اینارو نخور بازم خدارو شکر که میگی همسرت خوبه .فقط سعی کن کارایی رو که کردی هی پشت سر هم تو سرشون نزنی که بی ارزش بشه. یاداوری برا هر چند وقت یه بار اونم به جاش مشکلی نداره .دیدم وکشیدم که میگم.

صبر کن سهراب !
گفته بودی قایقی خواهم ساخت ، دور خواهم شد از این خاک غریب ،
قایقت جا دارد؟!!
من هم از همهمه اهل زمین دلگیرم.
نقل قول
 سپاس شده توسط khoodka ، shzz
۳۰-مهر-۱۳۹۱, ۰۵:۴۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۳۰-مهر-۱۳۹۱ ۰۶:۰۰ عصر توسط الهام جون.)
ارسال: #28
اینم عکس خلعتی مادر شوهر من
http://www.4shared.com/photo/zkCA6aKO/20...03451.html

و اینم خلعتی جاری
http://www.4shared.com/photo/awSXaIj6/20...03539.html

ایمان دارم ، این دستهای خالی را که به آستان رحمتت بلند شده،
پر از عاشقانه های استجابتت می کنی...
نقل قول
 سپاس شده توسط ayda ، dordoone ، *آوا*
۸-آبان-۱۳۹۱, ۱۰:۲۲ صبح
ارسال: #29

من برا همه شون پارچه خریدم
برا دوتا خواهرشوهرام با شوهراشون
برا مادرشوهر پدرشوهر
برا مادربزرگش
برا پدربزرگش و زن پدربزرگش
برا برادرشوهرم یه پیرهن خریدم فقط
نقل قول
۸-آبان-۱۳۹۱, ۱۰:۳۰ صبح
ارسال: #30
من برای مادرشوهر یه پارچه کت و دامنی و پدرشوهرم کت و شلواری گرفتم
برای 2 تا مادربزرگاااا که مادرشوهرم گرامی برداشتن پارچه ای که برای یکی از مادربزرگا بردم رو داده به یکی از دوستاش که شوشو رو شیر داده یعنی میخوام خفه اش کنم New3
و برای 3 تا جاریای بیشعورم که هیچ کدومشون نیومدن توی مراسمم و بیچاره مامانم که 600 تومن پارچه مونده روی دستشCrying
بچه ها تو رو خدااااااااااا اگه خانواده شوشو لیاقت دارن این کارا رو بکنید و گرنه مثل من اینقدر هزینه نکنید بعدشم اینجوری بسوزوننتونCrying

من به دستای خدا خیره شدم معجزه کردRolleyes
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام