• دکتر فاطمه خانی زاده
  • علیوثوق

خرید بعضی از وسایل خانه و جهیزیه توسط داماد

۱۹-مرداد-۱۳۹۷, ۱۰:۰۵ صبح
ارسال: #1911
Star RE: خرید بعضی از وسایل خانه و جهیزیه توسط داماد
ما رسم داریم داماد یخچال و تلویزیون و میز تلویزیون و یه تخته فرش رو میگیره.سرویس ظرف و قابلمه و ی پتو و پتو مسافرتی و یه تشک و اینا هم میدیم.
البته مثلا بعضی ها میگن مبل با داماده.ولی اکثرا با عروسه جزو سرویس چوبه.
در کل به نظرم وقتی میگن زندگی مشترک یعنی خیلی چیزا رو میشه با هم بگیرن.
نقل قول
 سپاس شده توسط نسترن 2016 ، hadis sh
۱۹-مرداد-۱۳۹۷, ۰۱:۰۵ عصر
ارسال: #1912
RE: خرید بعضی از وسایل خانه و جهیزیه توسط داماد
تو خانواده ما اصلا رسم نیست داماد وسیله بخره همه چیزو عروس میخره ولی سر نامزدی منو خواهرم که به فاصله ی هفته از هم بود پدرم به هردو داماد گفت باید یخچال فرش تلوزیون میز تلوزیون و ی دست رخت خواب بخرید خداروشکر هردوتا بدون هیچ حرفی قبول کردن مخصوصا همسر خودم که خدایی هیچی نگفت . گذشت تا رسیدیم به مراسم بله برون خواهرم که وقتی داشتن دفتر بله برونو مینوشتن که داماد چی باید بخره یهو خواهر داماد گفت بیزحمت به جای یخچال بنویسید ماشین لباسشویی چون مادربزرگمون میخواد به داماد ماشین لباسشویی کادو بده. تصویر: images/smilies/huh.gif ما همه شوکه شدیم اخه قیمت ماشین لباسشویی کجا یخچال کجا و چون پدر مادرم خیلی ساده و مظلومن ساکت شدن و هیچی نگفتن ولی خاله بزرگمه که سرش درد میکنه واسه اینجور چیزا خیلی شیک برگشت به خواهر داماد گفت نخیر نمیشه همون یخچالو که شرط کردیم باید بخرید

خواهر داماد: تصویر: images/smilies/angry.gif

خالم: تصویر: images/smilies/cool.gifتصویر: /images/smilies/new/wink.png

ما:تصویر: /images/smilies/new/3 (12).gifتصویر: images/smilies/biggrin.gif

اینگونه نقشه خواهر داماد نقش براب شد و همون یخچالو خریدن

نامزدی 1 مهر 95
عقد 1 اردیبهشت 96
عروسی 1 شهریور 97

نشود فاش کسی انچه میان من و توست
تا اشارات نظر نامه رسان من و توست

نقل قول
 سپاس شده توسط Sarakora ، پری سیما 89 ، hadis sh
۱۹-مرداد-۱۳۹۷, ۰۱:۴۳ عصر
ارسال: #1913

طرف ما رسم اینه داماد سرویس چوب ، یخچال ، لباسشویی، گاز، تی وی با پسر
فرش هم با دو طرف
عملا دختر هیچی با خودش نمیبره ! 

بی تابم و با تاب و توانی که ندارم ، دلتنگِ تو ام ، ای تو همانی که ندارم ...
نقل قول
 سپاس شده توسط پری سیما 89 ، hadis sh ، liyane ، mahtab87
۳۰-ارديبهشت-۱۳۹۸, ۰۱:۱۱ عصر
ارسال: #1914
مادرمن ترک تبریزه اونا به دختر جهیزیه کامل میدن حتی سرویس نقره فرشم باید دستباف باشه ولی داماد باید خونه داشته باشه و اینه شمعدون نقره بده سر خواهرم خانواده داماد با اینکه ضعشون خوب بود هیچی خرج نکردن داماد هم دانشجو بود 2تا اپارتمان اجاره میدن با 2تا حقوق بازنشستگی میخواستن برن کانادا ادامه تحصیل پدرم هم هیچی نگفت حتی اینه شمعدون و حلقه و ساعت عروسم ماخریدیم عقدم ما هزینه کردیم بابام نذاشت به داماد فشار بیاد میگفت دانشجویه پدر و مادرش باید شعور داشته باشن ولی حالا اینقدر پررو شدن که از پسرشون به بهانه های مختلف پول میگیرن حتی الان که بچه دار شدن کلن خوبی از حد بگذرد نادان خیال بد کند خرج باید از هردوطرف باشه نه اینکه فقط یه طرف خرج کنه
نقل قول
 سپاس شده توسط پری سیما 89 ، Zhinaa ، فانوس دریا ، Tinaaa91
۹-خرداد-۱۳۹۸, ۰۴:۴۶ عصر
ارسال: #1915
سلام کسی کرمانشاهی اینجا هست؟میدونید رسم جهزیه دادن به دختر چقدره تو اینجا و چیا رو باید بگیره؟البته پدرم برای تحصیلاتم خیلی هزینه کرده و مدرک تحصیلی بالا با شغل عالی در اینده(هنوز درسم مونده) دارم.سرویس صوتی و تصویری و یک جفت فرشو میدونم دیگه چی جز اینا

خوشحالي از تو شروع ميشود
نه از رابطه هايت
نه از كارت
نه با پول هايت
خوشحالي از خود تو شروع ميشود
نقل قول
۱۶-تير-۱۳۹۸, ۰۲:۴۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۶-تير-۱۳۹۸ ۰۲:۴۳ عصر توسط سودی عروس.)
ارسال: #1916
ای بابا چقدر اسپم میزارید !!

khodaya shokretتصویر: images/smilies/heart.gif

آتلیه : لیلیوم / تشریفات : صدف / آرایشگاه : ؟ 
نقل قول
۲۶-مرداد-۱۳۹۸, ۱۲:۵۸ صبح
ارسال: #1917
من مشهدی ام شوهرم کرمانی. کرمانیا رسمشون کل جهیزیه پای دختره و منم باباییم فوت کرده و وقتی ک اومدن خواستگاریم 
مامانم و شوهرم بدون اینکه عنوان کنن کدوم خونواده چی بخره گفتن ما رسم و رسومات و بیخیال میشیم و توافقی باهم میریم خرید و منم قاطی نکردن اصلا ولی الان به مشکل خوردیم شوهرم میگه باید ب رسم کرمان همشو شما بخرین مامانم میگه من توانم نمیکشه باید یخچال و لباسشویی و سرویس چوب و تلویزیون و فرش و شوهرم بخره از طرفی خونواده شوهرم هیچ کمکی ب شوهرم نمیکنن و شوهرم باید خودش هم عروسی بگیری هم جهیزیه تهیه کنه الان هم شوهرم به مشکل خورده نمیتونه بخره میگه من فقط میتونم یخچال و تلویزیون بخرم هم اینک مامانم فقط با 20میلیون میخاد واسه من جهیزیه تهیه کنه هم مامانم ندارع هم شوهرم تو شرایط بدی گیر کردم اگه حقو بدم ب شوهرم مامانم ناراحت میشه اگ حقو بدم ب مامانم شوهرم ناراحت میشه هردوشونم ناراحتن سر جهیزیه ی من . وام ازدواجم ک اینقدر سخت کردن شرایط ضامنو ک نتونستیم بگیریم واقعا نمیدونم چیکار کنم تو شرایط خیلی بدی گیر کردم از طرفی ام نمیدونم رسم اصلی مشهد چجوریه نمیتونم کمکی ب شوهرم بکنم مامانمم ک چیزای سنگین انداخته پای شوهرم میگه این رسم ما مشهدیاس کسی میتونه راهنمایی کنه منو لطفا؟ خعلی شرایطم بده امیدوارم کسی تو این شرایط گیر نکنه تصویر: /images/smilies/new/crying.png

نقل قول
۲۶-مرداد-۱۳۹۸, ۰۸:۵۴ صبح
ارسال: #1918

خوب عزیزم مجبور نیستی جهیزیه کامل ببری تا جایی که میشه وسایل مهم و ضروری رو بخرین بقیه رو خورد خورد بعدا میخرین
این همه غصه نداره که

عقد : 98/02/07
شروع زندگی عاشقانه مون : 1398/08/08

ممنون میشم دعا کنید ما هم بتونیم خونه بخریمتصویر: /images/smilies/new/new2.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط سحری... ، ایدا ... ، mahboubeh71
۲۳-آبان-۱۳۹۸, ۱۲:۴۵ صبح
ارسال: #1919
ما نامزدیم شوهر جان میگه یا جهیزیه بخر یا اگر نمیخوای پولشو بذار بانک ماهی یه مقدار بگیر وسایل هم کامل خودش داره ولی چون فعلا بیکاره میترسم به هوای پول سود دیگه سر کار نره چی کار کنم؟
نقل قول
۲۳-آبان-۱۳۹۸, ۰۵:۰۴ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۳-آبان-۱۳۹۸ ۰۵:۰۶ صبح توسط heven.)
ارسال: #1920
(۲۶-مرداد-۱۳۹۸ ۱۲:۵۸ صبح)'Parysa' نوشته است:  من مشهدی ام شوهرم کرمانی. کرمانیا رسمشون کل جهیزیه پای دختره و منم باباییم فوت کرده و وقتی ک اومدن خواستگاریم 
مامانم و شوهرم بدون اینکه عنوان کنن کدوم خونواده چی بخره گفتن ما رسم و رسومات و بیخیال میشیم و توافقی باهم میریم خرید و منم قاطی نکردن اصلا ولی الان به مشکل خوردیم شوهرم میگه باید ب رسم کرمان همشو شما بخرین مامانم میگه من توانم نمیکشه باید یخچال و لباسشویی و سرویس چوب و تلویزیون و فرش و شوهرم بخره از طرفی خونواده شوهرم هیچ کمکی ب شوهرم نمیکنن و شوهرم باید خودش هم عروسی بگیری هم جهیزیه تهیه کنه الان هم شوهرم به مشکل خورده نمیتونه بخره میگه من فقط میتونم یخچال و تلویزیون بخرم هم اینک مامانم فقط با 20میلیون میخاد واسه من جهیزیه تهیه کنه هم مامانم ندارع هم شوهرم تو شرایط بدی گیر کردم اگه حقو بدم ب شوهرم مامانم ناراحت میشه اگ حقو بدم ب مامانم شوهرم ناراحت میشه هردوشونم ناراحتن سر جهیزیه ی من . وام ازدواجم ک اینقدر سخت کردن شرایط ضامنو ک نتونستیم بگیریم واقعا نمیدونم چیکار کنم تو شرایط خیلی بدی گیر کردم از طرفی ام نمیدونم رسم اصلی مشهد چجوریه نمیتونم کمکی ب شوهرم بکنم مامانمم ک چیزای سنگین انداخته پای شوهرم میگه این رسم ما مشهدیاس کسی میتونه راهنمایی کنه منو لطفا؟ خعلی شرایطم بده امیدوارم کسی تو این شرایط گیر نکنه تصویر: /images/smilies/new/crying.png

عزیزم منم مشهدیم ولی شب بله برون وسایلی رو که به عهده ی همسرم بود نوشتیم و امضا کرد، درسته چند تکه بزرگ با داماد ولی اون وسایلی رو که عروس میخره با این گرونیا بیشتر از داماد در بیاد کمتر نمیشه
بعدم مگر جهیزیه دادن وظیفه ی خانواده ی دختر دارن لطف میکنن جهیزیه میدن 
خیلی از این وسایل جهیزیه جنبه تزیینی داره وسایلی رو بخرید که جز ضروریات هر چیزی هم کم بود بعد انشاالله وارد زندگی شدین میخرین

جلسه ی اول خواستگاری 1397/6/7( شب عید غدیر)
بله برون1397/9/6
عقد 1397/9/8
عروسی 1398/4/13(ولادت حضرت معصومه)تصویر: images/smilies/heart.gif
خدایا شکرت
نقل قول
 سپاس شده توسط نورا بانو ، پری سیما 89 ، mahtab87
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام