• سالن زیبایی 27
  • چم

خرید خانه

۲۳-شهريور-۱۳۹۹, ۰۳:۲۶ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۳-شهريور-۱۳۹۹ ۰۳:۴۳ صبح توسط خانم فسقلی.)
ارسال: #8791
RE: خرید خانه
(۲۲-شهريور-۱۳۹۹ ۰۹:۲۴ صبح)'minoshi' نوشته است:  خانم فسقلی من نوشته های شما رو خوندم ولی زیاد سر در نیاوردم دیگه اینکه بقیه بشینن دربیارن که شما چقد پول داری و یا چقد میتونی جور کنی یکم توقع زیادیه
شما شفاف بگو چقد داری یا چقد میتونی جور کنی بهتر میشه راهنمایی کرد
بنظر من بخر حتما هم بخر اولویت اولت این باشه که جایی باشه که بتونی توش زندگی کنی واقعا، تمام سرمایه با کلی وام و قرض و قوله برای خرید خونه مگه چقد اون خونه رهن و اجاره میره که بخوای باهاش جای بهتر بری خودت مطمن باش کلی باید بزاری روش
ولی دو مورد رو بهت میگم بنا بر تجربه بنظر من اول زندگی وقتی پول هم کم داری جوریکه به خونه دلخواه تهران نمیرسه چندتا راه داری فکر میکنم شما ساکن شهرستان هستید یک راه اینکه همون شهرستان خونه بخرید چون پولش کمتر میشه احتمالا و یک چیزی میونه برا اجاره جای نسبتا خوب تو تهران
یک راه دیگه ش اینکه پردیس بخرید نمیدونم پردیس رفتید یا نه جای بدی نیست و از بعضی محله های تهران بهتره واقعا ولی اگر محل کارتون تهران باشه باید رفت و آمد رو در نظر بگیرید البته اگر شما کسی رو تهران ندارید و کلا عادتون زندگی تو شهر تهران نیست خیلی براتون راحتتر خواهد بود
مطمن باش با پولی که پردیس میخری فردیس و اینا نمیتونی همون خونه رو بخری چه از لحاظ متراژ و چه از لحاظ بافت و محلیت جای خوب و متوسط کرج هم الان کلی گرون شده گول فاصله رو کاغذ تهران و کرج هم نخور راه بسیار ترافیک داره و واقعا اعصاب خورد کنه

در مورد وام تقریبا هر وامی بهتر از وام مسکنه وام مسکن خیلی سودش زیاده ولی اگر شرایطشو دارید وام مسکن زوجین استفاده کنید سود و خرج و مخارج گرفتن خود وام نسبت به حالت خرید اوراق کمتره
در مورد قرض گرفتن خوبه بد نیست ولی باتوجه به بی ارزش شدن روز بروز پول از کسی قرض بگیرید که راه دستش و بدلش واقعا باشه
در مورد قیمت ها هم دیوار که الان قیمت نداره ولی متوسط قیمت مناطق مختلف تهران تو نت هست البته اسمش متوسطه بنظر من که حداقله
الان یکجای متوسط رو به خوب تهران مثلا منطقه 5 میشه که راحت بهت بگم یک خونه که بتونی توش نسبتا راحت زندگی کنی 2 تومن می افته 2 میلیارد اگر پولت نمیرسه به خرید تهران که البته واقعا من نمیدونم پول کدوم جوون معمولی ایی دیگه میرسه خودتو الکی علاف گشتن نکن همون اطراف تهران یا شهرستان بخر تا گرونتر نشده

من چندین ساله اینجام و می نویسم بعضیها دم از رکود و مگه چقد میخواد گرونتر بشه میزدن ولی خوب تجربه یکچیز دیگه نشون داد
خدا عاقبت ما رو بخیر کنه تو این مملکت کوفتی

اها اینم بگم بنظر من فروحتن طلا برای خرید خونه کار درستیه بخصوص اگر همسرت میخواد سند رو بنام شما بزنه و یا حتی سه دنگ سه دنگ باشه الان دور و زمونه قبل نیست که زنها هیچ کمک اقتصادی ایی نکن و فقط توقع داشته باشن اگر حالت سند زدن به نام شما و یا نصف نصفه تا جایی که میتونی کمک کن

در مورد عروسی هم بابا جان از این شرایط استفاده کنید و به اسم کرونا مراسم ساده و حداقلی بگیرید والا من عروسی نسبتا خوبی گرفتم ولی اصلا بهم خوش نگذشت همش استرس بود بعضی ها می گن عکس و فیلم که میمونه من میگم اونا هم واقعا مگه سالی چندبار ادم نگاه میکنه مهم فقط خاطره ایی که از اون روز میمونه بقیه ش کشکه تو جو مراسم و عکاسی و فلانی و بهمانی چکار کردن نیفت که اخرش کلی هزینه بیفایده کردی

سلام دوستمتصویر: /images/smilies/new/new1.gif
ممنون از این همه توضیح دقیقی که برام دادی و نوشتی تصویر: images/smilies/heart.gif
ما یک خونه داخل تهران پدرم قرار هست برامون بخرن به عنوان هدیه و هم اینکه چون اول زندگی به پسرامون خونه و ماشین دادن به منم میده. هم نزدیک خودشون قرار هست بخرن حالا دیگه قیمتشو نمیدونم ولی فکر کنم سمت جنت‌اباد شمالی میخوان بخرن شمال غرب تهران میشه مناسبت‌تر به نسبت جاهای دیگه‌اش شایدم پونک  یعنی همون حدود دنبالش هستن نزدیک هم باشه. چون سن و سالشون بالا هست منم زیادی وابسته هستم از طرفی اقای خواستگار هم از ۶ صبح میره سرکار تا ۱۰ شب تصویر: images/smilies/confused.gif افسرده میشم دور از خانواده باشم تنهایی تو خونه حالا هرچقدرم خودمو با درس و مشق سرگرم کنم.
اما ایشون میگن خودش میخواد خونه بخره! که نگن دوماد سرخونه شده و... من بهش پیشنهاد دادم طلا بفروشم چون کادو هم زیاد بهم میرسه برای عقد و عروسی و مناسبتا هم از طرف خانواده خودم هم خانواده خودش. ولی الان دو به شک شدم طلا بفروشم تصویر: images/smilies/biggrin.gif میگم همون وام رو بعدا بگیره بهتره یا یکم جمع کنه بعد بخره خودش چون حالت سرمایه گذاری هست نه برای نشستن چرا من طلاهامو بفروشم بعد دیگه نمیشه بخرم با این حقوق بنده خدا. ۵ و نیم ثابت میگیره گاهی پایان نامه و مقاله انجام میده تا ماهی ۲۰/۳۰ تومن هم درآمدش میشه ولی متغیر هست. محل کارشم بستگی داره اضافه حقوق بدن و مأموریت و این‌ها...تصویر: images/smilies/undecided.gif چون خرجای تهرانم بالاست حقوقش در حد خورد و خوراک میشه فکر کنم! 
پس انداز خودش هم الان در حد ۲۰۰/۳۰۰ هست که بخشی دست مردم هست بخشی جای دیگه سرمایه گذاری کرده مابقی توی حساب خوابونده برای خرج مراسم و کادو و اینطور چیزا که بخره! یعنی تا وقتی عروسی‌مون نگرفتیم نمیشه همچین ریسکی کرد. 
عروسی‌ام من خوشم نمیاد از مجالس شلوغ در حد درجه یک و اینا ولی همه مراسمات رو میگیریم چون تک دخترم خانواده‌ام قبول نمی‌کنن. بعد خودمم توی دلم میمونه نگیرم مراسم این چیزا یکبار اتفاق میفته نمیشه از همه خواسته‌هام بگذرم واسه خاطر پول جمع کردن واسه اقاییتصویر: images/smilies/biggrin.gif اونم درک میکنه میگه باید باشه بعدا توی دلت نمونهتصویر: /images/smilies/new/embarrased.png
حالا ماشین ثبت نام کردم منتظرم ببینم اسمم در بیاد شاید یکی از ماشینارو فروختیم ولی خب بازم انگار من دارم پولشو میدم میخوام یکم خودشو تکون بده تصویر: /images/smilies/new/3 (12).gif 
راستی میگفت از روی خونه‌ی مامانش اینا تا ۱۵۰ تومن میتونه وام بگیره یکبار ازم پرسید بگیرمش گفتم نه حالا یکم که بگذره جلوتر بریم حساب کتاب کنیم شاید بگم اونو بگیره اگر اقساطش کمتر باشه که وام زوجین نگه داریم شاید چند سال دیگه بخوایم خونه خودمونو بزرگتر کنیم واسه اون باشه. حیفه برای مستأجر ادم بره زیربار قرض و قسط. 
منظورم از کمک کردن خانواده‌اش بودن دیگه بالاخره پدر من داره خونه و ماشین میده کل جهازم کامل خریده خب متقابلا اونا هم باید کمک کنن اگرم نکردن خودش باید تلاش کنه حالا وام ازشون بخواد بدن بهش یا اینکه یک شکل دیگه کمکش کنن. خونه‌های پردیس هم الان گرون شدن البته! اما بنظر خودم پردیس خیلی خیلی بهتر از پرند و فردیس و کرج و جاهای دیگه ست. چون فاصله‌اش تا شرق ۲۰ دقیقه ست نرفتم ولی یکی از دوستانم اونجا خونه خریدن چند وقت دیگه میخوان برن سر زندگی شون. مامانش اینا تهران پارس زندگی میکنن. پارسال فاز ۸ خریدن دو خوابه ۶۰۰ میلیون. الان شده ۸۰۰ میلیون همون جا. ولی شنیدم میگن فاز ۱۱ خیلی باحاله انگار توی مه زندگی میکنی. برای اینده خوبه حالا چند ماه دیگه مشخص بشه مراسمات مام تمام بشه بعد برنامه‌اش میچینیم ولی وام زوجین برای الان ما با حقوق محدود مناسب نیست چون دوتاشو بگیریم اقساطش میشه ۵ خرده‌ای! خیلی ریسک بزرگی هست. دیگه چیزی نمیمونه بخوریم. منم که فعلا قصد سرکار رفتن ندارم میخوام کلاسای زبانم تموم کنم دوره‌اش بعدم برای دکتری بخونم. دیگه تایمم پر میشه. بیشتر دنبال راهی هستم که از جیب خودش کم کم بذاره کنار.
حالا بهش گفتم کم کم بهم پول بده سکه بخرم. یکم پشت گوش میندازه ولی راضیش میکنم در نهایت. چون طلای زینتی بخریم بعد دلم نمیاد بفروشم سکه باز خوبه. کادوهای عقدم سکه و اینا به داماد میدیم حساب کردم نزدیک ۷۰ جمع میشه واسه‌مون به قیمت امروز همونارو با سکه‌ که خودش بخره کم کم جمع بکنه اندازه یک وام مسکن میشه منم طلاهامو نفروختم. خانواده خودشم اگر سکه بدن میفروشیم واسه خونه ولی طلای زینتی نه. 

بنظرم مه سیما حرف خوبی زد اجازه بدم خودی نشون بده
البته تا حالا هرکاری گفتم انجام داده بنده خدا
تا همین چند شب قبل میگفت پردیس خوب نیست یعنی مخالف سرسخت!!! بعد من اون لحظه هیچی بهش نمیگم یکم که میگذره باهاش حرف میزنم قانع میشه گوش میده در نهایت. همیشه‌ام میگه فکر اقتصادیت خوبه. تا الانم هرکاری گفتم انجام داده کلی سود کرده. همین چند وقت پیش که پول داد نیم سکه خریدم میگفت چرا رشد نمیکنه من دیگه طلا نمیخرم به درد نمیخوره و فلانه. امروز شد ۶ تومن! هی بهش میگفتم صبر کن گرون میشه باور نمیکرد. یکم اولش لج میکنه ولی در نهایت کوتاه میاد. پارسال اسم پردیس میاوردم انگار فحشش دادی بخدا مردم ارزوشون هست اونجا خونه بخرن این خودش تا حالا نرفته خودمم نرفتم ولی عکساش توی دیوار هست تر و تمیز و نوساز متراژاشم بالا هست حتی برای زندگی اولش ادم نداشته باشه باز هم خوبه تا مستأجری وسایل ادم خراب بشه توی این گرونی اساس کشی. تو این چند شب که حرفش زدیم شرایط براش توضیح دادم از خواب و خیال اومد بیرون میگه خوبه پردیس هم گفتم بهش گرون شده افسوسم خورد که پارسال به حرفم نکرد نخرید. میتونست از اون خونه‌های فاز ۱۱ که در حال ساخت و تحویلی بودن بخره گوش نداد میگفت خونه باید یک جایی باشه که ادم بتونه بهش سر بزنه. ( تصورش فکر کنم این بود همه با چماق وایستادن خخخخ)‌ ولی الان بهش گفتم به جای اینکه مثلا سمت یافت اباد یا اندیشه بخوایم بخریم که جنوب تهران هست اون شمال شرق تهران چند وقت دیگه رشد میکنه متروش اکی میشه کلا وصل میشه به تهران مثل نارمک دیگه! نارمکم چند سال پیش همه میگفتن وای چه بده وای فلانه الان یک ۵۰ متری نمیتونی بخری متری ۳۵ اینا هست! داخل تهران خیلی بهتره خریدن ولی برای ما که پولمون کم هست و قصدمونم نشستن توش نیست و میخوایم بدیم مستأجر اطراف تهران که تا چند وقت دیگه وصل میشه گزینه بهتری هست. بعدم پردیس رو به رشد هست ولی مناطق متوسط رو به پایین رشدشون کردن ینی افزایش قیمت که دارن با توجه به تورم!!! ولی هم اینکه اون نوساز و دلباز و بزرگتر هست هم اینکه رشدش بیشتر میشه بعد میفته سمت شمال شرق. مطمئنم تا چند سال دیگه مثل مناطق لاکچری طور میشه که دیگه کسی نمیتونه بخره.

آشنایی: ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
دوستی: ۱۳۹۸/۹/۲۶
خواستگاری: ۹۹/۹
آزمایش خون:۹۹/۹
بله برون:۹۹/۹
عقد محضری: ۹۹/۹/۹

انتخاب های من بستن

لباس عروسی و نامزدی: مزون لیذا

نقل قول
۲۳-شهريور-۱۳۹۹, ۰۸:۳۴ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۳-شهريور-۱۳۹۹ ۰۸:۳۶ صبح توسط minoshi.)
ارسال: #8792
عزیزم من نمیدونستم پدرتون میخواد خونه بخره براتون
حتما بگیر و به همسرت اجازه دخالت نده به اسم خودت هم سند بزن

افرین به پدر شما که بین دختر و پسرش فرق نمیزاره
در مورد کمک خانواده پسر بله باید در حد توانشون کمک کنن و من با شما موافقم در این مورد

نقل قول
 سپاس شده توسط artatam ، خانم فسقلی
۲۶-مهر-۱۳۹۹, ۱۱:۵۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۶-مهر-۱۳۹۹ ۱۱:۵۷ عصر توسط ناناز عروس.)
ارسال: #8793
(۲۹-مرداد-۱۳۹۹ ۱۱:۲۱ صبح)'mehrasa20001' نوشته است:  
(۲۹-مرداد-۱۳۹۹ ۰۹:۱۸ صبح)'ناناز عروس' نوشته است:  سلام....
چقدر اینجا خلوته...
راهنمایی میخوام. کسی هست؟ تصویر: images/smilies/heart.gif

بپرس عزیزم
تاپیک فعال بشه بچه ها میان در حد توان راهنمایی میکنن
تصویر: /images/smilies/new/new1.gif

ممنون عزیزم. راستش سر یک دو راهی وحشتناک گیر کرده بودم برای یک سرمایه گذاری ملکی... بالاخره تصمیممون رو گرفتیم و خدا رو شکر تا الان راضی هستیم...

خانم فسقلی 
عزیزم به خرید خونه سمت کرج هم فکر کن. به نظرم کرج هم جای رشد داره به دید سرمایه گذاری بلند مدت. 
یعنی بین خرید خونه سن بالا یه جای خیلی درب و داغون تهران با یه خونه روپا تو یه محله نسبتا خوب کرج، احتمالا انتخاب کرج منطقی تر باشه...
نقل قول
 سپاس شده توسط خانم فسقلی
  • خرید اقساطی
۲۷-مهر-۱۳۹۹, ۱۲:۳۹ صبح
ارسال: #8794
تصویر: images/smilies/heart.gif
سلام دوستان
ممنون بابت مشاوره ها و راهنمایى هاتونتصویر: /images/smilies/new/new1.gif
اگر خدا بخواد این هفته قرار شد خونه بخریم فردا میره دنبال خونه عکساشونو میفرسته هر کدوم پسندیدم بخره سندشم به اسم من میزنه هرکارى کردم واسه پردیس و پرند راضى نشد تصویر: images/smilies/biggrin.gif

آشنایی: ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
دوستی: ۱۳۹۸/۹/۲۶
خواستگاری: ۹۹/۹
آزمایش خون:۹۹/۹
بله برون:۹۹/۹
عقد محضری: ۹۹/۹/۹

انتخاب های من بستن

لباس عروسی و نامزدی: مزون لیذا

نقل قول
۳-آبان-۱۳۹۹, ۰۲:۵۵ عصر
ارسال: #8795
بچه ها سلام. من سمانه مامان صدرام البته این اسم کاربری جدیدمه.اون یکی یادم رفت. یادتون هست میخواستم خونه بخرم هر روز می رفت بالا و نشد رفتم رهن کردم. الان دو تا خونه تو محله تهرانپارس و میدون آزادی دارم تو اندرزگو رهنی نشستم. خونه ی خوبی هست ولی بچه ها با اینکه خونه باغ متاسفانه صاحبخونه و خونواده اش(چهارتاخواهر و برادر) خیلی گیر میدن بچه ها نرن پایین و توی باغ بازی نکن و فلان ساعت فقط در یک راهروی کوچیک بازی کنن خلاصه خستته تون نکنم. روی اعصاب هستن ایرادهاشون و خیلی مالک مستاجر می کنن. . الان موندم در دو راهی اگه کلا خونه ها رو بفروشم و جمع و. جور کنم یه شصت نو متررری قیطریه می تونم بخرم. (دوتا بچه ناهمجنس دارم)
. اگه برم شهرک محلاتی (دوستم اونجا هستن) می تونم صدمتر بخرم نوساز. دوستم میگع خیلی ارومه. اینجا با اینکه جای پارک قیطریه هستم ولی اندرزگو خیلی شلوغه شبا ویراژ ماشین صداش میاد. خونه هم که رهن کردم علاوه برمشکل صابخونه خیلی سرو صدا داره البتع خیلی شیک و دلبازه ولی طرف راه بره صداش پایین میاد. همسایه طبقه بالایی ما دوتا پسر داره گاهی کلافه ام می کنن. حالا موندیم امسال تمدید کنیم یا کلا قید اینجا رو بزنیم یه بزرگتر سوهانک و محلاتی واون و را بخریم. خیلی استرس داریم تاجمع جور شدن. مستاجرهامون موعدشون تابستون هست اما موعد خونه خودمون دی هست. تو برزخ هستم بچه ها. بمونم چندسال یا ریسک کنم همه رو بفروشم برم خونه خودم بی منت صابخونه. شما بودین چیکاز می کردین؟
نقل قول
 سپاس شده توسط پری سیما 89 ، خانم فسقلی
۳-آبان-۱۳۹۹, ۰۳:۰۷ عصر
ارسال: #8796

سلام عزیزم
سمت محلاتی اگر اهل حجاب و ماهواره و این داستانا هستی اصلا نرو
همه سپاهین نمیتونی ماهواره نصب کنی یه جو بدی داره
ولی سوهانک و شهرک لاله و بلوار اوشان و ازگل و منطقه ی اراج واقعا مناطق خوب و خلوت بدون سر و صدایی هستن آدماشم همه تحصیلکرده و جزو اقشار خوب جامعه هستن
خودم ازگل هستم الان نزدیک دو ساله
خونه ی مامانمم بلوار اوشان توی ارتشه از هر دو واقعا راضیم
نقل قول
 سپاس شده توسط پری سیما 89 ، *آن‌شرلی*
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام