• آذینرو
  • آرایشگاه مدیس

خرید چه نوع سکه ای برای پس انداز بهتر است ؟(راهنمایی)

۲۱-تير-۱۳۹۰, ۰۸:۴۲ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱-اسفند-۱۳۹۴ ۱۲:۴۴ عصر توسط admin2.)
ارسال: #1
خرید چه نوع سکه ای برای پس انداز بهتر است ؟(راهنمایی)
دوستای خوبم دوباره سلام...
میخواستم از افرادی که تو خط طلا و سکه هستن بپرسم:
برای خرید سکه و پس انداز اون برای مدت طولانی چه نوع سکه یی بهتره بخرم؟
ربع یا کامل؟؟؟
وکیوم یا غیر وکیوم؟؟
و چرا؟؟؟Huh

آخه یه مقدار کم پس انداز دارم که هر روز که میگذره از ارزشش کمتر میشه به فکرم زده که سکه بخرم...چون حالا حالاها نمیخوام این پول رو خرج کنم...

اما موندم چه سکه یی بگیرم.لطفا اگه میشه راهنمایی کنید.ممنونWink

اللهم عجل لولیک الفرج..
نقل قول
 سپاس شده توسط zeinab.mh ، shima 1366 ، Maryam290 ، maygolmohamadi8
۲۱-تير-۱۳۹۰, ۱۰:۵۲ صبح
ارسال: #2
RE: خرید چه سکه ای برای پس انداز؟(راهنمایی)
سکه فقط بانکی بخرید و تاریخ 86 به بعد. نوعش زیاد فرق نداره. معمولا سکه کامل میگیرن.
اما سکه های غیر بانکی رو به قیمت طلای خام ازتون بر میدارن. تاریخ هم هرچی قدیمی تر ، پول کم میکنن.
اگر بتونین طلای خام بخرید هم خوبه. یا طلای دست دوم به قیمت طلای بدون اجرت. باید آشنا داشته باشین. اینجوری همیشه قیمت جهانی طلا مشخصه. اما سکه تو ایران داستان عجیب غریبیه که دیگه حتما قضیه حباب و این داستانا رو خودتون بلدید.
نقل قول
 سپاس شده توسط مهنوش ، پرنسس عشق ، فندق ، تارا جان ، shima 1366 ، Maryam290
۲۱-تير-۱۳۹۰, ۱۱:۱۴ صبح
ارسال: #3
ممنون آقای نالیکس....سکه بانکی یعنی همون غیروکیوم دیگه؟؟؟ببخشید من خیلی تو این قضیه پیاده ام.....

در مورد قیمت ها و نوسانش هم میدونم تو ایران همیشه بایدم نتظر چیزهای غیرمنتظره باشم!

اما من خیلی دنبال سود و معامله نیستم...میخوام پولامو جمع کنم واسه آینده و دوران پیری!!اگه عمری باشه.

اللهم عجل لولیک الفرج..
نقل قول
 سپاس شده توسط shima 1366 ، Maryam290
  • بهرام بابایی
  • گروه ژ
۲۱-تير-۱۳۹۰, ۱۱:۵۶ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۱-تير-۱۳۹۰ ۱۲:۰۰ عصر توسط nilaa.)
ارسال: #4
سکه بانکی همین بهار آزادی ها هستن که الان 1گرمیش رو هم زدن ولی سکه هایی که به اسم پارسیان هستند اونا مثل طلایی خام هست و ارزش سکه رو نداره و از 8000 تومان دارن به بالا
به نظر من خرید سکه خیلی بهتر از خرید طلای دست 2هست و نوع سکه هم مهم نیست ربع باشه نیم باشه کامل باشه ولی سعی کن حتما" وکیوم شده باشه

سکه هایی که تاریخ ضربشون قدیمی تره با تفاوت چند هزار تومان کمتر خرید و فروش میشه ولی برای پس انداز خیلی فرقی نمیکنه چون اونم بمونه تاریخش قدیمی میشه و تفاوت قیمتش خیلی چشمگیر هم نیست

زندگی لحظه لحظه نو شدن است ساقه و ریشه و درو شدن است
نقل قول
۲۱-تير-۱۳۹۰, ۱۲:۲۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۱-تير-۱۳۹۰ ۱۲:۲۶ عصر توسط مهنوش.)
ارسال: #5
ممنون نیلاجون.....متوجه شدم!!
آره منم قصد دارم سکه بهارآزادی بخرم...ازین پارسیان ها خوشم نمیاد....

فکر میکنم برای من که خونه دار هستم و پس انداز قابل ملاحظه ای ندارم....همین سکه خریدن هرچندماه یکبار خوب باشه....
چون ما خانمها تو میانسالی خیلی محتاج میشیم و خیلی بده که پس انداز و پشتوانه نداشته باشیم....
از طرفی از کاربیرون هم خوشم نمیاد!

اگه راه بهتری کسی سراغ داره هم ممنون میشم بگه..برای پس انداز خانم های خونه دار.

راستی چرا وکیوم بهتره؟؟؟اینم خیلی برام جای سواله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اللهم عجل لولیک الفرج..
نقل قول
۲۱-تير-۱۳۹۰, ۱۲:۳۷ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۱-تير-۱۳۹۰ ۱۲:۳۹ عصر توسط zoha.)
ارسال: #6

سکه های وکیوم روشون اسم صرافی یا طلافروشی نوشته شده و شناسنامه دار هستن!
سکه غیر وکیووم رو از کجا بفهمن اصله یا نیست که برن یقه طرف رو بچسبن. پس به همین خاطر همیشه باید برای هر طلا و جواهری اسم و رسمش رو بخوایم.
درمورد خرید ربع یا کامل هم بگم که بستگی به حجم پولتون داره. اگه مثلا نمی دونی 2 تا نیم بخری یا 4 تا ربع، بهتره 1 نیم و دو تا ربع بخری. چون دو تا ربع ارزش بیشتری از یک نیم داره.
اما اگه 4-5 تومن داری، تا جایی که میتونی سکه کامل بخر، چون نگهداری اینها واقعا سخته. مگه اینکه صندوق امانات تو بانک داشته باشی... فعلا اینا به ذهنم رسید
نقل قول
 سپاس شده توسط saghar. ، تارا جان ، shima 1366 ، Maryam290
۲۱-تير-۱۳۹۰, ۰۲:۰۶ عصر
ارسال: #7
ضحی جون بازم ممنونم خیییییییلی!!!!

نه بابا پولم اونقدری نیست!!!احتمالا فعلا با یکی دوتا سکه کارم رو شروع کنم!!!!!

ان شالله چندسال بعد میزارمشون بانک.....فعلا که اونقدرا پولدار نشدم!

اللهم عجل لولیک الفرج..
نقل قول
۲۳-تير-۱۳۹۰, ۰۳:۴۳ عصر
ارسال: #8
سکه کامل بخری،ضرر کمتری میکنی،قبلا هم تو بخش سرویس طلا توضیح دادم،چندتا از فامیلامون طلا فروشن،میگن این جوری،تعداد سکه ها کم هست،ولی کارمزد و ضرر کمتری میکنی،

مثلا به جای خرید 2 نیم یا 4 تا ربع،،سکه تمام بهتره،چطوری؟

فرض کن از هر سکه 5 هزار کم کنند:
سکه تمام=5هزار
4ربع=20 هزار
2 نیم=10هزار

تمام این سود به جیب طلا فروش میره،
این کم کردن بر اساس سال ، یه قرارداد بین طلا فروشاست،2 هزار بیشتر نباید باشه،در غیر اینصورت،شکایت به اتحادیه!
در ضمن تهیه از بانک بهتر از طلا فروشی یا صرافیه،چون کارمزد کمتره،وضمانت شده است.
نقل قول
 سپاس شده توسط فندق ، تارا جان ، shima 1366
۲۳-تير-۱۳۹۰, ۰۸:۳۸ عصر
ارسال: #9
مرسی. جالب بود.
سوال کردید سکه بانکی یعنی بدون وکیوم ، نه سکه بانکی هم وکیوم داره. اگه بازش کنن نمیدونم چی بشه.
نقل قول
۲۷-ارديبهشت-۱۳۹۲, ۰۶:۴۶ عصر
ارسال: #10

بعضیا میگن سکه ی کامل بعضیا میکن ربع!!

واقعا کدومش بهتره؟؟؟؟
نقل قول
 سپاس شده توسط maman sorosh ، shima 1366 ، Maryam290
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام