• دکتر فاطمه خانی زاده
  • علیوثوق

خرید انواع فرش (دستبافت )

۷-آذر-۱۳۹۶, ۰۶:۳۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۷-آذر-۱۳۹۶ ۰۷:۰۱ عصر توسط 136383.)
ارسال: #601
RE: خرید انواع فرش (دستبافت )
(۷-آذر-۱۳۹۶ ۰۶:۰۶ عصر)�'Dokhtar aftab' نوشته است:  فکر کنم دوستمون دیگه فهمیده اون عکس مال چه فرشیه..حالا واسه باقی دوستان میگن فرش تبریزهتصویر: images/smilies/biggrin.gifتصویر: images/smilies/rolleyes.gifتصویر: /images/smilies/new/3 (12).gif

عزیزم کاشان و کاشمر ربطی به هم ندارن.کاشمر برای مشهده
کاشان یکی از فرشهای خیلی خوبه.البته بستگی به جنسش داره

خیلی ممنون از پاسختون تصویر: images/smilies/heart.gif
​آره عزیزم میدونم کاشمر و کاشان دو شهر کاملا متفاوت هستنتصویر: images/smilies/biggrin.gifتصویر: /images/smilies/new/wink.png
​آخه فرشای کاشان هم قیمتشون خیلی مناسبه واسه خاطر همون تو پست قبلیم عنوانش کردم
​اما طرح و رنک فرشای کاشمر با قیمت های مناسبشون بدجور چشمم رو گرفته
​ترجیح میدم فرش دستباف ارزون قیمت بخرم تا ماشینی
​البته برا 9 ماه دیگه میخوام خرید کنم و از الان دارم تحقیق میکنم و طرح و رنگها رو میبینم

(۷-آذر-۱۳۹۶ ۰۶:۱۹ عصر)'مینو' نوشته است:  
نقل قول: 

واسه من کاشانه.ببین مامان من و اغلب اقوام من همگی فرش کاشان داشتن. ی عمر تو خونشون بوده. اتفاقا فرش خوبیه .
از چه لحاظ میگی کیفیت پایین؟ رنگ؟ نقشه؟ فرش کاشان هم ربز بافت داره نمیدونم گل ابریشم داره .همه جوره داره.. تو همین مایه ها  فرش  فرش نایین هم هست که من شخصا از لحاظ نقشه بیشتر دوستش دارم.

خیلی ممنون از اینکه جواب دادینتصویر: /images/smilies/new/new1.gif
​نظرتون راجع به فرشای نایین چیه؟تصویر: images/smilies/rolleyes.gif

صـــــــــدای خنده های خدا را میشنوی؟؟؟؟دعاهایت را میشنود و به آنچه محـــــــــــال میپنداری میخندد.
نقل قول
۷-آذر-۱۳۹۶, ۱۱:۲۱ عصر
ارسال: #602
فرشای من نائینه.فرش نائین که خیلی خوشگل و با کیفیته.البته همه ی این ها بستگی به جنسش داره

http://www.naein-carpet.com/fa/gallery.p...B%8C%D9%86

پسرم این دنیا جسارت زندگی میخواهد،نه اسارت زندگی
اولین زندان تو بودن در بند من است
اما یادت باشد اگر در من حبس نشوی هیچ وقت به ازادی نمیرسی
تصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط 136383
۸-آذر-۱۳۹۶, ۱۱:۱۵ صبح
ارسال: #603
سلام

دوستان توی تهران جایی و میشناسین بتونم قالیچه طرح ماهی پیدا کنم؟

92/08/04 = شروعی جدید Heart

لحظه ها را دریاب که چشم فردا کور است ...

.
نقل قول
۸-آذر-۱۳۹۶, ۱۲:۱۱ عصر
ارسال: #604

بچه ها فرش دستباف اگه کثیف شه چیکار باید کرد واقعا ؟
من شنیدم قالی شویی های معتبر ۲-۳ میلیون می گیرن برای شست و شوی فرش های ابریشم !
منطقی نیست واقعا .

شکوفه های بهاری و فرشته ی ما با هم میان رو زمین تصویر: /images/smilies/new/angel.png

نقل قول
۸-آذر-۱۳۹۶, ۱۲:۴۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۸-آذر-۱۳۹۶ ۱۲:۴۹ عصر توسط Dokhtar aftab.)
ارسال: #605
(۸-آذر-۱۳۹۶ ۱۲:۱۱ عصر)'TiTi 92' نوشته است:  بچه ها فرش دستباف اگه کثیف شه چیکار باید کرد واقعا ؟
من شنیدم قالی شویی های معتبر ۲-۳ میلیون می گیرن برای شست و شوی فرش های ابریشم !
منطقی نیست واقعا .

کلا شستن فرشهای دستبافت تو خونه کار خیلی سختیه.پدر من فرش فروش هستن.کلا توصیه اینه که زیاد فرش و نباید شست.چه تو خونه چه قالی شویی چون از کیفیت فرش کم میشه.اونایی که تو خونه میشورن اول غبار گیری میکنن..از قدیم یادمونه با چوب میزدن به فرش که گرد و غبار و خاکش بره.همین کارم خیلی حساسه نباید طوری ضربه زد که تار و پود از بین بره
البته الان که همه جارو برقی هی میکشن فرشها غبار زیادی نداره.بعد موقع شست و شو نباید از اب گرم استفاده کرد چون ممکنه فرشها رنگ پس بده
کلا قالی شویی بیرون  هم ممکنه به فرش اسیب بزنه.بخاطر این میگن جای معتبر باید داد
کلا خیلی کار سختیه..اما بهتره فارغ از هزینه بدین بیرون بشورن

طریقه صحیح استفاده از شامپو فرش1- قبل از شامپو کردن حتما" روی فرش را جارو کنید.2- یک لیتر آب و دو فنجان شامپو فرش را درون ظرفی ریخته و خوب هم بزنید تا کف کند (هربار این کار را تکرار کنید).3-کف شامپو فرش را با یک تور یا اسفنج روی فرش بمالید. حرکت اسفنج بر روی فرش باید به آرامی صورت پذیرد؛ (زیرا فقط پرز فرش شما کثیف شده) است.توضیح: اگر به جای کف شامپو از آب آن استفاده کنید، فرش نه تنها تمیز نمی شود، بلکه لوچ و چسبنده شده و دیرتر خشک می شود، زیرا رطوبت به ریشه های فرش رسیده و ریشه ها در محیط مرطوب می پوسند و اگر چند بار این کار را تکرار کنید، به مرور زمان فرش شما حتما"می پوسد.کف شامپو فرش کثافات روی پرزهای فرش را در خود حل کرده و ظرف نیم ساعت در مجاورت اکسیژن هوا ناپدید می شود که در این مدت نباید روی فرش راه بروید.4- از قسمت بالای فرش شروع به کار کنید تا روی قسمت هایی که کف شامپو را مالیده اید، راه نروید.5-پس از نیم ساعت یک دستمال زبر و یا تور پرده را روی فرش بمالید (این عمل را در جهت خواب فرش انجام دهید)، ‌سپس با یک جاروی زبر یا جاروی چوبی آن را به سمت خواب فرش جارو بزنید.6-حالا با یک برس قدیمی فرش خود را شانه کنید. این کار باعث می شود پرزها سر جای خود قرار بگیرند و فرش شما نرم و زیبا به نظر برسد و شما با دیدن آن لذت ببرید.

(۸-آذر-۱۳۹۶ ۱۱:۱۵ صبح)'hasti_atishpare' نوشته است:  سلام

عزیرم بازار عباس اباد میتونین برین کلا  حجره ههی فرش فروشیه

این پیج و هم ببینید

http://www.iran-carpet.com/fa/product/six-meter

پسرم این دنیا جسارت زندگی میخواهد،نه اسارت زندگی
اولین زندان تو بودن در بند من است
اما یادت باشد اگر در من حبس نشوی هیچ وقت به ازادی نمیرسی
تصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط TiTi 92
۸-آذر-۱۳۹۶, ۰۱:۲۶ عصر
ارسال: #606
نقل قول: 

این پیج و هم ببینید

ممنون
بازار عباس آباد کجاست عزیز؟
من فرشام ماهی تبریزه الان خونه رو بزرگتر کردیم و چند تا قالیچه لازم داریم ولی خب میخوام تا به تا نشه خونمونتصویر: /images/smilies/new/huh.png

92/08/04 = شروعی جدید Heart

لحظه ها را دریاب که چشم فردا کور است ...

.
نقل قول
۸-آذر-۱۳۹۶, ۰۱:۴۵ عصر
ارسال: #607

(۸-آذر-۱۳۹۶ ۰۱:۲۶ عصر)'hasti_atishpare' نوشته است:  
نقل قول: 

این پیج و هم ببینید

ممنون
من فرشام ماهی تبریزه الان خونه رو بزرگتر کردیم و چند تا قالیچه لازم داریم ولی خب میخوام تا به تا نشه خونمونتصویر: /images/smilies/new/huh.png

خوده بازار تهران هم خوبه. فقط اینکه حواست باشه ی سری نمیدونم دلالن؟ چی هستن؟ مشتری جور کنن .از سره بازار گیر میدن به ادم که فرش میخوای. بهشون اهمیت نده بگو نه. خودت برو بازار فرش. اینا کارشون اینه مشتری میبرن. چند درصد از فروش فرش ماله اینا میشه. سرت رو بنداز پاییین بگو کمک نمیخوام. اونجا دنیایی از فرش دستبافته. برای خرید عجله نکن. برو تک تک حجره ها رو ببین قیمت بپرس. تو ی چیزای فرش دقت کن. استاندارد بودن سایز و نمیدونم بافت مرتب و کج نیودن گوشه فرش و نو بودن بوی شامپو فرش ندادن و رنگبندی. چنتا حجره بری دستت میاد چی به چیه .از فرشت چنتا عکس ببر تو گوشیت. دقت کن که عکسی که انداختی رنگش تاحد ممکن با واقعیت یکی باشه. فرش رو انتخاب کردی حتما بیار تو حیاط اونجا زیره نور طبیعی خورشید هم ببین که همون باشه. چون زیره نور لامپ فرش ممکنه رنگهای مختلفی نشون بده.

خدا جــــــــــــــــــــــــون شکرت

بابت همه خوبیهایی که به من دادی .بابت زندگی مشترکم.بابت همسر دوست داشتنیم.بابت این همه احساس قشنگی که تو خونه ام جاریه.....شکرت خداAngel

نقل قول
 سپاس شده توسط hasti_atishpare ، marjantt ، دخمل
۸-آذر-۱۳۹۶, ۰۱:۵۹ عصر
ارسال: #608
نقل قول:ممنون

بازار تهران طرح ماهی داره در سایز و رنگهای مختلف، البته خودتون بهتر میدونید که فرش دستبافت خیلی تنوع رنگ نداره (انتهای بازار کفاشها - البته الان دیگه کفاش نمیبینی همش لوازم آشپزخونه و خونه است- ورودیش دقیقا پشت سبزه میدونه)
من برای خرید فرش خودم که رفتم همین چند ماه پیش طرح ماهی زیاد دیدم
موفق باشی تصویر: /images/smilies/new/smiling.png

نقل قول
 سپاس شده توسط hasti_atishpare
۸-آذر-۱۳۹۶, ۰۴:۳۵ عصر
ارسال: #609

بازار تهران خیلی تنوع داره ولی آدم نمی فهمه بهش میندازن یا نه .
فرش فروشی های معروف تر مثل شفقی تبریز مطمین ترن . نه ؟
قیمتشون خیلی بیشتر از بازاره ؟

شکوفه های بهاری و فرشته ی ما با هم میان رو زمین تصویر: /images/smilies/new/angel.png

نقل قول
۱۰-آذر-۱۳۹۶, ۱۰:۳۰ عصر
ارسال: #610

(۸-آذر-۱۳۹۶ ۰۴:۳۵ عصر)'TiTi 92' نوشته است:  بازار تهران خیلی تنوع داره ولی آدم نمی فهمه بهش میندازن یا نه .
فرش فروشی های معروف تر مثل شفقی تبریز مطمین ترن . نه ؟
قیمتشون خیلی بیشتر از بازاره ؟

]چیزی که من دیدم واقعا قیمتهای بازار تهران بهتره. فقط اینکه باید حوصله خرج داد و عجله تو خرید نکرد. راستش من چند باری که رفتم اونجا دلم سوخت . دریایی از فرشهای دستبافت . از طرفی همشون دارن مگس میپرونن. خوب نمیچرخه وضعشون. بابت همین چونه هم بزنی راضی میشن. بیشترشون فرشها رو چکی خریدن و له له میزنن واسه ی مشتری. اون چیزایی که من میدونستم تو خرید رو تو دوتا پست قبلتر گفتم.
من ی فرش 12 متری داشتم ی 10 سالی بود بابام به نیت من خریده بود با ی بدبختی عوضش کردم شد دوتا 6 متری. با اینکه ی مقدار کیفیت فرش ام پایین تر اومد و ی مقدارم تازه سر دادم بازم از معامله ای که اونجا کردم راضی ام. چند وقت قبلش هم دوتا 6 متری کاشان واسه خواهرم گرفته بودیم از اونجا.
بابای من ی دوست فرش فروش داره که هر چی کلاه خواسته سر بابام گذاشت. والله ادم با غریبه راحت تره. میشه مقایسه کنه . تخفیف بگیره.
من اگه بازم بخوام فرشی بگیرم بدون تردید بازار میرم.

خدا جــــــــــــــــــــــــون شکرت

بابت همه خوبیهایی که به من دادی .بابت زندگی مشترکم.بابت همسر دوست داشتنیم.بابت این همه احساس قشنگی که تو خونه ام جاریه.....شکرت خداAngel

نقل قول
 سپاس شده توسط TiTi 92 ، hasti_atishpare ، marjantt ، (*ســارا*)
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام