• تقی زاده
  • آرایشگاه مدیس

حجاب و پوشش در سفرهای خارجی

۱۴-اسفند-۱۳۹۵, ۰۱:۵۹ عصر
ارسال: #1
حجاب و پوشش در سفرهای خارجی
تصویر: images/smilies/heart.gif

یکدیگر را تشویق کنید ، بالا ببرید و تقویت کنید . چرا که وقتی یک نفر انرژی مثبت را دریافت کند ، همه ما آن را احساس می کنیم .
شما میتوانید از طریق ایمیل زیر با بنده در ارتباط باشید.
admin@nowAroos.com

نقل قول
۱۲-فروردين-۱۳۹۶, ۱۲:۲۰ صبح
ارسال: #2
RE: حجاب و پوشش در سفرهای خارجی
سلام
من بدون حجابم ولی معمولا با شلوار و بولوز بلند
البته قبل ازدواج راحتتر بودم و با شلوارک و تاپ هم می رفتم ولی الان نمی رم

نقل قول
۲۴-تير-۱۳۹۶, ۱۲:۲۵ عصر
ارسال: #3
سلام کسی اینجا نیست جواب سوالامونو بده از تجربه ش بگه؟

خواستگاری ♥ 93/7/18
عقد ♥ 93/7/25
عروسی ♥ 94/7/9 (شب عید غدیر)
تولدم 15 مــــــ♥ـهــــــر
تصویر: images/smilies/heart.gif mother to be 
نقل قول
  • گروه ژ
۲۴-تير-۱۳۹۶, ۰۱:۱۷ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۴-تير-۱۳۹۶ ۰۱:۱۸ عصر توسط asteria.)
ارسال: #4
به نظر من اونجا حجاب داشته باشی بدتر تو چشم و دید مردمی! البته نظر همه محترمه!
ولی من همرنگ جماعت شدن رو بیشتر میپسندم
تصویر: /images/smilies/new/new2.gif
ولی نه در حدی که کاملا مشخص باشه یه ایرانیه عقده ای هستی!
تو سواحل ترکیه هر خانم آرایش غلیظ و لباس کاملا باز و بدن سولار رفته ای که داشت مطمئن باشید ایرانیه!
خارجیا خیلی گوگولی و ساده اندتصویر: /images/smilies/new/lub.png

در ضن من خودم روم نمیشه بیکینی بپوشم تصویر: /images/smilies/new/3 (12).gifتصویر: /images/smilies/new/3 (12).gifتصویر: /images/smilies/new/3 (12).gifتصویر: /images/smilies/new/3 (12).gif 

به نظرم مهمه که کجا میریم طبق سنت و اداب اونجا لباس بپوشیم
ولی خوبه که همیشه اراسته و شیک و صدالبته پوشیده در حد معقول باشیم
 تصویر: /images/smilies/new/new2.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط ShadFari ، **atefe**
۲۴-تير-۱۳۹۶, ۰۱:۵۵ عصر
ارسال: #5

اینطور که بوش می یاد این از تاپیک هایی میشه که پر از دعوا و توهین و زد و خورد خواهد بود !! Smile
بعضی بحثا واقعا بی نتیجه س و فایده ای هم به حال کسی نداره .
کسی که بخواد با حجاب باشه خب باحجابه کسی هم که نخواد نه .
.
من فقط بعضی چیزایی که تو سفرهامون دیدم اینجا می گم . اینا مشاهدات شخصیمه لطفا کسی ناراحت نشه :
- من به کسی که حجاب واقعی داره حق می دم با اینکه درکش نمیکنم ولی خب به یه چیزی اعتقاد داره . اما اونایی که اونجا هم مثل ایران شال می ندازن سرشون و نصف موهاشون از جلو و عقب بیرونه واقعا فازشون چیه ؟ خارجیا می دونن اسلام و حجاب چیه ولی واقعا این یه تیکه پارچه ی شل و ول رو سر بعضی ایرانیا رو خیلی با تعجب نگاه می کنن .

- توروخداااا این آرایش های توی ایران رو تو خارج انجام ندین . به خدا فکر بد در موردمون می کنن . حالا درسته این عمل های زیبایی اغراق شده و پروتزی رو نمیشه کاریش کرد ولی به خدا می شه واسه یه گشت شهری ساده خط لب رو دو سانت بیرون لبها نکشید و رژ قررررمز با شاین ! نزد . خط چشم غلیظ و بلند و پهن با سایه ی دودی مال مهمونی شبه نه گشت شهری روز . همه نگاه می کنن به ایرانیا Sad

- خداشاهده تو پارک آبی ها هر زنی دیدم با آرایش غلیظ بعدش فهمیدم ایرانی بوده . مورد دیدم دختره آرایش کامل یعنی کاملللللل داشته موهاشم درست کرده بعد با شلوار جین اومده پارک آبی . یه کم وقت بذاریم در مورد جایی که می خوایم بریم و Dress Code اونجا تحقیق کنیم بهتره به خدا . انقدر زمان رو آرایش نذاریم .
راستی در مورد آقایون ایرانی تو پارک آبی هم یه چیزی بگم . درسته لخت بودن مردها اونجا کاملا عادی و قانونیه ! ولی من خودم بعد از بار اول به این نتیجه رسیدم که متاسفانه یا خوشبختانه هیچ مردی تو پارک آبی اندازه مردای ایرانی مو نداره بدنش . شاید یه کم برای بقیه که عادت ندارن حس خوبی نباشه واسه همین برای همسرم از این تیشرتهای مخصوص پارک آبی که از جنس مایو هست گرفتیم ( تو فروشگاه همه ی پارک آبی ها هست و حتی خیلی از اروپایی ها و بچه هاشون که سفیدن برای اینکه نسوزن این تیشرتها رو می پوشن )

- یه چیز دیگه هم که خانومای ایرانی رو بلافاصله مشخص می کنه موهاشونه . اکثر موها به شدت سوخته و وز هست و بیشتر اوقات با یه کلیپس جمع شده ! ما ایرانیا موهای خوبی داریم چرا باید انقدر سوخته و دکلره باشه ؟ حالا درسته بیشتر مردای ایرانی فتیش زن بلوند دارن ! ولی این دلیل میشه که ما موهای خودمون رو از بین ببریم ؟ بعدشم یه موی دلکره شده ی وز و نارنجی هیچ شباهتی به موهای بلوند و نرم کندیس و بقیه ی فرشته های ویکتوریاز سیکرت نداره به خدا . اینو همه می فهمن .

- یه چیز دیگه هم در مورد این Dress Code بگم . این اصلا چیز بد و خجالت آوری نیست که ما ندونیم برای هر موقعیت چه لباسی باید بپوشیم و درستش اینه که قبلش در موردش سرچ کنیم . خارجیا هم این کارو خیلی زیاد انجام می دن و من بارها تو تاپیک های تریپ ادوایزر و بقیه سایت ها دیدم که سرچ می کنن فلان جا چی بپوشن . حالا این موضوع برای ما به خاطر فرهنگ خاصمون و نوع حجاب خیلی حیاتی تر می شه . چون خیلی از جاهایی که تو خارج از کشور هست اصلا موقعیتش رو تو ایران نداریم .

شکوفه های بهاری و فرشته ی ما با هم میان رو زمین تصویر: /images/smilies/new/angel.png

نقل قول
 سپاس شده توسط شیرین دهکردی ، نداجون ، atefeh.sh ، ShadFari ، asteria ، *كيانا* ، aysana ، sara-m ، Rosee ، فرانه ه ، bahareh888 ، termeh tala ، سپیدبرفی ، sama_6399 ، ITGirl ، هورشید ، Honey.M ، sherioshahab ، **atefe** ، دختر اسفندی ، Hani kocholo ، *mahsan*
۲۴-تير-۱۳۹۶, ۰۲:۰۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۴-تير-۱۳۹۶ ۰۲:۰۵ عصر توسط atefeh.sh.)
ارسال: #6
من نمیدونم صبح ها کی از خواب بلند میشن میری سر صبحانه میبینی خانم ها با 100 کیلو آرایش ساعت 8 اومدن صبحانه تصویر: /images/smilies/new/surprised.pngیا توی تور کشتی و جزیره که همش بین آب و خشکی هستی با صد هزار کیلو زیورآلات و آرایش دارن تو کشتی میچرخن
خنده دار ترین صحنه ای که دیدم تو استانبول بود آذر ماه هوا سردددددد من با شال و کلاه و یقه اسکی و شلوار تو خز بازم داشتم میلرزیدم اونوقت دختره تو سوپر مارکت با شلوار جین بود و تاپ یه رویه نازک پاهاش شده بود سرخ از سرما و دون دون آخه بگو واجبه ذارت‌الریه کنی بمیری؟ خوب بذار تابستون بیاتصویر: images/smilies/cool.gif

(۲۴-تير-۱۳۹۶ ۰۱:۵۵ عصر)'TiTi 92' نوشته است:  - من به کسی که حجاب واقعی داره حق می دم با اینکه درکش نمیکنم ولی خب به یه چیزی اعتقاد داره . اما اونایی که اونجا هم مثل ایران شال می ندازن سرشون و نصف موهاشون از جلو و عقب بیرونه واقعا فازشون چیه ؟ خارجیا می دونن اسلام و حجاب چیه ولی واقعا این یه تیکه پارچه ی شل و ول رو سر بعضی ایرانیا رو خیلی با تعجب نگاه می کنن .

با این تیکه شدیداً موافقم خانمه تو مالزی ساق بغل تور پوشیده تا پایین، تونیک یقه باز بعد این مدلی شال انداخته آخه این چیه اون چیه؟

آرش اما همچنان خاموش،
از شکاف دامن البرز بالا رفت.
وز پی او، پرده های اشک پی درپی فرود آمد.Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط asteria ، TiTi 92 ، sara-m ، nazgol22 ، ShadFari ، چکاوک
۲۴-تير-۱۳۹۶, ۰۲:۰۶ عصر
ارسال: #7
وای دقیقا حرف دل من رو زدید جفتتون تصویر: /images/smilies/new/lub.pngتصویر: /images/smilies/new/new1.gif

نقل قول
 سپاس شده توسط atefeh.sh ، sara-m
۲۶-تير-۱۳۹۶, ۱۰:۲۹ صبح
ارسال: #8
(۲۴-تير-۱۳۹۶ ۱۲:۲۵ عصر)'راحیل (رارا)' نوشته است:  سلام کسی اینجا نیست جواب سوالامونو بده از تجربه ش بگه؟

چه سوالی داری عزیزم؟

آرش اما همچنان خاموش،
از شکاف دامن البرز بالا رفت.
وز پی او، پرده های اشک پی درپی فرود آمد.Heart
نقل قول
۲۶-تير-۱۳۹۶, ۱۰:۵۱ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۷-تير-۱۳۹۶ ۰۸:۳۲ صبح توسط najmehbu.)
ارسال: #9
(۲۴-تير-۱۳۹۶ ۰۱:۵۵ عصر)'TiTi 92' نوشته است:  اینطور که بوش می یاد این از تاپیک هایی میشه که پر از دعوا و توهین و زد و خورد خواهد بود !! Smile
بعضی بحثا واقعا بی نتیجه س و فایده ای هم به حال کسی نداره .
کسی که بخواد با حجاب باشه خب باحجابه کسی هم که نخواد نه .
.
من فقط بعضی چیزایی که تو سفرهامون دیدم اینجا می گم . اینا مشاهدات شخصیمه لطفا کسی ناراحت نشه :
- من به کسی که حجاب واقعی داره حق می دم با اینکه درکش نمیکنم ولی خب به یه چیزی اعتقاد داره . اما اونایی که اونجا هم مثل ایران شال می ندازن سرشون و نصف موهاشون از جلو و عقب بیرونه واقعا فازشون چیه ؟ خارجیا می دونن اسلام و حجاب چیه ولی واقعا این یه تیکه پارچه ی شل و ول رو سر بعضی ایرانیا رو خیلی با تعجب نگاه می کنن .

- توروخداااا این آرایش های توی ایران رو تو خارج انجام ندین . به خدا فکر بد در موردمون می کنن . حالا درسته این عمل های زیبایی اغراق شده و پروتزی رو نمیشه کاریش کرد ولی به خدا می شه واسه یه گشت شهری ساده خط لب رو دو سانت بیرون لبها نکشید و رژ قررررمز با شاین ! نزد . خط چشم غلیظ و بلند و پهن با سایه ی دودی مال مهمونی شبه نه گشت شهری روز . همه نگاه می کنن به ایرانیا Sad

- خداشاهده تو پارک آبی ها هر زنی دیدم با آرایش غلیظ بعدش فهمیدم ایرانی بوده . مورد دیدم دختره آرایش کامل یعنی کاملللللل داشته موهاشم درست کرده بعد با شلوار جین اومده پارک آبی . یه کم وقت بذاریم در مورد جایی که می خوایم بریم و Dress Code اونجا تحقیق کنیم بهتره به خدا . انقدر زمان رو آرایش نذاریم .
راستی در مورد آقایون ایرانی تو پارک آبی هم یه چیزی بگم . درسته لخت بودن مردها اونجا کاملا عادی و قانونیه ! ولی من خودم بعد از بار اول به این نتیجه رسیدم که متاسفانه یا خوشبختانه هیچ مردی تو پارک آبی اندازه مردای ایرانی مو نداره بدنش . شاید یه کم برای بقیه که عادت ندارن حس خوبی نباشه واسه همین برای همسرم از این تیشرتهای مخصوص پارک آبی که از جنس مایو هست گرفتیم ( تو فروشگاه همه ی پارک آبی ها هست و حتی خیلی از اروپایی ها و بچه هاشون که سفیدن برای اینکه نسوزن این تیشرتها رو می پوشن )

- یه چیز دیگه هم که خانومای ایرانی رو بلافاصله مشخص می کنه موهاشونه . اکثر موها به شدت سوخته و وز هست و بیشتر اوقات با یه کلیپس جمع شده ! ما ایرانیا موهای خوبی داریم چرا باید انقدر سوخته و دکلره باشه ؟ حالا درسته بیشتر مردای ایرانی فتیش زن بلوند دارن ! ولی این دلیل میشه که ما موهای خودمون رو از بین ببریم ؟ بعدشم یه موی دلکره شده ی وز و نارنجی هیچ شباهتی به موهای بلوند و نرم کندیس و بقیه ی فرشته های ویکتوریاز سیکرت نداره به خدا . اینو همه می فهمن .

- یه چیز دیگه هم در مورد این Dress Code بگم . این اصلا چیز بد و خجالت آوری نیست که ما ندونیم برای هر موقعیت چه لباسی باید بپوشیم و درستش اینه که قبلش در موردش سرچ کنیم . خارجیا هم این کارو خیلی زیاد انجام می دن و من بارها تو تاپیک های تریپ ادوایزر و بقیه سایت ها دیدم که سرچ می کنن فلان جا چی بپوشن . حالا این موضوع برای ما به خاطر فرهنگ خاصمون و نوع حجاب خیلی حیاتی تر می شه . چون خیلی از جاهایی که تو خارج از کشور هست اصلا موقعیتش رو تو ایران نداریم .

عزیزم این هایی که میگی درسته اما گفتنش هیچ فایده ای نداره.چون این افراد دچار فقر فرهنگی هستند.تو همین ایران وقتی یک خانم میبینی که آرایش غلیظ کرده و موهاش از بس رنگ کرده موهاش سوخته یا عمل های زیبایی بیش از حد انجام داده میبینی جای اینکه بگی چه خانم یا آقای خشکلی میگی اه چقدر زشت چرا زیباییش رو خراب کرده حتی بنظر آقایون همچین خانمی زیبا نیست حالا کسی که به خودش اینقدر ضرر میرسونه بنظرت با گفتن من و شما که حداقل تو کشورهای دیگه اینجور خودتون رو نشون ندید فایده داره؟ایرانی ها هم زن و هم مرد خیلی زیبا هستند مخصوصا پوست و مو.بیشتر کشورها پوستشون پر از کک هست ولی متاسفانه قدر زیبایی خودمون رو نمیدونیم و میزنیم خرابش می کنیم.از نظر پوشش و رفتار هم چون اینجا حجاب اجبار هست بعضی ها نمیدونن خارج از ایران چجور خودشون رو رها کنند بخاطر همین متاسفانه پوشش ها و رفتارهای نامناسب میبینیم

شهر: بوشهر
تاریخ عروسی: 95/04/16
آرایشگاه: تارا
آتلیه: عکسباران
لباس عروس: بارانا
نقل قول
 سپاس شده توسط nazgol22 ، TiTi 92 ، ShadFari ، asteria ، **atefe** ، sheryshery
۲۸-تير-۱۳۹۶, ۰۳:۵۵ عصر
ارسال: #10
ایران شده بازار بنجلات آرایشی تصویر: images/smilies/confused.gifچرا اینهمه در آرایش کردن افراط میکنن خیلیا ؟! اونم از سنهای پایین تصویر: images/smilies/dodgy.gifپوست و مویی هم میمونه واسشون تو میانسالی  تصویر: images/smilies/huh.gif به نظر من رکورد های مصرف لوازم آرایش رو تو منطقه و جهان داشتن یه خجالت بزرگه برای ما یا لااقل برای من تصویر: /images/smilies/new/huh.pngیعنی رتبه یک منطقه عربستانه بعد ماییم ! تو جهان هم که چشم نخوریم رده های بالاییم تصویر: /images/smilies/new/surprised.pngاینارو میگم تا همه (از جمله خودم !تصویر: /images/smilies/new/new2.gif) بدونیم و قبول کنیم که سبک زندگی مون داره به سمت جاهلیت میره متاسفانه ضربه شو هم خودمون میخوریم  اکثریت مطلق ماهم میدونیم که اروپایی هاشم اینطوری آرایش نمیکنن با اینکه مشکلات پوستی شون مثل کک و مک و غیره از ما بیشتره 
زیبایی طبیعی خودمون رو حفظ کنیم نه اینکه نابودش کنیم 
این از آرایش درمورد پوشش 
اول درود میفرستم به اونایی که پوشیدگی شونو حفظ میکنن چون اراده شون برام تحسین برانگیزه تصویر: images/smilies/angel.gif
دوم اینکه معمولا بدترین شکلهای پوشش تو خارج مال ایرانیاس (بعضیها البته)یهویی همه چیو درمیارن خو ضایع است یعنی بی حجابی هامون هم باید مایه آبروریزی باشه !  مثل همون خاطراتی که دوستان گفتن
همش ایرانیا باید انگشت نما بشن آخه ؟!
البته اینا نظر منه و قصد توهین یا ناراحت کردن هیچکیو ندالم تصویر: /images/smilies/new/new2.gif

نقل قول
 سپاس شده توسط nazgol22 ، asteria ، مامان گل دخترا ، **atefe** ، پری سیما 89
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام