• مرضیه محمدی
  • مهناز

خرید چه نوع سکه ای برای پس انداز بهتر است ؟(راهنمایی)

۴-خرداد-۱۳۹۲, ۰۷:۲۳ صبح
ارسال: #21
RE: خرید چه سکه ای برای پس انداز؟(راهنمایی)
برای پس انداز ربع سکه بهتره خانمی برای اینکه تقاضا برای خریدش همیشه بیشتره بنابراین قیمتش به نسبت نیم و تمام بالاتره. از خرید سکه gerami پرهیز کن که موقع خرید پول بیشتری باید پرداخت کنی.
و اکه پولت اینقدی هست که بتونی طلای بدون اجرت بخری خوب طلا بخر چون اصولا ضرر روی طلا برای اجرت بالای طلاست چون موقع خرید طلای دست یک شما پول مالیات و ویتریت و اجرت ساخت رو هم پرداخت می کنین که موقع فروشش اینا هیچکدوم محاسبه نمیشه. ولی طلای بدون اجرت در واقع به قیمت اصلی طلای اصلی نزدیکتره و ضرری روش نمی کنی و بزرکترین حسنش اینه که ازش می تونی استفاده کنی.

صبورانه
در انتظار زمان بمان !
هر چیز در زمان خودش رخ می دهد
باغبان حتی اگر باغش را غرق آب هم کند
درختان خارج از فصل خود میوه نمیدهند
نقل قول
 سپاس شده توسط shaparak103 ، khoshhalam ، erica ، پرنسس عشق
۴-خرداد-۱۳۹۲, ۱۲:۳۴ عصر
ارسال: #22
برای پس انداز همیشه تمام بعد نیم به صرفه تره
الان قیمت یک نیم 715 و تمام 1300 یعنی دو تا نیم میشه 1430 در صورتی که تمام 1300 هستش و حدود 130 هزار تومن به نفعه
تو مقایسه با ربع هم به همین نتیجه میرسید

خدایا بی نهایت شکرت ....
نقل قول
۴-خرداد-۱۳۹۲, ۰۵:۰۹ عصر
ارسال: #23

(۴-خرداد-۱۳۹۲ ۰۲:۵۹ صبح)مانیا 20 نوشته است:  من روز تولدم با پولام یه ربع سکه خریدم 170 الان نمیدونم چند شده
به نظرتون بفروشم یا میره بالاتر؟

تولدت کی بود مانیا ؟؟؟؟
کلی سود کردی الان شده حدودای 440 یکم کمتر یکم بیشتر در نوسانهBig Grin

رویایی دارم از جنس آزادی ....
نقل قول
  • گروه ژ
  • پیانو
۵-خرداد-۱۳۹۲, ۰۲:۳۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۵-خرداد-۱۳۹۲ ۰۲:۳۴ عصر توسط مانیا 20.)
ارسال: #24
اره شاپرک جون
من تیر پارسال گرفتم اینم همین جوری گرفتم خواهرم پول لازم بود داشت میفروخت جمعه بود گفتم بده من . بقیه ی پولام و برای جهیزیم چرت و پرت خریدم و کلا بی خود خرج شد میتونستم 4 تا ربع بخرم .
از فردای اون روی که من خریدم رو به سعود گذاشت .بنده خدا خواهرم خودش 220 خریده بود یه هو اومد پایین . کلا تو طلا خیلی شانس دارم همسرم تولدم یه زنجیر و پلاک برام خریده بود 1650 الان شده 2800 . هر چی طلا میخرم خیلی میره روش اما حالا دیگه پول ندارم چیزی بخرم Huh
نقل قول
 سپاس شده توسط shaparak103
۵-خرداد-۱۳۹۲, ۱۱:۰۱ عصر
ارسال: #25
من یه دوستی داشتم بچه کفففففف بازار بودش.
هیچ وقت یادم نمیره بهم گفتش هر چی پول داری سکه بخر ؟؟ دقیقا یادمه روز 16یا 17 مرداد بودش بهم گفتش سکه کامل قیمت کن .منم قیمت کردم 400 هزار تومان بودش. بهم گفتش سال دیگه چنین روزی قیمت سکه 1400 هستش .
واقعا از ته دل بهش خندیدم. گفت تو یک سال 1 میلیون بیاد رو سکه ..
قسم میخورم سال بعد همون روز سکه رو قیمت کردم قیمت سکه 1420 بودش .......
حسرت میخورم که اون دوسم رفتش ماشینشو فروخت ریخت پای طلا . سرمایش چند برابر شدش .
الان تو بازار هستش و حتی دیگه جواب تلفنهامو رو هم نمیده !!!!!

آرام باش،توکل کن،تفکر کن.
سپس آستین هایت را بالا بزن.
آنگاه دستان خدا را میبینی،که زود تر از تو دست به کار شده است
حضرت علی (ع)
نقل قول
 سپاس شده توسط shaparak103 ، sunsun ، erica ، parisan ، narcissus ، پرنسس عشق ، zibaye ziba ، تارا جان ، sevda khanum ، LaBelle
۲۹-تير-۱۳۹۲, ۰۵:۵۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۹-تير-۱۳۹۲ ۰۶:۰۰ عصر توسط saranajafi.)
ارسال: #26
بچه ها بنظرم برای یه آدم عادی که تو تجارت و بازار نیست کلا خریدش ریسکه،من سر عقدم ربع 210تومن بود،الآن خیلی بیشتر شده،من همینجوری سکه هامو که کادو داده بودن نگهداشتم برای روز مبادا

(۵-خرداد-۱۳۹۲ ۱۱:۰۱ عصر)SAFFRON نوشته است:  من یه دوستی داشتم بچه کفففففف بازار بودش.
هیچ وقت یادم نمیره بهم گفتش هر چی پول داری سکه بخر ؟؟ دقیقا یادمه روز 16یا 17 مرداد بودش بهم گفتش سکه کامل قیمت کن .منم قیمت کردم 400 هزار تومان بودش. بهم گفتش سال دیگه چنین روزی قیمت سکه 1400 هستش .
واقعا از ته دل بهش خندیدم. گفت تو یک سال 1 میلیون بیاد رو سکه ..
قسم میخورم سال بعد همون روز سکه رو قیمت کردم قیمت سکه 1420 بودش .......
حسرت میخورم که اون دوسم رفتش ماشینشو فروخت ریخت پای طلا . سرمایش چند برابر شدش .
الان تو بازار هستش و حتی دیگه جواب تلفنهامو رو هم نمیده !!!!!

دقیقا خودت داری میگی بازاری بود اما ماها که این چیزا زیاد سرمون نمیشه،دوستای من هروقت اینکارو کردن بیچاره شدن متاسفانه،اما منم اگه دوست بازاری داشتم که سرش میشد به حرفش گوش میکردم،اما غصه نخور عزیزم،تنت سلامتNew1

زندگی ایده آل منست ...
☻♥☻
\█/.\█/
.||. .||.
نقل قول
۲۹-تير-۱۳۹۲, ۰۶:۰۳ عصر
ارسال: #27
دوستای عزیز سکه نخرید ریسکش بالاست.. بنظر من سهام شرکتهای معتبر و بخرید هم سود خوبی داره و هم ریسکش کمتره..

چشمان تو
معنای تمام جمله های ناتمامی ست
که عاشقان جهان
دستپاچه در لحظه دیدار فراموشی گرفتند
و از گفتار بازماندند...

کاش می توانستم
ای کاش خودم را
در چشم های تو حلق آویز کنم
نقل قول
 سپاس شده توسط تارا جان
۸-مرداد-۱۳۹۲, ۰۱:۱۶ عصر
ارسال: #28
اگر سکه را برای طولانی مدت بخواین نگه دارن 100% ارزش داره؛ ممکنه کمی بیاد پایین ولی بعد حتماً کلی میره بالا

خدا جونم مرسی به خاطر اتفاقات خوب زندگیم Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط مامان گل دخترا
۸-مرداد-۱۳۹۲, ۰۱:۲۹ عصر
ارسال: #29

من تا مهر به پول سکه هام احتیاج دارم و الان دودلم بفروشم الان یا نگه دارم مهر بفرووشم

رویایی دارم از جنس آزادی ....
نقل قول
۸-مرداد-۱۳۹۲, ۰۱:۳۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۸-مرداد-۱۳۹۲ ۰۱:۳۹ عصر توسط Faara.)
ارسال: #30
(۴-خرداد-۱۳۹۲ ۰۷:۲۳ صبح)zahra sh نوشته است:  برای پس انداز ربع سکه بهتره خانمی برای اینکه تقاضا برای خریدش همیشه بیشتره بنابراین قیمتش به نسبت نیم و تمام بالاتره. از خرید سکه gerami پرهیز کن که موقع خرید پول بیشتری باید پرداخت کنی.
و اکه پولت اینقدی هست که بتونی طلای بدون اجرت بخری خوب طلا بخر چون اصولا ضرر روی طلا برای اجرت بالای طلاست چون موقع خرید طلای دست یک شما پول مالیات و ویتریت و اجرت ساخت رو هم پرداخت می کنین که موقع فروشش اینا هیچکدوم محاسبه نمیشه. ولی طلای بدون اجرت در واقع به قیمت اصلی طلای اصلی نزدیکتره و ضرری روش نمی کنی و بزرکترین حسنش اینه که ازش می تونی استفاده کنی.

نظرتون درباره ربع سکه کاملن غلط هست ، New3
سکه کامل ،نیم ،ربع و گرمی هرکدام وزنی از طلا دارن که باید براساس میزان وزنی که دارد در قیمت یک گرم طلا بدست میادبا قیمتی که هر کدام دارد حساب کنید که بیشترین حباب برای سکه گرمی و بعد ربع و کمترین حباب مال سکه کامله ،مثلا الان سکه گرمی ١٠٣هزارتومنه درحالی که یک سکه ١گرمی حدود ٢٤٥هزارتومن هست که بیش از ٢برابر قیمت واقعی شما پول حباب میدید(البتهیه اجرت کمی برای ضرب سکه هست ولی باین حال به همین صورت میتوانید متوجه شوید کدوم حباب بیشتری دارد)
لطفا اگر از چیزی اطلاع ندارید راهنمایی نکنید و باعث گمراهی دوستان نشید شاید براساس صحبت شما خرید یا فروشی انجام بدن لطفا لطفا لطفا
نقل قول
 سپاس شده توسط ya3aman
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام