• دکتر فاطمه خانی زاده
  • مدیس

جوجه کباب

۱۷-مهر-۱۳۹۲, ۰۲:۱۶ صبح
ارسال: #11

RE: جوجه کباب
[تصویر: جوجه کباب]

آدرس اینستاگرام منLub mahtab.bahamin
لینک کانالم که کلی ایده داره@ideashpazi
نقل قول
 سپاس شده توسط janjan2 ، مانا26 ، خانوم آقای موسوی ، fatemeh1990 ، yalda2013 ، sahar25 ، سراب ، heven ، aros tak ، HP_22
۱-آبان-۱۳۹۲, ۰۷:۳۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱-آبان-۱۳۹۲ ۰۷:۳۷ عصر توسط مانا26.)
ارسال: #12
منم جوجمو درست کردم برای بار اول
اما فوق العاده خوب شده بود
اول بستگی به مقدار مرغ داره که چقد سس رو درست کنیم
اما باید تموم مرغارو بپوشونه
من نصف استگان زعفرون دم کرده
کمتر از نصف استکان روغن مایع
زردچوبه ادویه کاری و فلفل
نصف استکان آّبلیمو
ریختم و گذاشتم مرغا 24 ساعت توش بخوابن خیلی خوشرنگو آّبدارو خوشمزه شد
موقع سرو هم کره آب شده که با یه قاشق زعفرون دم کرده مخلوطش کرده بودم روشون ریختم
جون مهمان داشتیم وقت نبود که دونه دونه با برس بمالم
فوق العاده خوش عطر و آّبدارو خوشمزه شد
دفعه بعد بجای آبلیمو ماست میزنمو میام میگم چطور شد

شروع مجدد اردیبهشت94
وزن فعلی :69
هدف اولیه:60
هدف نهایی 50
نقل قول
 سپاس شده توسط خانوم آقای موسوی ، خانوم دکتری ، آرامشه خیال ، baran89
۳-آبان-۱۳۹۲, ۱۰:۳۲ صبح
ارسال: #13
من جوجه هامو تو آبلیمو، روغن زیتون، ادویه لیمو فلفلی و فلفل سیاه، زعفرون زیااااااد و البته پیاز خرد شده میخوابونم، این میشه جوجه ساده! که خیلی عااالی میشه و هفته ای دوبار درست میکنم چون همسری روزی 1سیخ میخوره..
1مدل دیگه هم ماست، پیاز ترشی(بجای پیاز)، روغن زیتون، پودر سیر، زیره، فلفل قرمز میزنم و اونم خوب میشه خیلی!

Die Handtasche muss lebendig sein!

تدریس خصوصی زبان آلمانی
نقل قول
 سپاس شده توسط مانا26
۱۳-آذر-۱۳۹۲, ۱۱:۴۶ صبح
ارسال: #14
(۱۳-آذر-۱۳۹۲ ۱۱:۳۹ صبح)A.M نوشته است:  دوستان میشه هم ماست زد هم روغن زیتون؟ یا اینکه فقط باید یکی رو ریخت؟

عزیزم من جفتشو میریزم، تا الان که هردفعه درست کردم عااالی شده!

تدریس خصوصی زبان آلمانی
نقل قول
۱۳-آذر-۱۳۹۲, ۱۱:۵۱ صبح
ارسال: #15
هردوشو میشه زد A.M جان.
دوستان منم یه تجربه از مادرم بگم.
ما پیاز و خورد میکنیم و حسابی ورز میدیم تا اب پیاز در بیاد.بعد ماست،فلفل دلمه ،زعفران ،روغن زیتون ،فلفل سیاه نیم کوب که عطرو طعم فوق العاده ای داره.اینو بخورید تازه متوجه میشید فلفل اسیاب شده ها همه تقلبی هستش.پودر سیر و هر ادویه دیگه ای که میخاید.
دوستمون درست گفتن که آبلیمو سفت میکنه در نتیجه ما موقع کباب کردن کره اب میکنیم با اب لیمو روش میدیم و اخرم باقیمانده موادو تو قابلمه همه اینا رو باز میریزیم قاطی میکنیم.

يا الله ،يا كريم ،يا أول،يا آخر،يا مجيب،يا فارج الهمّ،ويا كاشف الغمّ، فرّج همي ويسّر أمري وارحم ضعفي وقلة حيلتي وارزقني من حيث لا أحتسب يا ربّ العالمين
Big Grin
دوستای گلم شلوار مردونه ترک گذاشتم برای فروش
حراجی/حراج لباسای غیر مجلسی /ص 88/ارسال 879
نقل قول
۱۳-آذر-۱۳۹۲, ۱۱:۵۹ صبح
ارسال: #16
بچه ها جون کاله 1جوجه های بسته بندی شده ای داره که روش نوشته مکزیکی؟! خیلی دوست میدارم..
اونا رو تو چه موادی میخوابونن؟؟
هایپراستار و شهروند هم چند مدل مختلف جوجه داره.. میدونین موادش چیه؟؟

تدریس خصوصی زبان آلمانی
نقل قول
۱۵-خرداد-۱۳۹۳, ۰۶:۰۷ عصر
ارسال: #17
من ماست و سس می زنم یه قسمتهایی از جوجم می سوزه ولی جوجه های بیرون می بینی یه دسته چرا؟
نقل قول
۱۹-خرداد-۱۳۹۳, ۱۰:۰۶ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۹-خرداد-۱۳۹۳ ۱۰:۰۷ صبح توسط mona*m.)
ارسال: #18

(۱۹-خرداد-۱۳۹۳ ۱۰:۰۲ صبح)مو طلا نوشته است:  سلام، میشه بگین تو فر چطور جوجه کباب رو درست میکنین؟

مواد لازم:

* جوجه (ران وسینه مرغ) 500کرم
* پیاز خرد شده 2 عدد
* زعفران حل شده مقداری
* روغن زیتون 2 قاشق غذا خوری
* بودر پابریکا کمی
* نمک وفلفل به میزان لازم

روش پخت:

1. تکه های مرغ را ابتدا با زعفران خوب مخلوط کرده بعدپیازخلالی شده وروغن زیتون وفلفل را اضافه کنید بعد مخلوط را چند ساعت در یخجال بگذارید.
2. حالا سیخ های چوبی را اماده کرده جوجه ها را به سیخ کشیده وسینی فر را اماده کرده.
3. کف سینی فر را فویل انداخته سیخ های اماده شده را در سینی گذاشته وداخل فر قرار دهید. هر از گاهی در فر را باز کرده و مقدار سس باقی مانده را روی کباب ها بزنید تا هم مزه دار شود وهم کبابها خشک نشوند در انتها پودر پابریکا را روی کبابها پاشیده وبعد از چند دقیقه از فر خارج کنید.
4. بعد از حدود 25 تا 30 دقیقه جوجه کباب اماده است و با همان سیخ ها جوجه ها را در ظرف چیده وبا سبزیجات وگوجه های کباب شده تزیین کنید.

نکات:

نکته اول :همیشه ابتدا باید زعفران را به جوجه ها اضافه کنید تا خوب جذب شود.
نکته دوم : نمک را قبل از پخت به مخلوط اضافه کنید.
نکته سوم:بنا به سلیقه خودتان می توانید در دقایق اخر پخت پنیر بیتزا را روی جوجه ها بریزید تا طلایی رنک شود.
شما میتوانید قبل از به سیخ کشیدن جوجه ها از یک لیموی تازه برای مزه دار شدن جوجه ها استفاده کنید.
چون درجه فر ها متفاوت میباشد در این جا اشاره ای به ان نشد ولی شما درجه متوسط را در نظر بگیرید.(فر را نیم ساعت قبل از زمان پخت روشن کنید)
طرز تهیه سس برای روی جوجه کباب های اماده شده:کمی کره کمی زعفران حل شده ومقداری اب لیمو را در ظرفی ریخته وروی حرارت بگذارید تا کره ذوب شد از روی حرارت بردارید و وقتی جوجه کباب ها را در ظرف گذاشتید سس را روی ان بریزید هم براق میشود هم خوشمزه ونرم.

خدایا، به بزرگیت قسم، تو عکسهای دسته جمعی جای هیچ پدر و مادری رو خالی نذار، الهی آمین
نقل قول
 سپاس شده توسط مو طلا ، soorati6925 ، baran89
۷-تير-۱۳۹۳, ۱۰:۱۷ عصر
ارسال: #19
طرز تهیه جوجه کباب

مواد لازم:1عدد پیاز درشت خرد شده+1 کیلو مرغ بی استخوان (مرغ من ران خالی هست)+نمک +فلفل+روغن مایع یک استکان کوچک+زعفران
مرغ و تو ظرف میریزیم
پیاز و اضافه میکنیم
ادویه رو اضافه میکنیم
روغن مایع رو میریزیم
حسابی مخلوط میکنیم میذاریم یه شب بمونه بعد به سیخ میکشیم
روی منقل کباب میکنیم
بفرمایید جوجه

همیشه سرم بالاست چون بالا سرم خداست...
نقل قول
 سپاس شده توسط pari1360 ، khatooon ، پری سا ، درسا ، mona*m ، sahar25 ، سراب ، secret ، heven ، maedesaber2 ، mahak2 ، آرامشه خیال ، aros tak ، HP_22 ، سمی 73 ، baran89
۲۸-مرداد-۱۳۹۳, ۱۱:۲۰ عصر
ارسال: #20
دوباره جوجه کباب

همیشه سرم بالاست چون بالا سرم خداست...
نقل قول
 سپاس شده توسط sahar25 ، سراب ، secret ، heven ، aros tak ، سمی 73
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام