• مرضیه محمدی
  • مهناز

خرید یا اجاره

۲۴-خرداد-۱۳۹۱, ۰۲:۲۴ عصر
ارسال: #1
خرید یا اجاره
بچه ها به نظرتون مهمه که همه پسرا خونه داشته باشن ؟؟
آخه تو این اوضاع گرونی کی میتونه خونه بخره؟!!!
من از کوچیکیم تا الان هیچ وقت تو خونه اجاره ای نبودم همیشه خونه واسه خودمون بوده
الان مامانم میگه که عشقم حتما باید خونه بخره ولی بابام میگه نباید زورش کرد اگه نتونستن خودمون واسشون میخریم
چیکار کنم؟
شماها همتون خونه خریدید؟؟! یا اجاره کردید؟
اونایی که مستاجرید مشکلی دارید؟؟
نقل قول
 سپاس شده توسط hiva73
۲۴-خرداد-۱۳۹۱, ۰۳:۳۸ عصر
ارسال: #2
RE: خرید یا اجاره
بچه ها چرا جواب نمیدید آخه؟؟!!!!Sad
نقل قول
 سپاس شده توسط hiva73
۲۴-خرداد-۱۳۹۱, ۰۳:۴۴ عصر
ارسال: #3
خب عزیزم آخه جواب سوالت واضحه، اگه خونه بتونید بخرید که خوب خیلی بهتره ولی دلیل نمیشه کسایی هم که فعلا موقعیتشو ندارن قید فرد مناسبشونو بزنن خب قطعا یه مقدار سخت هست ولی غیر قابل تحمل نیست!

"تناقض بزرگ‌ترین دردِ زندگیه! وقتی بشین یه آدمِ متناقض که همه چیو هم می‌خواین هم نمی‌خواین هم خوبین و هم بد دیگه کم کم دارین می‌میرین!روحی! .‎"
نقل قول
 سپاس شده توسط میناا
  • گروه ژ
  • تقی زاده
۲۴-خرداد-۱۳۹۱, ۰۳:۴۶ عصر
ارسال: #4
بتی جووونم اول اینکه دوره زمونه و شرایط خیلی سخته و معدودند کسانی که توی این آشفته بازار می تونن از خودشون خونه داشته باشن

بگذریم از یه سری پسرایی که ساپورت مالی از طرف خانوادشون رو دارن.

بعضی هام با سختی زیاد و تلاش بیشتر و رفتن زیر بار وام و قسط این ریسک به نظر من ارزشمند رو می کننNew2

بابا مامان منم به همسری گفتن باید خونه داشته باشی بار اولی که اومد خواستگاری...
خیلی تلاششو بیشتر کرد هرچی این چند سال داشت گذاشتیم روی هم یه وام هم گرفتیم خانوادمم کمک کردن و بیست تومن دادن که قرار شد این سهم من باشه از خونهWink

به نظر من بذار خانوادت مطرح کنن و تو خیلی غصه نخورSmiling
به خدا دوستم سختی و فشار قبل ازدواج خیلی بهتر از اجاره نشینی هستش
من میگم اگه شده آدم 40 متر جا داشته ولی برای خودش باشه

خدای مهربون مراقب همه ی بچه ها باش.نی نی منم سالم نگهدارAngel
نقل قول
 سپاس شده توسط میناا
۲۵-خرداد-۱۳۹۱, ۰۸:۳۴ صبح
ارسال: #5

خونه خریدن الان واقعن سخت شده خداوکیلی سخته
نمیشه از یه جوون 25 -30 ساله انتظار داشت که خونه حتمن داشته باشه مگراینکه یه پشتوانه قوی توی زندگیش داشته باشه مثلن خانواده اش یا اینکه از 5 سالگی کار کرده باشه Big Grin

منم هیچ وقت توی خونه اجاره ای نبودم ولی الان از روزی که ازدواج کردم هستم
اولش خیلی بد بود ما اشتباهی که کردیم این بود که با صاحبخانه در یک آپارتمان اجاره کردیم
که هی صاحبخانه گیر میداد بهمون
اوایل خیلی بهم سخت می اومد که حرفهای صاحبخانه رو چطور جواب بدم
ولی خیلی زود یاد گرفتم چطور باهاش رفتار کنم
الانم هرزگاهی یه گیرهایی میده ولی دیگه بلدم چکار کنم

ولی اگر صاحبخانه نباشه خیلی هم خوبه
بتونی اجاره منطقی هم بدی که میتونی یواش یواش پول جمع کنی و یه خونه هم بخری
من مشکلی در اجاره نشینی نمی بینم ولی خب مسلمه آدم خونه داشته باشه خیلی خیلی بهتره Smile
نقل قول
 سپاس شده توسط manoamin ، fereshteh8 ، Yasi Yasmina ، MadMazel ، mahshid
۲۶-خرداد-۱۳۹۱, ۰۹:۲۳ عصر
ارسال: #6
بچه ها من یه مشکلی دارم میخوام کمکم کنین.ما عروسی کردیم،یه خونه ٦٥ متری تو گیشا داریم که باباها دادن.حالا من رفتم تو این فکر که اینو بفروشیم یه خونه بزرگتر تو جای بهتر رهن کامل کنیم.با بقیه پول هم ماشینو عوض کنیم.ماشینم همونیه که تو خونه بابام داشتم.راستش با این مخارج و درامدی که داریم تا ٢٠ سال دیگه هم نمیتونیم ماشین و خونه بهتر بگیریم.واقعا ذخیره پولیمون با وام و خرج زندگی صفره.من همه دوستام پولدارن و من هنوز نتونستم خونمون دعوتشون کنم از خجالت.خودم تو ازدواجم دنبال پول نبودم و الان دارم اذیت میشم.بابام وضعش خوب بود و این بود که دور و برم هم اینجور ادما بودن.حالا میبینم دوستام ازدواج میکنن و بچه ها رو دعوت میکنن تو خونه های بزرگتر ناراحت میشم.خیلی دلم میخواد دوستام بیان پیشم اما حالا مجبورم فرار کنم.به نظرتون اینکه خونه رو بفروشم اشتباهه؟همه باهام مخالفت میکنن.بابام که ضایع کرد منو اما اونا جای من نیستنSad
نقل قول
۲۶-خرداد-۱۳۹۱, ۰۹:۳۱ عصر
ارسال: #7
هرچیم بری بزرگترشو رهن کنی بازم بهت میگن کوچیکه...به خاطر چند تا دوست خودت رو از صاحبخونه بودن میخوای بکنی مستاجر.....تو باید از زندگیت راضی باشی نه مردم عزیزم......فکر کن هر سال باید بری دنبال خونه بگردی جا به جا بشی وسایلت داغون بشه...تازه گیر صاحبخونه بد آیا بیافتی یا نه .....و خیلی چیزای دیگه....بهتره اینکارو نکنی دوستم...

من یقین دارم که هم اکنون آرزوهایم محقق شده اند و زندگیم درخشان شادمان و ایمن استHeart
نقل قول
 سپاس شده توسط Shiny ، Yasi Yasmina ، کاملیا ، tannaz
۲۶-خرداد-۱۳۹۱, ۰۹:۳۹ عصر
ارسال: #8
(۲۶-خرداد-۱۳۹۱ ۰۹:۲۳ عصر)Shiny نوشته است:  بچه ها من یه مشکلی دارم میخوام کمکم کنین.ما عروسی کردیم،یه خونه ٦٥ متری تو گیشا داریم که باباها دادن.حالا من رفتم تو این فکر که اینو بفروشیم یه خونه بزرگتر تو جای بهتر رهن کامل کنیم.با بقیه پول هم ماشینو عوض کنیم.ماشینم همونیه که تو خونه بابام داشتم.راستش با این مخارج و درامدی که داریم تا ٢٠ سال دیگه هم نمیتونیم ماشین و خونه بهتر بگیریم.واقعا ذخیره پولیمون با وام و خرج زندگی صفره.من همه دوستام پولدارن و من هنوز نتونستم خونمون دعوتشون کنم از خجالت.خودم تو ازدواجم دنبال پول نبودم و الان دارم اذیت میشم.بابام وضعش خوب بود و این بود که دور و برم هم اینجور ادما بودن.حالا میبینم دوستام ازدواج میکنن و بچه ها رو دعوت میکنن تو خونه های بزرگتر ناراحت میشم.خیلی دلم میخواد دوستام بیان پیشم اما حالا مجبورم فرار کنم.به نظرتون اینکه خونه رو بفروشم اشتباهه؟همه باهام مخالفت میکنن.بابام که ضایع کرد منو اما اونا جای من نیستنSad

اره عزیزم....فروش اشتباهه با این گرونی مگه بری دوباره یه جا بزرگتر بخری اما رهن اشتباهه........
ارزش پولت کم میشه
بعدا اینم نمیتونی بخری
درست تصمیم بگیر
نقل قول
 سپاس شده توسط Shiny ، Yasi Yasmina
۲۶-خرداد-۱۳۹۱, ۱۱:۳۴ عصر
ارسال: #9
عزیزم به نظر من اصلا خونتو نفروش . خونه ای که امسال رهن کنی سال بعد رهنش بیشتر میشه اما تو پولت همونه.اونوقت 5سال بعد ارزش پول فروش خونت حسابی اومده پایین اما اجاره ها حسابی بالا رفته.
نقل قول
 سپاس شده توسط Shiny
۲۷-خرداد-۱۳۹۱, ۱۱:۱۵ صبح
ارسال: #10
شاینی گلم به نظرم اصلا نباید این فکر به ذهنتم خطور کنه!

یکی از اقوام ما این حرکت شما رو چند سال پیش کرد نتیجه اینکه خونه 120 متری در یه منطقه خوب پونک که مال خودشون بوده شده یه 70 متری بلوار فردوس با ماهی 700 تومن اجاره!

اصلا اسن طرز تفکر اشتباهه که روت نمیشه دوستاتو دعوت کنی مطمئن باش خیلی بعیده اونا هم یه همچین فکری بکنن.من که دوست دارم مهمونی میرم با یه محیط گرم و یه صمیزبان خوش اخلاق مواجه شم چه 200 متر باشه خونش چه 40 متر!

خدای مهربون مراقب همه ی بچه ها باش.نی نی منم سالم نگهدارAngel
نقل قول
 سپاس شده توسط Shiny ، Yasi Yasmina ، mahshid ، ناناز ، پوپک68 ، mim mim
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام