• باغ vp
  • تقی زاده

خانوم هایی که شاغلین درآمدتونو چطور خونه شوهر خرج میکنید؟؟؟ً

۲۰-خرداد-۱۳۹۷, ۱۰:۰۰ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۰-خرداد-۱۳۹۷ ۱۰:۰۲ صبح توسط نینا.)
ارسال: #831
RE: خانوم هایی که شاغلین درآمدتونو چطور خونه شوهر خرج میکنید؟؟؟ً
مرسی عزیزم من خوندم نظراتت رو الان برای خودمو پاک میکنم
درست میگی منع کردن بدتر میکنه منم همینکارو کردم یعنی نشستم بهش گفتم اما متاسفانه دوس نداره من درجریان باشم اینو برای خودش ی حقی در نظر میگیره که بدون اطلاع من در این زمینه هرکاری حق داره بکنه.

بهرحال خیلی ممنونم ازینکه وقت گذاشتی

پروردگارا به من آرامشی بده تا بپذیرم آنچه را که نمیتوانم تغییر دهم
نقل قول
۳۰-خرداد-۱۳۹۷, ۱۱:۰۲ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۳۰-خرداد-۱۳۹۷ ۱۱:۰۵ صبح توسط ساحل آرامش.)
ارسال: #832
من خودم کارمند و شاغلم اما عزیزم شغلش آزاده و برای خودش دفتر کار داره . اوایل از من پول قرض میگرفت زمین ـ خونه و .. بنام خودش میخرید و میفروخت و بعد چند ماه پول منو پس میداد. اول میگفت سود پولم رو بهم میده یکی دو بار داد اما دیگه یادش رفت منم با شوخی به روش آوردم اونم با شوخی جواب داد و دیگه به روش نیاوردم پیش خودم گفتم چه کاریه خودم دست به کار میشم حالا من با پولم خونه  بنام خودم و ی زمین تو منطقه خیلی خوب با شراکت هم خریدیم یعنی به نام هر دومون هست . اسم نوشت برای ماشین ایران خودرو برای ی مرحله از پرداخت  باید 20 میلیون دوباره میداد . شیطون تو ی لحظه عاشقانه و حساس بهم گفت برای تسویه حساب خودت میدونی پول میخوام الان ماشینو که داریم نمیفروشم معلوم نیست تو این بازار خودرو کی بهمون تحویل بدن بعد بدون ماشین چکار کنیم . منم شش دونگ حواس جمع با ظاهر مظلوم گفتم خودت میدونی دار و ندارم رو گذاشتم واسه زمین با لحن خاصی بهش گفتم میخوای طلاهام رو بفروشم گفت نه حرف طلا رو نزن میدونم اگر داشتی میدادی . رفت از برادرش  و یکی از دوستاش قرض کرد و من ندادم (( راستش فقط به شما میگم داشتم اما  تنها پس انداز باقی مانده بود و باید دست بهش نمیزدم )) .
نقل قول
 سپاس شده توسط النازی ی ی ، Elmira-Ml94
۳۰-خرداد-۱۳۹۷, ۱۱:۰۶ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۳۰-خرداد-۱۳۹۷ ۱۱:۰۷ صبح توسط Sepid72.)
ارسال: #833
یه وقتا این تاپیک منو به فکر فرو میبره
رفتارا خیلی متفاوته برخوردا خیلییی فرق داره
من یا همسرم هرکدوم پول بخواد،اون یکی بگه ندارم و بعدا بفهمیم داشته،همه چی خراب میشه بینمون...
ما وام ازدواجمون توی بانکه
یه بار بحثمون شد من تو عصبانیت گفتم اصن پول خودمو برمیدارم فلان کارو میکنم.
شوهرم تا دو روز ناراحت بود.این حرف یکی از سنگین ترین حرفا محسوب میشه واسش
نمیدونم این درسته که واسه من انقد سخته پذیرشش،یا نه ما اشتباه میکنیم که اینقد منوتو نداریم.
هیچوقت نمیفهمم راه درست واحد چیه
اصن وجود داره یانه

دوستی:92
عقد:95
عروسی:97/6/9تصویر: images/smilies/heart.gif
باغ تالار شادي:عالي
آرايشگاه مريم تقدسي:عالي
لباس عروس ل-اسپوزا:عالي
لباس داماد پيركاردين:عالي
موزيك افشار:عالي
آتليه آداك:عالي
گل طهرون:عالي
خدايا شكرت
نقل قول
 سپاس شده توسط حلما :)
  • گروه ژ
  • خرید اقساطی
۱۱-مهر-۱۳۹۷, ۰۴:۲۵ عصر
ارسال: #834
(۳۰-خرداد-۱۳۹۷ ۱۱:۰۶ صبح)'Sepid72' نوشته است:  یه وقتا این تاپیک منو به فکر فرو میبره
رفتارا خیلی متفاوته برخوردا خیلییی فرق داره
من یا همسرم هرکدوم پول بخواد،اون یکی بگه ندارم و بعدا بفهمیم داشته،همه چی خراب میشه بینمون...
ما وام ازدواجمون توی بانکه
یه بار بحثمون شد من تو عصبانیت گفتم اصن پول خودمو برمیدارم فلان کارو میکنم.
شوهرم تا دو روز ناراحت بود.این حرف یکی از سنگین ترین حرفا محسوب میشه واسش
نمیدونم این درسته که واسه من انقد سخته پذیرشش،یا نه ما اشتباه میکنیم که اینقد منوتو نداریم.
هیچوقت نمیفهمم راه درست واحد چیه
اصن وجود داره یانه

منم همسرم مثل همسر شماست اگه بگم پول خودمه چنان عصبانی میشه دور از جونش تا مرز سکته میره

نقل قول
۱۰-تير-۱۳۹۸, ۱۰:۲۴ عصر
ارسال: #835
سلام بچه ها
من قراره ازدواج کنم خیلی درگیر این موضوع هستم این روزا 
الان تو دوران آشنایی هستم. همسر آیندم معتقده باید حساب مشترک داشته باشیم
 من الان کار خاصی نمیکنم و پول خاصی هم قاعدتا نمیگیرم ولی ایشون چرا
 همین الانم حتی پیشنهاد داده و میگه رمز کارتامون هم یکی باشه و همه چی مشترک 
خب این خیلی خوبه در حال حاضر که من پول خاصی نمیگیرم. ولی در آینده اگه بخوام جدی کار کنم حقوق خوبی دریافت میکنم. 
حالا به نظرتون خوبه من قبول کنم اینو؟
ذهنم درگیره مثلا میگم همه چیز مشترک باشه اون وقت بخوام به فرض واسه مامانم کادو بخرم یا کلا هر خرجی کنم باید با اطلاع ایشون باشه یعنی؟ 
اینم بگم که این مدت آشنایی همش ایشون خرج کرده من یکی دو بار 
خرجامونم زیاد بوده.
در کل کدوم راه بهتره به نظرتون؟ من چون یه بار تو این مدت به ایشون گفتم خرید دارم گفتن خب من این ماه پولام زیاد نیست تو از حقوقت چقد مونده 
باهم بریم پولارو بذاریم خرید کنیم. که من یه لحظه حس کردم چرا حقوق من؟ خب چرا پیشنهاد نداد ماه بعد خرید کنیم؟ یا مثلا من الان چندتا سکه خریدم آیا باید اینو بگم مال هر دومونه؟! کلا درگیرم
از طرفی میدونم مرد هم گناه نکرده که میخواد ازدواج کنه تو این دوره و زمونه ولی خب اینم ذهنمو درگیر کرده که رو حقوق من اون وقت حساب باز میشه یا نه؟ 

نقل قول
 سپاس شده توسط marcopolo
۱۲-تير-۱۳۹۸, ۱۲:۳۶ عصر
ارسال: #836
به نظر من یه چیزایی رو قبل ازدواج باید مشخص کرد اینکه خودتون چه مدلی میخواید تو زندگی شخصی خرج کنید و هم اینکه طرف مقابلتون چطوری هستن و چه توقعاتی دارن چون روش واحد و مشخص و درستی نیست که بخوایم بگیم همه باید اون مدلی رفتار کنن
مثلا میگم من خودم شاغلم برام مهمه تو زندگی مشترک منم پول داشته باشم و خرجهایی از زندگی و من به عهده بگیرم همسرم هم اینو میخواد یعنی از نظر من یک زن موظف هست مخارج خودش و تامین کنه یعنی چی که خرج زن و باید مرد بده
ولی خب بعضی ها این نظر و ندارن مثلا مرد و موظف میدونن مخارجشون و صفر تاصد تامین کنه کار هم نکنن در مقابل مردایی هم هستن که همین نظر و دارن و اصلا دوست ندارن زنشون کار کنه چون به نظرشون زن وقتی کار میکنه دیگه نمیشه باهاش کنار اومد
حالا این وسط شما مشخص میکنی که خودت تو چه گروهی هستی و چه همسری باید انتخاب کنی

تاریخ 20آذر 98زیباترین تاریخ تمام زندگیم
نقل قول
 سپاس شده توسط liyane ، marcopolo
۱۲-تير-۱۳۹۸, ۱۲:۵۰ عصر
ارسال: #837

از نظر من مرد باید حس کنه مسولیت اصلی زندگی با ایشونه
اگر احیانا این حسو نداشته باشه زن باید ازش این درخواست و بکنه
تو زندگی خودمم همسرم مسوولیت اصلی زندگی رو داره من خودمم شاغلم درآمد خوبی هم دارم ولی با اینحال ایشون در ماه یه مبلغی رو هم به خودم میدن
در این بین منم اگر خریدی باشه انجام میدم
جانبو نزدیک محل کارمه
اگه بر فرض برای شام چیزی کم باشه خودم میگیرم
این سری برنج تموم شده بود خودم گرفتم که البته همسرم گفت وظیفه ی من بود تو نباید میگرفتی
ولی باید قبول کرد که مردا بیشترشون راجع به درآمد خانوماشون کنجکاون دوست دارن بدونن چقدر درمیارن
من با قضیه ی کارت مشترک یه کم مخالفم مخصوصا کسایی که حقوق ثابت میگیرن یه خانوم همیشه باید یه پس انداز به عنوان پشتوانه برای خودش داشته باشه این قضیه ناخوداگاه روی اعتماد به نفس هم اثر گذاره
و به قول دوستمون اصلا شاید خواستی یه هدیه ای به خانواده ت بدی نخوای کسی بدونه پول خودته اشکالی نداره شوهرت نفهمه
به نظر من با قضیه حساب مشترک مخالفت کن البته اگر قلبا راضی به اینکار نیستی
نقل قول
 سپاس شده توسط marcopolo ، فرگلی
۱۲-تير-۱۳۹۸, ۱۲:۵۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۲-تير-۱۳۹۸ ۱۲:۵۷ عصر توسط marcopolo.)
ارسال: #838

به نظر من زن هم باید کار کنه و در بخشی از مخارج سهیم باشه ! ولی اینجا یک نکته ی ظریفی هست از نظر من که متاسفانه در سال های اخیر توی ایران قاطی شده ! و به اسم اروپایی ها هم همین طور زن های ما دچار بحران چیکار کنیم درست تر شدن ! ( حتی خود من خیلی خیلی درگیر این موضوع بودم )
در صورتی که زن های غربی امتیازاتی که در زندگی مشترک دارن ده برابر ما زن های ایرانی است ! هیچ زن غربی برای بدیهی ترین کارهای زندگی ( مثل گرفتن پاسپورت ) به اجازه شوهر نیازی نداره ! به خاطر همینه که خیلی راحت پول شون رو میارن وسط ! چون در نهایت نصف اون زندگی مال زن هست ! به غیر از قانون های حمایتی که برای زن ها هست ! که متاسفانه ما در ایران نداریم

به نظر من یک زن باید طوری کار کنه که وقتی بر میگرده خونه خسته و کوفته نباشه ! و بتونه غذا و ارامش خونه رو تامین کنه ، توی خونه شادابی و طراوت باشه ! به مردش حس خوب بده ! از طرفی هم برای خودش درآمد داشته باشه تا اعتماد به نفس لازم رو داشته باشه و قوی و مستقل باشه !

به نظر من مرد و جنسش مطلبه که نون اور خونه باشه و خوب پول در بیاره ! چون این موضوع به مرد اعتبار و قدرت میده ! و اگر مرد نتونه خوب پول در بیاره اعتماد به نفسش میاد پایین !

یک چیز دیگه ای که می خوام بگم اینکه هم زن و هم مرد باید برای خودشون یک پس انداز شخصی داشته باشن !

حالا اگه بخوام جمع بندی کنم باید بگم همه ی این خرج کردن ها و رفتارها یک نوع سیاست مطلبه ! اینکه با تیزهوشی بتونی منابع مالیت رو کنترل کنی ! ولی بنده به شخصه یا حساب مشترک باز نمیکردم ! یا اگه باز میکردم در اون حساب کل حقوقم رو نمی ریختم !

و این رو اصلا پنهان هم نمی کردم ! و خیلی شفاف برخورد می کردم ! از اول زندگیت وارد پنهان کاری نشو ! اشکال نداره که مثلا برای مادرت یک کادو بخری ! میتونی همسرت رو در جریان بزاری ! منظورم اینکه تو میتونی کارهایی که منطق میگه درسته رو انجام بدی ولی در عین حال مستقل باشی ! هیچ زن یا مردی نباید بابت اینکه می خواد یه کادو بخره ! اونم از پول خودش به کسی جواب پس بده ! ( منظورم رو نمی دونم رسوندم یا نه Smile خخخ

من کلا با پنهان کاری در زندگی مشترک بسیار مخالفم

البته همه ی اینهایی که گفتم در شرایطی که طرف تون هم ادم منطقی باشه !

اپلیکشن بیکیوت (Becute) 

برای دانلود به بازار و گوگل پلی مراجعه کنید .

اپلیکشن بیکیوت ویژه آرایشگران بر روی سیب آپ قرار گرفت .

بیکیوت سامانه ارتباط آنلاین شما و آرایشگاههای زنانه است .
نقل قول
 سپاس شده توسط سحری... ، afsooooon
۱۲-تير-۱۳۹۸, ۰۱:۰۲ عصر
ارسال: #839

ببین مارکوپولو جان ظرفیت آدما متفاوته
این حرفم البته کلی هست
زمانی حرف شما درسته که ما با آدمای سرتاپا منطقی رو به رو باشیم
بعضیا اینجوری نیستن بر فرض اگر ببینن یه بار یه کاری رو برای خانواده ت کردی کلا فکر میکنن داری از زندگی میزنی برای اونا خرج میکنی
یه نمونه شوهر خاله ی من همینجوریه یک بار خالم یه کاری برای خانواده ش کرد الان سی ساله داره فکر میکنه خالم کل درامدشو برای خانواده ش خرج میکنه
در ضمن آینده رو اصلا اصلا اصلا نمیشه پیش بینی کرد هزار تا اتفاق خوب یا بد ممکنه بیوفته زن همیشه باید یه پولی به عنوان پس انداز داشته باشه البته این نظر منه نظر بقیه هم محترمه کاملا
نقل قول
 سپاس شده توسط marcopolo ، سحری... ، parmin.ab ، Elmira-Ml94
۱۲-تير-۱۳۹۸, ۰۱:۰۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۲-تير-۱۳۹۸ ۰۱:۱۸ عصر توسط marcopolo.)
ارسال: #840

اره خب دیگه منم اخرش گفتم طرف باید منطقی باشه ! گرچه به نظرم ادم نباید کاری به بقیه حتی شوهرش داشته باشه و همیشه باید رفتار منطقی و درست رو انجام بده !

مساله بعدی من در مورد کادو خریدن گفتم که چه اشکالی داره شوهرت بدونه و با هم کادو رو بدین ولی مثلا شما پول داده باشین یا بلعکس !
ولی مثلا شما می خوای 100 میلیون به پدرت قرض بدی ! ( اینم تازه به نظرم هیچ اشکالی نداره همسرت بفهمه ! اگه زن قدرتمندی باشی ! هیچ وقت هیچ کسی نمیتونه برات تعیین تکلیف کنه ) ولی پدرت دوست نداره کسی بفهمه ! خب این یه قرض بین شما و پدرت و نیازی نیست حتی همسرت بفهمه !

ولی چیزای کوچیک که به نظرم اصلا ارزش نداره ادم بخواد پنهان کاری کنه ! به نظرم خیلی ها اگه اینجور مسائل رو پنهان میکنن به خاطر اینکه میترسن زن یا شوهرشون هم بره با پول خودش برای خانواده اش چیزی بخره !
در صورتی که وقتی شما به عنوان یک زن محبتت رو به شوهرت اثبات کردی ! اینکه بری برای روز مادر مثلا یک انگشتر برای مادرت بخری !هیچ مسئله بزرگی نیست و تازه مرد اگه واقعا منطقی باشه تشویق ات هم میکنه و حتی شریکت هم میشه !

اینا همه ی تجربه های منه ! نمی دونم واقعا ! به قول دوست مون که حرف منطقی هم هست ادم با ادم فرق داره !

در پایان هم بگم کلا خط کش گذاشتن توی زندگی کار خوبی نیست ! من اینقدر پول میزارم تو اینقدر پول بزار ! دقیقا مثالی که دوستمون گفت خیلی خوب بود ! جانبو کنار شرکتشه میره خرید ! شده برنجم خریده ! ولی همسرش هم به زبون خودش ازش قدردانی میکنه ! کلا توی زندگی مشترک این حرف که اینکار وظیفه منه اون کار وظیفه تو خوب نیست ! هر دو نفر باید برای زندگیشون تلاش کنن !

مثل اینکه مثلا همسرم من خیلی تو کارای خونه کمک میکنه ! خب اونم میتونه بگه به من چه ! خط کش بزاره ! ولی اگه زن و مرد با هم تعامل داشته باشن بهترین روشه !

اپلیکشن بیکیوت (Becute) 

برای دانلود به بازار و گوگل پلی مراجعه کنید .

اپلیکشن بیکیوت ویژه آرایشگران بر روی سیب آپ قرار گرفت .

بیکیوت سامانه ارتباط آنلاین شما و آرایشگاههای زنانه است .
نقل قول
 سپاس شده توسط liyane ، nasrin jun ، Elmira-Ml94
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام