• آرایشگاه مدیس
  • جوهرات نوبل

خرید خانه

۲۲-مرداد-۱۳۹۸, ۱۲:۳۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۲-مرداد-۱۳۹۸ ۱۲:۴۸ عصر توسط Samira_M73.)
ارسال: #8741
RE: خرید خانه
(۲۲-مرداد-۱۳۹۸ ۱۲:۱۰ عصر)'minoshi' نوشته است:  دوست عزیز وقتی کسی خودش وام داره چرا باید بیاد بده به شما ؟ مگر اینکه خودش هم سود و منفعتی ببره چطور حساب کردید که وام مسکن از بانک خوب نیست ولی وام مسکن از شخصی که داره خریدن خوبه
اون شخص همه هزینه هایی که کرده برای وام و یکمقدار سود خودشم درنظر میگیره وگرنه چرا باید بفروشه حالا بر فرض که یکی باشه بکم راضی باشه سند خونه نمیشه بنام شما باشه وام خونه بنام یکی دیگه اینطوری بانک قبول نمیکنه (وام خونه اصلا پولش رو دست شما یا اون فرد نمیده بانک پول رو به فروشنده میده فقط بشرطی که کسی که وام به اسمشه خریدار خونه باشه و سند یا بخشی از سند بنامش بشه)
توصیه می کنم اینکارای غیرقانونی رو فراموش کنید که جز ضرر و هزینه و دردسر بیشتر نداره براتون

بله قطعا اون طرف خودش سود میکنه چون اینطوری که توی آگهی ها نوشتن، وام 160 میلیونی رو حدود 30 میلیون میفروشنتصویر: /images/smilies/new/huh.png
وام مسکن قطعا خیلی خوبه ولی ما اگه پیش خرید کنیم دیگه 80 تومن جداگانه نداریم که بزاریم بانک مسکن و مجبوریم از وام بدون سپرده(اوراق ) استفاده کنیم که خب سودش نسبت به وام 80 تومنی بیشتره و مهم تر اینکه در نهایت حدود 40 تومن وامش هم کمتره
اونایی که وامشون رو میفروشن میگن بعد از پرداخت سه قسط وام رومیشه انتقال داد و به نام شما میشه ولی من خودم این روش رو راه مطمئنی نمیدونم. اینجا هم سوال پرسیدم گفتم شاید کسی اطلاعاتی داشته باشه که
 بتونم با تکیه بر اون اطلاعات خودمو قانع کنم و ریسک این کارو بپذیرمتصویر: images/smilies/confused.gifتصویر: images/smilies/confused.gif
و الان با مشورت های شما دوستان کلا بیخیال این کار شدم

پولمون در کل کم نیس ولی توی بازه های مختلف چند ماهه به دستمون میرسه یا باید صبر کنیم تا اواخر سال یا اوایل سال دیگه تا پولمون کامل بشه و بریم دنبال خونه یا باید پیش خرید کنیم
توی ایران که ادم از قیمت های فردا هم خبر نداره ما ترجیح میدیم ریسک های پیش خرید رو به جون بخریم(البته همه تحقیقات باید در مورد سازنده و ملک و ...انجام بشه) ولی حداقل یه ملکی رو معامله کرده باشیم و بدونیم داریم برای چی تلاش میکنیم در غیر این صورت باید کلی دوندگی برای وام های مختلف بکنیم و بعد سر فرصت مثلا اوایل 99 برم دنبال خونه حالا شاید خونه دلخواه رو پیدا کنیم شاید هم پیدا نکنیم
و اینکه درسته که مسکن داره تو رکود میره و خیلی جاها گفتن قیمت پایین اومده ولی هنوووز خیلی از مالک ها قیمت های فضایی میزارن رو ملکشون.

و اینکه من الان بخوام پیش خرید کنم مثلا خونه 80متری یا 75 متری میتونم بگیرم ولی اگه صبر کنم تا پول تکمیل بشه و خونه آماده بخرم باید 65 متری بگیرم :/
پیش خرید خوبیش اینه که تو خونه رو با قیمت الان اوکی میکنی ولی همه پول رو الان به طرف نمیدی و بیشتر پول رو طی مراحل مختلف پرداخت میکنی

به قول شازده کوچولو:
"توهم یه روز دلت اهلی یه نفرمیشه"
اون روزحتما حالتو میپرسم...
نقل قول
۲۲-مرداد-۱۳۹۸, ۰۴:۴۸ عصر
ارسال: #8742
عزیزم برای پیش خرید سند نداری وام مسکن نمیتونی بگیری. صاحبخونه هم خیلی بخواد راه بیاد یه مبلغی رو بذاره موقع سند بدی بهش، دیگه بعد از سند منتظر نمیمونن که بری روش وام بگیری
نکته دیگه اینکه خرید ۳۰ تومن وام دیگه هر چی میخواستی به بانک سود بدی رو داری به دلال میدی، خوب ۱۰۰ تومن وام اوراق بخری با ۲۰ تومن جعاله بهتر نیست؟ تازه زود و بی دردسر درست میشه نگران هم نیستی
مشکل پیش خرید اینه که نمیتونی وام رو سندش بگیری. علاوه بر نگرانی های دیگه در مورد اعتماد به فروشنده و ...
نقل قول
 سپاس شده توسط liyane ، nazgol22 ، Samira_M73
۲۲-مرداد-۱۳۹۸, ۰۶:۴۵ عصر
ارسال: #8743

سمیرا
پیش خرید من خیلیا دیدم مثلا اخر سال٩٦پیش خرید کردن بعد سازنده سریع ساخت و اخر٩٧تحویل داد تقریبا دو برابر سود کردن
یکی میشناشم اخر٩٦پیش خریذ کرد الان تازه تکمیل شده اونم ٢.٥برابز سود کرد
به شرطی که بتونی پولش مرحله به مرخله بدی اگه بتونی و توان دادن اقساط داشته باشه خوبه و سازنده و ملک همچی خوب باشه
واینکه من چون خودم دنبال خونه بودم اصلا وام مسکن اوراق کمتر از بدون اوراق نیس فقط پول اوراق میدی و سودش بیشتر
چون مثلا برای شهر متوسط ٨٠میگن میدن بعد دوتا ٢٠تمن دگه برای تعمیر و غیره میدن
کلا میشه١٢٠بعد حدىد٨تمن هم میشه جعاله
برای تهران باز ١٦٠میدن حدود١٢تمن فکرکنم میشه جعاله
چون مقدار جعاله کم شده مقداری
سودش١٧درصد که ١٠سال طول میکشه بازپرداحتش خیلی به صرفه میصرفه
هر وام دگه بگیری قسط اینقدز نیس یا مبلغ پول بانک نکه میداره و بهت نمیده

خدایا شکرت
نقل قول
 سپاس شده توسط Samira_M73
  • گروه ژ
  • اساطیر
۲۳-مرداد-۱۳۹۸, ۰۸:۴۸ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۳-مرداد-۱۳۹۸ ۰۸:۵۳ صبح توسط Samira_M73.)
ارسال: #8744
بله سند گفتن حداقل 6 ماه طول میکشه. باید پول رو یه طوری جور کنی با رهن دادن خونه یا از جای دیگه بعد که سند اومد پول رو جایگزین کنیم

اره نازگل جان منم هرکسی رو دیدم از پیش خرید سود کرده مخصوصا کسی مثل ما که پولمون کم کم به دستمون میرسه ولی باید از سازنده و ملک و... مطمئن باشی .
دیروز زنگ زدم بانک مسکن گفت برای تهران 100 وام اوراق (زوجین) + 20 وام جعاله + 20 بدون سپرده و اوراق ،در مجموع 140 میشه ،هزینه اوراق هم تقریبا 13 م اینا میشه
دقیقا هرطور حساب میکنم وام از خود بانک مسکن خیلی بهتره

به قول شازده کوچولو:
نقل قول
۲۳-مرداد-۱۳۹۸, ۰۹:۰۶ صبح
ارسال: #8745
سمیرا جان اینی که گفتی برای سند اولی هست؟ من همسرم سند به نامش هست میخواستم ببینم من میتونم وام بگیرم؟ بدون سپرده گذاری با این شرایط که گفتی؟

من بینهایت خوشبختم Lub
خدایا شکرت
نقل قول
۲۳-مرداد-۱۳۹۸, ۱۰:۲۸ صبح
ارسال: #8746

ببین به شوهرت وام میدن به توهم میدن بدون سپرده فقط با خرید اوراق
مال شوهرت مقدارش کمتره وام معمولی مسکنه مال تو مثل وام اولی هاست اگه بخواید هردوام بگیدید باید به اسم هردو بخوره سند

خدایا شکرت
نقل قول
۲۳-مرداد-۱۳۹۸, ۱۲:۵۲ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۳-مرداد-۱۳۹۸ ۱۲:۵۳ عصر توسط Samira_M73.)
ارسال: #8747
(۲۳-مرداد-۱۳۹۸ ۰۹:۰۶ صبح)'lili_61' نوشته است:  سمیرا جان اینی که گفتی برای سند اولی هست؟ من همسرم سند به نامش هست میخواستم ببینم من میتونم وام بگیرم؟ بدون سپرده گذاری با این شرایط که گفتی؟

این مبلغ ها برای زوجین مسکن اولی هست ولی شما هم چون سندی به نامتون نیس میتونید از اوراق انفرادی مسکن اولی استفاده کنید . همسرتون هم اوراق میتونن بگیرن ولی مبلغش یکم کمتر میشه
اما در این صورت سند باید به نام همسرتون هم بشه

به قول شازده کوچولو:
نقل قول
۲۴-مرداد-۱۳۹۸, ۰۸:۰۸ صبح
ارسال: #8748
نازگل جان کدوم شهر پیش خرید کردن
اگر سازنده هاشون کارشون اینه معرفی کنید
پیش خرید کردن خوبه ولی من چون دو مورد مشکل دار دیدم دور و برم چشمم میترسه

ولی بچه ها درسته ادم هر چه زودتر دست بجنبونه بهتره ولی در مورد مسکن الان دیگه دوره آغاز شده مثل سالهای 93 و 94 البته شدیدتر

نقل قول
۲۶-مرداد-۱۳۹۸, ۰۹:۳۹ صبح
ارسال: #8749
آره عزیزم الان اکثرا میگن که مسکن رفته توی رکود حداقل دو ساله ولی به نظر من به هیچ چیز توی این کشور نمیشه اتکا کرد، با هر حرف و حرکتی از سمت غرب ممکنه دوباره باز مسکن و دلار و ...بهم بریزه
ولی واقعا کاش ثابت بمونه قیمت ها.... Sad

به قول شازده کوچولو:
نقل قول
۲۶-مرداد-۱۳۹۸, ۱۰:۰۸ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۷-مرداد-۱۳۹۸ ۰۹:۳۷ صبح توسط پنجره خاطرات.)
ارسال: #8750
سلام.بچه ها من دارم خونمو میفروشم.سمت شهران منطقه 5.متاسفانه بدلیل رکود بازار فقط دلالها دارن خرید و فروش انجام میدن. و خونرو 100 زیر قیمت میخرن منم تصمیم گرفتم بدم به مصرف کننده یکی مثل خودم که کمتر قرض کنه اگر کسی 750 نقد داشته باشه با وام اولی میتونه بخره(قیمت کل ۹۵۰) اگر کسی میشناختین بهم خبر بدین 09337876139
58 متر
7ساله
1 خوابه
پارکینگ و انباری و آسانسور
4 طبقه دو واحدی

لباس عروسم اجاره میدم کار مزون تاج محل.تاپیک اجاره لباس عروس
ص46
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام