• دکتر فاطمه خانی زاده
  • علیوثوق

خرید بعضی از وسایل خانه و جهیزیه توسط داماد

۲۳-مهر-۱۳۹۶, ۰۷:۵۵ عصر
ارسال: #1881
RE: خرید بعضی از وسایل خانه و جهیزیه توسط داماد
(۲۳-مهر-۱۳۹۶ ۰۵:۴۰ عصر)Maryam_pedram نوشته است:  
(۲۳-مهر-۱۳۹۶ ۰۴:۱۰ عصر)takdune نوشته است:   سلام دوستان
من یخواستگار دارم کرد سنندج ولی تهران زندگی میکنن میگن رسم نداریم دختر جهیزیه بیار داماد جهیزیه میخره گسی از سنندج هست؟ این واقعا راست؟ بنظرتون یکم ضایع نیست جلو فامیلا ک بگن دختر جهیزیه نبرده؟! بابا مامانم میگن اصلا اینجوری نمیشه باید جهیزیه ببری ازون ورم خانواده خواستگارم میگن ما رسم نداریم همین ک دختر بهمون بدین کافیه جهیزیه نباید بیاره من دوست دارم خودم جهیزیه ببرم ک بعدها جای حرفو حدیث نمونه بنظرتون چیکار کنم؟

اره منم شنیدم بعضی جاها پسر جهاز میخره خودش. چ ایرادی داره. اصلا ضایع نیست چون خودشون میگن رسم دارن. بنظرم بزار اونا هرچی میخوان بخرن تو فقط یه سری چیزای دکوری و چیزایی ک دوس داری رو برای جهازت اضافه کنی بخر

ممنون جواب دادی عزیزم

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم...تصویر: /images/smilies/new/angel.png
نقل قول
۲۳-مهر-۱۳۹۶, ۱۰:۵۰ عصر
ارسال: #1882
(۲۳-مهر-۱۳۹۶ ۰۴:۱۰ عصر)'takdune' نوشته است:   سلام دوستان
من یخواستگار دارم کرد سنندج ولی تهران زندگی میکنن میگن رسم نداریم دختر جهیزیه بیار داماد جهیزیه میخره گسی از سنندج هست؟ این واقعا راست؟ بنظرتون یکم ضایع نیست جلو فامیلا ک بگن دختر جهیزیه نبرده؟! بابا مامانم میگن اصلا اینجوری نمیشه باید جهیزیه ببری ازون ورم خانواده خواستگارم میگن ما رسم نداریم همین ک دختر بهمون بدین کافیه جهیزیه نباید بیاره من دوست دارم خودم جهیزیه ببرم ک بعدها جای حرفو حدیث نمونه بنظرتون چیکار کنم؟

دمشون گرم که میگن ما اینجوری رسم داریم. آخه الان خونواده پسرا هرچی وظیفشون هم هستو انجام نمیدن، هر رسمی هم داشته باشن میگن ما تهران زندگی میکنیم مث رسم تهران انجام میدیم، تازه آخرش همونم انجام نمیدن خود پسر نهایتا میخره و خونواده اش هیچ کمکی نمیکنن.
عزیزم حالا که اونا اصرار دارن که جهیزیه رو خودشون بدن، اولا که ضایع نیس، ثانیا برای جلوگیری از حرف و خدیث آینده میتونید پدر مادر شما بجای جهیزیه همون پولو بدن مثلا ماشین بخرن برات و به شکل کادو سر عروسی یا عقد بهت بدن. اینجوری خیلی قشنگتره.

نقل قول
 سپاس شده توسط takdune ، مرضیه هستم ، nazgol22
۲۸-مهر-۱۳۹۶, ۰۷:۴۰ عصر
ارسال: #1883
(۲۳-مهر-۱۳۹۶ ۱۰:۵۰ عصر)tamana_65 نوشته است:  
(۲۳-مهر-۱۳۹۶ ۰۴:۱۰ عصر)'takdune' نوشته است:   سلام دوستان

دمشون گرم که میگن ما اینجوری رسم داریم. آخه الان خونواده پسرا هرچی وظیفشون هم هستو انجام نمیدن، هر رسمی هم داشته باشن میگن ما تهران زندگی میکنیم مث رسم تهران انجام میدیم، تازه آخرش همونم انجام نمیدن خود پسر نهایتا میخره و خونواده اش هیچ کمکی نمیکنن.
عزیزم حالا که اونا اصرار دارن که جهیزیه رو خودشون بدن، اولا که ضایع نیس، ثانیا برای جلوگیری از حرف و خدیث آینده میتونید پدر مادر شما بجای جهیزیه همون پولو بدن مثلا ماشین بخرن برات و به شکل کادو سر عروسی یا عقد بهت بدن. اینجوری خیلی قشنگتره.

اخه من همه ی ترسم ازینکه مبادا بعدا بهم تیکه بندازن جهیزیه نیاوردی جدا ازینم با خود پسره که حرف زدم راجبش چون وضع مالیشون از ما بهتره برگشته گفته بابات هرچقدرم که جهیزیه بده بپای جهیزیه ای که مامانم بده نمیرسه منم دلچکین شدم که چرا اینطوری گفته

نقل قول
۲۸-مهر-۱۳۹۶, ۱۱:۴۵ عصر
ارسال: #1884
بله عزیزم کردها رسمون اینجوری حالا یه رسمه دیگه هم دارند که مهریه دختر رو همون اول میدن حالا نیمدونم قرار مهریه شما رو هم از اول بدن یانه

سلام میشه لطفا برام دعا کنید . سپاسگذارم.
نقل قول
 سپاس شده توسط takdune
۶-آبان-۱۳۹۶, ۱۲:۳۶ صبح
ارسال: #1885
برای من که خانواده شوهرم  چیزی به عنوان جهاز به شوهرم ندادن .وهمه چی از میز تلویزیون وتلویزیون وفرش ... خودم گرفتم .البته خودمم دوست نداشتم اونها چیزی بدن چون همه چی خودم گرفته بودم دیگه چه کاری بودتصویر: /images/smilies/new/3 (12).gif
نقل قول
۱۱-آذر-۱۳۹۶, ۰۲:۵۲ عصر
ارسال: #1886
(۲۸-مهر-۱۳۹۶ ۱۱:۴۵ عصر)'نازنین امیری' نوشته است:  بله عزیزم کردها رسمون اینجوری حالا یه رسمه دیگه هم دارند که مهریه دختر رو همون اول میدن حالا نیمدونم قرار مهریه شما رو هم از اول بدن یانه

چیزی درمورد پرداخت مهریه نگفتن ولی درمورد شیربها خواستن بگن که ما گفتیم منسوخ شده رسم شیربها
عزیزم شما کردی؟! امکانامکانش هست من تو خصوصی چنتچنتا سوال بپرسم ازتون؟!

نقل قول
۱۱-آذر-۱۳۹۶, ۱۰:۰۹ عصر
ارسال: #1887
(۱۱-آذر-۱۳۹۶ ۰۲:۵۲ عصر)'takdune' نوشته است:  
(۲۸-مهر-۱۳۹۶ ۱۱:۴۵ عصر)'نازنین امیری' نوشته است:  بله عزیزم کردها رسمون اینجوری حالا یه رسمه دیگه هم دارند که مهریه دختر رو همون اول میدن حالا نیمدونم قرار مهریه شما رو هم از اول بدن یانه

چیزی درمورد پرداخت مهریه نگفتن ولی درمورد شیربها خواستن بگن که ما گفتیم منسوخ شده رسم شیربها
عزیزم شما کردی؟! امکانامکانش هست من تو خصوصی چنتچنتا سوال بپرسم ازتون؟!

سلام نه من کرد نیستم یه همسایه کرد داشتیم رسمشون رو اونا بهمون گفتن به دخترشون جهاز ندادن و گفتن رسمان هست .

سلام میشه لطفا برام دعا کنید . سپاسگذارم.
نقل قول
 سپاس شده توسط takdune
۱۷-دي-۱۳۹۶, ۱۲:۱۹ صبح
ارسال: #1888

سلام دوستان خرید وسایل بعنوان شیربها در لیست جهاز باید بیاد؟
فقط قید بشه یا بنویسن شیربها؟

دوستان برای برطرف شدن مشکلمون یه صلوات میفرستین و دعا میکنید خیلی محتاجیم

تصویر: http://uupload.ir/files/t2b_mmmmmmmm500x651_1444474694239369.jpg
نقل قول
۱۷-دي-۱۳۹۶, ۱۱:۵۴ صبح
ارسال: #1889

(۱۷-دي-۱۳۹۶ ۱۲:۱۹ صبح)'amour.alone' نوشته است:  سلام دوستان خرید وسایل بعنوان شیربها در لیست جهاز باید بیاد؟
فقط قید بشه یا بنویسن شیربها؟

عزیزم بستگی داره دیگه خب بعضیا قید میکنن که یه مقدار مبلغی به عنوان شیر بها بگیرن یا اینکه مثلا یه سری از وسایل داماد بگیره به نظرم چون رسم به این موضوع دارید قید بشه بهتره 

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
 سپاس شده توسط amour.alone
۱۷-دي-۱۳۹۶, ۰۱:۵۲ عصر
ارسال: #1890

یعنی قید بشه که این وسایل شیربهاس درسته؟

دوستان برای برطرف شدن مشکلمون یه صلوات میفرستین و دعا میکنید خیلی محتاجیم

تصویر: http://uupload.ir/files/t2b_mmmmmmmm500x651_1444474694239369.jpg
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام